Dosare depuse in 2015 - Pagina 66 - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 10-Dec-2016, 1:43 PM
Bine ai venit Oaspete |

Dosare depuse in 2015 - Pagina 66 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 66 din 78«1264656667687778»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Dosare depuse in 2015
fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 1:25 PM | Message # 3251
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 6
Statut: Offline
Dumitrel, nimic fartica din  pacate cred ca io osa ma retrag depe situl  asta  definitiv osa im sterg contul si nu osa intru pe situl anc  cred ca veci mai mult  chiar  ca o iau razna is bat joc  de noi  imaginazat   depe 25 pana acum o scos  13 ordine  si nic un numar cu  25 de miii cred caa nare ros   sama  kinui aic  +  sunt fercit ca prime alta lume dar  sunt  putin  nesimtiti   uita  de lume din urma pote sasi baje in fund avizul pozitv  nu ma  incalzit cu nimic   ca miau trimis meil asta ie   viata

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 1:29 PM | Message # 3252
Lieutenant general
Reputaţie: 4
fuseukr, poate totusi ... te hotarasti si trimiti o scrisoare recomandata cu aviz de primire ... si nici nu bagi de seama ... pana iti vine raspunsu' ... te vezi deja in ordin ... asa s-a intamplat cu tata ... cu mine ... cu nushtea ... mai tii minte?

Mesaj editat de Dumitrel - Vineri, 03-Iun-2016, 1:29 PM

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 1:30 PM | Message # 3253
Lieutenant general
Dumitrel, da  da  giorge o trimis si ce  rost are  nu fartica nui  probelma aici problema ca sunt  nesimiti si ne trataza pe noi ukraineni ca pe porci   la voi va da mai bine

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 1:35 PM | Message # 3254
Lieutenant general
fuseukr, nici nu stiu cum si cu ce sa te ajut ...  fool

Adăugat (03-Iun-2016, 1:34 PM)
---------------------------------------------
... parca au inceput sa lucreze mai bine ... pe saptamina ce trece ... isi iau viteza si tot mai multe ordine scot ... nu stiu ce sa zic ...

Adăugat (03-Iun-2016, 1:35 PM)
fuseukr, mai tii minte cand scoteau cate 2 ordine pe saptamina ...

Adăugat (03-Iun-2016, 1:35 PM)
... acuma, draga doamne, avem si 6 ordine pe saptamina ...

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 1:37 PM | Message # 3255
Lieutenant general
Dumitrel, sunt  deacort cu tine si ciar nu sunt  un om rasist  im place cand vad ca  ieis lume in ordin  pote putin sunt ca mine alti invidios alti   le par rau sau it doresc de rau  dar io timp de un an   am sustinut pe toata  lume nu  mere vb ca nu lucura lucra   da  cu moldoveni mai bine  pe noi  ne lasat la dracu asta ieste sincer sa fiu im pare rau ca miam dat cate odata de cetatania asta   mio mancat din viata  10 ani deja  stres  proble lasa dracului daca  zice  ca ai aviz pozitv ce dracu asa de greu ieste sal semnez si sal bagi in ordin  sau ce    daca santem ukraineni trebuie sa aparem la 2 ani asta este lege lor

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 1:41 PM | Message # 3256
Lieutenant general
fuseukr, eu te inteleg ... dar ce te costa sa scrii o scrisoare ... te ajut eu ... ce zici?

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 1:50 PM | Message # 3257
Lieutenant general
Dumitrel, nu trebuie  ms mult orcum io nu osa i mai suflu in fund  asta este

Adăugat (03-Iun-2016, 1:50 PM)
Dumitrel, asta  este mam descurajat coplect  cum spunea  si giorge   nare rost sa im stric nervi cu    siturile aste  cred ca io azi  osa iau decizia   daca osam sterg conturile   peste tot une ie vb de cetatanie

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 2:02 PM | Message # 3258
Lieutenant general
fuseukr,    cry

Adăugat (03-Iun-2016, 2:02 PM)
Doamne Dumnezeule, Maica Domnului, Pururea Fecioară şi Făcătoare de Minuni, miluieşte-ne pe noi toţi, păcătoşii, robii lui Dumnezeu, Maria, Denis, Natalia, Alex, Olga, George, şi ne rugăm Ţie, Doamne, ajută-ne să fie aprobate pozitiv de către Comisia Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, cererile noastre privind redobîndirea cetăţeniei române. Amin. 

Mesaj editat de Dumitrel - Vineri, 03-Iun-2016, 2:06 PM

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 2:46 PM | Message # 3259
Lieutenant general
Dumitrel, multumesc  da  asta este  :)))

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 2:47 PM | Message # 3260
Lieutenant general
fuseukr, mai stau vre-o 10 minute ... apoi tre' sa plec acasa ...

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 2:49 PM | Message # 3261
Lieutenant general
Dumitrel, pass  de  problem :))  poti sa mergi fratica cand vrei nu te tine n imeni =---)) nustiu ce acuti tu aici  ai  isit deja in rodin  nare  rost :)) perzi timpul aici

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 2:55 PM | Message # 3262
Lieutenant general
fuseukr, se zice "pas des problemmes" ... roll ... asta e in franceza ...

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 2:56 PM | Message # 3263
Lieutenant general
Dumitrel, :))))))))))))))))

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 2:56 PM | Message # 3264
Lieutenant general
fuseukr, ok ... vorbim mai tarziu ... "a bientot" ...

FyodorDate: Vineri, 03-Iun-2016, 5:15 PM | Message # 3265
Major
Reputaţie: 1
Mulțumesc frumos pentru felicitări!!

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 8:12 PM | Message # 3266
Lieutenant general
Статистика на 03/06/2016

Attachments: 9214700.jpg(90Kb)

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 8:34 PM | Message # 3267
Lieutenant general
fuseukr, da' ce-i cu tel. tau ... ca te-am sunat azi ...

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 8:38 PM | Message # 3268
Lieutenant general
Dumitrel,  nare cum +32484582598  fam apel

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 8:44 PM | Message # 3269
Lieutenant general
... da' sa verific ... poate nr. nu e coresct ...

Adăugat (03-Iun-2016, 8:43 PM)
fuseukr, atunci imi zicea ceva de genu' ... reteaua este ocupata ...

Adăugat (03-Iun-2016, 8:44 PM)
fuseukr, a ajuns beep-ul?

Mesaj editat de Dumitrel - Vineri, 03-Iun-2016, 8:46 PM

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 8:47 PM | Message # 3270
Lieutenant general
Dumitrel, am primit  fratica   uita  la asta  https://www.youtube.com/watch?v=awJxEWbuXTg

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 8:50 PM | Message # 3271
Lieutenant general
fuseukr, da' ce-i asta?

Elena91Date: Vineri, 03-Iun-2016, 8:50 PM | Message # 3272
Lieutenant
Reputaţie: 2
Salut la toti, felicitari pentru cei iesiti azi in ordine.
Fuseukr, nu te descuraja, ai asteptat atit, mult a fost, putin ti-a ramas, decontracteaza-te, ai sa vezi ca daca ai sa te uiti mai relaxat la faptul de a fi publicat, cu Doamne Ajuta iesi si tu si sotia in ordin, si cred, degraba. Nu cred ca va trateaza de porci, cred ca sinteti mai putin ucraineni, si poate asteapta sa publice mai multe decizii pozitive intr-un ordin, pricini pot fi multe. Stii ca ai avizele, rabda un pic si nu fi inversunat. Ai sa vezi, veti iesi degraba

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 8:52 PM | Message # 3273
Lieutenant general
... a mei dorm ... nu pot include sunetu' ... sa aud ce zic ...

Adăugat (03-Iun-2016, 8:52 PM)
Elena91, eu incerc sa-l calmez si sa-l incurajez azi toata ziua ...

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 8:55 PM | Message # 3274
Lieutenant general
Elena91, ma faci sa rand  uita aici statistica pe luna 6

Attachments: 0051412.jpg(90Kb)

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 8:56 PM | Message # 3275
Lieutenant general
fuseukr, luna abia incepe ... frate ...

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 8:56 PM | Message # 3276
Lieutenant general
adica pana la luna 6 avem invedere da ieste facut pe luna 6

Elena91Date: Vineri, 03-Iun-2016, 8:57 PM | Message # 3277
Lieutenant
Dumitrel, merci voua pentru mesajele de ieri, cred ca e la limita, pentru ca daca ti-ai fixat mental o data cind te gindesti ca, in mod normal ar trebui sa apari in ordin, astepti cu nerabdare, trebuie un pic de let it go. Cred ca trebuie sa se uite la asta mai decontractat, Bravo lui ca un an si ceva i-a sustinut pe toti cu sfaturi , Fuseukr, trebuie sa iti spui si tie ca ai sa iesi si sa ai rabdare. Cu rabdarea treci si marea

DumitrelDate: Vineri, 03-Iun-2016, 9:00 PM | Message # 3278
Lieutenant general
Elena91, ai perfecta dreptate ... eu i-am zis sa scries scrisoare recomandata cu aviz de primire ... si el nu vrea ...

Elena91Date: Vineri, 03-Iun-2016, 9:03 PM | Message # 3279
Lieutenant
Fuseukr, buna statistica. Eu cred ca este clara cresterea in numarul de ordine publicate. Uite, tu esti sigur ca din dosarul tau nu lipseste nimic si ai avizele, asteapta si vei iesi in ordin. Eu nu inteleg unde se publica aceste ordine inchise si de ce sint inchise, si citisem un mesaj ca starea dosarului se modifica cam la o luna dupa publicarea ta in ordin, daca e un ordin inchis. Trebuie poate de asteptat scrisoarea?

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 9:05 PM | Message # 3280
Lieutenant general
Elena91, sincer sa fiu sati spun  drept  3 omeni care mo sustinut aici mai mult  pana in prezent  dumitrel  tu  si ansisoara   da  nui nic o problema io intaleg ca nus toti la fel dar ocum le  doresc la toti sa is faca actele si sa deviua roamn cat mai repede  asa sunt io si hobia mea sa fac bine la lume cu totu ca  sunt  cetatanea   strain fata de voi sunt ukrainean dar nu stau pe  forum ale im place aici  si aici stau  de 1 an  si 1 luna  :))

Elena91Date: Vineri, 03-Iun-2016, 9:05 PM | Message # 3281
Lieutenant
Dumitrel, da am vazut, spunea ca nu vrea sa ii pupe in fund, dar Fuseukr, nu e vorba de asta, ce te costa sa o faci? Tii minte ca tot tu spuneai ca poate dosarele, printre care si cel al tau si al sotiei a nimerit la lenesi, si inca nu l-au dat la semnat.Reaminteste-le de dosarul tau

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 9:09 PM | Message # 3282
Lieutenant general
Elena91, uitati  aic mesaju lui  giorgi de  azi  ce mio scris on odnolkasniki  si iel o trimis  scriosre rcomandata si io raspuns ca  are aviz pozitiv la scrisore si urmeaza sal bage in rodin /giorgie eu ieri am fost inca o data la consulat si m-am interesat la trei oameni care lucreaza akolo, cit timp trebuie de asteptat dupa aviz pozitiv si toti miau zis ca maxim 5 luni

Elena91Date: Vineri, 03-Iun-2016, 9:14 PM | Message # 3283
Lieutenant
Fuseukr, eu incerc sa iti spun ce cred eu, daca te intareste moral, cu atit mai bine. Dintr-o parte stii, se vede mai bine. Tu ajuti pentru ca ai acumulat mai multe cunostinte privind aceasta problema, ai ce spune si pentru ca iti place, asta e foarte bine. Eu am prieteni ucraineni, bine ca tu esti etnic roman, daca bine inteleg, esti de-al nostru. Eu stiu ca atunci cind nu tii cu dintii de ceva, cind esti mai detasat se rezolva, nici nu te astepti, ai sa vezi ca vei iesi, il y a pas des raisons

Adăugat (03-Iun-2016, 9:14 PM)
Vezi, maxim cinci luni, nu tin minte cit timp ai de cind ai primit scrisoarea ca ai aviz pozitiv?

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 9:16 PM | Message # 3284
Lieutenant general
Elena91, :)) holiday

Adăugat (03-Iun-2016, 9:16 PM)
Elena91, hai ca osa te petrec si pe tine si pe alex  si io tot  osa astept  :))))))))))))))) :))))))))))

Elena91Date: Vineri, 03-Iun-2016, 9:21 PM | Message # 3285
Lieutenant
Fuseukr, poate ca ar fi bine, dar bine este sa trecem si dupa ordine. Eu ma bucur mult cind vad in ordin pe cei care vad ca demult stau si asteapta si se framinta, imi aduc aminte de Petru87, cred, care dupa o saptamina aflase ca iesise in ordin. Eu iti tin pumnii, si cred, ca veti iesi amindoi cu sotia, chiar daca mai greu, veti iesi,si apoi, dupa ce iesi in ordin, astepti scisoarea, te inscrii la juramint, dai juramintul , astepti sau nu CNP-ul , si tot asa. Daca mai stai mult pe asa stress, nu merge lasa sa vina toate la timpul lor

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 9:29 PM | Message # 3286
Lieutenant general
Elena91, draga peretena    de scrisore nic nu vb  la ucraina  20 la sunta ajung scrisorele  nui problema  principal sama vad in ordin io dela copise  adica termen am aprope   3 luni daca  te stiii uita pe stadie dosarului si ai timp priveste cum so oprit  langa mine si sotia   cum crez ca ai proceda tu nai loao razna :)) da nui problema ca mam obisnuit io deja  25466 25463  http://cetanulatenie.just.ro/index.p....icol-11  2015

Elena91Date: Vineri, 03-Iun-2016, 9:40 PM | Message # 3287
Lieutenant
Greu se incarca fisierul. Te inteleg, si normal ca o iei razna cum zici tu. Eu nu pot intelege cum ai accesul la ordinele asa zise inchise si de ce sint inchise. Acum, tu spui ca din cauza ca esti ucrainean, Georgi, si el ucrainean, tot asteapta.Eu nu pot gasi o cauză, un motiv plauzibil ca inca nu a-ti iesit.

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 9:46 PM | Message # 3288
Lieutenant general
Elena91, inkisa is  ukraineni deskisa  moldoveni :))))))

Adăugat (03-Iun-2016, 9:46 PM)
Elena91,    osa vezi cum osa treaca timpu pe  form  nic nu osa opservi dar problema este ca  cu cat trece mai mult cu atata  o iei razna mai tare  adica  cand ai 7 8 luni incep anebuni :))))

Elena91Date: Vineri, 03-Iun-2016, 9:54 PM | Message # 3289
Lieutenant
Fuseukr, pe data de 12 cind a-ti depus, nu sinteti voi singurii care nu a ti iesit in ordine, si anul pentru tine s-a implinit pe data de 12 mai, adica ai un an si o luna. Acum, daca eu nu incurc nimic, ANC ul fizeaza primul termen la care comisia incepe sa analizeze dosarul , la acest moment se cer informatii de la institutiile cu care conlucreaza, raspunsuri care pot veni in doua luni, maxim 5, in cazuri exceptionale. Acum, daca tie ti-au schimbat a treia oara data in rubrica termen, cred ca ceva inca nu venise, dar, uite, 5 plus 5 fac zece, apoi pina la trei luni pina semneaza, pina te scriu in ordin. Mai stiu eu ce proceduri...., nu cred ca trebuie a iti faci griji, imi pare ca data la voi in termen era 25 martie, cred ca pina la 25 iunie sau cam pe la acea data ar trebui sa iesiti amindoi.

Adăugat (03-Iun-2016, 9:54 PM)
Am inteles, dar totusi nu inteleg unde le putem gasi, si de ce anume pentru ucraineni sint inchise

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 9:56 PM | Message # 3290
Lieutenant general
Elena91, asa  ma gandem si io  :)))) astept amu ama steptat atat  :))) las ca osa vb noi peste vreo 2 3  luni soa vezi cum osa o iei si tu razna

Elena91Date: Vineri, 03-Iun-2016, 9:59 PM | Message # 3291
Lieutenant
Tu stii mai bine, eu inca nu am ajuns la 7-8 luni, eu eram in euforie de la depunere, acum am lasat-o mai moale, nu-i exclus sa ma viziteze si pe mine nerabdarea, de asta si incerc sa ma iau cu o oarecare statistica, chiar daca sper mai repede.
Fuseukr, noapte buna, la fel si pentru restul. Daca eu nu am incurcat numerele voastre de dosar si datele din fisier, m-as orienta pentru 25 iunie, cum a fost cazul lui Dumitrel si la mai multi care au primit cam la un an, dar, poate ca si saptamina viitoare sa fie cu Doamne ajuta, ca se va implini un an si o luna de la depunere. Cu Doamne AJUTA ai sa ai si tu deja, alta tema de discutie-juramint si restul

fuseukrDate: Vineri, 03-Iun-2016, 10:02 PM | Message # 3292
Lieutenant general
Elena91, io prima comise  am avuto pe 14.09.2016 si asta  am primito al 2 25.03.2016. iar  dela asta comise  am scriso scrisor intruna  lui anca si la vreo luna mio raspuns ca Bună ziua,

Cererea dvs. a fost avizată pozitiv urmând a fi inclusă pe un Ordin al președintelui instituției. La finalul procedurii vi se va comunica, prin scrisoare recomandată, numărul de ordin si posibilitatea de a depune jurământul de credință față de România. Prin urmare, veți fi înștiințat la domiciliul menționat . În eventualitatea în care vă schimbați adresa de domiciliu, vă rugăm să ne comunicați în timp util .la fel si lui sotia

Elena91Date: Sâmbată, 04-Iun-2016, 4:58 PM | Message # 3293
Lieutenant
Scuze, am vazut mesajul azi, Fuseukr, eu am observat ca ultima comisie e fixata de obicei cam cu vre-o doua luni inainte de a se implini un an de la depunere.Unele persoane ies inainte in ordin, adica inainte de 12 luni, eu tot o socot ca o perioada de referinta, altii, mai tirziu, altii, aproape de aceasta data, doua zile in minus plus. Eu inteleg nerabdarea ta, dar , marea majoritate primesc cam in aceasta perioada- de 1 an nscrierea in ordine. E o procedura, poate faptul ca esti ucrainean joaca vre-un rol, imi pare ca e mai delicata situatia cu voi. Eu cred ca trebuie sa faci altceva, sa te detasezi, sa vezi, nici nu iti vei da seama cind te vei trezi in ordin.SUCCES

DumitrelDate: Sâmbată, 04-Iun-2016, 5:52 PM | Message # 3294
Lieutenant general
Salut ... Elena91 ... ai perfecta dreptate ...

Adăugat (04-Iun-2016, 5:52 PM)
... exact asa imi zicea si sotia ...  smile

Elena91Date: Sâmbată, 04-Iun-2016, 7:07 PM | Message # 3295
Lieutenant
Stim noi mai bine, Dumitrel biggrin , dar numai cei ce asteapta stiu cum se simt.

DumitrelDate: Sâmbată, 04-Iun-2016, 7:19 PM | Message # 3296
Lieutenant general
Elena91, si eu am fost in o astfel de situatie ... ma stradui pe cat pot sa sustin pe toti cei care intradevar simt romaneste si inca n-au trecut de etapa aprobarii ordinului ...

Mesaj editat de Dumitrel - Sâmbată, 04-Iun-2016, 7:20 PM

Elena91Date: Sâmbată, 04-Iun-2016, 8:14 PM | Message # 3297
Lieutenant
Dumitrel, sustinerea este foarte importanta pentru ca, dupa ce depui, ai impresia ca , acusi, acusi vei iesi in ordin, si mai ales cind esti la untermen cind aacest acusi acusi il masori in zile.....

fuseukrDate: Sâmbată, 04-Iun-2016, 8:23 PM | Message # 3298
Lieutenant general
Elena91, hello  ce faci cum o duci  cei din nou  pe la tine  SALUTARE  LA TOATA LUMEA

Elena91Date: Sâmbată, 04-Iun-2016, 8:50 PM | Message # 3299
Lieutenant
Salut, eu bine, tu? Era prezent si Dumitrel mai devreme

fuseukrDate: Sâmbată, 04-Iun-2016, 8:57 PM | Message # 3300
Lieutenant general
Elena91, AMU AM VENIT  DIN ORASI AM FOST  LA  PLIMBARE PUTIN  O FOST AZI PUTIN VREME  BUNA LA BRUXELLES   SI AM PROFITAT  DE OBICEIU IN BELGIA  ESTE RA VREMEA CLIMATUL

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Pagina 66 din 78«1264656667687778»
Căutare: