Dosare depuse in 2015 - Pagina 57 - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 03-Dec-2016, 5:41 AM
Bine ai venit Oaspete |

Dosare depuse in 2015 - Pagina 57 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 57 din 78«1255565758597778»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Dosare depuse in 2015
georgiDate: Luni, 30-Mai-2016, 11:17 AM | Message # 2801
Lieutenant colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 1
Statut: Offline
Dumitrel, intermediarii ce spun de astea care au depus in 2012 pin la 2014 care comisia au avut-o 6 sau 9 luni in urma si inca n-au iesit in ordin, ce raspuns interesant vor da

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 11:22 AM | Message # 2802
Lieutenant general
Reputaţie: 6
georgi,   tu ce parere au de mesaju de sus

georgiDate: Luni, 30-Mai-2016, 11:28 AM | Message # 2803
Lieutenant colonel
fuseukr, gindeste-te logic de ce sa nu semneze presedintele ANC-ului daca toate comiisiile au fost avizate pozitiv el doar nu pune punctul...
presedintele intareste pur si simplu ca si notarul

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 11:38 AM | Message # 2804
Lieutenant general
georgi, pentru ca io iata ce am aflat   Raportul Comisiei
După dezbaterea cererii, Comisia pentru Cetăţenie întocmeşte un raport pe care îl înaintează Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, raport însoţit de cererea de redobândire a cetăţeniei române și care menţionează întrunirea condiţiilor legale pentru redobândirea cetăţeniei române de către solicitant.
În cazul în care nu sunt îndeplinite condiţiile cerute de lege pentru redobândirea cetăţeniei, Comisia pentru cetățenie, printr-un raport motivat, propune preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie respingerea cererii. O nouă cerere de redobândire a cetăţeniei române se poate depune după 6 luni de la respingerea cererii anterioare.+ Emiterea ordinului Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie.
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, constatând îndeplinite condiţiile prevăzute de Legea cetăţeniei române, emite într-un termen ce nu va depăşi 3 zile ordinul de redobândire a cetăţeniei române, ordin care se comunică solicitantului, prin scrisoare recomandată cu confirmare de primire, în termen de 3 zile de la data emiterii ordinului.
În cazul în care Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie constată neîndeplinirea condiţiilor prevăzute de Legea cetăţeniei române, acesta va respinge, prin ordin, cererea de redobândire a cetăţeniei. Acest ordin de respingere a cererii de redobândire a cetăţeniei române se comunică, de îndată, solicitantului, prin scrisoare recomandată cu confirmare de primire.

Ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie de respingere a cererii de acordare sau redobândire a cetăţeniei române poate fi atacat, în termen de 15 zile de la data comunicării, la Secţia de contencios administrativ şi fiscal a Tribunalului Bucureşti. Hotărârea tribunalului poate fi atacată cu recurs la Secţia de contencios administrativ şi fiscal a Curţii de Apel Bucureşti.

Adăugat (30-Mai-2016, 11:38 AM)
---------------------------------------------
CE PARERE AVETI VOI

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 11:40 AM | Message # 2805
Lieutenant general
Reputaţie: 4
fuseukr, ... dupa calculele mele ... reiese ca tu tre' sa iesi cel tarziu pana pe 25 iunie ... iar eu cu nushtea vom iesi in ordin ... cel tarziu pana pe 8 iulie ...

Mesaj editat de Dumitrel - Luni, 30-Mai-2016, 11:47 AM

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 11:43 AM | Message # 2806
Lieutenant general
Dumitrel, nu cred ca asa de tarziu  va dura  la tine ca nu ne putem a lo dupa  comise  si dupa presedinte uitate  la asta  cu 33 de mi deja au aparut in ordin inainte noastra dece atuci ?? careva are explicte  hai sa vb de  giorge de mine de tine care suntem cu numerele  mult mai mic  mai ales  giorge din 2014 ? si dece atuci ne scrie ca avem aviz pozitiv si nu aparem in ordin si apar alti asis dupa comise  nime nu osa auva explicate la asta  pentru ca nu putem stii ce fac si ce lucra iei acollo  io cred ca tu osa apari mai degraba ca noi

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 11:46 AM | Message # 2807
Lieutenant general
fuseukr, eu astept pana pe 8 iulie si apoi ma gandesc sa trimit o scrisoare recomandata cu aziv de primire ...

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 11:50 AM | Message # 2808
Lieutenant general
HAI SA FIM SERIOS  SA NU CREDEM  IN TOT  CE FACE ANC  DUPA  FAPTE NE LOM  EXEMPLU PE PROSPAT DE ACUM 2016   ZICEM ASA IO AM 1 AN SI 1 LUNA  DELA  DEPUNERE  DOSARULUI +   DELA COMISE PANA ACUM AM 2 LUNI SI  O SAPTAMANA  + PE LANGA MINE APROPE TOTI O IESIT 2546. DECE ATUCI  ALTI O IESIT SI IO NU  + AM PRIMIT SCRIOSRE  PRIN MEIL CA AM AVIZ POZITIV  UNDE ESTE AVIZU ??  ca acum  iei sa tat dug si scot 33 34 35 36 37 aaaaaaaa am uitat osa ne bage pe noi in ordin cand osa ajunga la 50 de mii  :)) asta este realitatea  pote dosarale nostre stau pe undeva si  incep sase puie praf pe iele  ce dracu ie greu sase scole depe scaun sa  ieu si pe anoste sale semneze  dor  ce vreu iei  fac  si cum vreu

Mesaj editat de fuseukr - Luni, 30-Mai-2016, 11:55 AM

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 11:54 AM | Message # 2809
Lieutenant general
fuseukr, fratica ... nu te enerva ca asta nu ajuta la nimic ... un pic rabdare frate ... tu cel putun ... la sigur esti avizat pozitiv ... da' eu macar nici asta nu cunosc ... ca am deja 1 luna si 3 saptamin de la comisie si nu stiu nimic ce-i cu dosaru' meu ... hai sa ne calmam ... Dumnezeu e mare si ne va scoate pe toti in ordin ...

Adăugat (30-Mai-2016, 11:54 AM)
eu astept pana pe 8 iulie si apoi ma gandesc sa trimit o scrisoare recomandata cu aziv de primire ...

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 11:55 AM | Message # 2810
Lieutenant general
Dumitrel, sunt sigur ca esti avizat si tu dor ca is lenesi sa lucre intalegi nu li musai sa lucre pe 500 de euro  ca robii  intalegi  dejaba  ne apreciaza  ca suntem alor ca prin alta pare ne freca cum vreu iei

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:01 PM | Message # 2811
Lieutenant general
fuseukr, eu ma mai iau cu lucru ... cu fata ... mai ajut sotia pe-acasa ... si parca mai repede trece timpul ...

Adăugat (30-Mai-2016, 12:00 PM)
... ma stradui sa nu ma gandesc la cetatenie ... desi, ea singura imi vine in crestetul  mintii ... de nu mai pot ...

Adăugat (30-Mai-2016, 12:01 PM)
parca-ar fi o obsesie ...

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:04 PM | Message # 2812
Lieutenant general
Dumitrel,   NU DA STII CAREI PROBBLEMA  ASTEPTI CA PROSTO 9 LUNI 1 ANI SI DE ATUCI  INCEPE SA CURGA TIPU FORTE GREU SI ATUCI INCEP SATE FRECE  ASTEPTI  FIE CARE VINERE CU  NERABDARE SI CAND VEZ NU IARA MAI UNA SI TOT ASA  DAU DRC. DE TREBA

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:08 PM | Message # 2813
Lieutenant general
fuseukr, eu nu le doresc nimanui sa treaca si sa simta ceea ce simtim noi ...  doar noi stim prin ce trecem si ce simtim ... cata frustrare si toate alea ... dar asta e ... rabdare frate ... tre' sa ne sustinem unul pe altul ... dealtfel ... e foarte greu ... rabdare ...

Mesaj editat de Dumitrel - Luni, 30-Mai-2016, 12:13 PM

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:10 PM | Message # 2814
Lieutenant general
Dumitrel, poi asta zic ca te maicina  sincer sa fiu nu prea ma facut fercit  mesajul lor cu aviz pozitv osa  zic si io ca  careva am vazut ai pe forum atui osa fiu fercit  cand osa fiu in ordin sau cu pasaportul in mana  pana atuci ie dor khin  nu fercire nui asa ?

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:13 PM | Message # 2815
Lieutenant general
fuseukr, cand te vezi deja cu juramantul depus si cu certificatul de cetatenie (frara greseli tiparit) tongue  si cu el in maina ... atunci da, te poti considera fericit ...

Mesaj editat de Dumitrel - Luni, 30-Mai-2016, 12:13 PM

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:14 PM | Message # 2816
Lieutenant general
Dumitrel,  corect :)))

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:22 PM | Message # 2817
Lieutenant general
fuseukr, cum ciocolata ... iese bine calitatea?  happy

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:25 PM | Message # 2818
Lieutenant general
Dumitrel, da  fratica  este  bine  is  in  concediu  am 1 saptamana  si acum osa o iau razna mai tare :))))

Adăugat (30-Mai-2016, 12:25 PM)
georgi,   tu cemai spui   cum esti  nu ai loato razna  inca :))

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:27 PM | Message # 2819
Lieutenant general
fuseukr, pai vin-o acasa ... dute la Bucuresti ... fa ceva!!! Nu sta ... ca iti sta norocu'

Adăugat (30-Mai-2016, 12:27 PM)
... eu-s la servici ... si abia in august am concediu ...

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:29 PM | Message # 2820
Lieutenant general
Dumitrel, NU NU FRATE  NU POT ASA  CA IS LA LUCRU SI NUSTIU PUTIN MAI GREU PENTRU SOTIA  TRE SA ASTEPT SA VAD  CAND   AVEM JURMANTUL SI APOI SA MERGEM ACASA IO CRED CA PRIN CEIE LUNA  LA SFARSIT DACA OSA FIM IN RODIN OSA MERGEM DACA NU MAI STAU AIC CE SA FAC  ACASA LA BUCURESTI CE MIOR FA AIA   MIOR ZICE SI MIE CA LUI GIORGE   SA MA DUC IN UCRAINA SA FAC LEGE :)))

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:31 PM | Message # 2821
Lieutenant general
fuseukr, ia uita-te aici ... la Anexa 6 ... 

http://cetatenie.just.ro/index.php/ro/comunicate-de-presa

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:38 PM | Message # 2822
Lieutenant general
toti  bosii :))) da

georgiDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:39 PM | Message # 2823
Lieutenant colonel
Dumitrel, am citit in vrio trei locuri despre astea de la 1-3 luni dupa aviz ca trebuie sa iesi in ordin dar nu pot gasi, asta a fost de pe un forum dar nu-l tin minte care, daca lumea scrie despre asta cred-ca undeva au citit, nu cred ca au luat din cap, eu inca am tras atentie cind citeam ca era scris cu termenologii de astea din lege

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:45 PM | Message # 2824
Lieutenant general
georgi, ia uita-te aici ... la Anexa 6 ... 

Adăugat (30-Mai-2016, 12:44 PM)
... din cele expuse ... reiese ca cca 8 persaone pregatesc proiecte de ordin pentru semnat

Adăugat (30-Mai-2016, 12:45 PM)
georgi, auzi ... poate au ei ... vre-un ordin intern unde scrie in cat timp ... maximum tre' sa iesi in ordin dupa comisie ...

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:47 PM | Message # 2825
Lieutenant general
Dumitrel, adica ?

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:52 PM | Message # 2826
Lieutenant general
fuseukr, uite ... in Anexa 6 scrie ... SERVICIUL ELABORAREA PROIECTELOR DE ORDIN ALE PREȘEDINTELUI ANC ... dupa cum putem observa, sunt incadrate 8 persoane ... si eu presupun ca anume aceste persoane si pregatesc proecte de ordin pentru semnat catre Presedintele ANC ...

Adăugat (30-Mai-2016, 12:52 PM)

Mesaj editat de Dumitrel - Luni, 30-Mai-2016, 12:53 PM

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:53 PM | Message # 2827
Lieutenant general
Dumitrel, adica osa lucre mai repede  de acum osa scot in ordin mai multa lume

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 12:59 PM | Message # 2828
Lieutenant general
fuseukr, asta nu pot sa stiu ... eu doar am constatat un fapt ...

Adăugat (30-Mai-2016, 12:59 PM)
... daca saptamina asta au scos 6 ordine ... cca 300 de persoane in fiecare ... reise ca fiecare dintre ei pregatesc de cca 225-240 de dosare pe saptamina ... 

300 X 6 = 1800 / 8 = 225

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 1:03 PM | Message # 2829
Lieutenant general
Dumitrel, daca ai timp poti sa  treci peste   Analiza ANC  acolo unde miai trimis  tu pagina  si la  numaru 16  spun tot cum fuctinaza adica toata isotria  ieste  intresant dor ca nui asa :)))

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 1:04 PM | Message # 2830
Lieutenant general
fuseukr, ok, hai ca ma uit chiar acum ...

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 1:05 PM | Message # 2831
Lieutenant general
Dumitrel,  hai ca ne vedem peste 1 ora ma duc la magazit  revin

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 1:33 PM | Message # 2832
Lieutenant general
fuseukr, ok ...

Adăugat (30-Mai-2016, 1:33 PM)
Lume, care stie, cum intelegeti voi expresia de mai jos ... ce se are in vedre?

Planificarea activității în cadrul Comisiei pentru cetățenie este realizată de cătrepreședintele acesteia, care repartizează, săptămânal, liste (pachete) alcătuite, de regulă, din câte 50 de dosare. De obicei, comisia lucrează în complete formate din 3 membri, fiecare dintre membri analizând, în mod succesiv, fiecare dosar în parte. În urma verificării îndeplinirii condițiilor prevăzute de lege, Comisia emite, prin rezoluție, propunerea de aprobare sau, după caz, de respingere a cererii de cetățenie sau acordă un termen intermediar, în situația în care constată că se impune completarea dosarului, de către petent sau din oficiu, cu documentele necesare soluționării cererii. În cazul unui număr mic de dosare, Comisia pentru cetățenie dispune soluția clasării, întrucât, potrivit relațiilor primite de la autorități, solicitantul este deja cetățean român.

Informatia de mai sus a fost preluata de aici, pagina 15-16:
http://www.just.ro/wp-content/uploads/2016/05/ANALIZA-ANC.pdf 

Mesaj editat de Dumitrel - Luni, 30-Mai-2016, 1:36 PM

dante9555Date: Luni, 30-Mai-2016, 3:32 PM | Message # 2833
Sergent
Reputaţie: 0
am depus pe 24 iunie 2015 pentru redobindire cetatenie romina la chisinau,cum credeti cind trebu sa apar in ordn? eu nu stiu numar, am trimis prin justconslt.md scriscoare anc ca sa aflu stadiu dosarului si numar, am achitat 300 lei ca justconsulat sa trimata direct scrisoare . am fost la justconsult.md pe 26 mai ca sa scrie ei mie scrisore si so trimata

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 6:06 PM | Message # 2834
Lieutenant general
dante9555,  in primu rand buna ziua  2  CRED CA DACA  IEI O TRIMIT SCRISORE O SA AI  RASPUNS  MAX  30 ZILE + PUTEAI SA O FACI SO SINGUR  PRIN MEIL SAU PRIN POSTA SA NU PLATESTI .IO CRED DUPA PARERE MEAU  TREBUIE SA AI NUMARU DELA 35 DE MII PANA LA 50 DE MII DEPINDE CUM AU TREMAS AMBASADA DOSARU TAU LA BUCURESTI  SI SUNT 2 POSIBILITAI ORI AI AVUT COMISE ORI TREBUIE SA O AI IN LUNA 6 DAR MAI MULT CA AI AVUTO  SI  AICI NU TE POT AJUTA CA NU STIU NUMARU TAU  DEPINDE ORI TO DAT AL TERMEN  ORI  TREBUIE SA APARI IN ORDIN  TOT TIMPU  TREBUIE SA FACI MINUS 1 LUNA  DELA AMBASADA  PANA AJUNGE  LA BUCURESTI + ACUM CETATANIE SA PRIMESTE  IN MAXIM 1 AN LA MOLDOVENI DAR IN GINERAL FINE LA 11 LUNI ASA  CA IT DORESC SUCCES

Adăugat (30-Mai-2016, 6:06 PM)
Dumitrel, ce  faci frate

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 6:07 PM | Message # 2835
Lieutenant general
Lume, care stie, cum intelegeti voi expresia de mai jos ... ce se are in vedre?

Planificarea activității în cadrul Comisiei pentru cetățenie este realizată de cătrepreședintele acesteia, care repartizează, săptămânal, liste (pachete) alcătuite, de regulă, din câte 50 de dosare. De obicei, comisia lucrează în complete formate din 3 membri, fiecare dintre membri analizând, în mod succesiv, fiecare dosar în parte. În urma verificării îndeplinirii condițiilor prevăzute de lege, Comisia emite, prin rezoluție, propunerea de aprobare sau, după caz, de respingere a cererii de cetățenie sau acordă un termen intermediar, în situația în care constată că se impune completarea dosarului, de către petent sau din oficiu, cu documentele necesare soluționării cererii. În cazul unui număr mic de dosare, Comisia pentru cetățenie dispune soluția clasării, întrucât, potrivit relațiilor primite de la autorități, solicitantul este deja cetățean român.

Informatia de mai sus a fost preluata de aici, pagina 15-16:
http://www.just.ro/wp-content/uploads/2016/05/ANALIZA-ANC.pdf

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 6:10 PM | Message # 2836
Lieutenant general
Dumitrel, nu intaleg  nic io prea  bine ce vrea sa zica   da  dece te cinui nu faci un meil sale trimit  sunt sigur ca tor raspunde de le scri bine si la ora normala  mie iara mio raspuns am incercat  azi demineata sale scriu si mio raspuns dar la fel

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 6:30 PM | Message # 2837
Lieutenant general
fuseukr, daca sincer ... parca mi-i frica sa-i deranjez cu fleacuri ...

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 6:41 PM | Message # 2838
Lieutenant general
Dumitrel, uitate  mesaju de sus  care ai pus intrebare ceine pote sa intalaga ce ieste  iata ce ieste  ADICA  VREAU SA ZICA   CA DIN ZIUA CAND DOSARUL TAU ARE TOATE AVIZALE  SI AVIZ POZITIV IEI TE SOCOTESC ROMANA:)  deci pana ada  jurmanantul

Adăugat (30-Mai-2016, 6:41 PM)
Dumitrel, io  cred ca  ar perita sale scrii  un mesaji  nu te costa  nimic decat sate scolo dimineata  si sale scrii  sunt sigur ca tor raspunde  de ai   in ordinator copie de   buleti sau  act de nasttere  sau pasaport  +  le faci o scrisore sau nu vrei odata

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 7:27 PM | Message # 2839
Lieutenant general
fuseukr, eu odata ma tot gandeam sa le scriu dar tot nu ma incumetam ... cred ca maine dimineata am sa le scriu ...

fuseukrDate: Luni, 30-Mai-2016, 7:35 PM | Message # 2840
Lieutenant general
Dumitrel, trage atentie daca nu ai  o copie la  buleti sau pasaport  sa adugi la mesaj nuti raspund  plus bonul dela depunere  + scrisore  sa fie in rodine  si trimit  la 8 demineata  nu mai tarziu ora romanii

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 8:09 PM | Message # 2841
Lieutenant general
fuseukr, ok ... multumesc pentru sfat ... pe toate aceste acte eu le am in original la mine ... maine le scanez si le voi anexa la scrisoarea mea privind solicitarea despre care vorbeam anterior ...

nushteaDate: Luni, 30-Mai-2016, 8:10 PM | Message # 2842
Sergent
Salutare...Dumitrel eu azi am trimis scrisoare recomandata cu aviz...asteptam angel Sper sa iesim in ordin pina va veni rs..

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 8:14 PM | Message # 2843
Lieutenant general
... nustiu cum tu, dar eu cred ca ma bag la  sleep ... vorbim maine, frate ...

Adăugat (30-Mai-2016, 8:13 PM)
nushtea, da ... daca ai observat ... exact despre asta vorbeam eu cu fuseukr chiar acuma ... vreau si eu sa le trimit scrisoare ...

Adăugat (30-Mai-2016, 8:14 PM)
nushtea, tu cat ai platit pentru scrisoare ... daca nu-i secret ...

nushteaDate: Luni, 30-Mai-2016, 8:16 PM | Message # 2844
Sergent
60 de lei la Posta centrala din Chisinau

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 8:23 PM | Message # 2845
Lieutenant general
nushtea, eu ma gandesc maine sa trimit ...

Adăugat (30-Mai-2016, 8:23 PM)
... ce tre' ... copia pasaportului si a buletinului de identitate cu fisa de insotire ... copia certificatului de nastere ... copia talonasului de la Iasi ... si scrisoarea ...

nushteaDate: Luni, 30-Mai-2016, 8:23 PM | Message # 2846
Sergent
Incearca si tu...eu ma gindeam ca poate au uitat de dosarele nostre..cum a spus fuseukr ca se pune praf pe ele ..si de asta am trimis.

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 8:23 PM | Message # 2847
Lieutenant general
... sau tu ai mai adaugat ceva?

nushteaDate: Luni, 30-Mai-2016, 8:25 PM | Message # 2848
Sergent
Eu nu stiam precis ce trebuie..am pus tot ce am gasit..copia buletinului,certif.de nastere si de casatorie..iata de biletelul eliberat de ANC am uitat..da oricum am scris in scrisoare nr.dosarului si data depunerii

DumitrelDate: Luni, 30-Mai-2016, 8:26 PM | Message # 2849
Lieutenant general
nushtea, te intrebam de lista copiilor ... ce acte sunt necesare ... cele enumerate de mine mai sus ... sunt indeajuns?

Adăugat (30-Mai-2016, 8:26 PM)
nushtea, clar ... am inteles ... sa fie intr-un ceas bun si cu Doamne Ajuta!

nushteaDate: Luni, 30-Mai-2016, 8:28 PM | Message # 2850
Sergent
Da doamne...succese si tie daca te hotarasti sa le trimiti!

Mesaj editat de nushtea - Luni, 30-Mai-2016, 8:29 PM

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Pagina 57 din 78«1255565758597778»
Căutare: