Duminică, 23-Iul-2017, 7:52 AM
Bine ai venit Oaspete |

Rugaminte! - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Rugaminte! (Prelungirea termenului de programare!)
Rugaminte!
LiutzKaDate: Duminică, 24-Feb-2013, 5:33 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Buna!
Am si eu o intrebare poate cineva ma poate ajuta si pe mine ... Am depus dosarul pentru Redobindirea Cetateniei Romine in data de 16.07.2011,iar cererea sa aprobat pe data de 05.10.2012. Pe data de 27.12.2012 am fost sa ma programez pentru a depune juramintul, cu toate ca pina la data de 05.01.2013 expira termenul de 3 luni pentru programare ,domnisoara de la ghiseu nu a dorit sa ma programeze spunind ca nu poate sa ma programeze din cauza ca mi-a expirat termenul ( dar mai ramase-se 10 zile pina la expirarea termenului). Motivul ca nu m-am programat mai inainte este ca sunt studenta la Rominia. Domisoara de la ghiseu m-a sfatuit sa scriu o  scrisoare recomandata pentru prelungirea termenului de programare , au trecut 2 luni (in decursul acestor luni am mai scris o scrisoare) si nici un raspuns ... Stie cineva am procedat corect sau trebuia sa ne adresam in alta parte ? Si cam cit trebuie sa astept ?
Multumesc mult!

Hamurari

vieruDate: Duminică, 03-Mar-2013, 12:22 PM | Message # 2
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 45
Statut: Offline
LiutzKa, dacă ai trimis către ANC scrisoare de prelungire a termenului de depunere a jurământului, ati procedat corect.
Această procedură nu are un termen legal, și
poate dura până la 1-2 ani.

Permiteţi-mi să Vă iubesc

dosar - 557xx/2012
depus - la Suceava pe 14.06.2012
stadiul - prima comisie pe 15.10.2012
în curs de solutionare

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Rugaminte! (Prelungirea termenului de programare!)
Pagina 1 din 11
Căutare: