Sâmbată, 25-Noi-2017, 10:34 AM
Bine ai venit Oaspete |

Ai depus dosarul si nu ai primit pana acum nici un raspuns? - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 10123910»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Ai depus dosarul si nu ai primit pana acum nici un raspuns?
Ai depus dosarul si nu ai primit pana acum nici un raspuns?
adminDate: Vineri, 22-Ian-2010, 9:55 PM | Message # 1
General
Grupă: Administrator
Reputaţie: 69
Statut: Offline
Ai depus dosarul si nu mai stii nimic de el?

Scrie-ne problema ta, noi o sa inceram sa te ajutam, dar pentru inceput te rugam sa citesti urmatoarele:

1. Inainte de a solicita informatii despre starea dosarului, solicitantul TREBUIE sa astepte cel putin 5 luni de la data depunerii dosarului. (Asta rezulta din art. 16 al Legii Cetateniei Romane, alin. 2, pct.c)

2. Pentru aflarea numarului dosarului depus la consulate, trebuie sa asteptati cel putin 2-3 luni, deoarece atita timp dureaza ca dosarul sa ajunga la ANC si sa i se atribuie un numar.

3. Informatia se poate obtine doar de la ANC pe 2 cai:

A. Scrisoare recomandata cu confirmare de primire
B. Adresarea in persoana la ANC. Pentru asta trebuie sa te duci la Bucuresti.

Aici vorbim doar despre punctul A.

Scrisoarea recomandata ar trebui sa aiba un continut de tipul:

Stimata doamna presedinte al ANC,

subsemnat(a/ul)........., nascut/a la xx.xx.xxx in satul/orasul....., raionul ....., Republica Moldova, fiica/fiul ......lui XXXXXX si XXXXX XXXXX, solicit sa imi comunicati la ce etapa de examinare se afla dosarul nr. XXXXRD/2010 depus la data de XX.XX.XXXX la ..... .

[b]SAU

daca vreti sa aflati numarul ce vi s-a atribuit la dosar, atunci reformulati a doua parte a adresarii:

solicit sa imi comunicati numarul dosarului depus la consulatul Romaniei din XXXXXXXX la data de XX.XX.XXXX.

Cu respect,,
Numele, prenumele, data.

Iata adresa ANC:
Str. Smârdan, nr. 3, sector 3, Bucureşti, cod postal 030071

[color=blue] De asemenea, multa lume trimite astfel de scrisori pe adresa electronica a ANC si, desi ANC nu s-a obligat sa raspunda prin email la astfel de adresari, multi dintre noi am primit raspuns si prin email.

In special ii incurajez pe cei care vor sa afle numarul dosarului sa scrie email catre ANC, au mari sanse sa li se raspunda.

Iata adresa de email: cetatenie@just.ro

In plus, ANC a pus la dispozitie petentilor TELEFONUL-ROBOT APELABIL LA NUMĂRUL 021/201.93.55

Plus la acestea, daca au trecut ma mult de 9 luni de la depunere si nu ai nici un raspuns, verifica-ti numele in listele cu ordine: http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx
poate ca esti norocos si ai deja ordinul!

adminDate: Sâmbată, 23-Ian-2010, 5:41 PM | Message # 2
General
Pentru larisa.
la directie cetatenie momentan nu se mai dau informatii decat prin scrisoare, deci poti sa incerci sa trimiti o scrisoare recomandata la adresa: Str. Petofi Sandor, nr. 47, sector 1, Bucureşti, cod 011405, in care sa ii intrebi care e starea dosarului tau.
Intradevar, ordinile ministrului justitiei nu se mai publica in Monitorul Oficial, deci, dupa avizarea pozitiva a dosarului, trebuie sa primesti prin scrisoare confirmarea obtinerii cetateniei.

-=vadiiik=-Date: Sâmbată, 23-Ian-2010, 7:19 PM | Message # 3
Lieutenant colonel
Grupă: User
Reputaţie: 4
In primur rand Salut si Bine ai venit!!!Referitor la intrebarea ta, iti recomand sa trimiti o scrisoare recomandata la adresa: Str. Petofi Sandor, nr. 47, sector 1, Bucureşti, cod 011405, in care sa ii intrebi care e starea dosarului tau.

edikoven17Date: Duminică, 24-Ian-2010, 7:14 PM | Message # 4
Grupă: Guests

salutare,problema mea este urmatoarea,am depus dosarul in mai 2009,la DC din Buc,pana in ziua de azi nu am nici un raspuns de la ei.
1.Am trimis scrisoare recomandata la adresa mai sus mentionata,au trecut mai mult de 2 luni->nici un raspuns;
2.Am trimis petitii catre toate organele posibile,in final dupa 3 luni am primit raspuns de la Min.Just ca dosarul meu urmeaza a intra la comisie pe 15.01.Cu scrisoarea respectiva am fost la DC si am cerut stadiul dosarului meu(pe 20.01),nu am primit nici un raspuns,ei pur si simplu nu stiu cei cu dosarul si ca ar trebuie sa vin peste o luna,poate atuncci aflu ceva(dar nu e garantat).
Cam ce as mai putea face in situatia asta?Mercy anticipat pentru raspuns

adminDate: Duminică, 24-Ian-2010, 8:02 PM | Message # 5
General
Cum adica nu stiu ce e cu dosarul tau??? trebuiau sa iti iti spuna macar daca a intrat in comise sau nu....
Nu e un secret ca doamnele de acolo lucreaza dupa propria dorita, cand si cum au kef, si nu mas mira daca nici macar nu sau uitat care e starea cu dosarului tau.
Sfatul meu e sa mai mergi inca odata cu acea scrisoare si sa ii ceri sa iti zica exact ce e cu dosarul, pt ca nu se poate sa se fi pierdut pur si simplu...cu toate ca la cate incompetenta e pe'acolo.....nu m-as mira...

EduardDate: Luni, 25-Ian-2010, 2:22 PM | Message # 6

Buna, si ma bucur ca a aparut si un site in care se poate de discutat astfel de probleme....In fine...Am depus cerere in 2005 si pina in ziua de azi nu am nici-un raspuns. Spuneti-mi va rog frumos care sunt pasii pe care trebuie sa-i fac pentru a afla macar daca cererea mea exista. Va multumesc anticipat. in caz ca aveti timp si dorinta puteti sa-mi scrieti pe e-mail xxx@gmail.com . V-as fi foarte reconuscator pentru informatie

adminDate: Luni, 25-Ian-2010, 3:25 PM | Message # 7
General
Salut si bine ai venit!
Inteleg ca ai trimis cerere prin scrisoare la consulatul de la chisinau, si pana in prezent nu ai fost programat ca sa depui dosarul. In cazul asta nu prea ai ce face, poti sa astepti si sa speri ca poate o sa primesti acea scrisoare....lucru posibil, insa in acelasi timp...nesigur, sau poti sa apelezi la persoane care se ocupa cu aceste probleme,si care contra unei sume de bani, iti pot rezolva problema
Baafta multa

OaspeteDate: Luni, 25-Ian-2010, 10:22 PM | Message # 8

Draga Admine,nu am putut sa raman indiferent fata de ultimul tau raspuns,cum adica tu asa direct sfatuiesti oameenii sa mearga si sa dea bani unor persoane mai smechere,cand defapt cu putina informare si ar putea sa faca ei singuri acele lucruri.
Eduard,daca stai in MD,mergi direct la consulat si depune dosarul tau acolo pentru redobandirea cetateniei,conform ultimelor modificari in lege nu mai ai nevoie sa-ti vina raspuns la invitatia aia ca sa depui dosarul(sute de oameni deja au depus asa dosarele);daca stai legal in Ro atunci mergi la DC si depune acolo dosarul.
P.S Admine,nu am vrut sa fiu rautacios,dar ultimul raspuns al tau chiar a fost penibil.

adminDate: Luni, 25-Ian-2010, 10:49 PM | Message # 9
General
Salut, daca ai putea sa aduci o confirmare la cele spuse de tine ti-as fi foarte recunoscator, nu stiu si nici nu am auzit ca la chisinau primesc dosarele fara sa mai fie nevoie de scrioarea cu programare! Daca intradevar e asa, atunci e foarte foarte bine.
Pana sa se schimbe lucrurile(daca intradevar s-au schimbat) inafara sa stai sa astepti, asta era singurul mod de a depune actele la Chisinau, nu e un secret, si toata lumea stie acest lucru.
Repet, daca poti sa faci rost de o dovada ca se poate depune la Ch, ar fi foarte bine, si as putea posta informatia pe prima pagina, ca sa vada cat mai multa lume!

EddrikDate: Marţi, 26-Ian-2010, 1:07 PM | Message # 10
Începator
Reputaţie: 1
Mersi mult de informatie stimate oaspete, eu ma aflu in Chisinau si incerc sa iau legatura cu cei de la consulat dar telefonanele sunt deconectate, cred ca trebuie sa ma prezint eu singur la ei, si daca intr-adevar acest lucru este veridic atunci situatia se schimba radical

adminDate: Marţi, 26-Ian-2010, 1:23 PM | Message # 11
General
Eddrik, daca afli ceva te rog sa ne scrii, pt ca daca e asa, situatia intradevar se schimba, si aceasta informatie ar fi de folos foarte multor persoane

EddrikDate: Marţi, 26-Ian-2010, 2:46 PM | Message # 12
Începator
La telefoane nu raspund, dar in urmatoarele zile numaidecit ma duc la consulat sa rezolvam dilema pusa in fata noastra.

EddrikDate: Marţi, 26-Ian-2010, 3:15 PM | Message # 13
Începator
Am deja un raspuns de dat, am intrebat de o persoana care este implicta a chestiile cestea, daca conform ultimelor modificari in lege nu mai ai nevoie sa-ti vina raspuns la invitatia aia ca sa depui dosarul si mi sa raspuns cu nu este adevarat si ca numaidecit trebuie sa ai invitatia, mai este si alta intrebare...........cine a facut chestia asta? si poate oare sa ne spue cum a facut-o, deoarece daca nu ai invitatia la miina nici nu poti sa te apropii de ghiseu cu asa interbare. Am fi foarte reconuscatori cred ca toti daca ni s-ar raspunde...Asteptam raspuns

EddrikDate: Marţi, 26-Ian-2010, 3:20 PM | Message # 14
Începator
Stau si ma gindesc la raspunsul pe care mi l-a dat persoana pe care am intrebat-o si i-mi pun alta intrebare dar daca acest lucru este real si acesti oameni care se ocupa cu dosarele persoanelor pentru care iau si bani nu doresc sa ne spuna adevarul. Insamna ca o singura solutie ar fi ca cineva sa aiba o persoana foarte apropiata care lucreaza la consulat sau care poate sa deie un raspuns corect la aceasta intrebare.
Si deja ma gindesc ca ar trebui de mai scris odata cerere la consulat ca dupa parerea mea demult nu mai este cererea mea la ei, trebuie sa fi fost aruncata ori pierduta printre sutele de mii de cereri scrie in vara acelui an ca al altor multe persoane.

Mesaj editat de Eddrik - Marţi, 26-Ian-2010, 3:22 PM

adminDate: Marţi, 26-Ian-2010, 3:21 PM | Message # 15
General
Eddrik, mda.....suna prea bine ca sa fie adevarat...
Stimate oaspete sunt curios si eu sa stiu care sunt sutele de persoane care au depus fara invitatie si cum au facuto ?!

Eddrik, daca e adevarat, inseamna ca trebuie sa fie vreun anunt ceva pe la consulat...pt ca intradevar nu e in interesul acelor persoane sa dea asemenea info si no sa afli niciodata acest lucru de la ei...

EddrikDate: Marţi, 26-Ian-2010, 3:27 PM | Message # 16
Începator
Eu oricum voi inerca sa merg la ei si cine stie ce raspuns voi primi. Un lucru este precis ca voi mai scrie inca odata cerere pentru cetatenie. Stiu nu o persoana care a dat cererea mai tirziu de anul 2006 si care deja are cetatenie, asa ca discutia continua smile
Si inca ceva ar fi foarte bine daca ar putea cineva merge la Directia care se ocupa de cetatenie si ar da aceiasi intrebare. Daca exista asa persoane sunt ferm convins ca toti ar fi foarte reconuscatori

Mesaj editat de Eddrik - Marţi, 26-Ian-2010, 3:30 PM

EddrikDate: Marţi, 26-Ian-2010, 3:44 PM | Message # 17
Începator
Stimate admin am un blank de cerere este oare valabil acesta ori nu? iata link-ul
Eddrik se interzice postarea lik-urilor catre alte site-uri

Modelul de cerere eu zic ca e destul de bun

EddrikDate: Marţi, 26-Ian-2010, 3:54 PM | Message # 18
Începator
Stimate admin avem nevoie stricta de un consultant in privinta chestiilor de judecata si cele lege din Republica Moldova si Romania, deoarece este usor de a spune <<Te dau in judecata>> dar inca mai terbuie sa stii sa o faci... Asa dar for fi binevenite toate persoanele cu cunostinte in domeniu.......sigur sunt beneveniti toti care sunt interesati de problema pusa de noi caci direct sau indirect ne priveste pe fiecare

asdDate: Miercuri, 27-Ian-2010, 1:18 PM | Message # 19
Începator
Reputaţie: 0
Salut.
Am de pus dosarul in septembrie 2008, pina la moment nu am nici o nformatie. Daca se poate de aflat cit mai dureaza toata procedura?

Mesaj editat de asd - Miercuri, 27-Ian-2010, 1:27 PM

adminDate: Miercuri, 27-Ian-2010, 1:25 PM | Message # 20
General
Salut, unde ai depus dosarul, la chisinau sau bucuresti? la moment cei de la DC nu dau informatii decat prin scrisoare, vezi ca s-a scris mai sus.

uigres86Date: Miercuri, 27-Ian-2010, 2:22 PM | Message # 21
Lieutenant
Grupă: Verificat
Reputaţie: 2
In primul rand felicitari pentru crearea acestui site!
Am si eu intrebare, am depus dosarul pe 2.02.2009 si de atunci n-am primit nici un raspuns, de atunci eu urmaresc MO partea a 2, dar nu ma regasesc acolo (intrebare:"acuma se mai publica in MO partea a 2 sau nu"?) si inca ceva am vrut sa trimit scrisoare la Ministerul Justitiei din Romania, dar in foaia ceea ce ni se da la Ambasada la depunerea dosarului scrie ca trebuie sa indicam in scrisoare si nr la dosar,dar eu nu cunosc ce nr are dosarul meu, (intrebare:"ce trebuie sa indic in aceasta scrisoare"?)
Multumesc anticipat !

uigres86Date: Miercuri, 27-Ian-2010, 2:26 PM | Message # 22
Lieutenant
Vreau sa ma corectez am in vedere partea a 3 a MO si nu a 2.

adminDate: Miercuri, 27-Ian-2010, 2:29 PM | Message # 23
General
uigres86, Salut, unde ai depus dosarul? daca la bucuresti, atunci trebuia sa ai o foita pe care e nr dosarului tau, in caz ca ai depus la chisinau, atunci trebuie sa mergi la consulat si sa le ceri sa-ti comunice nr dosarului, ce trebuie sa faci dupa ce afli nr, e scris deja aici.
Nu sa publicat niciodata in MO parte a 2, se publica in parta I,insa asta pana la 1 ianuarie, vezi mai multe detalii aici

uigres86Date: Miercuri, 27-Ian-2010, 3:09 PM | Message # 24
Lieutenant
Eu am depus dosarul la Chisinau. Trebuie sa ma adresez la consul acolo la ambasada, si in cat timp imi da raspusul?

uigres86Date: Miercuri, 27-Ian-2010, 3:12 PM | Message # 25
Lieutenant
Inseamna ca eu trebuie sa astept pana imi va veni acasa o scrisoare unde sa ma anunte despre faptul ca trebuie sa vin si sa depun juramantul pentru obtinerea cetateniei, corect am inteles?

adminDate: Miercuri, 27-Ian-2010, 3:20 PM | Message # 26
General
uigres86, Trebuie sa astepti scrisoare in care o sa ti se comunice ca ai obtinut cetatenia, deoarece ai domiciliul in MD, la juramant trebuie sa te programezi singur.
Numarul dosarului paremi-se ti-l comunica imediat, dar nu sunt sigur de asta, poate este cineva care a depus la ch si stie exact...

asdDate: Miercuri, 27-Ian-2010, 5:17 PM | Message # 27
Începator
Quote (admin)
unde ai depus dosarul, la chisinau sau bucuresti?
Chisinau

Quote (asd)
la moment cei de la DC nu dau informatii decat prin scrisoare, vezi ca s-a scris mai sus.
Ok, dar im mediu cam cit dureaza toata procedura?

adminDate: Miercuri, 27-Ian-2010, 5:24 PM | Message # 28
General
Quote (asd)
Ok, dar im mediu cam cit dureaza toata procedura?

Nimeni nu iti poate raspunde la aceasta intrebare....au fost cazuri cand a durat 4 luni, dar au fost si cand adurat cativa ani buni.....in ultimul timp cam intre 1 si 2 ani, dar, nu e obligatoriu, poa sa fie si mai mult...

OaspeteDate: Miercuri, 27-Ian-2010, 9:07 PM | Message # 29

Am Depus cererea in 2006 , si in 2006 am primit raspuns cartonas rosu , cit timp sa mai asteptam , si cum sa aflam ca nu sau pierdut in regimul comunist ?

OaspeteMariaDate: Miercuri, 27-Ian-2010, 11:49 PM | Message # 30

Am depus dosarul in data de 24-04-2009 la Sec.Consul.de la Chisinau dar nu am numar de dosar ,dar nici un raspuns .As vrea sa aflu daka dosarele pleaca in Rominia si daca acolo sunt inregistrate din nou ? Multumesk .

larisaDate: Joi, 28-Ian-2010, 0:54 AM | Message # 31
Lieutenant
Reputaţie: 3
Buna, si eu am depus in 2009 septembrie dar in Bucuresti la DC ca sotie a cet. rom. si mi s-a inminat un biletel cu num inregistrat al dosarului,straniu in cazul tau ca ai depus tu si nu ai primit biletel.. cool ,mai intereseaza -te sa vezi care e problema ? wink

Mesaj editat de admin - Joi, 28-Ian-2010, 1:07 AM

EddrikDate: Joi, 28-Ian-2010, 9:31 AM | Message # 32
Începator
Iata ca domnul Basescu a dat raspuns la intrebarea noastra privitor la cerere, nu stiu numai cind intra in vigoare modificarea dar deja dosarele se vor da fara invitatie si adresa de domiciliu poate fi si in Republica Moldova, Asa ca oameni buni succese si noroc

adminDate: Joi, 28-Ian-2010, 12:12 PM | Message # 33
General
Eddrik, Intradevar, o veste foarte si foarte buna, sa speram ca se vor respecta termenele si in maxim 2 saptamani o sa se poate depune dosarele fara invitatii.
Am creat un topic special in care putem vb pe larg despre declaratiile d-lui presedinte aici

IonDate: Joi, 28-Ian-2010, 3:23 PM | Message # 34

Salut, am si eu o intrebare am depus cerere de redobindire a cetatenii in 2006 si pina cum nu am primit nici un raspuns, ce ar trebui sa fac ?

Penultimu PasDate: Vineri, 29-Ian-2010, 0:19 AM | Message # 35

Salut!!!practic dosaru imi este gata cu cele necesare,,,dar la Cazierul cel roman mia fost incurcat patronimikul,dupa care din nou de la Bucuresti a fost rectificata greseala(stampila,iscalitura),,,nu vor aparea dubii intrebari ulterior la prrocesare????Merci

adminDate: Vineri, 29-Ian-2010, 0:31 AM | Message # 36
General
Ion, sa astepti cateva saptamani si sa depui fara nici o invitatie.(vezi raspunsul pt Eddrik)
Penultimu Pas, daca e stampila unei autoritati romane, atunci nu e nici o problema

Penultimu pasDate: Vineri, 29-Ian-2010, 0:55 AM | Message # 37

Merci!!! da e aceeasi staampila initiala-aplikata pe rectificare+iskalitura,pe vekiul blank...Pentru o eventuala informatie dorita de la proaspata Agentie pt Cetatenie,va trebui: (A)sa le zici numaru dosarului de aici(sub care a fost inregistrat la Kisinau-consulat)...sau (B)date personale doar(C)peste cit timp poti apela ca sa-ti zica despre etapa procesarii

misterDate: Vineri, 29-Ian-2010, 3:28 AM | Message # 38
Începator
SI EU ACEIASI INTREBARE.
e NECESAR DE DEPUS MAI INTII CERERE SAU NU?
dE UNDE PUTEM AFLA?

sunriseaveDate: Vineri, 29-Ian-2010, 8:19 AM | Message # 39
Începator
salut, am depus dosarul in sep 2009 la DC din bucuresti, acum o saptamana am trimis o scrisoare recomandata in care le-am cerut starea dosarului meu, in cat timp raspund de obicei sau exista posibilitatea sa nu o faca?
Ma gandesc totusi sa apelez la un avocat care sa se ocupe de stadiul final al obtinerii cetatenii, ce spuneti? Am nevoie de cetatenie pana in august.

Mesaj editat de sunriseave - Vineri, 29-Ian-2010, 12:37 PM

adminDate: Vineri, 29-Ian-2010, 12:27 PM | Message # 40
General
sunriseave, salut, de obicei raspund la aceste scrisori intro luna-doua, uneori nu raspund deloc.
Cat priveste apelarea la un avocat, nu cred ca e necesara momentan, deoarece conform legii cetatenia se acorda in 5 luni, iar in cazul tau, inca nu a trecut acest termen....si nu exista baza legala pt actionarea in judecata a ministerului justitiei...

adminDate: Vineri, 29-Ian-2010, 12:33 PM | Message # 41
General
Penultimu pas, nu iti pot spune cum o sa dea cei de la Agentia de Cetatenie raspuns, deoarece agentia inka nu sa infiintat,si avem de unde sa stim, insa banuiesc ca va fi aceeasi procedura, v-a trebui sa le comunici nr dosarului.
Informatii despre dosar, poti cere si dupa o luna daca vrei atat de mult, doar nu stiu cat e de relevant...eu zic ca mai devreme de 4-5 luni nu prea are rost...
mister, pana acm era necesar sa trimiti cererea prin scrisoare insa odata cu infiintarea agentiei de cetatenie nu va mai fi nevoie

LilianDate: Vineri, 29-Ian-2010, 12:42 PM | Message # 42

Eu am depus actele in 2003. Am primit prima instiintare. Dupa care nu am ami primit nimic. Ce ar trebui sa fac?

Mersi mult

adminDate: Vineri, 29-Ian-2010, 12:45 PM | Message # 43
General
Lilian, La ce te referi prin "prima instiintare"?

sunriseaveDate: Vineri, 29-Ian-2010, 4:45 PM | Message # 44
Începator
Quote (admin)
Cat priveste apelarea la un avocat, nu cred ca e necesara momentan, deoarece conform legii cetatenia se acorda in 5 luni, iar in cazul tau, inca nu a trecut acest termen....si nu exista baza legala pt actionarea in judecata a ministerului justitiei...

sa mai astept inca 3 sapt si apoi sa apelez la serviciile unui avocat? suspect

adminDate: Vineri, 29-Ian-2010, 6:07 PM | Message # 45
General
sunriseave, daca vrei atat de mult sa apelezi la avocat, nu e neaparat sa mai astepti, ca oricum trebuie pregatite cateva acte pt a actiona in judecata, si care dureaza un pic, timp in care o sa atingi si termenul de 5 luni...

adminDate: Vineri, 29-Ian-2010, 7:01 PM | Message # 46
General
alex_c am mutat postu-ul in topicul dedicat cererilor trimise prin scrisoare!

AM CREAT UN TOPIC SPECIAL DEDICAT INTREBARILOR DESPRE CERERILE TRIMSE PRIN POSTA AICI

vioreliaDate: Vineri, 29-Ian-2010, 8:39 PM | Message # 47

salut,eu am depus dosarul in 2008 noiembrie si inca nu am primit nimic , ce sa fac?

adminDate: Vineri, 29-Ian-2010, 8:55 PM | Message # 48
General
viorelia, citeste mai sus, o sa gasesti raspuns la intrebarea ta

RomanDate: Sâmbată, 30-Ian-2010, 11:05 AM | Message # 49

Salut.
Sunt in MO 3 din octombrie 2008, acuma mi s-o spus sa scriu cererea de confirmare la MJ cu anexarea a cazierelor juridice si copiei buletinului MD, unde sa scriu cerere? poate cineva are si un model? si mai departe cum se procedeaza, va multumesc anticipat.

adminDate: Sâmbată, 30-Ian-2010, 12:04 PM | Message # 50
General
Roman, Ce fel de cerere de confirmare? ce sa confirmi? poate vrei sa spui cerere de urgentare?! Scrisoarea o trimiti pe adresa Directiei Cetatenie, care se afla aici: http://www.vreau-cetatenie.do.am/forum/17-41-1

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Ai depus dosarul si nu ai primit pana acum nici un raspuns?
Pagina 1 din 10123910»
Căutare: