Ai depus dosarul si nu ai primit pana acum nici un raspuns? - Pagina 8 - Forum Cetăţenie
Joi, 24-Apr-2014, 1:58 PM
Bine ai venit Oaspete |

Ai depus dosarul si nu ai primit pana acum nici un raspuns? - Pagina 8 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 8 din 10«12678910»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Ai depus dosarul si nu ai primit pana acum nici un raspuns?
Ai depus dosarul si nu ai primit pana acum nici un raspuns?
adminDate: Vineri, 22-Ian-2010, 9:55 PM | Message # 1
General
Grupă: Administrator
Reputaţie: 68
Statut: Offline
Ai depus dosarul si nu mai stii nimic de el?

Scrie-ne problema ta, noi o sa inceram sa te ajutam, dar pentru inceput te rugam sa citesti urmatoarele:

1. Inainte de a solicita informatii despre starea dosarului, solicitantul TREBUIE sa astepte cel putin 5 luni de la data depunerii dosarului. (Asta rezulta din art. 16 al Legii Cetateniei Romane, alin. 2, pct.c)

2. Pentru aflarea numarului dosarului depus la consulate, trebuie sa asteptati cel putin 2-3 luni, deoarece atita timp dureaza ca dosarul sa ajunga la ANC si sa i se atribuie un numar.

3. Informatia se poate obtine doar de la ANC pe 2 cai:

A. Scrisoare recomandata cu confirmare de primire
B. Adresarea in persoana la ANC. Pentru asta trebuie sa te duci la Bucuresti.

Aici vorbim doar despre punctul A.

Scrisoarea recomandata ar trebui sa aiba un continut de tipul:

Stimata doamna presedinte al ANC,

subsemnat(a/ul)........., nascut/a la xx.xx.xxx in satul/orasul....., raionul ....., Republica Moldova, fiica/fiul ......lui XXXXXX si XXXXX XXXXX, solicit sa imi comunicati la ce etapa de examinare se afla dosarul nr. XXXXRD/2010 depus la data de XX.XX.XXXX la ..... .

[b]SAU

daca vreti sa aflati numarul ce vi s-a atribuit la dosar, atunci reformulati a doua parte a adresarii:

solicit sa imi comunicati numarul dosarului depus la consulatul Romaniei din XXXXXXXX la data de XX.XX.XXXX.

Cu respect,,
Numele, prenumele, data.

Iata adresa ANC:
Str. Smârdan, nr. 3, sector 3, Bucureşti, cod postal 030071

[color=blue] De asemenea, multa lume trimite astfel de scrisori pe adresa electronica a ANC si, desi ANC nu s-a obligat sa raspunda prin email la astfel de adresari, multi dintre noi am primit raspuns si prin email.

In special ii incurajez pe cei care vor sa afle numarul dosarului sa scrie email catre ANC, au mari sanse sa li se raspunda.

Iata adresa de email: cetatenie@just.ro

In plus, ANC a pus la dispozitie petentilor TELEFONUL-ROBOT APELABIL LA NUMĂRUL 021/201.93.55

Plus la acestea, daca au trecut ma mult de 9 luni de la depunere si nu ai nici un raspuns, verifica-ti numele in listele cu ordine: http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx
poate ca esti norocos si ai deja ordinul!

LaviniaDate: Luni, 26-Sep-2011, 4:07 PM | Message # 351
Lieutenant colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 9
rody, ce norocoasa esti..mie imi raspund pe email ca sa le scriu scrisoare recomdandata pentru orice informatie....

ordin pe 25.11.2011

rodyDate: Luni, 26-Sep-2011, 6:52 PM | Message # 352
Lieutenant
Reputaţie: 4
Lavinia, nici nu stiu e noroc sau nu.... faint dar tu le trimiti des sau nu, poate ca dac le trimiti scrisori des ei iti cer cu recomanddare, eu azi am mai trimis o scriaoare de pe posta mea dar din numele altei persoane (adica a trei scisoare) si deja astept sa vad daca imi vor trimite raspuns sau nu.

depus 18.11.2010
dosar nr.1579xx/2010
ordin nr.24p din 16.01.2012
pasaport emis 14.03.12

kolibriDate: Marţi, 27-Sep-2011, 7:16 AM | Message # 353
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Lavinia nu merge vorba aici de noroc.Prin email,ei iti raspund doar daca vreai sa afli numarul dosarului,referitor la stadiul dosarului este nevoie de scrisoare recomandata,prin mail iti trimit un raspuns standart pentru toti..

rodyDate: Marţi, 27-Sep-2011, 12:06 PM | Message # 354
Lieutenant
Reputaţie: 4
mdeaaa.... la cea de-a treia solicitare mi-au raspuns si mie ca sa trimit scrisoare recomandata (am vurut sa aflu nr dosarului p/u o prietena. sad sad suspect

depus 18.11.2010
dosar nr.1579xx/2010
ordin nr.24p din 16.01.2012
pasaport emis 14.03.12

SerjikDate: Miercuri, 28-Sep-2011, 7:21 PM | Message # 355
Începator
Salut la toti !Am o problema am depus actelele pentru cetatenie romana cu toata familia la data de 23.06.2010 la Bucuresti !Mama deja a depus juramintul,cu privire la dosarule meu si fratelui nu-i nici o informatie! Cine stie ce poate sa fie??Multumesc anticipat

ciubotaruDate: Luni, 17-Oct-2011, 11:36 PM | Message # 356
Începator
salut la toti..am depus dosarul in octombrie 2010 si pina acum nici o stire..poate cineva sa ma ajute?ms

Adăugat (18-Oct-2011, 0:36 Am)
---------------------------------------------
am esit in ordin..dupa un an de asteptare

Attachments: 0420379.jpg(353Kb)

salut la toti basarabenii

oatvitaliDate: Marţi, 18-Oct-2011, 11:14 AM | Message # 357
Sergent
Reputaţie: 1
Serjik,
Tu nu esti unic! happy Eu tot am depus la Bucuresti pe data 23 iunie 2010 si astept pana acum .eu am numarul 287**.Am timis doua SCRISORI RECOMANDATE,DAR NIMIC CONCRET.Ce numar ai?Cu rabdarea treci si marea. smile

dosar nr.287**
depus 23iunie 2010 in Bucuresti
ordin № 1192 din 20.12.2011.
juramint: 19 ianuarie 2012.

AlcoforadoDate: Luni, 24-Oct-2011, 2:55 PM | Message # 358
Începator
Ziua buna,
Noua si eu pe site si inca dezorientata si confuza. Am depus la Balti 08.2011- mai putina lume pe aici care sa fi depus dosarul la Blati. Mi s-a zis ca peste 2,5 luni voi primi scrisoare la domiciliu. Care scrisoare nu mai stiu. Nu am inca nimic. Dar chestia este ca ma aflu in Europa. Imi expira permisul de sedere aici peste 3 luni, apoi daca trimit de aci scrisoare de recomandare imi vor trimite ei aci raspuns sau la domiciliul din MD? :S Si ce presupune "transcrierea certificatului" Ati putea sa-mi dati un link, ca nu ma orientez inca bine pe site? Sau un link cu etapele prin care trece dosarul, si ce tre sa faci, si cum, si cind? smile[size=13][size=11]

Merci mult
Marina
P.S.

Apropo, cind am depus dosarul buletinul imi era inca valabil dar urma sa expire in septembrie. Credeti ca e o problema?

Experientia docet

LaviniaDate: Luni, 24-Oct-2011, 3:03 PM | Message # 359
Lieutenant colonel
Alcoforado,ceea ce poti sa faci tu acum e sa scrie cineva scrisoare din numele tau de la moldova(scrisoare recomandata cu aviz de receptie) la ANC ,adresa o gasesti pe www.just.ro, deci o scrisoare in care ceri sa ti se comunice nr de inregistrare a dosarului tau.model de scrisoare gasesti aici pe site.sau le scrii pe cetatenie@just.ro (ei nu dau informatii pe email..dar unii au noroc si ontin si asa nr.)succese!

ordin pe 25.11.2011

AlcoforadoDate: Luni, 24-Oct-2011, 3:10 PM | Message # 360
Începator
Merci mult Lavinia,

Tocmai intocmeam un e-mail pentr ei, dar aranjez si o scrisoare recomandata! Si cind voi sti numarul dosarului? Ce fac? smile

Marina

Experientia docet

LaviniaDate: Luni, 24-Oct-2011, 4:11 PM | Message # 361
Lieutenant colonel
Alcoforado, pai dupa asta poti deja sa-i deranjezi cu vreun email sau scrisoare recomdandata intrebindu-i de starea dosarului tau...

ordin pe 25.11.2011

natalia-bodrugDate: Miercuri, 21-Dec-2011, 8:57 PM | Message # 362
Sergent
admin, zi-mi te rog si mie ce-ar trebui sa fac?Am depus dosarul 19.01.2011, abia acum o zi am trimis un e-mail pu a afla in ce stadiu se afla dosarul meu la vre-o 2 ore mi-au si dat raspuns, precum ca dosarul meu se afla in lucru si urmeaza procedurile legale de verificare si avizare............ce inseamna asta, adica cit mai am de asteptat ?

natalia

alionagirlovanDate: Sâmbată, 28-Ian-2012, 5:57 PM | Message # 363
Sergent
salut,spuneti-mi va rog ,am depus dosarul la bucuresti 5 ianuarie 2011,am scris 2 scrisori recomandate si mi-a venit un raspuns ca dosarul cu nr.489 se afla in prelucrare.spuneti-mi va rog cit mai am de asteptat???cum pot sa mai aflu careva informatii utile in privinta dosarelor????de ce de la autoritatea nationala au spus ca primesti timp de 6-9luni daca depui dosarele la bucuresti.la mine au trecut un an si o luna si nici un raspuns.
sad sad sad sad

girlovan

studentbookDate: Sâmbată, 28-Ian-2012, 6:10 PM | Message # 364
Lieutenant
Reputaţie: 2
asa raspunsuri primesc toti altii,,au primt cu 4_5 luni in urma asa raspunsuri si nimic pina acum ----

alionagirlovanDate: Duminică, 29-Ian-2012, 5:34 PM | Message # 365
Sergent
m-am uitat la harta dosarelor si aproape la nimeni dintre cei care au depus in ianuarie 2011 nu sunt controlate deloc,

Adăugat (29-Ian-2012, 6:34 PM)
sad sad sad

girlovan

lilia1Date: Duminică, 29-Ian-2012, 6:18 PM | Message # 366
Major
salutare,dupa ce metoda ati vazut care dosare sunt controlate si care nu????

USM

violettaDate: Duminică, 29-Ian-2012, 7:02 PM | Message # 367
Începator
Bună, dacă poate cineva să mă ajute, în cazul în care depui dosarul pentru redobîndirea cetăţeniei romîne în Ucraina şi locuieşti în Ucraina, cum poţi afla dacă îţi vine ordinul, te conduci după ordinele anc după saitul nostru romîn, ori este altă procedură, vă rog să-mi spuneţi în caz că mai este cineva în astfel de situaţie

-+6&%/()=?*!"#¤%&&/*?)/&¤!"¤/)==?/¤%¤#"!Q()=/&¤&/()"#¤%&/()=?*¤%&!"#/**?)%¤&/%¤#"()=?*?=(%#!#¤%/())=ÎÂŢK!#%/=)(&%#¤/**

romanDate: Duminică, 29-Ian-2012, 8:27 PM | Message # 368
Major general
Reputaţie: 22
violetta, normal ca de pe sait plus scrisoarea care vine pe adresa dvs!

Ti-a placut Raspunsul utilizatorului, Adauga un PLUS la Reputatie

lilia1Date: Duminică, 29-Ian-2012, 8:44 PM | Message # 369
Major
salutare,dupa ce metoda ati vazut care dosare sunt controlate si care nu????

USM

gabriele1anDate: Marţi, 31-Ian-2012, 10:40 PM | Message # 370
Începator
salut ajutatima sa aflu starea dosarului depus la iasi 24.12.2010

gabriele1an

tatyana_conDate: Miercuri, 01-Feb-2012, 0:00 AM | Message # 371
Major general
Reputaţie: 37
gabriele1an, vezi mesajul #1 unde sunt descrise solutii cum poti afla stadiu dosarului tau. Bafta!

Adăugat (01-Feb-2012, 1:00 AM)
apasand tasta "Home" ajungi direct la el...

Depus August'10
Ordin Noiembrie'11

IgariokkDate: Luni, 06-Feb-2012, 2:52 PM | Message # 372
Începator
SAlut, am depus dosarul cu documente pe data de 23.02.2011la balti si nu mia venit nimic! spunetimi varog cum pot afla nr. dosarului si alte informatii despre el?

Daniela

tatyana_conDate: Luni, 06-Feb-2012, 10:34 PM | Message # 373
Major general
Igariokk, incearca sa citesti mai sus...

Depus August'10
Ordin Noiembrie'11

natasatodirascuDate: Marţi, 07-Feb-2012, 11:06 PM | Message # 374
Sergent
spuneti va rog ce trebuie de scris la subiect cind vrei sa afli nr.dosarului prin emeil,caci am trimis fara subiect de 7 zile si nu am inca nici un raspuns poate sa mai insist?
:'( :'( :'(

Mesaj editat de natasatodirascu - Marţi, 07-Feb-2012, 11:15 PM

tatyana_conDate: Miercuri, 08-Feb-2012, 0:08 AM | Message # 375
Major general
natasatodirascu, poti asa si sa scrii "numarul dosarului"

Depus August'10
Ordin Noiembrie'11

natasatodirascuDate: Miercuri, 08-Feb-2012, 4:19 PM | Message # 376
Sergent
mersi

Adăugat (08-Feb-2012, 5:19 PM)
spuneti varog, daca am trimis scrisoare prin email ca sa aflu nr.dosarului în cît timp poate sa-mi dea răspuns?

tineanadeaDate: Miercuri, 15-Feb-2012, 8:09 PM | Message # 377
Începator
Am depus dosarul in martie,2011 pina acum nu am primit nici un raspuns, dar am gasit un ordin in care nr. meu la dosar era pe familia altei persoane , poate sa fie asa ceva?

tinean

tatyana_conDate: Joi, 16-Feb-2012, 0:16 AM | Message # 378
Major general
tineanadea, cred ca e dosarul depus de catre alta persoana in alt an. Dupa numarul dosarului srie anul depunerii.

Depus August'10
Ordin Noiembrie'11

natasatodirascuDate: Marţi, 21-Feb-2012, 1:35 PM | Message # 379
Sergent
salut! am trimis deja 3 mesaje pentru a afla nr.dosarului si inca nu am nici un raspuns acus fac o luna decind am trimis, sa sper ca o sami raspunda sau nu?
sad sad sad

uuuuuuuuuuudddddddddddddggggggggggggggg

roncikDate: Marţi, 21-Feb-2012, 3:11 PM | Message # 380
Major
natasatodirascu, ca sa-ti raspunda trebuie sa trimiti toate datele:
data si unde ai depus dosarul, nume, prenume, ziua/luna/anul nasterii http://cetatenie-romana.net/
Ei raspund destul de repede, in citeva zile. Posibil nu le-ai trimis informatia completa, de asta si nu-ti raspund.

*

Mesaj editat de roncik - Marţi, 21-Feb-2012, 3:12 PM

natasatodirascuDate: Duminică, 26-Feb-2012, 11:44 AM | Message # 381
Sergent
eu am trimis datele complete ca sa aflu nr. dosarului si nu miau raspuns, dece oare?
cry :'( cry :'( cry :'(
ajutatima va rog

uuuuuuuuuuudddddddddddddggggggggggggggg

Mesaj editat de natasatodirascu - Duminică, 26-Feb-2012, 11:45 AM

oleaDate: Duminică, 26-Feb-2012, 4:29 PM | Message # 382
Sergent
natasatodirascu, si eu am trimis de o saptamina scrisoare cu toate datele complete si nu am primit nici un raspuns((((( cry cry cry cry cry

dosar :57xxx
depus :Bucuresti
data :31.08.2011
starea: Ordin Nr. 813/P din 05.09.2012
juramintul: 04.12.2012

Aly_cicaDate: Luni, 27-Feb-2012, 8:42 AM | Message # 383
Major
Reputaţie: 5
Quote (olea)
natasatodirascu, si eu am trimis de o saptamina scrisoare cu toate datele complete si nu am primit nici un raspuns((((( cry cry cry cry cry

Salut!
De pe ce e-mail ai trimis?...In cele mai multe cazuri ei nici nu scriu raspuns daca numele e-mailul nu contine numele tau de ex: cibotarielena@yahoo.com

depus 11.03.2011 Chisinau
nr.19***
in comisie de pe 31.08.2011 si deja cred ca 5 comisii a trecut fara rezultat

oleaDate: Luni, 27-Feb-2012, 11:43 AM | Message # 384
Sergent
Aly_cica, scrisoarea am trimis-o de pe emailul meu care este format din familia inainte de casatorie, poate fi asta cauza? surprised surprised surprised

dosar :57xxx
depus :Bucuresti
data :31.08.2011
starea: Ordin Nr. 813/P din 05.09.2012
juramintul: 04.12.2012

tatyana_conDate: Luni, 27-Feb-2012, 11:42 PM | Message # 385
Major general
Aly_cica, de unde ai luat ca nu raspund daca adresa de e-mail nu formeaza numele tau actual sau in general un nume? Raspund!

olea, mai incearca... Important e ca mesajul sa contina datele tale personale: numele, data/locul nasterii, numele parintilor si data/locul depunerii doasrului.

Depus August'10
Ordin Noiembrie'11

Aly_cicaDate: Marţi, 28-Feb-2012, 8:13 AM | Message # 386
Major
Reputaţie: 5
Quote (tatyana_con)
Aly_cica, de unde ai luat ca nu raspund daca adresa de e-mail nu formeaza numele tau actual sau in general un nume? Raspund!

tatyana_con din propria experienta, am trimis mai multe emailuri si pentru mine si pentru alte persoane si am obserat ca imi raspundeau doar la cele cu numele meu sau a persoanei despre care cer date, si inca una, daca trimiteam dupa masa scrisoare puteam sa primesc raspunsul timp de o ora, desi poate fi doar o coincidenta. Olea tu incearca si iti fa un email cu numele de familie nou si mai trimite odata, mai bine decit sa astepti raspunsul de la ei mai incerci si alta posibilitate, chiar daca sunt doar presupuneri wink Succes!!!

depus 11.03.2011 Chisinau
nr.19***
in comisie de pe 31.08.2011 si deja cred ca 5 comisii a trecut fara rezultat

tatyana_conDate: Marţi, 28-Feb-2012, 11:43 AM | Message # 387
Major general
Aly_cica, una e "propria experienta" si alta e "in cele mai multe cazuri"... Nu trebuie sa duci pe nimeni in eroare prezentand experienta proprie ca o regula. Oamenii care citesc postari trebuie sa inteleaga lucrurile asa cum sunt.
Eu personal scriam la ANC de pe adresa mea de mail denumirea careea nu contine numele meu actual si imi raspundeau, nu tot timpu, dar primeam raspunsuri de la ei.
Bafta!

Depus August'10
Ordin Noiembrie'11

Marusya_Date: Marţi, 28-Feb-2012, 3:46 PM | Message # 388
Lieutenant
Quote (tatyana_con)
Eu personal scriam la ANC de pe adresa mea de mail denumirea careea nu contine numele meu actual si imi raspundeau, nu tot timpu, dar primeam raspunsuri de la ei.
Bafta!

+1000
Si eu la fel am trimis de pe e-mail care nu continea numele meu si prenumele.
Cei de la ANC raspund la e-mail (scris de pe orice adresa), insa nu intotdeauna au posibilitatea fizica sa o faca. Cu atit mai mult nu au aceasta obligatie.

Dosar nr. 527**
Depus 11.07.2011
La Sectia Consulara a Ambasadei
Romaniei din Chisinau.
Astept...

aleonaDate: Marţi, 28-Feb-2012, 5:23 PM | Message # 389
Sergent
Buna Admin,te-as ruga frumos sa-mi raspunzi.La mine a trecut deja un 1 si 5 luni si,am trimis scrisori recmandate si nimika,,de ce sunt asa de neseriosi?Ce pot face in cazu acesta?Ajutatima va rog mult...sunt disperata tottal..(( sad sad sad sad

Adăugat (28-Feb-2012, 6:23 PM)
Buna Admin,ce poti sa ma sfatui in cazu meu cind a trecut 1 an si 5 luni si nici un raspuns din partea lor...am trimis si scrisori recomandate,tot nu mi-au raspuns..De ce sunt asa neseriosi?Ce pot face in cazu acesta,ca sunt disperata,nu mai sper nimika deja...(( sad sad sad

lilia1Date: Marţi, 28-Feb-2012, 5:30 PM | Message # 390
Major
Si eu cunosc un caz deja in martie o sa fie 2 ani de cind asteapta si tot nimik,chiar nu inteleg cum se lucreaza acolo

USM

aleonaDate: Marţi, 28-Feb-2012, 5:36 PM | Message # 391
Sergent
Eu am depus in 2010 si nimika nu mi-a iesit...dar sunt multe persoane care au depus curent in 2011 si le-au iesit ordinu..((( De ce oare asa?Chiar e pe nedreptate asa...Cineva asteapta cu anii.. sad sad sad sad sad sad

fionaDate: Marţi, 28-Feb-2012, 8:28 PM | Message # 392
Lieutenant general
Reputaţie: 25
aleona te inteleg eu sunt in aceeasi situatie iata eu peste o zi fac 1 an si 8 luni de cind am depus,nenumarate mailuri si scrisori recomandate si nimik,ultima oara mi-au raspuns k va intra in comisie pe 4 noiembrie de atunci nimik,precizez k am depus in iulie 2010 si pe data de 27 ianuarie 2011 a intrat prima data in comisie,deci 1 an si o luna in comisie,dar ei scriu k dosarul nu poate sa steie in comisie MAI MULT DE 5 LUNI!!!

depus:2010 bucuresti
stadiu:in sfirsit ordin din 26.02.13
programare juramint:19.03.13
juramint :28.03.13

aleonaDate: Marţi, 28-Feb-2012, 9:25 PM | Message # 393
Sergent
fiona, Sincer chiar e bataie de joc...(((( ce trebuie de facut in cazu acesta atunci?Poate trebuie sa mergem la bucuresti personal sa vedem ce este cu dosarele nostre... sad sad

fionaDate: Marţi, 28-Feb-2012, 9:40 PM | Message # 394
Lieutenant general
aleona sincer nu stiu am inteles k nu se merita k nici acolo nu prea esti bine venit nu preau au chef ei de noi si mai ales de intrebarile noastre

aleonaDate: Marţi, 28-Feb-2012, 9:45 PM | Message # 395
Sergent
fiona, Da-da am auzit ca se poarta ff urat cu moldovenii nostri...(( ehhh

Adăugat (28-Feb-2012, 10:45 PM)
fiona,Dar nu ai incercat sa dai la urgentare?Ori nu exista nici o urgentare mi se pare mie...Eu m-am interesat si mi-a cerut 500 euro pentru urgentare...Nu dau banii inainte,doar dupa ce iesa Ordinu..

fionaDate: Marţi, 28-Feb-2012, 9:57 PM | Message # 396
Lieutenant general
aleona care urgentare nu exista asa ceva,ai grija nu da banii in vint,tot ce avem de facut este sa asteptam cry cry cry cry cry

aleonaDate: Marţi, 28-Feb-2012, 10:05 PM | Message # 397
Sergent
Nu inteleg atunci,verisoara mea tot era disperata,si a apelat la o persoana,cunoscuta persoana,Si nustiu ce ya facut ca peste 2 saptamani ya iesit oRDINU si ya platit 500 euro...Oricumeu nu sunt gata sa dau asa bani..(((

fionaDate: Marţi, 28-Feb-2012, 10:26 PM | Message # 398
Lieutenant general
aleona uite aici si citeste ultimele mesaje si ai sa intelegi care este faza http://vreau-cetatenie.eu/forum/15-110-167

Mesaj editat de fiona - Marţi, 28-Feb-2012, 10:26 PM

roncikDate: Miercuri, 29-Feb-2012, 12:45 PM | Message # 399
Major
aleona, asta peste cite luni de la depunere ? http://cetatenie-romana.net/cazier-judiciar-romanesc.php
Ce ia facut, ii clar ce a facut, ori coincidenta ori...

*

Mesaj editat de roncik - Miercuri, 29-Feb-2012, 12:45 PM

aleonaDate: Duminică, 04-Mar-2012, 9:35 PM | Message # 400
Sergent
Vad1mka19, Eu am depus pe 20 octombrie 2010 cu prietenu meu.Mie mi-a iesit Ordinu pe 11 Septembrie 2011 dar prietenului nu ya iesit nici pina ziua de azi... sad sad Acuma cu problema din Romania nustiu ce va fi mai departe...Noi am depus dosaru prin o Doamna,adica ea ne la despus...Si acuma zilele acestea a fost arestata...Retraesc foarte mult...sa stiut le depuneam singurei...Cine ma poate ajuta cu un raspun..daca Doamna care la depus dosaru este inchisa pe 29 de zile la Romania,e posibil sa nu mai iasa dosaru?!!! sad sad sad Oare cind a depus dosaru nu scrie ca cine la depus...adica numele persoanei...E mare Dumnezeu...Succes la toti care asteapta..sa va ajute Domnu.

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Ai depus dosarul si nu ai primit pana acum nici un raspuns?
Pagina 8 din 10«12678910»
Căutare: