Dosare depuse in 2015 - Pagina 21 - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:09 AM
Bine ai venit Oaspete |

Dosare depuse in 2015 - Pagina 21 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 21 din 78«1219202122237778»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Dosare depuse in 2015
fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:02 PM | Message # 1001
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 6
Statut: Offline
Dumitrel, sunt total  deacort cu tine  da ce sa facem asta ieste pote iei nu sa gandesc  ca noi   iei nu au nevoi ca noi si nu sa simt fortati  sa fac  asata o fac lejer  stiu  atat ca sunt multa lume in asteptare dar nusi dau  cu parere ca omeni astia  sunt romani si merita   sa facem  efort  pentru iei  sa nui cinuim cate 1 an si  nustiu cat

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:22 PM | Message # 1002
Lieutenant general
Reputaţie: 4
fuseukr, e foarte chinuitoare asteptarea... si, fie ea asteptarea ca asteptarea... dar incertitudinea chiar ma demoralizeaza... dar ma stradui sa ma "tin" in maini... nu avem alta solutie decat sa asteptam...

Mesaj editat de Dumitrel - Miercuri, 13-Apr-2016, 8:22 PM

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:32 PM | Message # 1003
Lieutenant general
Dumitrel,   da iei  cu socotesc  dela  data  inregistrai  sa contaza  data sau  cum exmplu io am depus pe 12 mai si acum este 13 aprile  iei incep sa conteze din iunie ?  sau dela  data 12 mai ?

anisoara92Date: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:35 PM | Message # 1004
Colonel
Reputaţie: 2
mamabee nam inteles tu cind ai depus dosarul tiau intors actele dupa tiau trimis scrisoare ca e nevoie de ele?fuseukr miine se va decide iarasi soarta mea va fiii a doilea termen sau mergem mai departe , sper si eu sa ies in ordin vinerii doar foarte multi au iesit de linga mine , in privintza la semnatura pai ce face ea scoate treptat acuma des vinerea si lunea dar e bine ca merge cu o mie si ceva de dosare pe saptamina ma uit in urma cam toti au iesit deja si asta in cel putin o luna de la 15 la 21 de mii asta e foarte bine

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:42 PM | Message # 1005
Lieutenant general
fuseukr, din 12 mai, din data cand a fost inregistrata cererea ta si ti-au dat nr. la dosaru' tau...

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:43 PM | Message # 1006
Lieutenant general
anisoara92,  la mine  in  in stadie dosarul  ieste  data registrari 12 mai cand am depus dosaru  iei incep sa  conteze  din mai sau  din iunie 1  sau cum icep sa conteze  ca sa stiu calcula cat timp am asteptat 25462

Mesaj editat de fuseukr - Miercuri, 13-Apr-2016, 8:43 PM

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:45 PM | Message # 1007
Lieutenant general
fuseukr, noi am fi trebuit sa primim cetatenie in maxim 7 luni din data depunerii cererii.

Adăugat (13-Apr-2016, 8:45 PM)
---------------------------------------------
anisoara92, noi toti asteptam fiece zi de joi cu frica-n san...

anisoara92Date: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:45 PM | Message # 1008
Colonel
fuseukr din 12 mai decind ai primit talonul doar la birourile din ro automat te inregistreaza asta la md trebuie sa treaca timp pina iti dau numarul adika pina trimit actele in ro acolo deja e alt numar si te pun cu cei ce se afla in momentul cind a ajuns actele de ex ai depus la md in aprilie dosarul a ajuns in ro in luna iunie pai se socoate din luna iunie

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:50 PM | Message # 1009
Lieutenant general
anisoara92, multumesc   anisora  si mie  mie frica sa nu ma aflu maine  cu o supriza dar ce sa fac asta ieste   toti  putem  a cade in  gropa  uitativa aici ultimile  mesaje http://serjmin.com/forum....art=300

anisoara92Date: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:50 PM | Message # 1010
Colonel
dumitrel niki nam ideie de unde incape in noi atita frica parca ma controlez dar joi ma pierd total fiecare minuta verific stadiul dosarului sad sad sad am mentionat mai sus ca gata ma conduce cetatania asta romina biggrin

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:52 PM | Message # 1011
Lieutenant general
uitativa  Как узнать состояние "dosara"?     ultimile  mesaje pe pagian 16

anisoara92Date: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:54 PM | Message # 1012
Colonel
fuseukr deamu ce va fi va fii domnul stie noua ne ramine sa speram la bine , daca ma trezesc cu a doua comisie am sa stiu ceva concret acuma iaca vad ca toti iesa si eu nu asta e catastrofa lucru nu se leaga de mine da ce lucru eu niki cind manink nu pot sa nu ma gindesc la romin a mei de acasa miau interzis sa mai vb despre asta cind vad ca incep a vb se duk de linga mine biggrin biggrin

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:57 PM | Message # 1013
Lieutenant general
fuseukr, ce-i cu serdjmin? ce-i asta? la ce te referi?

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 8:59 PM | Message # 1014
Lieutenant general
anisoara92,  nu cred ca  acum la cat timp  numa acum osa te amane cu data  tu leai tremis vreo data  scrisore sa vez cei cu dosarul

Adăugat (13-Apr-2016, 8:59 PM)
Dumitrel,  ma referam  la  form  tot de cetatanie  unde am opseravt mesaje  diferite depsre ceatanie  asta  am avut in vedere

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:00 PM | Message # 1015
Lieutenant general
anisoara92, si pe mine tot... sotia, copilul meu, tata... sora-mea... toti au deja cetatenia... sotia imi zice ca de cand cu cetatenia... nu vad nimic altceva... doar cetatenia e in cap... doar despre cetatenie vorbesc acasa... cu cumetrii... la lucru... cum am o clipa libera ... sau laptopu' e liber... ma asez sa verific... sa tot verific... am impresia ca degradez...

anisoara92Date: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:01 PM | Message # 1016
Colonel
fuseukr nu am trimis niki o scrisoare doar un mes electronic prin care mi sa zis ca e in curs de solutionare da asta a fost ceva timp in urma dar acuma nu are sens ei nu raspund la nimik doar au spus ca pentru info este stadiul dosarului care se reinieste in fiecare joie

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:03 PM | Message # 1017
Lieutenant general
Dumitrel, si la mine la fel sotia  tot asteapta ca mine dar iea se tine dar io cred ca am  cazut pe cutit  cu cetatania asta  numa ea este in cap  de ce sa aprope timpu de aceia  nebunesc mai atre  ma gandesc diferite lucruri

anisoara92Date: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:05 PM | Message # 1018
Colonel
dumitrel toti suntem asa dar rabdare si totul a sa fie bine cu ajutorul lui domnul am sa iesim cu toti in acest ordin dar ce se face acuma la md prietena mea a deppus juramintul a dat la transcrietie cn si au programato pe azi cind pleaca azi se amina pe 26 va dati seama nu destul ca ne iesim din mintii pina iesim in ordin da inca si dupa ne poarta pe drumuri foarte greu uneori ma intreb da mio trebuit mie tare sa intru eu in toata dibilismul ista am ajuns eu sa nu dorm noptile din cauza la o hirtie catastrofa da ce sa facem ne ramine doar sa ne rugam la bine si sa asteptam

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:10 PM | Message # 1019
Lieutenant general
anisoara92, asa este... adevar vorbesti...

Adăugat (13-Apr-2016, 9:10 PM)
DACA SINCER, EU NICI NU STIU LA CE SA MA MAI ASTEPT DE LA ZIUA DE MAINE... DOAMNE AJUTA-NE PE NOI TOTI, SI PE MINE PACATOSUL, ROBUL LUI DUMNEZEU, DUMITRU...

Mesaj editat de Dumitrel - Miercuri, 13-Apr-2016, 9:11 PM

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:11 PM | Message # 1020
Lieutenant general
anisoara92Dumitrel,   cred ca noi 3 suntem top  cei mai  mari  cetatanisti :))))))))  si patrioti a romaniei :))))))))

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:12 PM | Message # 1021
Lieutenant general
http://unimedia.info/stiri....05.html

anisoara92Date: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:14 PM | Message # 1022
Colonel
dumitrel doar la bine doar la bine iata la ce sa ne asteptam miine fuseukr credca mai sunt ca noi dar noi avem urgent nevoie de el nustiu cum voi dar la mine deja nu ca arde dar cum am sa ies in ordin asa depinde de viitorul meu de aia nu dorm noptile e greu gind esti inchis si doar cetatania este poarta

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:17 PM | Message # 1023
Lieutenant general
fuseukr, SA ITI ZIC CEVA... SORA-MEA ISI FACEA CETATENIE... SI IMI PROPUNEA SI MIE SA IMI FAC CU EA... EU ... CE? CA EU SUNT ROMAN IN SUFLET... CA AM SA ASTEPT MAREA UNIRE... CUMNATII CU SOTIA SI COPILUL MEU ISI FACEAU CETATENIE... SI EI IMI PROPUNEAU SI MIE SA IMI FAC CU EI CETATENIE... EU ... CE? DE CE SA IMI FAC CETATENIE? CA EU SUNT ROMAN IN SUFLET... SUNT PATRIOT... SI CA EU AM SA ASTEPT MAREA UNIRE... APOI, TATA MEU S-A HOTARAT SA ISI FACA CETATENIE...  SI EL IMI ZICE... HAI SA NE FACEM IMPREUNA CETATENIA... EU ... CE? DE CE SA IMI FAC CETATENIE? CA EU SUNT ROMAN IN SUFLET... SUNT PATRIOT... SI CA EU AM SA ASTEPT MAREA UNIRE... SI IATA ASA... DIN TOTI AI MEI DOAR EU AM FOST CEL DIN URMA CARE INTR-UN SFARSIT AM HOTARIT SA DAU LA CETATENIE... FARA SA MAI ASTEPT MAREA UNIRE... UFFF, ASTA E...

Mesaj editat de Dumitrel - Miercuri, 13-Apr-2016, 9:19 PM

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:19 PM | Message # 1024
Lieutenant general
anisoara92, asta este

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:21 PM | Message # 1025
Lieutenant general
anisoara92, SI EU DEJA AM RATAT O OFERTA DE LUCRU IN UNIUNEA EUROPEANA... SI ASTA DOAR DIN CAUZA CA NU AVEAM LA ACEL MOMENT CETATENIE... UFFF, DOAMNE, DOAMNE...

Adăugat (13-Apr-2016, 9:21 PM)
anisoara92, APROPO, PE SORA-MEA TOT ANISOARA O CHIAMA... DOAR CA EA E DIN '84

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:24 PM | Message # 1026
Lieutenant general
Dumitrel, domne ajuta mai ales  ziua de maine  cu  scimbare  si + stiu sigur ca pote sa bage maini ceva

Adăugat (13-Apr-2016, 9:24 PM)
dragi preteni si la mine este  greu sunt in belgia  de 13 an cu  resedinta iar sotia  de 3 ani fara nic un act   nic nu va dati sama cat de  greu ieste pentru ia si nu pot sai fac acte din cauz aca nus european sunt un simplu mebru de famile  europ pentru ia  este  forte  greuu pentru munca  studi sau vacanta   si lucru forte greu pentru mine ie mai usor ca am acte aici  dar vad ca io mai atre ca ia nebunesc

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:27 PM | Message # 1027
Lieutenant general
fuseukranisoara92, EU ACUMA CU ACTELE LA DOSAR, MERG PE LINIA BUNEILOR DIN PARTEA TATALUI MEU... IN BAZA ACELORASI ACTE CARE A REDOBANDIT CETATENIA SORA-MEA SI TATAL MEU... EXACT IN BAZA ACELORASI ACTE MI-AM FACUT SI EU DOSARUL... SI, CE-I DREPT EU NU AM FOST NEVOIT SA UMBLU PE LA ARHIVE... PENTRU CA EU AVEAM DEJA SETUL DE DOCUMENTE GATA PREGATIT...INCA DE ATUNCI CAND ISI LUASE CETATENIA SORA-MEA... SI IN BAZA ACELUASI SET DE ACTE CONFIRMATIVE A ACELELIASI LINII DESCENDENTE SI-A FACUT CETATENIA SI TATAL MEU... SI ACUM IN BAZA ACELUIASI SET DE ACTE IMI OBTIN SI EU CETATENIA ROMANA...

Adăugat (13-Apr-2016, 9:27 PM)
fuseukr, RABDARE FRATE, RABDARE...

anisoara92Date: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:27 PM | Message # 1028
Colonel
dumitrel oferte mereu a sa fie numai rominul sa fie in miina , eu am fost pina acuma in europA dar daca nu am avut acel pasaport am fost nevoita sa ma intorc ca chiar simti lipsa acestui pasaport de aia am deciz plec acasa si primesc cetatania si ma voi intoarce ca e foarte greu intro tara unde nu ai drepturi , DOAMNE AJUTA NE SA TRECEM SI ZIUA DE MIINE POZITIV SI TOATE ZILELE DE JOI PINA IN ZIUA CIND VOM IESI IN ORDIN ,,,,, SUCCESE SI RABDARE NOUA LA TOTI

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:27 PM | Message # 1029
Lieutenant general
TRE' SA NE INCURAJAM UNULPE ALTUL...

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:29 PM | Message # 1030
Lieutenant general
Dumitrel, drept ai pe situl asta cred ca noi suntem mai amarati :(( nocomp

anisoara92Date: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:31 PM | Message # 1031
Colonel
DUMITREL iata aiki ai avut noroc sa fii vazut tu ce sa facea la starile civile catastrofa eu am dat prima din familie si am fost nevoita sa plec eu pe toate drumurile dar a trecut cum va trece si cosmarul acesta de asteptare cu ajutorul lui domnul

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:32 PM | Message # 1032
Lieutenant general
anisoara92, DA, AI DREPTATE... DOAMNE AJUTA TUTUROR NOUA...

anisoara92Date: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:34 PM | Message # 1033
Colonel
dumitrel , fuseukr o seara frumoasa voua si doamne ajuta miine sa fie cum este la noi rabdare si doamne ajuta

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:35 PM | Message # 1034
Lieutenant general
anisoara92, noapte buna... doamne ajuta

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:37 PM | Message # 1035
Lieutenant general
anisoara92, nopte buna  sleep

DumitrelDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 9:57 PM | Message # 1036
Lieutenant general
sleep  noapte buna...

fuseukrDate: Miercuri, 13-Apr-2016, 10:06 PM | Message # 1037
Lieutenant general
Dumitrel, te  duci la somn  te prigatesti pe maine da :))

Adăugat (13-Apr-2016, 10:06 PM)
Dumitrel, nopte buan curaj pe maine    domne ajuta sa fie bine  la toata lume  surprised

DumitrelDate: Joi, 14-Apr-2016, 6:21 AM | Message # 1038
Lieutenant general
BUNA DIMINEATA SI DOAMNE AJUTE CELOR CARE AU ASTAZI FIXATA COMISIA... IAR CEI CARE AU AVUT-O DEJA... LE DORESC SA IASA CAT MAI GRABNIC IN ORDINE. DOAMNE AJUTA, TUTROR...

Adăugat (14-Apr-2016, 6:21 AM)
P.S. SI SPOR LA MUNCA ANC-ului...

fuseukrDate: Joi, 14-Apr-2016, 6:30 AM | Message # 1039
Lieutenant general
Dumitrel, DUMNEZEU SATI AUDA CUVINTELE BUNA DIMINEATA   SPERAM CA  O ZII SPER BINE SA FIIE

mamabeeDate: Joi, 14-Apr-2016, 8:11 AM | Message # 1040
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
"mamabee, da ce acte to cerut daca nui secrt din mare si la cat timp teo anutat dela depunere ?"

fuseukr, mi-au cerut actele de stare civila ale tatalui (cetatean roman).

Scrisoarea recomandata de la ANC mi-a fost trimisa in noiembrie 2015 (6 luni dupa inregistrarea dosarului la ANC si 8 luni dupa depunerea cererii la consulat).
Au scris urmatoarele:

In vederea solutionarii cererii dumneavoastra de redobandire a cetateniei romane inregistrata sub numarul 23***/RD/2015, va solicitam ca pana la data de 23.03.2016, sa completati dosarul cu urmatoarele documente:
-acte de stare civila (certificat de nastere, casatorie, de schimbare nume/prenume, deces, divort, etc) in copii legalizate pentru tatal dumneavoastra, apostilate/supralegalizate si cu traducere in limba romana, legalizata, daca este cazul.
In cazul in care nu veti da curs prezentei solicitari cererea dvs. va fi respinsa ca nesustinuta.
Actele pe care le veti depune vor fi insotite de o copie a prezentului document. Aceste acte le puteti trimite pe adresa ANC prin posta (adresa)sau pot fi depuse direct la sediul ANC, fie personal, fie prin mandatar cu procura notariala speciala in timpul programului cu publicul al institutiei noastre, in fiecare zi de miercuri de la orele 9.00 la 16.00. Cu stima, Comisia pt. Cetatenie/Presedinte

Am dus actele la ANC personal in februarie. Am crezut ca pe 23 martie avea sa fie comisia finala, ca sa vad ca mi-au schimbat-o pe 5 aprilie. N-am fost singura - erau vreo 15 persoane programate cu comisia pe 23.03 si toti am fost schimbati pe 05.04.

Dumitrel si anisoara92, multumesc pentru documentul in engleza. Le-am citit si rascitit si-n engleza si-n romana, dar n-am ce sa fac. Trebuie sa astept dupa cum lucreaza ANC.

Mult succes la toti! Sper ca schimbarile de pe site-ul ANC sa fie ordine pozitive pentru toata lumea, fara nicio amanare, sarire peste, etc... Doamne, ajuta!

Mesaj editat de mamabee - Joi, 14-Apr-2016, 8:13 AM

DumitrelDate: Joi, 14-Apr-2016, 1:19 PM | Message # 1041
Lieutenant general
SA INTELEG CA NU-I NIMENI PE-AICI, COLEA...

Adăugat (14-Apr-2016, 12:42 PM)
wink

Adăugat (14-Apr-2016, 1:19 PM)
...eu stiu cand vor reveni toti... dupa orele 17.00 CET

Mesaj editat de Dumitrel - Joi, 14-Apr-2016, 12:41 PM

Alex95Date: Joi, 14-Apr-2016, 2:46 PM | Message # 1042
Lieutenant colonel
O schimbat cuiva terminu ? sad dry

DumitrelDate: Joi, 14-Apr-2016, 4:14 PM | Message # 1043
Lieutenant general
Alex95, eu pana ce am ramas cu acelasi termen care fusese fixat initial... 08.04.2016
Pana la mine, le-au fost schimbat termenul la 4 dosare... iar dupa numarul meu... a fost modificat termenul la 2 sau 3 dosare...

Adăugat (14-Apr-2016, 4:14 PM)
Alex95, tu ai avut comisia?

Mesaj editat de Dumitrel - Joi, 14-Apr-2016, 4:13 PM

Alex95Date: Joi, 14-Apr-2016, 4:32 PM | Message # 1044
Lieutenant colonel
Dumitrel nu inca nam avut o am in august dry

Adăugat (14-Apr-2016, 4:32 PM)
blin sunt persoane din 2016 care au depus au comisee mai devreme decit mine sad offfff nam cuvinte

sergiu13Date: Joi, 14-Apr-2016, 4:34 PM | Message # 1045
Lieutenant colonel
La sotia mea a aparut termenul astazi, data de 08.07.2016- cum credeti, dupa termen va iesi in ordin? smile  Minim un an dupa termen va iesi, deoarece a depus cu o luna in urma si mai sunt pina la dosarul ei inca o suta de mii de cetateni care asteapta, asa ca nu va imbatati cu apa rece dragi compatrioti in privinta la termenul acesta. Uitati de termen si urmariti numerele de ordine care vor iesi in urmatoarele zile. Calcularea termenului o puteti face si singuri, de exemplu: ai nr la dosar 50000, acum se elibereaza +- de la 20000, repectiv pina la ordinul vostru mai sunt 30000. Media lunara e de aproximativ 4000 de redobindiri. 30000/4000=7.5  Adica peste 7-8 luni ai 99% sanse sa redobindesti cetatenia. Lasati prostiile cu termenul surprised suspect  
Fara suparare, dar discutati in zadar despre acest termen aici pe forum. Stiu ca e grea asteptarea, am trecut si eu prin ea, dar scriu deja a cita oara si voi tot nu intelegeti din pacate.

DumitrelDate: Joi, 14-Apr-2016, 4:56 PM | Message # 1046
Lieutenant general
sergiu13, cu o speranta traieste fiecare om... o speranta intre mai bine... Doamne ajuta!

Mesaj editat de Dumitrel - Joi, 14-Apr-2016, 4:56 PM

fuseukrDate: Joi, 14-Apr-2016, 5:29 PM | Message # 1047
Lieutenant general
Dumitrel,  frate    nic  la mine nu o scimbat   termenu  Dumitrel, la tine ie degraba sal scimbe  adica  inca ai toate sansale  sa ies dar aste  te pot duce pana  la  1 luna si jumatate  io cred  ca daca ai avut  toate avizele  nu are rost sate  tiua iei in comise   ca nu fac bani pe dosarul tau dor daca nu leai avut te pot amana mai vreo 2 sau depinde cate  acte it lipsesc  dar  nu cred   ca la moldoveni i mai usora  procedura ca la ucrainei nostri

Adăugat (14-Apr-2016, 5:19 PM)
sergiu13,  mult  succes  pentru sotia ta sunt deacort cu tine  dar ce sa facem asta ieste macar   ne imajinam :))  dar in fine nu intaleg una cu termenu cand  incaza deti da alta data  asta insamna lipse de acte sau lipsa  de  avize sau ce vreu sa spuna + daca  deja   primul termen  lam avut pe 14.09.2015 - si al  doile  25.03.2016  mai  risc sa am mai unul  sa fiua  3 :)))))) mai frumos

Adăugat (14-Apr-2016, 5:26 PM)
speram pentru anisoara92,   ca nu io scimbat termenu si  pe maine osa iasa  de nu baga nic maine ordine atuci luni sua marti o mai afcut de astea  dar cred ca 90 de procente  baga  maine vreo 2 minim ordine

Adăugat (14-Apr-2016, 5:29 PM)
Alex95,   dar la tine  este prima comise sau ai mai avut dela data inregistrari dosarului   ca to dat in august  deci am opservat in 2016 ca au comise luna  votore  dar asta nu insama ca osa iasa   tu cerd ca  ai mai avut asa ca mine dor ca nu ai stiu sau  io stiu

anisoara92Date: Joi, 14-Apr-2016, 6:57 PM | Message # 1048
Colonel
salutare la toti ma bucur sa citesc mesaje si sa vad ca afost o joie pozitiva la voi si la mine tot ,
fuseukr mersi de sustinere sper si eu sa am ceva rezultat degraba ,
sergiu13 totusi faza cu termenul e neclara dar se vad exemple ca dupa o luna de comisie au iesit da inteleg ca nu e normal sa iasa lumea dupa 3 patru luni de depunere insa daca ai deja 11 si termenul e dat la a unsprezecea luna credca e logic sa iesi in ordin deja , doar se spune daca depui la ro primesti raspuns adika iesi in ordin 8 - 12 luni , stiu numai ei cum calculeaza data pentru termen si eu cred ca dupa termenul care cum am zis ca il ai fixat ceva de aproape anul e posibil deja sa iesim in ordin

BîcuDate: Joi, 14-Apr-2016, 7:10 PM | Message # 1049
Lieutenant
Reputaţie: 1
Asteptam ziua de mine cu nerabdare surprised

fuseukrDate: Joi, 14-Apr-2016, 7:11 PM | Message # 1050
Lieutenant general
Bîcu, tu ce numar ai   si nu to fost scimbat termenu