Ai obţinut cetăţenia? Impartaşeşte-ne din experienta ta - Pagina 8 - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 03-Dec-2016, 5:41 AM
Bine ai venit Oaspete |

Ai obţinut cetăţenia? Impartaşeşte-ne din experienta ta - Pagina 8 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 8 din 8«12678
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Ura! am obtinut cetăţenia » Ai obţinut cetăţenia? Impartaşeşte-ne din experienta ta
Ai obţinut cetăţenia? Impartaşeşte-ne din experienta ta
traducDate: Marţi, 08-Apr-2014, 8:43 PM | Message # 351
Lieutenant
Grupă: Verificat
Reputaţie: 4
Statut: Offline
11 02 2011 depunnerea dosarului(personal)
11 10 2013 ordinul
04 11 2013 programarea la juramant
03 12 2013 juramantul
04 12 2013 programarea la CN
05 02 2014 transcrierea CN
07 04 2014 ridicarea CN(nascut dupa 1980)
08 04 2014 pasaportul temporar
.

Nigol-NoiDate: Joi, 19-Iun-2014, 8:37 PM | Message # 352
Lieutenant general
Reputaţie: 45
Dosar depus 28.03.2012 
nr.45---/2012 
In ordin  la 21.02.2014 
Juramint la 27.03.2014 
Astazi la 19.06.2014 am luat pasapoartele
Sintem foarte bucurosi  smile
Succese la toti

taneadercaciDate: Miercuri, 23-Iul-2014, 7:10 PM | Message # 353
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
cine stie spuneti-mi va rog amu in cit tim se elibereaza CN? CS? va rog mult...

ciolimamaDate: Joi, 24-Iul-2014, 2:29 AM | Message # 354
Colonel
Reputaţie: 21
taneadercaci, La Iasi in timp de o luna.

Madlene231Date: Miercuri, 04-Noi-2015, 12:41 PM | Message # 355
Începator
Buna ziua
eu mi-am facut buletin de identitate romanesc si apoi pasaportul la Chisinau. A fost simplu si rapid.
Am vrut sa va intreb totusi, cind plec undeva, pot sa prezint la noi la vama pasaportul biometric moldovenesc iar apoi la intrarea in alta tara UE pasaportul romanesc ? Pasaportul meu romanesc este cu resedinta in Romania nu in Moldova
multumesc

Nigol-NoiDate: Joi, 05-Noi-2015, 7:13 AM | Message # 356
Lieutenant general
Madlene231
asa fac si eu la vama md prezint pasaport md iar la vama ro prezint bul ro
nu au fost probleme
dar asta nu stiu daca inseamna ca capul nu stie ce face mina
cred ca vama face schimb de info asa ca nu stiu daca se merita sau nu

Madlene231Date: Joi, 05-Noi-2015, 9:50 AM | Message # 357
Începator
Da, as putea prezenta si in alta tara pasaportul biometric daca as merge undeva in vacanta desi in ultima perioada cind am fost in Germania, cu escala la Viena sau Munchen tare multe intrebari mai pun chiar daca ai pasaport biometric moldovenesc si de fiecare data mi-au cerut rezervarea la hotel sau invitatia,asa ca nu stiu ce fel de regim liberalizat mai este si asta cu tarile UE ...
In fine, eu vreau sa plec definitiv din Moldova la muna in Germania per baza pasaportului romanesc, de aceea nu stiu daca nu este o problema sa prezent aici pasaportul moldovenesc si acolo cel romanesc ... am vazur ca multi moldoveni la noi la aeroport stau cu pasapoartele romanesti in mina insa au resedinta aici in Moldova nu in Romania. Eu daca as prezenta pasaportul romanesc aici m-ar intreba cind am intrat atunci in Moldova...nu stiu cum sa procedez

Nigol-NoiDate: Joi, 05-Noi-2015, 10:57 AM | Message # 358
Lieutenant general
Madlene231
cu pasaport Roesti membru deplin al UE
cu atit mai mult cu domiciliu in RO
Nu te intreaba nimeni
Cu asta MD pot sa te intrebe ca asa e regimul

toderrDate: Joi, 26-Noi-2015, 9:14 AM | Message # 359
Sergent
Nu am intrat pe aici de vreo 2 ani paremise...am dat juramintul in 2013 miam facut certif de nastere si casatorie si mam stopat acums vreau sa continuu no sa am probleme?sotul si el are cert de nastere ca sa continuie ii trebuie sasi faca si el cert de cssatorie sau merge unul la amindoi?

Adăugat (26-Noi-2015, 9:14 AM)
---------------------------------------------
Ms anticipat...

Nigol-NoiDate: Vineri, 27-Noi-2015, 7:29 AM | Message # 360
Lieutenant general
merge unul la doi biggrin

VladislavaDate: Joi, 21-Ian-2016, 6:47 PM | Message # 361
Colonel
Reputaţie: 24
2012 - incepem sa adunam actele si sa corectam greselile facute in ei
10.06.2014 depunerea dosarului la Ambasada din Chisinau
13.08.2015 ordinul
22.09.2015 juramantul
02.11.2015 ridicarea CN
20.01.2016 BI

Mesaj editat de Vladislava - Joi, 21-Ian-2016, 8:50 PM

fuseukrDate: Marţi, 16-Feb-2016, 9:17 PM | Message # 362
Lieutenant general
Reputaţie: 6
Buna siara , spuneti-mi va rog am depus dsr in 2015 MAI LA SUCEAVA si am primit ase ceva ..1 Bună ziua,

Urmare a petiţiei privind cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române, înregistrată la Secretariatul Tehnic al Comisiei pentru Cetăţenie sub nr. 2546./RD/2015, vă comunicăm următoarele:

Conform art.16 alin. (2) lit. c) din Legea nr.21/1991, republicată, preşedintele Comisiei pentru Cetăţenie a fixat data la care Comisia pentru cetăţenie urmează să verifice îndeplinirea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, în interiorul termenului de 5 luni prevăzut de lege.

Întrucât la termenul fixat pentru dezbaterea cererii, procedându-se la verificarea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, s-a constatat necesitatea primirii unor relaţii de la autorităţile abilitate a le furniza, utile în soluţionarea acesteia, acesta a fost prorogat.

Apreciem că dosarul este complet în momentul în care se constată că actele sunt depuse în integralitatea lor şi s-au obţinut toate relaţiile de la instituţiile cu care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie conlucrează.

Prin urmare, la acest moment, cererea dumneavoastră este în curs de soluţionare şi urmează să vi se comunice, din oficiu, prin scrisoare recomandată, Ordinul Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie.

Cu stimă, La o luna mesajul 2 Bună ziua,

Dosarul dvs.nr. 2546./RD/2015 este în curs de soluționare urmând etapele prevăzute prin lege. La finalul procedurii vi se va comunica, prin scrisoare recomandată, numărul de ordin si posibilitatea de a depune jurământul de credință față de România. Prin urmare, veți fi înștiințat la domiciliul menționat la depunerea dosarului. În eventualitatea în care vă schimbați adresa de domiciliu, vă rugăm să ne comunicați în timp util .

Este important să rețineți nr. dvs. de dosar și să-l menționați de fiecare dată când solicitați o informație.

Bună ziua,

Urmare a petiţiei adresate Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, vă facem cunoscute următoarele:

Cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române, ce formează obiectul dosarului nr. 2546./RD/2015, va fi analizată de către Comisia pentru Cetăţenie în şedinţa din data de 14.09.2015 în vederea verificării îndeplinirii condiţiilor prevăzute de lege.

După avizarea de către Comisia pentru Cetăţenie, urmează ca cererea dumneavoastră să fie inclusă pe un Ordin al Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie care vi se va comunica, din oficiu, prin scrisoare recomandată, la adresa de domiciliu/reşedinţă.

În eventualitatea în care vă schimbaţi adresa de domiciliu, vă rugăm să ne informaţi, prin petiţie scrisă, cu privire la noul domiciliu.

Cu stimă,

Bună ziua,

Dosarul dvs.nr. 2546./RD/2015 este în curs de soluționare urmând etapele prevăzute prin lege. La finalul procedurii vi se va comunica, prin scrisoare recomandată, numărul de ordin si posibilitatea de a depune jurământul de credință față de România. Prin urmare, veți fi înștiințat la domiciliul menționat la depunerea dosarului. În eventualitatea în care vă schimbați adresa de domiciliu, vă rugăm să ne comunicați în timp util . ... . . . . . . .5 Buna ziua. Urmare a petiţiei adresate Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, vă facem cunoscute următoarele: Cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române, ce formează obiectul dosarului nr. 2546./RD/2015 , va fi analizată de către Comisia pentru Cetăţenie în şedinţa din data de25/03/2016 în vederea verificării îndeplinirii condiţiilor prevăzute de lege.

După avizarea de către Comisia pentru Cetăţenie, urmează ca cererea dumneavoastră să fie inclusă pe un Ordin al Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie care vi se va comunica, din oficiu, prin scrisoare recomandată, la adresa de domiciliu/reşedinţă.

..deja am avut o comise si acum miau mai dat una nu intaleg nimic acum care ma ajuta si pe mine Aveti vreo ideie . Cand voi aparea si eu in ordin? 5 MESAJE DEFERITE multumesc! mult succes La toata lume sad

Nigol-NoiDate: Miercuri, 17-Feb-2016, 8:28 AM | Message # 363
Lieutenant general
fuseukr
comisii o sa fie cite o sa fie necesar pina no sa constate comisia ca s-au indeplinit toate conditiile -adica sint toate info solicitate de ei de la instante din tara
Dar termenul variaza undeva 1 an 1.5 luni, dupa parerea mea

Alex2013Date: Vineri, 18-Mar-2016, 10:58 AM | Message # 364
Începator
Reputaţie: 1
Buna ziua,
Am iesit in ordin dupa un an si doua zile de asteptare!!!!!
Curaj la toti si Doamne ajuta la toata lumea!!!!!

fuseukrDate: Sâmbată, 19-Mar-2016, 1:02 PM | Message # 365
Lieutenant general
Reputaţie: 6
johnnyhypes    noi nu avem nevoi de falsa  aici lume  asteapta originalele   sad

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Ura! am obtinut cetăţenia » Ai obţinut cetăţenia? Impartaşeşte-ne din experienta ta
Pagina 8 din 8«12678
Căutare: