Dosare depuse in 2015 - Pagina 73 - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 03-Dec-2016, 5:34 AM
Bine ai venit Oaspete |

Dosare depuse in 2015 - Pagina 73 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 73 din 78«1271727374757778»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Dosare depuse in 2015
DumitrelDate: Joi, 14-Iul-2016, 1:01 PM | Message # 3601
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 4
Statut: Offline
... presupun ca este pretul certificatului de nastere romanesc ... 155 E inseamnand, cred eu ... 155 Euro ... eliberat probil la 48 de ore ...

dante9555Date: Joi, 14-Iul-2016, 1:04 PM | Message # 3602
Sergent
Reputaţie: 0
inseamna eu o sa pot sa fac ccertificat e nastere pe 48 ore?

fuseukrDate: Joi, 14-Iul-2016, 2:07 PM | Message # 3603
Lieutenant general
Reputaţie: 6
dante9555, daaaaaaa smile

Alex95Date: Joi, 14-Iul-2016, 6:53 PM | Message # 3604
Lieutenant colonel
Reputaţie: 2
sad azi fara ordine(

fuseukrDate: Joi, 14-Iul-2016, 7:12 PM | Message # 3605
Lieutenant general
Alex95, da alex  am vazut   hai sa speram mane ca osa  fie bine

Alex95Date: Joi, 14-Iul-2016, 7:19 PM | Message # 3606
Lieutenant colonel
fuseukr astept ziua de mine ))) interesant o sa fie multi cu 50 mii

Mesaj editat de Alex95 - Joi, 14-Iul-2016, 7:28 PM

fuseukrDate: Vineri, 22-Iul-2016, 5:29 PM | Message # 3607
Lieutenant general
Alex95,   corect ca osa fie cred io

Adăugat (18-Iul-2016, 10:56 AM)
---------------------------------------------
SALUTARE LA TOTI  SPERAM CA OSA BAGE CEVA BINE SAPTAMANA ASTA SI SA DEPASA DE 50 FR MII SI SAVA VAD SI PE ALTI IN ORDIN  IN SPECIAL ALEX :)

Adăugat (19-Iul-2016, 11:41 AM)
SALUTARE  IN ATENTIA PARINTIOLR CARE DEPUN PENTRU CETATANIE ROG SA ADAUGE COPII IN DORSAR  DE NU OSA AUVA PROBLEMA SI NU OSA POATA  SA FACA  ACTELE  LA COPII  ROMANIA  IN 2016  NU RECUNOSTE  COPII  DACA NUS INCLUSI IN DOSAR LA DEPUNERE ..IAR  PERSONELE  CARE  .AU DEPUS DOSARU SI NU IS INCA  IN ORDIN  AU SANSA  SA  ADAUGE CERTIFICATUL   DE NASTERE A COPILULUI LA DOSAR  PRIN AVOCAT SAU PRIN POSTA LA ANC   VA DORESC SUCCES http://www.moldova.org/problem.......

Adăugat (22-Iul-2016, 5:29 PM)
CE  DOMNE AICI IE MORT  NIMENI NU MAI EXISTA  UNDE ATI FUGI TOTI  :)) cei mai nou cineva  o iesit in ordin jurmant ceva

dante9555Date: Sâmbată, 23-Iul-2016, 3:50 PM | Message # 3608
Sergent
noroc la toti , vreau sa intreb, pe 9 august o sa depun juramint la consulat din Chisinau si in aceasi zi vreau sa depun pentru certificat de nastere rominesc.   la mine asa situatie, mama mea lucreaza la italia 14 ani si ea mia gasit acolo lucru la un magazin pe contract dar seful la magazin a spus daca eu o sa vin intre 15-20 septembrie la italia el ma angajeaza la munca 100 de % pe contract, eu nu vreau sa pierd asa sansa sa ma angajez,   eu sunt nascut in august 1995,  intrebare mea este, pentru mine este tare important sa fac certificat de nastere in 48 ore,  daca eu o sa explic situatia mea la consulat ,ei o sa poata a faca mie certificat de nastere in 48 ore?    cind eu mam programat la juramint, mie miau dat o foaie acolo e scris 155 E.puteti sa explicati.  eu am fotografie aici,puteti sa uitati.

Attachments: 7111814.jpg(98Kb)

Mesaj editat de dante9555 - Sâmbată, 23-Iul-2016, 4:13 PM

Alex95Date: Sâmbată, 23-Iul-2016, 6:08 PM | Message # 3609
Lieutenant colonel
dante9555 nu cred ca lora e pasa de situatia pe care o ai tu si restu oameniilor da cred ca o sati faci certificaru de nastere in 48 de ore ......o sa tin pumnii pentru tine ) da pasaportu care vrei sa faci pe un an sau 5 ? ca daca pe un an dovedesyi sa vii intre 15-20 septembrie da acel de 5 il fac ei in 45 de zile ....

FyodorDate: Sâmbată, 23-Iul-2016, 7:59 PM | Message # 3610
Major
Reputaţie: 1
dante9555 un prieten de-al meu a depus jurământul si in aceiași zi a depus actele pentru transcriere la urgentă. Cum a primit certificatul de naștere a plecat la Iași unde a dat la pașaport si in 14 zile pasaportul era gata si i l-au adus prin procură. Adica din ziua in care a depus jurământul pina la obținerea pasaportului a durat undeva trei săptămâni. El a depus jurământul la Bălți

Adăugat (23-Iul-2016, 7:59 PM)
Eu tot asa voi proceda,însă mă gândesc ca poate să-mi fac si buletinul. Pina in octombrie mai am de gândit

ciolimamaDate: Duminică, 24-Iul-2016, 9:17 AM | Message # 3611
Colonel
Reputaţie: 21
Alex95, Acuma in 3 saptamini nu reusesti din cauza
ca e vara timpul concediilor si la Iasi e programare on-line.
La pasapoarte programarea e pe luna septembrie , la buletine
programarea e pe luna octombrie. Pasapoartele se elibereaza in 14
zile, buletinele in 45 de zile calendaristice.

fuseukrDate: Vineri, 29-Iul-2016, 12:55 PM | Message # 3612
Lieutenant general
Buna  ziua la toti  nic un ordin pana in pretent informate inportanta  doaman presedinte retur din vacante  ..osa inceapa sa scota ordine de saptamana asta osa avanseze bine garantat sa sper sava  vand  in rodin pe toti  ..

Adăugat (29-Iul-2016, 11:17 AM)
salutare la toti ce ati murit toti  sau o primit toata lume cetatania  :))) Data de 28.07.2016 numărul: 925P 926P(descarca documentul in format

Adăugat (29-Iul-2016, 12:55 PM)
salutare   careva stii cum fuctionaza programare pentru trascriere actelor onlain la  galati sau ias ...  ce acte trebuie si cum sa face  programare aia  onali si pot sama programe  ieu inainte de jurmant  exmplu cu 1saptamana  sa nu trebuia  sa astept la cozi dupa aia  ? va multumesc

dante9555Date: Vineri, 29-Iul-2016, 1:03 PM | Message # 3613
Sergent
fuseukr, noroc , vreau sa intreb, pe 9 august o sa depun juramint la consulat din Chisinau si in aceasi zi vreau sa depun pentru certificat de nastere rominesc.   la mine asa situatie, mama mea lucreaza la italia 14 ani si ea mia gasit acolo lucru la un magazin pe contract dar seful la magazin a spus daca eu o sa vin intre 15-20 septembrie la italia el ma angajeaza la munca 100 de % pe contract, eu nu vreau sa pierd asa sansa sa ma angajez,   eu sunt nascut in august 1995,  intrebare mea este, pentru mine este tare important sa fac certificat de nastere in 48 ore,  daca eu o sa explic situatia mea la consulat ,ei o sa poata a faca mie certificat de nastere in 48 ore?    cind eu mam programat la juramint, mie miau dat o foaie acolo e scris 155 E.puteti sa explicati.  eu am fotografie aici,puteti sa uitati.

Attachments: 5616812.jpg(98Kb)

fuseukrDate: Vineri, 29-Iul-2016, 4:14 PM | Message # 3614
Lieutenant general
dante9555,  BUNA ZIUA STAI LINISTIT OSA APUCI SA MERI  IN INTALIA LA MUNCA DACA OSA PROCEDEZI CU CAP SI REPEDE  PASI URMATORI SUNT ..PE 9  AUGUST DAI JURMANTUL IESTE FORTE BINE IAR IN KITANTE CARE O AI IESTE PUS 155 DE EURO ASTA INSEAMNA CA OSAL AFCI  IN 48 DE ORE   CERTIFICATLE  IARI LA CONSUL SA NU PUI INTREBARILE ALE CARE MILEA SCRIS IN PRIVAT CA NU OSA LE PLACA  ORCUM OSAL FACI IN 48  DE ORE  CERTIFICATUL DE NASTERE 100 DE PROCENTE IAR DUPA AIA  FII ATENT PASAPORTUL IL FACI PE 1 AN  SE  FACE  MAI REPEDE  TOT INTRO ZI SAU 2  SAU NISTE ORE DACA MERI IN RO ...ASA CA NUTI AFCE GRIJE OSA APUCI LA SERVIC PRINCIPALU PASAPORTUL SAL FACI PE 1 AN ASA APUCI SA  AJUNGI LA DATA   RESPECTIVA LA ITALIA  IT DORES SUCCES SI SPORI LA MUNCA :))) viva italia  tre de procedat atetnt si cu cap  ca sa faci repede :)) succes

Adăugat (29-Iul-2016, 4:14 PM)
dante9555, REPET IN ATENTIE NU TREBUIE SA PUI INTREBARILE ASTE LA CONSUL  daca eu o sa explic situatia mea la consulat ,ei o sa poata a faca mie certificat de nastere in 48 ore?...IAR 2 IN CAZ CA TE INTREABA LA CE IT TREBUIE PASAPORT SA NU SPUI SI TU  CA NISTE CUNOSCUT  CA SA PLECE LA ITLAIA SI PE LOC IO ANULAT CETATANIA  ...:)) pur si simplu te simti romana si ai sange de romana  si bucni o fost romani osati faca  asa  cum zic io 48 de ore pe  kitante se vede :))

dante9555Date: Vineri, 29-Iul-2016, 5:36 PM | Message # 3615
Sergent
fuseukr, multumesc mult,    poti sa uiti la fotografia asta,    asta miau dat cind mam programat la juramint. e scris cu pix 155E,   si inca  dupa juramint ma duc sa transcriu certificat de nastere ,eu pot sa intreb pe doamna cu stare civila daca pot sa fac la 48 ore CN?sau mai bine nu intreb nimic numa dau documnte pentru transciere.   tare imi fac grija, imi trebu la 48 ore.

Attachments: 0054274.jpg(98Kb)

Mesaj editat de dante9555 - Vineri, 29-Iul-2016, 6:00 PM

Nicolae1988Date: Vineri, 29-Iul-2016, 6:07 PM | Message # 3616
Începator
Grupă: User
Salut. Stie cineva pina la ce ordin se programeaza pentru depunerea juramintului la chisinau?

dante9555Date: Vineri, 29-Iul-2016, 6:09 PM | Message # 3617
Sergent
Nicolae1988,pina 793 inclusiv

fuseukrDate: Vineri, 29-Iul-2016, 6:57 PM | Message # 3618
Lieutenant general
dante9555, nuti facei  grij tot va fi bine nu are rost sa intrebi pe nime nimic  asa osa fie da daca nu ai incredere poti sa o intrebi pe domna dela trascriere .:)) da asa este cum spun io timp de 2 ani de  experenta de cetanaia asta asa ca cred ca ma pricep si io la ceva  nuti face grij repede tot va fii bine  ...osa ajungi la italia  si dupa ce it faci certificatul  sa intri pe sit sa  ne servesti cu o bere sau un pahar de vin :)))succes

Mesaj editat de fuseukr - Vineri, 29-Iul-2016, 7:02 PM

dante9555Date: Vineri, 29-Iul-2016, 7:06 PM | Message # 3619
Sergent
fuseukr, multumesc, tu ai fazut foaie foto care am pus, care miau dat dupa programare  juramint, ce poti sa spui?

Attachments: 9760977.jpg(98Kb)

fuseukrDate: Luni, 08-Aug-2016, 4:44 PM | Message # 3620
Lieutenant general
dante9555,   DA AM VAZUT FOIE SI 48 DE ORE OSA IT FACE :))NARE  ROST SATE STRESEZ  ATATA  TOT VA FII BINE  OSA IEI RAZNA PANA LA JURMANT :)) tot va fii bine garante dau

Adăugat (08-Aug-2016, 4:44 PM)
SALUTARE  LA TOTI  CEI MAI NOU PE AICI CAREVA O IESIT IN ORDIN  HAI SA FELICITAM PE Alex95,  O PRIMIT SCRISORE CU AVIZ POZITIV   CAT DE IUTE IN ORDIN  .:)) sper sa iesit si voi cu toit in ordin succes la totii

Alex95Date: Marţi, 09-Aug-2016, 7:45 PM | Message # 3621
Lieutenant colonel
smile multumesk fuseukr

Mesaj editat de Alex95 - Marţi, 09-Aug-2016, 7:45 PM

fuseukrDate: Joi, 11-Aug-2016, 10:56 AM | Message # 3622
Lieutenant general
În data de 15 august 2016 (zi liberă legală) Autoritatea Națională pentru Cetățenie și Birourile Teritoriale nu lucrează.Activitatea va fi reluată, conform programului obișnuit, începând cu data de 16 august 2016. Menţionăm că în conformitate cu prevederile Regulamentului de programare online pentru depunerea dosarelor privind cetăţenia română, nu sunt valabile programările online pentru zilele nelucrătoare, stabilite sau anunțate ulterior, prin acte normative sau dispoziții interne, zile în care nu se desfășoară activitate de lucru cu publicul. Astfel, persoanele care s-au programat online în vederea depunerii dosarului privind cetăţenia română pentru data de 15 august 2016 vor efectua programări pentru date ulterioare.  http://www.digi24.ro/Stiri....rt+treb

roxxyDate: Vineri, 12-Aug-2016, 3:41 AM | Message # 3623
Începator
salutare,va urmaresc demult aici si m-am decis sa intreb fuseukr ca esti de de mai demult.Deci eu am depus dosarul pe 17 februarie 2016 eu sint casatorita cu cetatean roman dar tot p-u redobindire am dat si intreabarea ar fi tu nu stii unde imi fac cert de nastere romanesc si buletinul?Apropo eu in Romania locuiesc/.Mersi anticipat

Adăugat (12-Aug-2016, 3:41 AM)
Cineva spunea ca pot la primarie in orasul unde locuiesc,dar am fost si am inmtrebat si au zis ca ei elibereaza doar la cei cu permise de sedere permanente,insa la mine ii temporar permisul.

ciolimamaDate: Vineri, 12-Aug-2016, 8:25 AM | Message # 3624
Colonel
roxxy, Corect ti-au spus, Cartea de Identitate provizorie
nu-ti da nimic. Transcrierea CN si CC o faci ca toata lumea
la Bucuresti sau la Consulat in Moldova la locul de domiciliu

roxxyDate: Vineri, 12-Aug-2016, 10:09 AM | Message # 3625
Începator
Ciolimama iti multumesc din suflet si ar mai fi o intrebare cert de nastere sa inteleg il depui in zIUA cind dai juramintul ok asta e clar,insa cu buletinul nu prea inteleg si stiu unde,cum si cind...si la eliberarea buletinului ce acte am nevoie daca am pus resedinta in Romania

Adăugat (12-Aug-2016, 10:09 AM)
ok mai e timp pina la buletin dar vreau sa MA informez din timp

fuseukrDate: Vineri, 12-Aug-2016, 6:30 PM | Message # 3626
Lieutenant general
roxxy, Buna ziua  multumesc de inceredere ..intrebare  mea este unde ai depus  dosarul si daca  cand la depunere  ai scris in declaratie  cu domiclu  in romania  daca  ai  facut asa  atuci  poti sa trascrie actul in romania  in bucresti  in   galati suceava  cluji iasi unde doresti tu ..iar daca ai  facut cu domiclu in md  atuci    cel mai  bun variant sal faci  la anbasada  decat la bucresti  iar daca esti nascuta dupa 1981 atuci osa ai dreptul la 48 de ore de tracsriere adica nu osa astepti  cate 20 30  de zile  iar daca nu prin consul cam asta ie  timpul de 20  de zile  iar la bucresti ie greu tre sa faci programare   sale bagi si te pot intine pana la 60 70 de zile   lucratoare it doresc succes  exmplu in romania  depinde  de zona poti la trascrie  cel ami putin timp 25 de zile  iar in anbasada  pote sa le trascri 20 de zile daca esti nascuta inainte de 1981 wink succes

ciolimamaDate: Vineri, 12-Aug-2016, 7:16 PM | Message # 3627
Colonel
roxxy, De faptul unde ai indicat domiciliul la depunerea dosarului
pentru cetatenie depinde unde depui juramintul. Dupa depunerea 
juramintului nu mai are nici o importanta, singura decizi inde e mai
convenabil sa transcrii actele de stare civila si ulterior sa te stabilesti
cu domiciliul. Daca esti casatorita cu cetatean roman probabil ca ai
deacuma certificat de casatorie roman si poti liber sa-ti perfectezi 
carte de identitate la domiciliul sotului.

roxxyDate: Vineri, 12-Aug-2016, 7:22 PM | Message # 3628
Începator
fuseukr am depus la Bucuresti si da am specificat ca domiciliul il vreau in Romania,de ce intreb ca eu traiesc in judetul Mures e departe de Bucuresti si credeam ca pot sa fac undeva mai aproape ca sa nu stau la cozi ca am si un copil de vri-o citeva luni si nu am cu cine sa il las o sa fiu nevoita sa il car dupa mine sa stam in doi in rind sa nu-mi fie urit angry dar asta e ce sa faci vrem cetatenie trebuie sa stam si la cozi infernale.....o seara faina va doresc

Adăugat (12-Aug-2016, 7:22 PM)
Da ciolimama, sunt casatorita cu cetatean roman si am si cert de casatorie deci,la Bucuresti numai cert de nastere il fac, buletinul sa inteleg ca il fac aici in Mures unde traim?

fuseukrDate: Vineri, 12-Aug-2016, 9:35 PM | Message # 3629
Lieutenant general
roxxy, incarca sate adresez la http://www.tirgumures.ro/  la primarie  sa ie cu iei legatura se le pui intrebarea asta io cred ca poti si la iei  din cauza ca esti cu  domiclu  in targumures + esti casatorita cu roman iar daca nu ramae sa faci la cluj galati iasi sau bucresti  depinde pot sati dau unu cunoscut pe  fcbuk  kare ie la bucresti si se ocupa  cu aste sau  te derscuri singura  orcum ie legatura cu primaria sa vez ce zic  de trascriere  dar daca nu pot la iei  teas indruma la galati ias sau cluj  bucresti  cam greu dar sar putea  sa ai norc  :))

roxxyDate: Sâmbată, 13-Aug-2016, 2:20 AM | Message # 3630
Începator
fuseukr,stiam ca o sa imi fii de ajutor.... si tie multumesc ciolimama Acuma astept inca sa apar in ordine,deci o sa fiu pe-aici cu voi in toata ziua.Sper sa o scot cu bine in capat dar tu fuseukr poti sa imi dai adresa baiatului poate el stie ceva mai concret si cine stie poate o sa apelez la el....Inca odata va multumesc ca imi raspundeti...VA PUP si inca ceva sper acuma sa nu vina refuz ca in 2011 am depus si in 2013 mi-a venit refuz angry angry angry

fuseukrDate: Sâmbată, 13-Aug-2016, 11:34 AM | Message # 3631
Lieutenant general
roxxy, Multumim   orcand  daca     ai ceva  poti reveni osate ajutam cu ce stim  ia uita aici il gasesti pe baitul si poti sai scri  chiar acum sai pui intrebari https://www.facebook.com/Documente.Romanesti  . Pot sa stiu din ce cauza teo refuzat la cetatanie si acum pe ce motiv ai  facut  din nou cerere si ce numar ai de dosar si unde ai depus si cand

Mesaj editat de fuseukr - Sâmbată, 13-Aug-2016, 12:02 PM

roxxyDate: Sâmbată, 13-Aug-2016, 1:36 PM | Message # 3632
Începator
fuseukr m-au refuzat ca buneii mei sunt nascuti in TRANSNISTRIA si la noi la toti vine refuz,insa acuma, avind strabunel nascut in Vaslui am cautat in arhiva si am adugat cert lui de nastere la dosar,sper sa fie ok de data asta...am depus pe 17 februarie la Bucuresti cu nr.de dosar 12086....

fuseukrDate: Sâmbată, 13-Aug-2016, 2:26 PM | Message # 3633
Lieutenant general
roxxy, daca  stra bunelu tau o fost din vaslui stai fara  grije ca  osa  te avizeze poztivi  +  am vazut pe situl anc  ca  dosarul tau 12086/RD/2016 17.02.2016 06.06.2016  o fost analizat deja de 2 luni  in urma  asa ca mai mult  ca 10000 de procente  ca ai  aviz poztiv  maxim  2  3 luni  osa fii in ordin cred  io  depinde tot cum se vor misca  cu   lucru  poti sa stai linistita

roxxyDate: Sâmbată, 13-Aug-2016, 3:23 PM | Message # 3634
Începator
offff sa te auda Domnul...apropo tu ai iesit in ordin?si cind?ca parca am citit toate mesajele voastre dar poate mi-a scapat ca am vazut ca Dumitrel a iesit sarmanul atita sa rugat si p-u el p-u toti...

fuseukrDate: Sâmbată, 13-Aug-2016, 4:10 PM | Message # 3635
Lieutenant general
roxxy, da  io am iesit in ordin de  3 luni in urma si inca nu mam programat  la jurmant  din cauza ca ios cu domiclu in romania tot   si sun cetatan  ucrainean  si scrisorile ajung  forte  greu aici si peste anbasada  nu vreu sa   ma programeze ca  dau cate 7 8 9 luni mai de asteptare  astept raspunsul la scrisore  :))) am trimis la anc meil si  miam lot si avocat la bucresti lui sotia io venit pe mail data  da io nus inorcos :)))  orcum nare inportanta  tot sa rezlova succes  tie pe parcur  si nuti face  grije   de   cetatanie  de de alceva osa vez ca tot va fii bine  timp de un an  si 3 luni am petruct mult aici si am vazut  forte  mult :)) succes mai odata

roxxyDate: Sâmbată, 13-Aug-2016, 4:24 PM | Message # 3636
Începator
lasa ca Dumnezeu ii mare si o sa devii cetatean roman si tu in tot sensusl cuvintului,oricum succese grandioase pe parcurs fuseukr tongue tongue

fuseukrDate: Sâmbată, 13-Aug-2016, 7:39 PM | Message # 3637
Lieutenant general
roxxy, multumesc frumos  tie la fel  succes  si daca  ai ceva  mai intrebari sau  ceva poti sa revi cu ce osa putem osa te ajutam succes smile

roxxyDate: Duminică, 14-Aug-2016, 8:15 PM | Message # 3638
Începator
eu sunt aici in fiecare zi fuseukr....aveti grija de voi

georgiDate: Luni, 15-Aug-2016, 8:33 AM | Message # 3639
Lieutenant colonel
Buna!
Cine stie de la ce num. de ordine se pogrameaza la juramint la consulatul din Chisinau?

Adăugat (15-Aug-2016, 8:33 AM)
am iesit si eu in ordin...asteptarea a fost lunga 2ani si o saptamina))
depus 08.07.2014 iesit 15.07.2016, am depus dosarul in chisinau, s-a inregistrat in ANC pe 12.08.2014

InaZDate: Luni, 15-Aug-2016, 9:53 AM | Message # 3640
Începator
georgi, PÂNĂ LA NR. 846/P/2016, INCLUSIV,

georgiDate: Luni, 15-Aug-2016, 10:56 AM | Message # 3641
Lieutenant colonel
InaZ, mersi mult, la mine e 841 si am crezut ca pe la inceput de septembrie se vor programa aceste ordine.. rah
am lepadat serviciul si am fugit repede sa ma programez dar din pacate azi nu lucreaza consulatul, deacum miine

InaZDate: Luni, 15-Aug-2016, 12:13 PM | Message # 3642
Începator
Pai ma impart si eu cu ce stiu))

velciug82Date: Luni, 15-Aug-2016, 1:52 PM | Message # 3643
Începator
Buna ziua, imi poate spune cineva, va rog. Cind am depus dosarul, am indicat cu domiciliul in RM, inca ordinul nu am primit, acum, insa, pot sa schimb domiciliul in Romania? Si daca este posibil, care ar fi procedura?

ciolimamaDate: Luni, 15-Aug-2016, 3:10 PM | Message # 3644
Colonel
velciug82, La ce bun sa schimbi?
Daca ai indicat cu domiciliul i RM vei depune juramintul la Consulat in
Moldova. Daca indici domiciliul in Romania sau in strainatate
vei depune juramintul in Romania sau unde te vei afla in alta tara.
Acuma daca decizi sa schimbi scrie o scrisoare la ANC si solicita schimbarea
domiciliului.

fuseukrDate: Luni, 15-Aug-2016, 10:18 PM | Message # 3645
Lieutenant general
velciug82, Buna ziua  ai 2 variante unsa sa trimit  singur  scrisore la anc  prin meil sau  recomandata  si sa ceri scimbarea  domicilulu sau prin avocat tot se pote avocat din romania  dar mai simplu faci tu  faci 2 ie mai bine una recomandata si un meil asa esti sigur ca osa primesti raspunsul ..dar parerea mea  asa cum a spus ciolimama,  La ce bun sa schimbi  ..procedura peste anbasada  merge mai repede adica jurmantul trascriere actelor + daca ieis in rodin si dia jurmantul la consul dupa aia it  poti face si  buletin nui nic o probleme trebuie  dosa sa ai domiclu orce vreme poti face  ieu asi zice  sa ramai asa ca ie mai repede tot de facut iar peste romania  pana te programeaza la jurmant  pana ce pote dura pana la 3 4 luni sa dai jurmantul acolo iar daca  lasi asa  timp 1 luna max dai jurmantul  deci in final ie alejerea ta  succes mult

fuseukrDate: Marţi, 16-Aug-2016, 8:38 PM | Message # 3646
Lieutenant general
georgi, Buna  in general  daca esti  domiciliat in md  ar trebuie sa te lase sa depui acolo  jurmantul .dar azi am vb cu un preten de ameu care o  fost asa ca tine si  din  pacate nu lo vrut programa la balti din cauza  ca  ordinul care era iel  nu era in moldova ca erau dor ukraineni ..in cazu lui iel o fost la consul in ucraina  cernaut si so programat la jurmant  adica pentru  bucresti totii ucraineni dau jurmantula cum la bucresti .. + prin consul la noi forte greu merge treaba  it dau cate 6 7 8 lun de asteptare mai +mai ai o varianta in cazut ca nu te lasa sa dau la md peste avocat  sau singur sa faci o scrisore recomandata la anc  sati comunice data  de jurmanat :)) si osa  castigi  4 5 luni smile succes

velciug82Date: Miercuri, 17-Aug-2016, 2:24 PM | Message # 3647
Începator
ciolimama, fuseukr, va multumesc pentru sfat, cred ca mai probabil asa voi face, voi astepta juramintul sa dau in Chisinau si dupa care voi face buletin in Romania. Dar celelalte acte, ca certificat de nastere, casatorie, pasaport, le pot face in Romania?, Sau neaparat in Chisinau, acolo unde depun juramintul? Pur si simplu imi este mai comod sa le fac in Romania.

ciolimamaDate: Miercuri, 17-Aug-2016, 4:47 PM | Message # 3648
Colonel
velciug82, Desigur, dupa ce depui juramintul poti transcrie
certificatele de nastere si casatorie (daca este cazul) in Romania.

fuseukrDate: Joi, 18-Aug-2016, 10:00 AM | Message # 3649
Lieutenant general
Salutare la totii spera  ca saptamana asta sa  bucre pe cineva cu un oridn  bun :))

InaZDate: Joi, 18-Aug-2016, 10:21 AM | Message # 3650
Începator
Asteptam cu nerabdare! Eu deja am iesit, astept sa iasa si mama, azi/miine tre sa le publice.

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2015
Pagina 73 din 78«1271727374757778»
Căutare: