Duminică, 24-Sep-2017, 0:26 AM
Bine ai venit Oaspete |

Sa apelez la avocat ca sa obtin cetatenia sau nu? - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Sa apelez la avocat ca sa obtin cetatenia sau nu?
Sa apelez la avocat ca sa obtin cetatenia sau nu?
Aly_cicaDate: Joi, 15-Noi-2012, 11:58 AM | Message # 1
Major
Grupă: Verificat
Reputaţie: 5
Statut: Offline
Buna!
Astept ordinul deja de 20 luni si nimic, cei de la ANC nu-mi raspund la petitia trimisa prin scrisoare recomandata, in e-mail daca am norocul sa imi raspunda imi scrie ca asteptati scrisoare oficiala si dosarul in curs de executie.
Sunt in rind cu multe persoane care au depus dosarul la inceputul anului 2011, nemaivorbind de cei din 2010 si nu au obtinut inca ordin.
Cine imi poate da un sfat care are experienta deja in aceasta, daca a putut cineva obtine cetatenia apelind la un avocat, cit timp a durat si deja ce cheltuieli.

depus 11.03.2011 Chisinau
nr.19***
in comisie de pe 31.08.2011 si deja cred ca 5 comisii a trecut fara rezultat

dumitruDate: Joi, 15-Noi-2012, 5:02 PM | Message # 2
Colonel
Reputaţie: 19
Nu.

Mai bine trmite mai multe scrisori recomandate la ANC. E mai eficient si ieftin.

nicolaeXDate: Joi, 15-Noi-2012, 5:29 PM | Message # 3
Lieutenant colonel
Reputaţie: 9
Aly_cica, si eu m-am disperat cu totul si numai stiu ce sa fac-peste o luna fac doi ani de la depunere si nimic.dupa kite am vazut pe forum,nici avocatzii nu fac treaba,asa ca is bani aruncatzi in vint

dosar 33xx 2011
depus 20.12.2010 balti
stadiu in asteptare

romanDate: Joi, 15-Noi-2012, 7:20 PM | Message # 4
Major general
Reputaţie: 22
Aly_cica, cea mai buna si cea mai eficienta varianta sa pleci personal al Bucuresti si sa vezi ce e cu dosarul tau!

Ti-a placut Raspunsul utilizatorului, Adauga un PLUS la Reputatie

nicolaeXDate: Joi, 15-Noi-2012, 7:42 PM | Message # 5
Lieutenant colonel
Reputaţie: 9
si este cineva pe forumul acesta,care a fost la Bucuresti si i-au dat date concrete despre dosar? wink

dosar 33xx 2011
depus 20.12.2010 balti
stadiu in asteptare

Aly_cicaDate: Joi, 15-Noi-2012, 8:52 PM | Message # 6
Major
Quote (dumitru)
Nu.

Mai bine trmite mai multe scrisori recomandate la ANC. E mai eficient si ieftin.

Nu se uita ei la scrisorilo noastre, nu stiu care e cauza ca unele dosare primesc la timp ordin si o parte mare dinele sunt aminate pe luni, ani de zile

roman, la Bucuresti am fost cu exact unan in urma pe atunci inca speram ca voi aparea in ordin pentru ca aveam 8-9 luni deja,dar mi-a zis doar dosar incurs de executie la fel ceia ce zice acum peste un an..

Cit despre tine nicolaex e si mai grav din 2010 si pin acum...nici nu stiu ce sa zic, ma gindeam ca ultima solutie e avocatul, dar dupa cum vad bine ziceti bani aruncati

Multumesc mult pt raspunsuri! smile

Poate totusi sunt persoane care au apelat la avocat si au obtinut ceva bun, nu la intermediari de aia care iau banii degeaba si nu fac nimic ...

nr.19***

Mesaj editat de Aly_cica - Vineri, 16-Noi-2012, 10:43 AM

dumitruDate: Vineri, 16-Noi-2012, 12:22 PM | Message # 7
Colonel
Reputaţie: 19
Singur lucru pe care o poti face fara sa cheltui multi bane - sa scrii scrisori recomandate. Odata in saptamana!

Dupa 10 scrisori ei raspund. Nu vor raspunde dupa 10, inseamna dupa 20 de scrisori voi raspunde.

Eu tot asa am facut, si dupa aproape 10 scrisori am primit raspuns, apoi inca dupa 5 scrisori am primit aviz pozitiv.

Deci cea mai sigura solutie la moment.

Aly_cicaDate: Luni, 19-Noi-2012, 3:17 PM | Message # 8
Major
Quote (dumitru)
Singur lucru pe care o poti face fara sa cheltui multi bane - sa scrii scrisori recomandate. Odata in saptamana!

Dupa 10 scrisori ei raspund. Nu vor raspunde dupa 10, inseamna dupa 20 de scrisori voi raspunde.

Eu tot asa am facut, si dupa aproape 10 scrisori am primit raspuns, apoi inca dupa 5 scrisori am primit aviz pozitiv.

Deci cea mai sigura solutie la moment.

Voi incerca si asa daca e singura solutie! Merci!

nr.19***

Roxana20Date: Joi, 18-Apr-2013, 9:33 PM | Message # 9
Lieutenant general
Reputaţie: 40
http://www.petitieonline.ro/petitie/19531150/semnaturi       
 Alaturati-va acestei petitii, cu cite o semnatura. Spre binele tuturor!!! 

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Sa apelez la avocat ca sa obtin cetatenia sau nu?
Pagina 1 din 11
Căutare: