numär de ordine - Pagina 2 - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 29-Noi-2014, 5:44 AM
Bine ai venit Oaspete |

numär de ordine - Pagina 2 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 2 din 3«123»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Ura! am obtinut cetăţenia » numär de ordine
numär de ordine
papushikaDate: Luni, 12-Iul-2010, 3:58 PM | Message # 51
Lieutenant
Grupă: Verificat
Reputaţie: 1
Statut: Offline
Buna tuturor...Eu personal la sfirsit de mai m-am dus la ambsada doar cu ordinul spus de avocatul meu...si m-au primit fara nici o problema..Acum totul s-a schimbat..sotul nu mai poate merge cu ordinul..trebuie sa astepte scrisoarea..

PS ordinul meu a fost emis in 09.03.2010, scrisarea a ajuns acum citeva zile...ft greu

papushika

ambrosicaDate: Sâmbată, 07-Aug-2010, 10:46 PM | Message # 52
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
si eu am ordin din 09.03.2010, dar in Aprilie am printat foaia de just.ro (acum nu mai este acea lista) si cu ea m-au acceptat la consulat , juramint am depus pe 22 aprile, zilele trecute mi-au adus certificatul de nastere, si acum ma duc sa dau pentru pasaport.

LiubaDate: Luni, 09-Aug-2010, 3:34 PM | Message # 53
Sergent
In februarie am primit scrisoare ca pe 19 aprilie 2010 va fi examinat dosareu, dar trebuie pina atunci sa trimit un set de documente, daca nu le trimit dosarul se va anula (setul de documente a fost trimis prin intermediu postei cu scrisoare recomandata). Dar de atunci nu am mai primit nimica. De nenumarate ori am trimis scrisori la Ministerul de Justitie al Romaniei, Comisia pentru Cetatenie prin posta si pe net, si tot nu am nici un raspuns.
Ce pot sa fac in situatia data? Unde pot gasi informatie daca am primit aviz pozitiv?

balaurashDate: Duminică, 15-Aug-2010, 3:11 PM | Message # 54
Lieutenant
papushika, spune te rog ai mers la consulat ca sa te programezi cu data cind o fost emis orinul sau si numarul acestuia, si respectiv cu numarul numelui de familie din lista, caci nu este prea clar, eu am numai numarul din lista si data cind a fost emis ordinul.

Adaugat (15-Aug-2010, 4:11 PM)
---------------------------------------------
cine este in lista ordinului emis la 1 iunie 2010? Ce numar aveti? poate stiti si numarul ordinului. Sau se ia in vedere numai data cind a fost emis?

stef

AlexeiDate: Duminică, 15-Aug-2010, 9:00 PM | Message # 55
Major general
Grupă: Moderator
Reputaţie: 9
balaurash, la consulat te poti programa pentru juramint numai cu scrisoarea da la justitie ori cu o "foita" cu stampila ministerului justitiei,ce confirma numarul ordinului.
P.S.Ordinul din 01.06.2010 este 28/P.

balaurashDate: Luni, 16-Aug-2010, 10:36 AM | Message # 56
Lieutenant
Alexei, eu am numarul de 25P, dar mi s-a spus (am apelat la un avocat) ca acesta este numarul din lista cu numele meu, merg la consulat si vad care este realitatea in persoana mea. Alexei data te-ai programat cu biletelul atunci ce data ai pentru juramint. mersi

stef

armanygirlDate: Marţi, 17-Aug-2010, 7:47 PM | Message # 57
Începator
buna seara, am o intrebare pt cei care cunosc, eu am primit aviz pozitiv pe 22 iunie 2010, mi s-a spus sa merg la consulat pe la jumatatea lui august pt ordin.am domiciliul in romania.are rost sa fac un drum la bucuresti atata timp cat nu se mai fac programari pt juramant fara scrisoare? multumesc

AlexisDate: Marţi, 17-Aug-2010, 10:10 PM | Message # 58
Major
Reputaţie: 3
Quote (armanygirl)
eu am primit aviz pozitiv pe 22 iunie

cind ati depus dosarul ?

armanygirlDate: Miercuri, 18-Aug-2010, 8:09 AM | Message # 59
Începator
pai dosarul l-am depus anul trecut in septembrie, dar am deja aviz din iunie

alexDate: Miercuri, 18-Aug-2010, 11:40 AM | Message # 60
Sergent
deja aviz in iunie??? hmm..eu zic ca e ....abia,pt ca tre sa mai astepti cel putin 5 luni pana la ordin si inca vreo 3 pana primesti scrisoarea acasa..

digoreDate: Miercuri, 18-Aug-2010, 12:06 PM | Message # 61
Major
buna,multi se cauta pe just.ro pt a afla nr.ordinului de MJ,adica daca il are,m-am uitat acolo si eu insa nu vad inoiri,actualizari.....sunt scrisi numai acei care au depus in anii 2006,2007,2008 si 2009.,insa 2010 nu-i nici unul pe acolo..........sau poate exista in alta parte pt cei din 2010,sau nu ma uit unde trebuie........ajutati-ma va rog,mersi mult anticipat....... sad

Bafta la toti

denis_moldDate: Luni, 23-Aug-2010, 0:26 AM | Message # 62
Lieutenant
digore. sfatul meu mergi la bucuresti si acolo afli totul.:)

deniksa

dumitruDate: Luni, 23-Aug-2010, 8:21 PM | Message # 63
Colonel
Reputaţie: 19
Quote (armanygirl)
pai dosarul l-am depus anul trecut in septembrie, dar am deja aviz din iunie

Eu tot am depus in septembrie 2009 si apoi am primit scrisoare ca va fi avizat in martie 2010. Si de atunci nimic. Ce sa fac?

Am scris de 6 ori la DC din luna martie, dar n-am primit nici un raspuns.

LiubaDate: Miercuri, 25-Aug-2010, 9:08 AM | Message # 64
Sergent
Eu am scris la DC si dl Basescu min 10 - 15 scrisori (am perdut si numarul) din aprilie 2010 si pina la moment nimic.
Initial a fost ca pe 19 aprilie 2010 va fi examinat dosaru.

balaurashDate: Vineri, 03-Sep-2010, 8:04 AM | Message # 65
Lieutenant
Liuba, eu am scris trei scrisori la presedentie, si nici dupa o luna au venit doua raspunsuri, ca petitia mea a fost inregstrata si va fi examinata in termenul legal, dar faptul ac acum pt mine numai conteaza smile ieri am depus juramintul smile smile , avind ord din 1 iunie 2010

stef

digoreDate: Luni, 06-Sep-2010, 10:04 AM | Message # 66
Major
spuneti-mi pe ce adresa de e-mail ati trimis la presedintie?

Bafta la toti

balaurashDate: Luni, 06-Sep-2010, 12:13 PM | Message # 67
Lieutenant
digore, procetatean@presidency.ro

stef

digoreDate: Marţi, 07-Sep-2010, 8:01 AM | Message # 68
Major
mersi mult balaureash

Bafta la toti

denis_moldDate: Joi, 09-Sep-2010, 9:37 PM | Message # 69
Lieutenant
mda la presedinte am scris si eu pe 19 mai, si in iunie am primit raspuns precum ca in termen legal o sa mi se comunice strare, si nici pana azi nam primit nimik!

Adaugat (09-Sep-2010, 10:37 PM)
cine are ordin pe 6 septembrie 2010 , cu domiciliu in romania , poate sami spuna aproximativ cand poate fi programat pentru juramant?

deniksa

TeoDate: Miercuri, 06-Oct-2010, 11:52 AM | Message # 70
Începator
salut spunetimi va rog cine ma ee programat la depunerea juramintului in chisinau pe 2 decembrie 2010 ...va multumesc

denis_moldDate: Luni, 18-Oct-2010, 8:43 PM | Message # 71
Lieutenant
care cunoaste cat timp dureaza dela semnarea ordinului pana cand apare numele pe listele de pe just.ro

deniksa

erhanexDate: Marţi, 26-Oct-2010, 9:13 PM | Message # 72
Începator
Mesajul tau a fost sters.
Se interzice postarea aceluias mesaj in 2 sau mai multe topicuri.
Pentru incalcari repetate contul tau poate fi blocat!

Mesaj editat de admin - Marţi, 26-Oct-2010, 9:56 PM

adminDate: Marţi, 26-Oct-2010, 10:03 PM | Message # 73
General
Grupă: Administrator
Reputaţie: 68
denis_mold, daca te referi la listele pt juramant, atunci poate sa dureze si jum de an.

Ai aflat ceva nou de pe acest site?! Multumeste! Da un click pe reclama!

yomik13Date: Marţi, 02-Noi-2010, 11:39 AM | Message # 74
Începator
Reputaţie: 2
sper ca va fi utila pentru cineva informatia
depus dosar-2003
aviz pozitiv-18.01.2010
ordin-64/P/11.06.2010

maruica74Date: Marţi, 02-Noi-2010, 1:27 PM | Message # 75
Lieutenant
Reputaţie: -2
yomik13, ce ai in videre,acum merg dosarele depuse mai proaspete?

yomik13Date: Joi, 04-Noi-2010, 11:55 AM | Message # 76
Începator
Reputaţie: 2
Quote (maruica74)
yomik13, ce ai in videre,acum merg dosarele depuse mai proaspete?

de unde tzia venit intrebarea data?
nu inteleg ce vrei anume sa intrebi

eu deja am fost l ajuramint pi 2 noiembrie 2010
acum urmeaza sa mi fac actele civile, dar nu cred ca le voi face aici la chisinau cu atitia bani
daca tot am ashteptat din 2003 mai astept un pik da mai ieftin ma costa procedura la bucureshti

Adaugat (04-Noi-2010, 11:56 Am)

Quote (Alexei)
la consulat te poti programa pentru juramint numai cu scrisoarea da la justitie ori cu o "foita" cu stampila ministerului justitiei,ce confirma numarul ordinului.
P.S.Ordinul din 01.06.2010 este 28/P.

eu mam prezentat la consulat cu o foita fara nici o stampila, o simpla foita de notite, care mi sa dat de la Bucuresti. Am fost personal la Bucureshti l aDirectia Cetatenie de pe Smirdan 3, si acolo asa si mia scris pe foita. Cei drept aici la consulat a zimbit cu subinteles doamna de la ghiseu cind ma prezentat ptu programare al juramint.
Am sugerat unui prieten deal meu , care ave aavizul pozitiv din acceashi zi cu mine, sa mearga la consulat cu o astfel de foita, si sahsi faca programare. Asa a shi facut
iar la consulat iau zis - apoi nu sunteti in ordinul 64P ci 63P, lau programat si a depus juramintul inaintea mea deshi sa dus la programare cu vrio 2 saptamini dupa mine.

Adaugat (04-Noi-2010, 12:55 PM)

Quote (Lillu)
Deci încă nu am depăşit termenul de 3 luni. De aceea şi imi fac griji. Au mai rămas 2 luni, dacă nu-mi vine scrisoarea ...la revedere cetăţenia, aşteptată de 7 ani.

din cite shtiu eu este vb de 3 luni din momentul inshtiintarii, deci din momentul primirii scrisorii tre s atreaca 3 luni.
drept exemplu ecazul meu- am ordinul din 11.06.2010, am foast personal la bucureshti. mi sa comunicat acolo nr ordinului, am venit sa am programez, mau programat fara probleme ptu data de 2 noiembrie. vreau s amentionez ca eu miam facut programarea pi 4 sau 5 octombrie 2010, nu mai tin minte exact. iar dupa ce eram deja programat si ashteptam sa depun juramintul am primit scrisoare acasa de l aministerul justitiei in care mi se comunica informatia pe care eu deja o cunoshtem. dar important este : ordinul meu este idn data de 11.06.2010, iar scrisoarea care am primito are data de ieshire din DC de la ei de 14octombrie, asta inseamna peste 4 luni din data ieshirii ordinului. ceea ce inseamna ca eu daca ashteptam scrisoarea siera vb de 3 luni nu mai avem nici o sansa din start. asa ca lume - atita timp cit nu ati primit scrisoarea relax, in ce priveshte acele 3 luni!!!

dorxp1Date: Marţi, 16-Noi-2010, 1:44 PM | Message # 77
Începator
Buna ziua. Eu am trimis scrisoare sa vad la stadiu este dosarul meu, si am primit acest raspuns. Sa incerc sa ma programez fara sa astept scrisoarea de la dinsii.
N[b]umarul dosarului dvs.este 21615/2009.Suntem in măsura să vă informăm că in data 05 noiembrie 2010 sa emis Ordinul Preşedintelui cu numărul 192. Urmează să primiţi scrisoarea prin care sunteţi invitat să depuneţi jurământul de credinţă faţa de România.[/b]

distrophyDate: Marţi, 16-Noi-2010, 4:08 PM | Message # 78
Major
Reputaţie: 5
Quote (dorxp1)
Buna ziua. Eu am trimis scrisoare sa vad la stadiu este dosarul meu, si am primit acest raspuns. Sa incerc sa ma programez fara sa astept scrisoarea de la dinsii.
Numarul dosarului dvs.este 21615/2009.Suntem in măsura să vă informăm că in data 05 noiembrie 2010 sa emis Ordinul Preşedintelui cu numărul 192. Urmează să primiţi scrisoarea prin care sunteţi invitat să depuneţi jurământul de credinţă faţa de România.

te duci la consulat cu buletinul la informatii si ceri verificarea nr. de ordine pentru juramint, o sa-ti dee o foita cu numarul, daca este.

Mesaj editat de distrophy - Marţi, 16-Noi-2010, 4:11 PM

armanygirlDate: Sâmbată, 20-Noi-2010, 12:26 PM | Message # 79
Începator
buna... am depus juramantul zielele trecute...am domiciliul in moldova...exista vreo posibilitate ca sa depun pt certificat de nastere in alta parte decat Chisinau sau Bucuresti? adica sa merg direct la starea civila si sa schimb si domiciliul...sau trebuie neaparat sa merg la bucuresti?.

AlexeiDate: Duminică, 21-Noi-2010, 8:41 PM | Message # 80
Major general
Grupă: Moderator
Reputaţie: 9
armanygirl, pentru a primi raspuns,posteaza intrebarea in topicul respectiv.

igrek77Date: Duminică, 21-Noi-2010, 11:04 PM | Message # 81
Major
distrophy
esti la curent cumva daca aici la chisinau la ghiseul de informatii poti afla numarul ordnului emis in vederea depunerii juramantului la persoanele care depun dosarul contra 60 euro aici pe loc? Sau in general la toti care au depus indeferent unde,,la Bucuresti sai la oficiile din teritoriu?

maruica74Date: Luni, 22-Noi-2010, 7:30 AM | Message # 82
Lieutenant
Reputaţie: -2
Scrie email si iti vor raspunde la consulat.

distrophyDate: Luni, 22-Noi-2010, 10:01 AM | Message # 83
Major
Quote (igrek77)
esti la curent cumva daca aici la chisinau la ghiseul de informatii poti afla numarul ordnului emis in vederea depunerii juramantului la persoanele care depun dosarul contra 60 euro aici pe loc? Sau in general la toti care au depus indeferent unde,,la Bucuresti sai la oficiile din teritoriu?

la Chisinau am avut in vedere ca poti afla nr. de ordine, daca ai depus dosaru in perioada 2002-2009

valynaDate: Luni, 22-Noi-2010, 11:42 AM | Message # 84
Sergent
dorxp1 Cui ai expediat scrisoarea pt a afla stadiul dosarului? Cind ai depus dosarul si unde? multumesc...

igrek77Date: Luni, 22-Noi-2010, 11:59 AM | Message # 85
Major
distrophy,
am inteles ,,multumesc de informatie

Adaugat (22-Noi-2010, 12:59 PM)
distrophy,
Ai primit raspuns de la ANC prin scrisoare sau prin e-mail? Mie de pilda prin e-mail mi-au cerut sa le trimit o scrisoare recomandata in vederea solutionarii stadiului dosarului.

valynaDate: Luni, 22-Noi-2010, 12:09 PM | Message # 86
Sergent
Cine ar putea sa-mi raspunda la asa o intrebare: la ce interval de timp se semneaza ordinele? Am inteles ca se semneaza la mai multi odata...Pentru ca nu cred ca se semneaza zilnic ordine....

Mesaj editat de valyna - Luni, 22-Noi-2010, 12:09 PM

distrophyDate: Luni, 22-Noi-2010, 2:31 PM | Message # 87
Major
Quote (igrek77)
Ai primit raspuns de la ANC prin scrisoare sau prin e-mail?

m-am dus direct la consulat la informatii sa aflu daca am ordinul. au spus ca inca nu este si sa revin in alta zi angry . asa ca poti sa te duci direct cu buletinul sa intrebi... fara scrisori.

valynaDate: Luni, 22-Noi-2010, 3:12 PM | Message # 88
Sergent
URAAAAAAA am expediat azi inca o scrisoare la ambasada Romaniei la Chisinau (prima am expediat-o pe 4.11.2010)si mi-a venit raspuns ca mi-a fost aprobata cererea de redobândire a cetăţeniei române prin Ordinul preşedintelui ANC...acum tre sa ma duc sa ma programez la juramint

LONYYDate: Joi, 25-Noi-2010, 7:39 PM | Message # 89
Începator
lui Gregory0405, eu nu am primit cetatenie ROMANA insa doresc sa ti spun sa nu te dai batut, daca ai reuzit sa primeswti ordinul, ai o dovada ca sa facut ceeva acum pe dosar, si te as sfatui sa te mai adresezi cu cerere la ei, sa ceri programare la depunere juramintului, ulterior astepti 1 luna dela data cind au primit ei, si faci o actiune in judecata prin obligarea Comisiei sa ti faca programare la depounerea juramintyului pentru aici nu sunt termene stipulate delege exista doar un termen de 5 luni care lau depasit, nu te da batut, poti cere in judecata sa ti fie recunoscuta cetateniea ROMANA, si sa chemi comisia in judecata, ve i depune juramintul in fata lor, si va avea aceiasi forta juridica, ai inteles, depu i juramintul in judecata, cind ve ti fi chemati conform citatiei, sper sa fiu inteles

vcul67Date: Luni, 21-Mar-2011, 1:48 PM | Message # 90
Începator
Stimate Admin,
Cu regret, am perdut scrisoarea, prin care am fost informată,că am redobîndit cetățenia. Numărul ordinului nu am reținut, însă țin minte luna - februarie 2011.
Aş fi foarte recunoscătoare, dacă mi-aţi putea comunica unde pot accesa informații referitor persoanelor care au redobândt cetăţenia române prin ordinele emise în luna februarie 2010.
Veronica.
admin,

alexanderDate: Luni, 21-Mar-2011, 2:01 PM | Message # 91
Major
nu cred ca o sa gasesti ordine din februarie ar fi mai bine sa apelezi la un intermediar wacko

depus 17.05.10suceava
comisie 24.12.10
ordin 136/p
juramint 06.04.11

vcul67Date: Marţi, 22-Mar-2011, 1:08 PM | Message # 92
Începator
Alexander,
la care intermediar se poate de apelat,
pentru a obține acces la ordinele din februarie?

andanelDate: Joi, 12-Mai-2011, 10:20 PM | Message # 93
Începator
salutare la toata lumea, am si eu o intrebare....Am dat juramintul pe data de 10 mai 2011, si am constatat ca in certificatul de cetatenie este inclus doar un copil , eu avand doi copii minori de 4,5 ani si respectiv 1,9 luni. Acuma ce ar trebui sa fac? cum sa procedez? multumesc anticipat

bortagheorgheDate: Marţi, 17-Mai-2011, 5:44 PM | Message # 94
Începator
Sunt nou pe aici cine ma poate ajuta va rog frumos vreau sa aflu daca DOSARUL 49457 a aparut in calculator ? va rog frumos ajutatima cine poate

Bortă

fionaDate: Marţi, 17-Mai-2011, 6:17 PM | Message # 95
Lieutenant general
Reputaţie: 25
bortagheorghe dosarele rezolvate primesc un numar de ordin si le gasesti pe situl aficial al ANC-ului http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx daca nu te regasesti in aceste liste atunci citeste aici http://vreau-cetatenie.eu/forum/15-195-1
PS:sper sa-ti fie de ajutor!!!

depus:2010 bucuresti
stadiu:in sfirsit ordin din 26.02.13
programare juramint:19.03.13
juramint :28.03.13

Mesaj editat de fiona - Marţi, 17-Mai-2011, 6:17 PM

mitcuDate: Joi, 19-Mai-2011, 8:05 PM | Message # 96
Începator
ADMIN Spunetimi va rog exista asa lista cu persoane care stau in rind la cetatenie

DDDDDDDDDDDD

tanassyDate: Joi, 19-Mai-2011, 8:21 PM | Message # 97
Colonel
Grupă: Forum Moderator
Reputaţie: 95
mitcu,

din pacate aceasta spiska nu este deschisa pentru public, asa ca nu veti putea afla cine sta in rind la cetatenie.

Pentru a afla cine sta in rand dupa cetatenie puteti sa va adresati la ANC, desi nu cred ca o sa va comunice asa informatii pentru ca e confidentiala.

Daca insa vreti vreti sa aflati cui dintre cei care stau la rand dupa cetatenie romana i s-a aprobat cererea,

intrati aici:

http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx
si veti gasi sute de oameni care au stat la rand si care au primit aprobarea ANC.

In orice caz, succese!

Dosar: 4670*
Depus: 08.07.2010 Iasi
Ordin: 225/P 03Mai 2011

Pune un plus la reputatia utilizatorului ca sa il multumesti - nu scrie mesaje de multumire pe forum! Sau pune-i minus...daca te-a dezinformat!

elena_soavaDate: Joi, 26-Mai-2011, 11:56 AM | Message # 98
Începator
andanel
daca ai pus in dosar si actele pentru cel de-al doilea copil, poti face o petitie la ANC prin care spui ca nu ti s-a trecut si celalalt copil, la care atasezi copia cetificatului de cetatenie, si copia certificatului copilului si ceri rectificarea certificatului, In mod normal, dupa o luna, ar trebui sa primesti raspuns. Daca nu, revii cu o alta petitie, la fel. Pana corecteaza.
cu stima, elena soava

Adaugat (26-Mai-2011, 12:56 PM)
vcul67
nu ai acces la ordine, deoarece contin date personale ale celorlalti 400 de oameni care aparut pe ace ordin.
poti face o petitie la ANC sa-ti emita un duplicat al scrisorii, sau sa ceri, pur si simplu, informatii privind stadiul dosarului tau, iar ei iti vor raspunde ca ai ordinul cu nr X.
si atunci mergi si te programezi cu aceas scrisoare.
Ai incercat totusi si la consulat? ei au acele ordine, si te pot cauta, iar daca te gasesc, cu putina bunavointa, ar putea sa te programeze la juramant.
cu stima,
elena soava

ErikssonDate: Miercuri, 22-Iun-2011, 1:19 PM | Message # 99
Începator
Salut!Stie cineva de ce mi sa dat nr. de dosar 25946....dar in lista apar dupa nr.24946,este oare vre-o greseala de-a lor?nu stiu ce sa inteleg... sweated

love is...

fionaDate: Miercuri, 22-Iun-2011, 2:40 PM | Message # 100
Lieutenant general
Reputaţie: 25
eriksson esti sigura k esti anume tu in lista cu ordin si nu alta persoana?

depus:2010 bucuresti
stadiu:in sfirsit ordin din 26.02.13
programare juramint:19.03.13
juramint :28.03.13

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Ura! am obtinut cetăţenia » numär de ordine
Pagina 2 din 3«123»
Căutare: