Vineri, 15-Dec-2017, 11:06 AM
Bine ai venit Oaspete |

Dosare depuse in 2015 - Pagina 14 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 14 din 79«1212131415167879»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Dosare depuse in 2015
Alex95Date: Sâmbată, 02-Apr-2016, 6:07 AM | Message # 651
Lieutenant colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 2
Statut: Offline
cetatenie@just.ro

georgiDate: Sâmbată, 02-Apr-2016, 9:01 AM | Message # 652
Lieutenant colonel
Reputaţie: 1
Salut! din 21000 care au depus in 2014 , 700 inca n-au iesit, la multi iera data de comisie pe 05.02.2016 si pe12.02.2016, acum iar s-a aminat comisia, lumea ashteapta deacum 2,5 ani si mai mult.
Din 2013 care au depus, mai sint 800 de persoane care ashteapta si tot asha li se amina comisiile
eu am facut o concluzie ca daca nu iesi dupa prima comisie (unde scrie termen), degraba cetatenia n-o mai primesti
cum poate sa fie asa ceva, el a depus in 2013 si comisia abia a fost in 05.02.2016 si acuma s-a minat iar peste citeva luni

fuseukrDate: Sâmbată, 02-Apr-2016, 10:44 AM | Message # 653
Lieutenant general
Reputaţie: 6
buna la toti georgi,   este normal ca is  bat joc de noi dar io nui las asa daca  nu ies pana  in  mai  i dau  in judecata si nu  ma intresaza ca pierd  timp si  bani  fac si petitie la presedinte + apelaz la un avocat  orcum  osa ies  nu ma las calcat in picore  de iei asa ca  care cum vrea  am lot decizia ca daca  pana vineria  vitore nu scot ordine  minimu la 21 de mii  trimit scrisore la presedinte si daca nu ies pana in mai  atuci i borbandaz  cu fel de fel  stiu ca si in  judecata ma pot amana  da  macr stiu ca nu ma pot   amana pana la 3 ani sau 2 prosti  is bat joc  de omeni   parere mea ca pote luni osa scota  vreo 3 ordine sau 2  pentru ca o mai facut asa ceva  deci asa lucreza acum ca sa nebunesti io nu vreau  sa ma las  calcat in picore de     bucuresteni astia  lege  este pentru  toata lum  si am vazut mult mesaj  ca  zace lume nu trimiteti petitie  ca   le iei  din timp  tare  trimit  tare  nu orcum nu lucra si is bat joc lasa  ca vedem noi

Alex95Date: Sâmbată, 02-Apr-2016, 10:53 AM | Message # 654
Lieutenant colonel
fuseukr corect spui sad sad realyna is bat jokk de noi surprised

fuseukrDate: Sâmbată, 02-Apr-2016, 10:57 AM | Message # 655
Lieutenant general
Alex95,  pai da  cat trebuie  sa astept  trebuie de atacati ce cred iei ca daca suntem  moldoveni ucraineni nu stim lege  sau suntem prosti ce  zic iei lasa ca pot astepta cand or  iesi atuci  ori primi  nu nu io unu nu ma las  asa io am mai propozat petittie  aici si nime nu o vrut atuci fac singur   dai dracului  ca amu ma scot  din rabdari  spuneasa  a corupte o data afara  omeni de acolo si in final au spus  ca vor lucra mai bine  unde vedeti asta  voi ? io vand numai mai greu

Alex95Date: Sâmbată, 02-Apr-2016, 11:10 AM | Message # 656
Lieutenant colonel
sad da treb de facut petitie ca ei nici la scrisori prin email nu raspund sad

fuseukrDate: Sâmbată, 02-Apr-2016, 11:13 AM | Message # 657
Lieutenant general
Alex95, este  1000  procente ca nu raspund io am tremas  toata saptamana  si diferite mailur   nimc  si inainte im raspundea  max 24  ore  acum varza nustiu cei de facut  da io nui lasa asa alex tu ce numar ai 21 de mi d?

Alex95Date: Sâmbată, 02-Apr-2016, 11:26 AM | Message # 658
Lieutenant colonel
50*** mii sad sad am prima comisie tucmai in august hatea astept damu 6 luni

fuseukrDate: Sâmbată, 02-Apr-2016, 11:34 AM | Message # 659
Lieutenant general
Alex95, da  da asta nu insama ca trebuie sai lasam sa is faca iei terminile personal   tre sa respecte anc   lega

Adăugat (02-Apr-2016, 11:34 AM)
---------------------------------------------
Alex95, io am 1  an de asteptare si nimic  asta cu termenu este tor  sa ne unga ochii  sunt de  acord ca le greu sa lucreze ca sunt putin acum la  anc  dar  1 ordin pe saptama chira is bat joc  sau agajeze omeni la muna faca ceva  pentru porul lor sal  recupereze

Alex95Date: Sâmbată, 02-Apr-2016, 11:40 AM | Message # 660
Lieutenant colonel
surprised cum asta un an ?...glumesti cind ai depus?

fuseukrDate: Sâmbată, 02-Apr-2016, 1:10 PM | Message # 661
Lieutenant general
Alex95,  in mai  2015  si am avut deja 2 comis si nimic

Adăugat (02-Apr-2016, 1:10 PM)
Sint niste nesimtiti , nu au un program de lucru bine pus la punct si nu exista o consecutivitate de rezolvare a dosarelor , cred ca au fost aruncate intr-un colt si au uitat de ele , sau au fost repartizate spre lucru unui functionar mai adormit care nu s-a ocupat de ele la timpul potrivit si de asta si ramanem in urma   adica   asteptam  cate 1 an 2 sau si 3 sunt  cazuri de aia trebuie   de reglat problema daca   ne uitam bine pe forum  dosarale din 2012 si 2013  si cititi putin ce scrie lumea  tuma  asa  suntem noi  pentru ca sunt  80 de mii asa  ca in 2012  asa ca  pentru cei din 2016 care  au depus  sigur i apuca  2.5 lun daca lasa balta   bagabonti dela anca   sad

Alex95Date: Sâmbată, 02-Apr-2016, 1:13 PM | Message # 662
Lieutenant colonel
Am prietenii care au depus nu demult ...si spear pina in vara sa easa smile smile tongue tongue

aleshkaDate: Sâmbată, 02-Apr-2016, 2:39 PM | Message # 663
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
nustiu treb mai pozitiv eu ultimu timp am auzit cam multe persoane in 8 9 luni es in ordin de la daa de depunere

fuseukrDate: Sâmbată, 02-Apr-2016, 8:35 PM | Message # 664
Lieutenant general
aleshka, Alex95, cred ca sa vede  cum lucreaza   anc  dejaba  visam  anc  nu respecta lege  acum  este inposibil sa iei mai iute  de un an  io am  1 an  si nimic am avut  2 comise  si nic macar  nu stiu  cei cu dosaru  si mai alesc   iei raspund  standart  nustiu daca  so uitat vreo data  la iel in  prezent  la anc  sunt forte  mari  probleme  cu asteptare  garantat ca  va fii ca in 2012 trebuie sa asteptam cate  1.6 2 sau si 3 ani pana iesi in ordin + 1 sau 2 pana  dai juramantu +   actile ce tile  faci si  ieste ok 2 ani  sau 3  te prind

aleshkaDate: Sâmbată, 02-Apr-2016, 11:11 PM | Message # 665
Începator
Grupă: User
nuu nu cred eu o fost acuma scandal o sa mai fie daca tot asa o sa continuie kaatare la tati ii individual care primeau in 7 luni kare in 2 ani foarte multi am auzit ca in 9 luni

Adăugat (02-Apr-2016, 11:11 PM)
si ma uit ordinile kare esa aproape toti is din 2015

fuseukrDate: Duminică, 03-Apr-2016, 12:49 PM | Message # 666
Lieutenant general
aleshka, io intaleg cai greu de crezut  dar asta este  in prezent  la anc   fa un calcul  cate persone scot pe saptamana  + cati omeni asteapta sunt  81 de mi in  2015 adica sunt mult dosar din 2014 inregistrate in 2015  asa ca dupa ce vad io mult mai osa asteptam nocomp

Adăugat (03-Apr-2016, 12:49 PM)
P E T I Ţ I E 

Domnule Preşedinte al României, prin prezenta noi, subsemnații, cetăţeni moldoveni şi ucraineni, care au depus cereri de redobândire a cetăţeniei române la sediul Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, birourile teritoriale ale acesteia, la misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale României în străinătate, Vă aducem la cunoștință că în ciuda modificărilor Legii cetăţeniei 21/1991 din ultimul timp, problemele principale în domeniul redobândirii cetăţeniei române, la ora actuală continuă să persiste, în special cele enumerate mai jos: 
- termenul exagerat de mare pentru solutionarea unei cereri de redobândire a cetăţeniei române ( in particular e vorba de nerespectarea termenul legal privind procesarea si examinarea unei cereri); 
- lipsa de transparență și imposibilitatea accesarii informaţiilor oficiale privind soluționarea dosarului. (de multe ori petenţii aşteaptă luni de zile pentru a primi un răspuns oficial la petițiile adresate ANC-ului în care solicită comunicarea stadiului dosarului, iar daca se si primeste un raspuns acesta pare a fi unul tipic,  fara a primi detalii, termen si clarificarea dosarului propriu zis). 

-verificam o lipsa de consecutivitate in privinta solutionarii dosarelor prin publicarea ordinelor emise de catre Presedintele Autoritatii Nationale, si aceasta credem ca e una din cele mai mari si grave probleme la momentul actual. Cerem ca dosarele sa fie solutionate in conformitate cu numarul atribuit , si ca termenului solutionarii acestora sa nu depaseasca 1.5 ani. 

Din cele expuse mai sus, solicităm respectuos să luaţi măsuri urgente şi efeciente în scopul: 
1. Respectării de către Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie a Legii cetăţeniei române 21/1991 modificată în 2013 şi publicată în Monitorul Oficial nr. 148 Partea I din 20 martie 2013; 
2. Respectării termenilor legali în procesul de furnizare al avizelor de către instituţiile de la care ANC solicită informaţii despre petenţi conform art.16 alin. (2) lit. a) din Legea cetăţeniei, care prevede stabilirea unui termen, ce nu va depăşi 60 de zile; 
3. Respectării termenilor legali de 30 zile de către ANC, în cazul solicitării prin petiție, la adresa de e-mail oficiala – cetatenie@just.ro, a informaţiilor despre numărul dosarului de cetățenie, depuse la consulate, sau a informațiilor despre stadiul soluţionării dosarului, a termenului fixat, la care Comisia ANC va verifica îndeplinirea condiţiilor necesare pentru redobândirea cetăţeniei române, precum și informații despre numărul de avize deja primite de la instituţiile competente. 
4. Respectarea periodicitatii si consecutivitatii examinarii cererilor depuse de catre solicitanti in baza depunerii acestora. 

Despre masurile întreprinse de Dumnevoastră, vă rog să ne răspundeţi în termenul legal, prevăzut de Ordonanţa nr.27/2002   .. ce  parere  a veti de ia  dor trebuie pusa  pe situl  P E T I Ţ I E  SI SEMNATA DE NOI TOTI   holiday

fuseukrDate: Duminică, 03-Apr-2016, 5:04 PM | Message # 667
Lieutenant general
speram ca maine  osa  baje  ceva ordine   +  vineri o avut  comise   domne ajuta  de nu baga  si saptama asta vreo 3 ordine  catastrofa

IubyDate: Duminică, 03-Apr-2016, 6:12 PM | Message # 668
Lieutenant
Oare eu cu nr 47*** peste citi ani voi esi,trebuie de facut ceva oameni buni,ajunge am stat cu miele impreunate 7 luni de zile,nu mai vreau sa stau,eu am sa dau in judecata,se spune ca astepti jumate de an,dar nui nimic corect din cele spuse....

Alex95Date: Duminică, 03-Apr-2016, 6:29 PM | Message # 669
Lieutenant colonel
DA EU CU NR 57*** CE SA SPUN .....BATAIE DE JOK sad

fuseukrDate: Duminică, 03-Apr-2016, 10:10 PM | Message # 670
Lieutenant general
Alex95, Iuby,  ce  putem sa facem  nimc  egal cu zero  neau demostrat  ca lucreza cum  vreu iei  Iuby, daca   i vrei da  in judecata fii atet ca  pate  sase amane pana  la 9 luni  deci  din 3 in 3 luni depinde cate lume ieste si ce procesa  si cati bat in buzunar ai :)))  + nui de facut  nimic  dor de asteptat dor  mai incolo putem face o petite dar  si acei nu  cred ca osa ne ajute mult  ce sa facem  asta ie  astepta si  ne stresam SPERAM  PE  MAINE CEVA  ORDINE  DOMNE AJUTA sad

Alex95Date: Duminică, 03-Apr-2016, 10:15 PM | Message # 671
Lieutenant colonel
O raspuns cuiva prin email la scrisorii?

fuseukrDate: Duminică, 03-Apr-2016, 10:20 PM | Message # 672
Lieutenant general
Alex95,  io am tremas toata saptamana  num raspund deloc  nu intaleg de ce  dar parere mea ca  sunt putin lucrator la anc si nu apuca  sa lucreze cas lenesi

FyodorDate: Luni, 04-Apr-2016, 6:48 AM | Message # 673
Major
Bună tuturor. Eu astept exact de un an si o lună. Dosarul lam depus la Bălți pe patru martie 2015. Leam scris prin email pe la capătul lunii august si ei miau răspuns cu nr dosarului si data comisiei care a fost in data de cinci octombrie . Sper ca la vară îmi va ieși ordinul ,apropo nr dosarului meu e 33***. La moment le scriu email si nici un răspuns

fuseukrDate: Luni, 04-Apr-2016, 9:50 AM | Message # 674
Lieutenant general
Fyodor,  poti sa vez  dosarul tau aici  http://cetatenie.just.ro/index.p....icol-11    informati despre iel + nu cred ca are  rostsale scrii ca nu raspund  la nimeni anc pe moent + forte greu  lucreaza  si io astept  de 1 an si nimic pana acum si am un numar mai mic ca tine speram ca  toata lumea osa iasa  astia is bat joc  daca nu scot nic un ordin azi pacat   cred ca  dorm domne ajuta  sa scota ceva

FyodorDate: Luni, 04-Apr-2016, 11:46 AM | Message # 675
Major
Miam gasit dosarul si acolo termenul e pina pe 24 aprilie dar soluția lui cine știe când va fi,,,,,,,,,,

fuseukrDate: Luni, 04-Apr-2016, 11:51 AM | Message # 676
Lieutenant general
io am avut tremenu pe 25 marte si nustiu nimc cei cu dosaru

FyodorDate: Luni, 04-Apr-2016, 12:03 PM | Message # 677
Major
Uneori mă uit la ordinele care apar si ma uit la nr dosarelor solutionate si unele dintre ele sunt solutionate mai înainte de termen si de aici întrebarea,,,termenul indicat este corect sau nu..ori cauza că ele sunt soluționate dupa acel termen si cu un răgaz de câteva luni

fuseukrDate: Luni, 04-Apr-2016, 12:12 PM | Message # 678
Lieutenant general
Fyodor,  asta insama ca   dosaru o avut tote  avizale  mai devreme adica  norcu:) nu cred ca azi  osa scota ceva  azi anc  bataie de  jocccc  ce sa facem astai viata  io cu numaru meu 25462 + acum sunt  doar la 19 mii cred ca ma apuca  doi ani  :o

Adăugat (04-Apr-2016, 12:11 PM)
de  lucreaza  tot asa   o sa  fie ca in 2011  2012   asteptai pana  la 3 ani  2 ani

Adăugat (04-Apr-2016, 12:12 PM)
Fyodor,  dupa  termen mai poti astepta  1 ani cum lucreaza in prezent :)))  cred ca si io unu pantre iei asta   ie  ce sa facem asteptam

Mesaj editat de fuseukr - Luni, 04-Apr-2016, 12:13 PM

FyodorDate: Luni, 04-Apr-2016, 12:15 PM | Message # 679
Major
Sa sperăm ca se vor apuca de lucru cei de la ANC

sergiu13Date: Luni, 04-Apr-2016, 1:06 PM | Message # 680
Lieutenant colonel
Reputaţie: 4
Fyodor, Nu are nimic termenul de acolo cu termenul real. Eu dupa 8 luni, dupa termen am primit...

fuseukrDate: Luni, 04-Apr-2016, 1:07 PM | Message # 681
Lieutenant general
Fyodor, nu prea cred :))) ca vreau sa lucreze sergiu13, depinde de noroc pote sati vie si la termen sau poti sa astepti mult si bine

TASA08042015Date: Luni, 04-Apr-2016, 1:08 PM | Message # 682
Sergent
STIE CINEVA IN CIT TIMP APROXIMATIV VINE SCRISOAREA ACASA DUPA CE ESI IN ORDI?MULTUMESC

FyodorDate: Luni, 04-Apr-2016, 1:21 PM | Message # 683
Major
Daca sa ne uitam asa cei de la ANC rezolva dosarele dupa numerotație ,,,aproximativ,,, si sa aibă un număr de ordine exacte pe saptamina am putea aproximativ afla cam când va fi si examinarea dosarelor noastre,însă ei rezolva neînțeles

fuseukrDate: Luni, 04-Apr-2016, 1:23 PM | Message # 684
Lieutenant general
Fyodor,  pai da ai dreptate  sunt kgb ;)))))) is bat joc de noi pur si simplu

Alex95Date: Luni, 04-Apr-2016, 1:51 PM | Message # 685
Lieutenant colonel
Ei nai timp sa scoata ordine..au alegeri degraba( sad sad sad

sergiu13Date: Luni, 04-Apr-2016, 2:16 PM | Message # 686
Lieutenant colonel
Reputaţie: 4
TASA08042015, de la o saptamina pina la 2 saptamini maxim. Poti sa te programezi la juramint si fara scrisoare, scoti ordinul in care esti tu si atit.

fuseukrDate: Luni, 04-Apr-2016, 2:19 PM | Message # 687
Lieutenant general
salutare  o mai bagat 2 ordine  uraaaa Data de 01.04.2016 numărul: 260P 262P 263P (descarca documentul in format   ore de cum  so gandit  si la  noi daie domnul sa   lucre mai bine lipseste mai vreo 5 saptamaa asta si sunt ok :))) speram pana la sfarsit ca osa baje ceva  sau  in fie care zi macar cate2 :))) pray

Mesaj editat de fuseukr - Luni, 04-Apr-2016, 2:52 PM

FyodorDate: Luni, 04-Apr-2016, 5:37 PM | Message # 688
Major
Sau apucat de muncă de la începutul săptămânii,sperăm s-o ție tot așa

Alex95Date: Luni, 04-Apr-2016, 5:59 PM | Message # 689
Lieutenant colonel
Nu so Mai apucat asta asha sani uda ochii sad sad

fuseukrDate: Luni, 04-Apr-2016, 9:17 PM | Message # 690
Lieutenant general
FyodorAlex95,   parerea mea ca nu o scos rau toate 3 ordine sunt   la 300 de persone  daca scot tot asa ar fii forte bine

IubyDate: Marţi, 05-Apr-2016, 6:14 AM | Message # 691
Lieutenant
Parerea mea ar fi sa scoata cite 2-3 ordine pe zi si atunci intradevar sar vedea ca lucreaza,dar asa,isi bat joc de noi

FyodorDate: Marţi, 05-Apr-2016, 7:55 AM | Message # 692
Major
Ar fi foarte bine câte 2-3 ordine pe zi

Adăugat (05-Apr-2016, 7:55 AM)
Ce-arfi daca am scri petiție prin email către președintele României ,,,,ar da vreun rezultat????

fuseukrDate: Marţi, 05-Apr-2016, 11:35 AM | Message # 693
Lieutenant general
Iuby, inposibil asa ceva   pana ce si cum o scos bine de ar scote totasa  nu ar fii rau da ce sa face  asta ieste Fyodor,  nu cred ca  osa ajute  mult  petitia daca o faci singur daca  se face  si o semnam mai mult de  5 persone  atuci  da  sar putea ceva dar nu  mare lucru dor sati raspunda la sms sau sa se miste putin mai tare  :)) speram saptamana asa ceva bun sau azi pana la  5   o primit cineva   mail dela anc ????....... sad

Adăugat (05-Apr-2016, 11:35 AM)
nu cred  io ca osa ies mai degraba ca in  iunie:((

FyodorDate: Marţi, 05-Apr-2016, 11:50 AM | Message # 694
Major
Eu săptămâna trecută leam scris email celor de la ANC si nici un răspuns,,,mai mult nici nu le voi trimite. Iată o persoană din localitatea mea a depus in noiembrie 2014 la Iași si in ianuarie anul acesta ia venit scrisoarea,sa primit termenul undeva un an si două luni

fuseukrDate: Marţi, 05-Apr-2016, 12:51 PM | Message # 695
Lieutenant general
Fyodor,  in jeneral asa  merge 1 si 2 lun 3 lun depinde  cum lucreaza  pote sati viie si la un an   succes la toata  lume domne ajuta sa scota ceva saptamana asa tre de intales un lucru  fie care ordin pentru noi este inportant pentr ca sa misca cu numerele acum sunt la 20  de mii  cool

Adăugat (05-Apr-2016, 12:51 PM)
+ nu are  ros sale scrii  de 2  saptamani le scriu   si diferite  mailuri si ore  nimic si nustem noi singuri mai sunt mult  care nu au raspuns  parere mea ca  nu raspund si se ocupa de  dosare daca  nu sunt multi acum la anc  cu   prb  care  o fost smile

FyodorDate: Marţi, 05-Apr-2016, 1:31 PM | Message # 696
Major
Am auzit ca nu îndeplineau cerințele,,cred ca vor fi reforme înspre binele tuturor

fuseukrDate: Marţi, 05-Apr-2016, 1:41 PM | Message # 697
Lieutenant general
Fyodor, adica  nu am intales  ce  vrei sa spui  esplica  si unde ai vazut ? asta

Mesaj editat de fuseukr - Marţi, 05-Apr-2016, 1:43 PM

FyodorDate: Marţi, 05-Apr-2016, 2:23 PM | Message # 698
Major
Am văzut pe odnoklassniki un video de la Pro TV precum ca in loc de cele cinci luni care trebuie respectate ei rezolvă dosare in mai mult de un an si chiar un an si jumătate. Acolo figurează o persoană care dupa cum spun ei are o mare parte din vina

Adăugat (05-Apr-2016, 2:12 PM)
Andrei Tinu vicepreședintele ANC este învinuit de ceia ca nu este respectat termenul de cinci luni.

Adăugat (05-Apr-2016, 2:23 PM)
Puteți sa găsiți acest video pe site-ul Pro TV la stirile din data de 5 martie,,,această dată figurează pe odno. Sper ca informația e corectă

fuseukrDate: Marţi, 05-Apr-2016, 5:18 PM | Message # 699
Lieutenant general
Fyodor,   asta  le stiu sunt  info  veci  da  este adevarat  ca lo dat afara pe tine ca  nu o respecata lege dar aici sunt si multe  cobinati  este adevarat  ca lucreaza putin mai bine  dar nu  departe de iel asa ca  daca so scimbat la anca  presedintile nu insama ca  vor respecta si   vei iesi in 5 luni  io am un an  dela depunere  si nimic  pana acum

anisoara92Date: Marţi, 05-Apr-2016, 5:57 PM | Message # 700
Colonel
o noua saptamina si iarasi din nou calcule si asteptari cu doamne ajuta la toti speram pe joi vineri sa fie numere si dupa 20 de mii

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Pagina 14 din 79«1212131415167879»
Căutare: