rectificare greseala din ordin - Pagina 3 - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:10 AM
Bine ai venit Oaspete |

rectificare greseala din ordin - Pagina 3 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 3 din 3«123
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » rectificare greseala din ordin
rectificare greseala din ordin
Roxana20Date: Joi, 18-Apr-2013, 9:34 PM | Message # 101
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 40
Statut: Offline
http://www.petitieonline.ro/petitie/19531150/semnaturi       
 Alaturati-va acestei petitii, cu cite o semnatura. Spre binele tuturor!!! 

Tatiana11041Date: Joi, 27-Iun-2013, 2:01 PM | Message # 102
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Buna ziua. Va rog daca puteti sa ma informati cum sa procedez daca la depunerea dosarului pentru redobindirea cetateniei romane in toate actele orasul in care m-am nascut era Ialoveni , iar acum la depunerea juramintului in toate actele e orasul Cutuzov. deoarece in certificatul romanesc de casatorie (transcris pentru sotul meu), in certificatele copiilor, pasaport, act de indenditate al meu este Cutuzov.
Dispun de un certificat de arhiva ca in perioada anilor 1940-2012 orasul Ialoveni s-a aflat in componenta a mai multor raioane si anume in anul in care m-am nascut satul purta denumirea de Cutuzov si intra in componenta raionului Cutuzov.
Doamna de la ghiseu , cind am luat programarea pentru juramint mi-a spus ca e posibil sa nu pot transcrie actul meu de nastere actual nascuta in Cutuzov daca doasrul a fost depus nascuta in Ialoveni???
Cum sa procedez?

ViorelaDate: Vineri, 12-Iul-2013, 12:35 PM | Message # 103
Începator
Grupă: User
Salut,va rog mult sa ma ajutati,am o intrebare la Dvs. Mi-a venit scrisoare de la ANC ca sa completez dosarul cu actele de stare civila a strabuneilor,pt ca a buneilor nu merg. Si am mers sa scot toate duplicatele,si tatal bunicii e scris prenumele altfel in certificatul de nastere,si eu deja am modificat certificatul de deces,de casatorie si respectiv de nastere a bunicii si de casatorie. Insa in cel de casatorie mi-a taiat doamna de la OSC cu pixul si a scris numele tatalui corect si a pus stampila,insa eu am si extrasul nou de casatorie,iar acolo nu scrie numele parintilor buneilor. Deci intrebarea mea este,ca daca trimit copiile certificatelor la ANC, trebuie sa le scriu si o scrisoare ca am facut rectificari? Si inca una,sa trimit copia certificatului de casatorie unde nu sunt numele parintilor sau cel unde mi-a modificat doamna si a pus stampila? Nu vreau iarasi sa-mi intoarca inapoi dosarul,caci am asteptat 1an si 7 luni deja. Mersi anticipat pt raspuns

Adăugat (12-Iul-2013, 12:35 PM)
---------------------------------------------
Si inca una,sa trimit si copiile avizurilor de la OSC privind rectificarea actelor de stare civila?

toma83Date: Vineri, 30-Sep-2016, 11:17 AM | Message # 104
Lieutenant
Salut! La mine in Certificatul de Casatorie Ro. este gresit numele socrului: in loc de Ivan e scris Ion  si plus la asta certificatul nu are stampila - e greseala cons.Balti, ce sa fac si cum sa procedez? O persoana mi-a zis sa intru la consulul din Cons.Balti. "E greseala lor"
Ajutati-ma va rog cu un sfat!

ciolimamaDate: Vineri, 30-Sep-2016, 3:20 PM | Message # 105
Colonel
Reputaţie: 21
toma83, Corect, la Consulatul de la Balti unde s-a transcris 
acolo trebuie sa anuleze certificatul gresit si sa emita
altul.

toma83Date: Vineri, 30-Sep-2016, 4:28 PM | Message # 106
Lieutenant
ciolimama mersiii! dar pentru asta e nevoie de programare?

Alex95Date: Marţi, 04-Oct-2016, 11:42 AM | Message # 107
Lieutenant colonel
Reputaţie: 2
Sa scimbat nr ordinului la juramint cine stie? surprised

Adăugat (04-Oct-2016, 11:42 AM)
---------------------------------------------
Cine eri,azi sa programat la juramit .? Pe cind vau programat?

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » rectificare greseala din ordin
Pagina 3 din 3«123
Căutare: