Vineri, 28-Iul-2017, 3:58 PM
Bine ai venit Oaspete |

Intrebari catre ANC - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Intrebari catre ANC
Intrebari catre ANC
riguDate: Miercuri, 16-Mai-2012, 5:40 PM | Message # 1
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 50
Statut: Offline
Am adresat niste intrebari ANC: Intrebari ANC

Propun sa mai pregatim o lista de intrebari care sa o adresam. Astfel o sa obtinem mai simplu raspunsuri la intrebari pentru care deseori ramane de ghicit..

Urmașul Dacilor
Dușmanul birocrației
Mândru de Poporul meu

Mesaj editat de rigu - Miercuri, 16-Mai-2012, 5:41 PM

michalcuDate: Vineri, 18-Mai-2012, 2:21 PM | Message # 2
Lieutenant colonel
Reputaţie: 11
rigu, am si eu intrebari la acest capitol:
- de ce am depus dosarul in august 2010 si inca nu am nici un raspuns, la mail-uri nu mi se raspund; am fost la Bucuresti in februarie si acolo am scris aceiasi scrisoare care o trimisesem in noiembrie la care doamna a zis ca vom avea raspuns aprozimativ in o luna si jumate...nimic, am mai trimis o scrisoare in aprilie nici la aceasta nu am raspuns, de aici rezulta ca ar trebui sa ne programam cumva la d-na Eucarie la audienta, din spusele ei ea ii primeste pe toti care se adreseaza( asta din comunicatul de presa) ! intrebarea e, care e procedura de inregistrare la dumneaiei, telefon spre ex. cel de pe site-ul lor oficial e tel. robot si asa infomatii nu are, zilele, orele de primire? daca e sa atraga atentie la intrebarile noastre si ar incerca sa ne raspunda la ele am fi foarte recunoscatori!

sotia:485**RD/2010,Iasi 10.08.2010, ordin:02.11.2012 935P
eu:astept..

riguDate: Vineri, 18-Mai-2012, 2:42 PM | Message # 3
Lieutenant general
Quote (michalcu)
intrebarea e, care e procedura de inregistrare la dumneaiei, telefon spre ex. cel de pe site-ul lor oficial e tel. robot si asa infomatii nu are, zilele, orele de primire? daca e sa atraga atentie la intrebarile noastre si ar incerca sa ne raspunda la ele am fi foarte recunoscatori!

Anume de asta am inceput sa colectez intrebarile cele mai des adresate, ca sa le dau oficial, si sa avem un raspuns oficial.
Ca sa mergi in audienta, este necesar sa te programezi in audienta la Dna presedinte sau la cineva din consilieri.
Programarea in audienta se poate face personal sau prin scrisoare recomandata, dupa cate stiu eu.
Stiu doar un singur caz cand o persoana a mers sa-si faca programare audienta, si l-au primit in aceeasi zi.

Urmașul Dacilor
Dușmanul birocrației
Mândru de Poporul meu

michalcuDate: Vineri, 18-Mai-2012, 6:35 PM | Message # 4
Lieutenant colonel
Reputaţie: 11
rigu, multumesc pentru informatie, m-ai incurajat!

sotia:485**RD/2010,Iasi 10.08.2010, ordin:02.11.2012 935P
eu:astept..

riguDate: Vineri, 18-Mai-2012, 6:40 PM | Message # 5
Lieutenant general
voi ati depus in august odata cu niste rude de ale mele, si aveti numarul foarte-foarte aproape de al lor
Ei la fel la Iasi au depus
in ultimul ordin ei au fost publicati.
Posibil si voi veti fi publicati curand cool

Urmașul Dacilor
Dușmanul birocrației
Mândru de Poporul meu

Mesaj editat de rigu - Vineri, 18-Mai-2012, 6:40 PM

vadamcikDate: Luni, 03-Dec-2012, 6:55 PM | Message # 6
Sergent
Reputaţie: 0
rigu,

Adăugat (03-Dec-2012, 7:50 PM)
---------------------------------------------
rigu, am trimis asa o intrebare la ANC:[color=red]Bună ziua mult stimați ANC
Am o întrebare în privința dosarui de acte Am depus dosarul cu acte(nr.7..../2012) la sfîrșitul lui septembrie
2012 la Iași, după care eu mam căsătorit și încă după o săptămîna a decedat bunica...dar si sotia trebuie să nască în decembrie 2012 sau ianuarie 2013.
Întrebarea esta următoarea:
CE FAC EU CU ACESTE NOI ACTE DE IDENTITATE(cer.de nastere a fiului(fiicei),cer.de căsătorie al meu(nostru),cer.de deces a bunicei,SI CUM LE ALIPESC IN DOSARUL CU ACTE(după care dosarul meu este in lucru deja)???
mulțumesc foarte mult anticipat!!!

LA CARE AM SI RASPUNS:Copiile legalizate ale documentelor respective le puteti trimite prin posta cu scrisoare recomandata cu confirmare de primire.

Adăugat (03-Dec-2012, 7:55 PM)
---------------------------------------------
rigu, INTREBARE ESTE CA NU INTELEG CE FEL DE SCRISOARE TREBUIE,SI CUM GASESC UN MODEL DE ASA TIP DE SCRISOARE

depus:Iasi 10.2012
nr.dosar:77.../2012
stare:in curs de solutionare

balerinaDate: Luni, 03-Dec-2012, 10:26 PM | Message # 7
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Quote (vadamcik)
rigu, INTREBARE ESTE CA NU INTELEG CE FEL DE SCRISOARE TREBUIE,SI CUM GASESC UN MODEL DE ASA TIP DE SCRISOARE

e simplu,faci copii legalizate,le pui in plic,probabil A4 vezi ce spun acei de la posta,anexezi si xeroxul la buletinul tau si la raspunsul care ti l-a dat cei de la ANC.trimiti scrisoare cu aviz,asa si le spui celor de la posta

dosar depus 30.09.2011
ordin 16.11.2012

Roxana20Date: Miercuri, 17-Apr-2013, 4:54 PM | Message # 8
Lieutenant general
Reputaţie: 40
http://www.petitieonline.ro/petitie/19531150/semnaturi     
 Alaturati-va acestei petitii, cu cite o semnatura. Spre binele tuturor!!! 

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Intrebari catre ANC
Pagina 1 din 11
Căutare: