Dosare depuse in 2015 - Pagina 5 - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:09 AM
Bine ai venit Oaspete |

Dosare depuse in 2015 - Pagina 5 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 5 din 78«12345677778»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Dosare depuse in 2015
REFLEXDate: Vineri, 26-Feb-2016, 9:05 AM | Message # 201
Major
Grupă: Verificat
Reputaţie: 4
Statut: Offline
Astazi, trece inca o comisie !!! Rabdare la toata lumea !!! dry

DumitrelDate: Vineri, 26-Feb-2016, 10:01 AM | Message # 202
Lieutenant general
Pentru Anya Maria ... tre' sa scrii o scrisoare la ANC pentru a cere sa iti trimita printr-o scrisoare recomandata... nr. dosarului tau... reesind din data depunerii... deobicei nr. dosarului se pune la Bucuresti... si dureaza cateva luni pana ajunge pachetul tau la ei... pentru a fi preluat spre procesare.

Adăugat (26-Feb-2016, 10:01 AM)
---------------------------------------------
La tine , REFLEX, e programata pe astazi Comisia, nu-i asa? Bafta atunci...

IubyDate: Vineri, 26-Feb-2016, 10:24 AM | Message # 203
Lieutenant
Reputaţie: 1
REFLEX...... cind ai depus tu dosarul si unde?

REFLEXDate: Vineri, 26-Feb-2016, 2:30 PM | Message # 204
Major
Da, astazi este comisie pentru-O majoritate ... Am depus 31 martie la Iasi

sergiu13Date: Vineri, 26-Feb-2016, 4:49 PM | Message # 205
Lieutenant colonel
[quote=REFLEX;54806]Da, astazi este comisie pentru-O majoritate ... Am depus 31 martie la Iasi
[/quote]
Salut! Adica azi vor iesi ordine noi sau cum? Vad ca e seara deja si nimic angry

Adăugat (26-Feb-2016, 4:49 PM)
[quote=sergiu13;54807]REFLEX[/quote]
Eu tot in martie 2015 am depus la iasi

REFLEXDate: Vineri, 26-Feb-2016, 7:05 PM | Message # 206
Major
Si ce numar ai Sergiu ?

sergiu13Date: Vineri, 26-Feb-2016, 8:49 PM | Message # 207
Lieutenant colonel
[quote=REFLEX;54808]Si ce numar ai Sergiu ?[/quote]
129xx

REFLEXDate: Vineri, 26-Feb-2016, 9:57 PM | Message # 208
Major
Sergiu, cred ca esti pe cale de aparitie ! Insa eu cu 17*** mai am

sergiu13Date: Vineri, 26-Feb-2016, 10:19 PM | Message # 209
Lieutenant colonel
Nu se stie, vezi ca citeva sute deja au trecut de nr meu

IubyDate: Sâmbată, 27-Feb-2016, 7:17 AM | Message # 210
Lieutenant
Nu a aparut nici o lista,de ce oare?((((

sergiu13Date: Sâmbată, 27-Feb-2016, 7:37 AM | Message # 211
Lieutenant colonel
Straniu, ma gindeam ca minim vreo 3 ordine vor fi.. Cine stie care este situatia la ei?

REFLEXDate: Sâmbată, 27-Feb-2016, 9:13 AM | Message # 212
Major
Poate pe luni-marti O fi vre-o doua ordine !

Mara85Date: Luni, 29-Feb-2016, 10:51 PM | Message # 213
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Salut! Ma adresez cu urmatoarele:
1) In ordinul ANC numele meu a aparut acum in Februarie 19 in cit timp ar trebui sa vina scrisoarea recomandata de la ANC?
2) E obligatorie scrisoarea pentru inregistrare la depunerea juramintului si ce informatie se afla in ea?
3) In caz ca nu ajunge scrisoarea si asta e posibil, ce sa fac? E posibil de dus cu ordinul printat la Ambasada?

DumitrelDate: Marţi, 01-Mar-2016, 7:13 AM | Message # 214
Lieutenant general
Pentru Mara85... Din cate stiu eu, scisoarea e obligatorie pentru a te programa la ceremonia de depunere a Juramantului fata de Tara... chiar recent o cunoscuta de-a mea... ea aparause in ordinul din 15 ianuarie... pai, i-au cerut si scrisoarea de la ANC... Tot ea imi spunea ca scrisoare venise de la Ambasada Romaniei din Chisinau... in vre-o 4 zile... desi, altii zic ca se poate de programat doar cu ordinul printat + chitatnta ceea in care e scris nr. dosarului... in orice caz, scrisoarea trebuie sa ajunga pentru ca e recomandata...

Iar pe site-ul ANC scrie urmatoarele...

http://cetatenie.just.ro/index.php/ro/juramant

De pe site-ul www.chisinau.mae.ro

http://chisinau.mae.ro/node/264

De pe site-ul www.justconsult.md

http://justconsult.md/depunerea-juramantului-de-credinta-fata-de-statul-roman/

De pe site-ul www.cetatenie.ro

https://cetatenie.ro/acte-necesare

De pe www.cetatenie.eu

http://www.cetatenie.eu/index/numele_meu_a_fost_publicat_in_ordinul_de_redobandirea_cetateniei_pe_www_cetatenie_just_ro/0-51

IubyDate: Marţi, 01-Mar-2016, 7:17 AM | Message # 215
Lieutenant
Mara85...in cit timp de la depunerea dosarului ai aparut in ordin?

Victori_a22Date: Marţi, 01-Mar-2016, 10:13 AM | Message # 216
Sergent
Mda am si eu o bukurie..!!! Am esit si eu in monitor... ))) va urez la toti succese mari si sa esiti si voi cit mai repede !!!!!!

Anya_MariaDate: Marţi, 01-Mar-2016, 11:37 AM | Message # 217
Lieutenant
[quote=Dumitrel;54804]Dumitrel[/quote]
Mmm,multumesc, insa daca ma aflu peste hotare si nu pot sa trimit o scrisoare personal...s-ar putea sa formuleze scrisoarea cineva prin procura?,si citisem ca unui utilizator i-a venit nr dosarului pe email , dupa citeva luni de la depunere .... insa totusi are un rol importat acest nr de dosar sau e doar un fir spre monitorizarea etapei in care este dosarul?si etapa finala cu scrisoarea primita acasa e tot ce ne trebuie?

Adăugat (01-Mar-2016, 11:37 AM)
[quote=Dumitrel;54761]Dumitrel[/quote]
de asemenea am gasit si eu http://cetatenie.just.ro/images/2015_Rd_11.pdf acest site, si ma gindeam ca acolo imi voi gasi nr dosarului dupa data depunerii intr-un fel, ce spui? ms anticipat!

DumitrelDate: Marţi, 01-Mar-2016, 12:05 PM | Message # 218
Lieutenant general
Pentru Mara85... din pacte eu inca nu am iesit in ordin... abia in 8 aprilie voi avea ultima comisie... si apoi voi iesi si eu in ordin...

Adăugat (01-Mar-2016, 12:05 PM)
Pentru Anya_Maria... nr. dosarului poate sa ti-l dea doar ANC... dac nu-l ai, atunci scrie o scrisoare catre ANC de aici...

https://cetatenie.ro/modele-acte

alege si descarca varianta nr. 2 ... si anume ...
Cerere de comunicare stare şi număr dosar

Mara85Date: Marţi, 01-Mar-2016, 3:26 PM | Message # 219
Începator
[quote=Dumitrel;54818]Mara85...in cit timp de la depunerea dosarului ai aparut in ordin?[/quote]
Anul
[quote=Mara85;54817]http://www.cetatenie.eu/index/numele_meu_a_fost_publicat_in_ordinul_de_redobandirea_cetateniei_pe_www_cetatenie_just_ro/0-51[/quote]
Va multumesc mult, astept scrisoarea, sper sa vina

DumitrelDate: Marţi, 01-Mar-2016, 5:47 PM | Message # 220
Lieutenant general
Pentru Mara85 ... ... din pacte eu inca nu am iesit in ordin... abia in 8 aprilie voi avea ultima comisie... si apoi voi iesi si eu in ordin...

VladislavaDate: Marţi, 01-Mar-2016, 6:12 PM | Message # 221
Colonel
Reputaţie: 24
Data de 29.02.2016 numărul: 131P 132P 133P

sergiu13Date: Miercuri, 02-Mar-2016, 6:08 PM | Message # 222
Lieutenant colonel
Stie cineva, sau cum credeti, mai ies ordine saptamina aceasta?

DumitrelDate: Miercuri, 02-Mar-2016, 8:41 PM | Message # 223
Lieutenant general
Eu presupun ca vineri tre' sa mai iasa ceva ordine...

REFLEXDate: Miercuri, 02-Mar-2016, 8:44 PM | Message # 224
Major
In général Ordinele iese doar VINEREA ! Daca se intimpla ca vinerea nu iese nici un Ordin atunci iese in cursul saptaminei viitoare ! Deci vinerea aceasta de regula trebuie sa apara iarasi ordine !!!

sergiu13Date: Joi, 03-Mar-2016, 9:29 AM | Message # 225
Lieutenant colonel
[quote=REFLEX;54828]In général Ordinele iese doar VINEREA ![/quote]
Vineri si joi, e cam 50la 50.

Victori_a22Date: Joi, 03-Mar-2016, 11:49 AM | Message # 226
Sergent
Buna ziua la toti..!! Cine poate sa imi spuna ce ordin se programeaza acum pentru juramint la Chisinau??? Pe site e scris 72/P doar ca e deja de o luna si jumate acest numar.. Poate cineva a fost la Ambasada si stie mai exact??? Mersi!

REFLEXDate: Joi, 03-Mar-2016, 12:57 PM | Message # 227
Major
Nu se schimba deoarece pentru persoanele care au fost programate pentru Juramint in luna Februarie au fost aminate TOATE sedintele de depunere a Juramintului de Credinta fata de Rominia pentru luna Martie din cauza virusului(gripa)...

Victori_a22Date: Joi, 03-Mar-2016, 1:55 PM | Message # 228
Sergent
Am inteles..!! Mersi mult !

Anya_MariaDate: Joi, 03-Mar-2016, 6:17 PM | Message # 229
Lieutenant
multumesc Dumitrel, insa daca nu pot scrie o cerere personal,atunci una electronica va fi posibila?

artiomDate: Joi, 03-Mar-2016, 8:01 PM | Message # 230
Începator
ajutor

Adăugat (03-Mar-2016, 8:01 PM)
cum pot sa aflu la ce stadiu e dosarul meu..?

Oli4kaDate: Joi, 03-Mar-2016, 8:59 PM | Message # 231
Sergent
Victori_a22 zimi te rog dupa "termen" la kit timp ai aparut in monitor.

Victori_a22Date: Vineri, 04-Mar-2016, 7:11 AM | Message # 232
Sergent
Oli4ka------> Dupa "termen" au trecut 9 luni pina am esit in monitor.... In total am asteptat 1 an 3 luni si 3 zile.. smile

Artiom-----> http://cetatenie.just.ro/index.p....icol-11 (aici poti vedea stadiul dosarului tau )

fuseukrDate: Vineri, 04-Mar-2016, 12:18 PM | Message # 233
Lieutenant general
Reputaţie: 6
Buna ziua , spuneti-mi va rog am depus in 2015 in mai la suceava 11 luni si am primit ase ceva azi . Bună ziua,

Cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române a fost înregistrată la Secretariatul Tehnic al Comisiei pentru Cetăţenie sub nr. 2546./RD/2015.

Preşedintele Comisiei pentru Cetăţenie a fixat data la care Comisia pentru cetăţenie urmează să verifice îndeplinirea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, în interiorul termenului de 5 luni prevăzut de lege.

Întrucât la termenul fixat pentru dezbaterea cererii, procedându-se la verificarea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, s-a constatat necesitatea primirii unor relaţii de la autorităţile abilitate a le furniza, utile în soluţionarea acesteia, acesta a fost prorogat. Cererea va fi analizată de către Comisia pentru Cetăţenie în şedinţa din data de 25.03.2016 în vederea verificării îndeplinirii condiţiilor prevăzute de lege.

Apreciem că dosarul este complet în momentul în care se constată că actele sunt depuse în integralitatea lor şi s-au obţinut toate relaţiile de la instituţiile cu care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie conlucrează.

Prin urmare, la acest moment, cererea dumneavoastră este în curs de soluţionare şi urmează să vi se comunice, din oficiu, prin scrisoare recomandată, Ordinul Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie.

De asemenea, informaţiile legate de stadiul soluţionării cererii pot fi vizualizate, pe baza numărului de dosar, accesând site-ul Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie rubrica Stadiu Dosar, conform articolului de lege în baza căruia a fost depusă cererea de acordare / redobândire a cetăţeniei române: http://cetatenie.just.ro/index.php/ro/centru-de-presa-2/dosar-articol-11 ...Pot cineva sa ma ajute cat mai am de asteptat . sau ce vreau sa spuna mesajele nu intaleg am avut o comise..???..////////// PE DATA 14.09.2015 si acum miau dat alta data Aveti vreo ideie . Cand voi aparea si eu in ordin? mult succes La toata lume cry cry cry

Mesaj editat de fuseukr - Vineri, 04-Mar-2016, 12:36 PM

REFLEXDate: Vineri, 04-Mar-2016, 1:15 PM | Message # 234
Major
Totul merge cum trebuie ^^Fuseukr^^, nu vad pentru ce iti complici viata, dosarul poate trece mai MULTE comisii pentru a verifica actele petentului, dupa parerea mea o sa iesi in ordin in luna apriilie-mai !

sergiu13Date: Vineri, 04-Mar-2016, 5:19 PM | Message # 235
Lieutenant colonel
Mda, au iesit multi cu numarul 129xx, numai nu al meu. Chiar ma gindeam ca ies si eu azi. A iesit numai un ordin ieri si unul azi, anu trecut erau mai multe. Stie cineva de ce asa rar ies? Multumesc.

IubyDate: Vineri, 04-Mar-2016, 5:36 PM | Message # 236
Lieutenant
Sergiu13...tu cu un numar asa mic si-ti pui intrebarea de ce nu esi,da eu cu un nr de 47***cam peste citi ani am sa es?

VladislavaDate: Vineri, 04-Mar-2016, 5:58 PM | Message # 237
Colonel
Reputaţie: 24
  • Data de 04.03.2016 numărul: 155P 
  • Data de 03.03.2016 numărul: 154P

mirela230782Date: Vineri, 04-Mar-2016, 6:43 PM | Message # 238
Sergent
Reputaţie: -1
Acuma osa iasa mai multi si mai repede osa mearga procedura de cetatanie am vazut la pro tv azi 04.03.2016 seara la stiri la rominia vb ca se misca la viteza melcului cei de acolo dar ei cei de acolo sefii au inceput sa se acuze si osa sa ea masuri ca sa mearga mai repede adica in 5 luni sa primeasca moldovenii cetatania si osa fie osa vedeti lucrurile se vor schimba doamne ajuta

REFLEXDate: Vineri, 04-Mar-2016, 10:08 PM | Message # 239
Major
Scandal intre ministrul Justitiei si seful ANC. Cat asteapta un strain pentru a primi cetatenie romana ?!
Autoritatea Nationala pentru Cetatenie este in mijlocul unei anchete de proportii. Ministrul Justitiei a facut un raport din care reies probleme grave la institutia pe care o are in subordine.

Scandal intre ministrul Justitiei si seful ANC. Cat asteapta un strain pentru a primi cetatenie romana ?!

De exemplu, in loc de 5 luni, cetatenii care vor sa fie romani cu acte in regula asteapta chiar si un an si jumatate. "Raportul este plin de minciuni", sustine Andrei Tinu, presedintele interimar al autoritatii intr-o anumita perioada. El vrea sa le faca plangeri inspectorilor care au intocmit raportul.

Cam asa functioneaza Autoritatea pentru Cetatenie. Si nu de azi-de ieri, ci de ani de zile, statul roman isi bate joc de cei care vor sa obtina cetatenia romana.
"Ce se intampla acolo este scandalos. Veti afla concluziile care sunt dezastruoasa cu privire la activitatea ANC", spune ministrul Justitiei, Raluca Pruna.
Timpul mediu pentru procesarea si solutionarea cererilor pentru obtinerea cetateniei romane este de 5 luni, dar asta se intampla doar pe hartie. Raportul Ministerului Justitiei arata ca angajatii autoritatii lucrau cu lentoarea melcului.
Cetatenii straini asteapta chiar si 18 luni ca sa obtina acest document. Acelasi raport arata ca informatiile gasite pe site-ul institutiei sunt putine si neclare.

Asadar, concluzioneaza raportul ministerului justitiei: putini oameni, treaba de mantuiala. Vinovat este indicat Andrei Tinu, vicepresedintele autoritatii pentru cetatenie. Acesta spune ca ministrul vrea sa acopere recenta numire la comanda institutiei a unei apropiate, cu un alt scandal. "Doamna ministru, in loc sa explice de ce a numit-o la conducere, a dat publicitatii acest raport la comanda in care sunt acuzat de tot felul de minciuni, pe care le resping categoric."
In timp ce Tinu ameninta ca va face plangere , ministrul Justitiei anunta ca institutia va fi reorganizata pentru a raspunde prompt cererilor.

Mesaj editat de REFLEX - Vineri, 04-Mar-2016, 10:13 PM

sergiu13Date: Vineri, 04-Mar-2016, 10:12 PM | Message # 240
Lieutenant colonel
[quote=Iuby;54843]Iuby[/quote]
Pina la sfirsitul anului iesi si tu smile
Cind ai depus si unde?

Adăugat (04-Mar-2016, 10:12 PM)
[quote=REFLEX;54850]Scandal intre ministrul Justitiei si seful ANC.[/quote]
Reflex, unde ai citi asa informatie? Multumesc.

DumitrelDate: Sâmbată, 05-Mar-2016, 8:22 AM | Message # 241
Lieutenant general
www.stirile.protv.ro

Adăugat (04-Mar-2016, 10:52 PM)
http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/scandal-intre-ministrul-justitiei-si-seful-anc-cat-asteapta-un-strain-pentru-a-primi-cetatenie-romana.html

Adăugat (05-Mar-2016, 8:22 AM)
http://www.just.ro/concluziile-raportului-corpului-de-control-al-ministrului-privind-activitatea-autoritatii-nationale-pentru-cetatenie-anc/

Concluziile raportului Corpului de Control al Ministrului privind activitatea Autorității Naționale pentru Cetățenie (ANC)
Ministrul Justiției a dispus Corpului de Control al Ministrului în data de 14 decembrie 2015 efectuarea unei acțiuni de control al activității Autorității Naționale pentru Cetățenie (ANC). Controlul dispus s-a finalizat în 12 februarie 2016, prin redactarea unui raport. Principalele concluzii desprinse din raport pot fi sintetizate astfel:

Probleme de legalitate

Vicepreședintele ANC a delegat, fără motivare, dreptul de semnătură pentru și în numele vicepreședintelui, pe perioade nedeterminate, unor șefi de serviciu/șef de birou/directori, cu invocarea greșită a reglementărilor aplicabile. Conform Regulamentului de Organizare și Funcționare (ROF) al ANC, numai președintele poate să delege dreptul de semnătură, motivat, vicepreședinților.

S-au constatat încălcări ale Regulamentului de evaluare a activității profesionale a angajaților, precum și ale dispozițiilor referitoare la promovarea în funcții de conducere.

Prin mutarea a două posturi aferente funcției de personal de specialitate juridică asimilat judecătorilor și procurorilor de la Serviciile Elaborare proiecte de ordin ale Președintelui ANC, respectiv de Consiliere și relații publice, în cadrul Serviciului Juridic și Contencios, s-au încălcat dispozițiile art. 1 alin. (4) din ROF ANC, potrivit cărora ”Organigrama, regulamentul de organizare și funcționare și statul de funcții ale ANC se aprobă prin ordin al Ministrului Justiției”. În consecință, s-a modificat implicit statul de funcții al ANC, fără a exista vreun ordin al Ministrului Justiției care să justifice legalitatea unei astfel de măsuri.

Probleme de eficiență instituțională

Corpul de Control a constatat întârzieri foarte mari în soluționarea cererilor de cetățenie în majoritatea dosarelor examinate, în condițiile în care termenul prevăzut de lege este de 5 luni. Timpul mediu de procesare și soluționare a cererilor de acordare/redobândire a cetățeniei române în raport cu prevederile art. 11 din Legea cetățeniei române nr. 21/1991, cu modificările și completările ulterioare, nu a fost respectat. De exemplu, pentru perioada 2013-2015, situația se prezintă astfel: în 2013, timpul mediu a fost de 18,21 luni; în 2014, timpul mediu a fost de 14,63 luni; în 2015, timpul mediu a fost de 9,6 luni.

Probleme de ordin administrativ

Biroul pentru Depunerea Jurământului, Evidențe și Retragere Cetățenie este subdimensionat.

Membrii Comisiei pentru Cetățenie soluționează lucrări și în alte structuri din ANC, fapt ce îngreunează activitatea Comisiei.

Secretariatul Tehnic al Comisiei – înregistrări dosare funcționează deficitar.

Disfuncții în procesele de management

ANC a contractat o firmă privată de pază, deși instituția poate să beneficieze de servicii de pază ale Jandarmeriei Române, ceea ce ar reduce costurile aferente.

S-a constatat existența unui climat organizațional conflictual și o lipsă de comunicare între managementul superior și angajați.

Deși încheierea de procese-verbale ale ședințelor de depunere a jurământului este oportună din perspectiva ulterioarelor reclamații sau în cazuri în care se solicită retragerea cetățeniei (de pildă, în baza unor suspiciuni asupra corectitudinii cu care s-au evaluat solicitanții, inclusiv cunoașterea limbii române), s-a constatat că aceasta nu se realizează în practică.

Probleme de comunicare publică și transparență

Regulamentul de ordine interioară, precum și rapoartele anuale de activitate nu erau publicate pe site-ul instituției.

S-a constatat informarea deficitară a solicitanților cu privire la stadiul dosarelor de cetățenie. Spre exemplu, secțiunea Stadiul dosarului pe site-ul ANC nu conținea toate informațiile relevante pentru beneficiari între etapa de depunere a dosarului, cea a termenelor procedurale, respectiv cea a soluționării acestuia.

Au fost încălcate prevederile regulamentare privind promovarea în funcții de conducere. Într-un caz, numirea s-a făcut fără să se țină cont de rezultatele evaluării celui în cauză. Astfel, deși pentru promovare era nevoie de calificativul Foarte Bine, persoana promovată primise doar calificativul Bine. În plus, s-a constatat că nu au fost respectate dispozițiile regulamentare privind contestațiile. De pildă, o contestație a fost admisă de Vicepreședintele ANC fără respectarea Regulamentului, care prevede că soluționarea contestației se realizează de către un alt director care nu a făcut evaluarea inițială, respectiv fără motivarea admiterii/respingerii contestației.

Prin mutarea a două posturi aferente funcției de personal de specialitate juridică asimilat judecătorilor și procurorilor de la Serviciile Elaborare proiecte de ordin ale Președintelui ANC, respectiv de Consiliere și relații publice, în cadrul Serviciului Juridic și Contencios, s-au încălcat dispozițiile art. 1 alin. (4) din ROF ANC, potrivit cărora ”Organigrama, regulamentul de organizare și funcționare și statul de funcții ale ANC se aprobă prin ordin al Ministrului Justiției”. În consecință, Vicepreședintele ANC a modificat implicit statul de funcții al instituției, fără a exista un ordin al Ministrului Justiției care să justifice legalitatea unei astfel de măsuri.

Luând în considerare Raportul Corpului de Control, precum și obligațiile Ministerului Justiției în calitate de autoritate ierarhic superioară ANC, Ministrul Justiție înțelege să sprijine ANC prin măsuri care vor conduce la eficientizarea activității acestei instituții.

Spre exemplificare, merită menționată o comparație între numărul cererilor analizate de către Comisia pentru Cetățenie în următoarele intervale de timp, care indică degradarea performanței ANC în ultimele patru luni:

Perioada Nr. cereri analizate de
Comisia pentru Cetăţenie

06.11.2015 – 03.03.2016 7.794
06.11.2014 – 03.03.2015 19.531
06.11.2013 – 03.03.2014 22.313
06.11.2012 – 03.03.2013 21.275
Ministrul Justiției acordă o atenție deosebită tuturor problemelor semnalate de personalul din cadrul Autorității Naționale pentru Cetățenie și asigură toate părțile interesate că va sprijini orice demers menit să promoveze eficiența instituției.

Raportul Corpului de Control a arătat că interimatul asigurat de vicepreședinte a condus la o degradare a performanței instituționale a Autorității Naționale pentru Cetățenie. Prin propunerea numirii unui profesionist din cadrul personalului ANC în funcția de președinte, Ministrul Justiției dorește să dea un semnal clar de încredere în profesionalismul angajaților acestei instituții. Ministrul Justiției consideră că ANC este o instituție de maximă importanță și înțelege să ia toate măsurile necesare pentru ca aceasta să funcționeze ca un serviciu public de calitate, la cele mai înalte standarde de profesionalism.

IubyDate: Sâmbată, 05-Mar-2016, 9:44 AM | Message # 242
Lieutenant
Sergiu eu am depus la Iasi pe 25 august 2015

mirela230782Date: Sâmbată, 05-Mar-2016, 12:57 PM | Message # 243
Sergent
Reputaţie: -1
Sper ca daca osai rascoale deacuma osa lucreze mai repede sint sigur

MirelaaDate: Sâmbată, 05-Mar-2016, 1:48 PM | Message # 244
Începator
Subsemnata,Airinei Mirela nascuta la data de 25.12.1996 in satul Caracusenii Vechi r Briceni Republica Moldova
fica lui Airinei Vasile si mama Airinei Tamara,solicit sa imi comunicati la ce etapa de examinare se afla dosarul nr.2078RD depus la data de 20.04.2015
de catre mine la Iasi.
Cu respect Airinei Mirela

Adăugat (05-Mar-2016, 1:48 PM)
Subsemnata,Airinei Mirela nascuta la data de 25.12.1996 in satul Caracusenii Vechi r Briceni Republica Moldova
fica lui Airinei Vasile si mama Airinei Tamara,solicit sa imi comunicati la ce etapa de examinare se afla dosarul nr.2078RD depus la data de 20.04.2015
de catre mine la Iasi.

REFLEXDate: Sâmbată, 05-Mar-2016, 2:06 PM | Message # 245
Major
Mirela tu nu ai gresit numarul de dosar ?! Uitate mai bine si corectzaza !!!

IubyDate: Marţi, 08-Mar-2016, 9:33 PM | Message # 246
Lieutenant
numi vine a crede sa lucreze mai repede,ei tot vor lucra asa cum au lucrat pina acuma

onofras68221463Date: Marţi, 08-Mar-2016, 10:05 PM | Message # 247
Începator
eu cind am depus cu 3 luni in urma patronimicul tatalui era vasilii acuma cind tata a depus sia prefacut patronimicul in vasile.trebuie sa trimit undeva certificatul unde este vasile ori sa las asa?

sergiu13Date: Joi, 10-Mar-2016, 9:48 AM | Message # 248
Lieutenant colonel
http://cetatenie.just.ro/images/Ordin_157P_din_09.03.2016.pdf

Adăugat (10-Mar-2016, 9:48 AM)
Chiar e bataie de joc fata de noi. 1-2 ordine pe saptamina. In 2015 au depus peste 80000 de persoane. Cu asa ritm de lucru al ANC-ului, in vreo 3-4 ani vor primi cetatenie. Citisem ca sa apucat Ministerul Justitiei din RO de fundul lor si vor fi schimbari mari. Sper ca se vor tine de cuvint.

IubyDate: Joi, 10-Mar-2016, 12:46 PM | Message # 249
Lieutenant
Nu cred Sergiu sa se apuce de treaba,ca sa se apuce de traba asa normal trebuie sa iasa cite 2 ordine pe zi nu pe saptamina,cretca degrama nu mai es eu in ordin...

Adăugat (10-Mar-2016, 12:46 PM)
Chiar e bataie de joc fata de noi,cei care asteptam acest raspuns...

DumitrelDate: Joi, 10-Mar-2016, 3:36 PM | Message # 250
Lieutenant general
Rabdare fratilor, sa speram ca se va accelera procesul cat de curand posibil...

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Pagina 5 din 78«12345677778»
Căutare: