Duminică, 20-Aug-2017, 2:57 AM
Bine ai venit Oaspete |

Dosare depuse in 2013 - Pagina 19 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 19 din 39«1217181920213839»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2013 (Scriem data depunerii si numarul dosarului)
Dosare depuse in 2013
dogaru19Date: Sâmbată, 14-Feb-2015, 8:05 PM | Message # 901
Sergent
Grupă: Verificat
Reputaţie: 1
Statut: Offline
Nuvolari am depus la Chisinau.Vladislava am scris una nustiu ce sa va zic

olesea72Date: Sâmbată, 14-Feb-2015, 8:19 PM | Message # 902
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 2
Depus pe 10.06.2013 cu № 29*** si am iesit in ordin joi pe 13.02.2015. Succese la toti!!!
Pe 03.02.15 le-am scris o scrisoare, la care mi-au raspuns, dar am scris-o la 7.00 dimineata. Si iata ca peste o saptamana am si eu norocul!!

VladislavaDate: Sâmbată, 14-Feb-2015, 8:30 PM | Message # 903
Colonel
Reputaţie: 24
dogaru19, mai incercati inca o data.

Scrieti tema scrisorii "Cerere - numărul dosarului" si nu intrebati care-i starea dosarului, dar scrieti tot ce trebuie + "solicit să îmi comunicați numărul dosarului depus de catre mine la data de .... la Secția consulară a Ambasadei României în Republica Moldova"

Am citit nu tin minte unde ca o persoana a primit scrisoare ca dosarul nu exista. Apoi a mai scris o data, si a fost gasit dosarul. Asa ca poate si cu nr. dvs s-a intamplat ceva straniu.

olesea72, felicitari!
Ce raspuns ati primit de la ANC? Ceva standart sau ca aveti avize pozitive?

Adăugat (14-Feb-2015, 8:30 PM)
---------------------------------------------
Citat olesea72 ()
Depus pe 10.06.2013
Apropo, am depus pe 10.06.2014))

Mesaj editat de Vladislava - Sâmbată, 14-Feb-2015, 8:34 PM

olesea72Date: Duminică, 15-Feb-2015, 9:46 AM | Message # 904
Începator
Vladislava, am primit raspunsul ca am toate avizele pozitive, dar au avut nevoie de date de confirmare de la organele din Moldova.

dogaru19Date: Duminică, 15-Feb-2015, 1:13 PM | Message # 905
Sergent
Vladislava merci mult flower

VladislavaDate: Duminică, 15-Feb-2015, 1:24 PM | Message # 906
Colonel
Cu placere)
Sa ne scrieti si noua ce raspuns veti primi? Ca-i tare interesant cum s-a primit nr. 87xxx daca in total sunt ~52000.

vitaliuscha1987Date: Duminică, 15-Feb-2015, 4:23 PM | Message # 907
Sergent
87XXX nu e real dosar cu asa numar verificati din nou posibil ca e odar o simpla greseala scriti scrisori pe mail pina va vor raspunde cu numarul dumneavoastra real Va doresk doar succese !!!!!!!!!!!

albinuta89Date: Duminică, 15-Feb-2015, 7:10 PM | Message # 908
Începator
Reputaţie: 0
buna...ajutati-ma va rog ku un rs...am primit skrisoare,trebuie sa dau juramintul...am citit undeva ka trebuie sa am pasaportul moldovenesk...eu mam kasatorit in august,buletinul e pe familia sotului,dar pasaportul nu l-am skimbat...va fi o problema,trebuie neaparat sa-l skimb???
cry cry cry

olesea72Date: Duminică, 15-Feb-2015, 10:58 PM | Message # 909
Începator
Buna seara, am citit aici pe forum, ca este posibil de programat la juramant (şi de dat jurământul)fara scrisoare, ci doar cu xeroxul ordinului ieşit.
Este adevărat?

radoi89Date: Duminică, 15-Feb-2015, 11:15 PM | Message # 910
Sergent
Reputaţie: 3
Buna tuturor! Vreau sa trimit un email sa aflu nr.dosarului ma ajutati cu vreun exemplu de cerere? multumesc

olesea72Date: Duminică, 15-Feb-2015, 11:31 PM | Message # 911
Începator
Buna seara. Spuneti-mi va rog ce inseamna "certifcat de schimbare nume" si de unde i-au? Mersi anticipat!

Adăugat (15-Feb-2015, 11:31 PM)
radoi89
http://cetatenie-primesc.eu/modele-acte-redobandire/

dar scrieti-le la 7-8 dimineata.
Am citit mai demult aici pe forum, ca este de dorit de deschis un email in Yandex. Numele emailului trebuie sa contina Numele si Familia persoanei( de o pilda: ciobanu.ion@yandex.ru).Poate ei raspund la toate emailurile,nu stiu, dar eu am facut asa cum era scris aici candva. Si tot timpul cand le-am scris, primeam raspuns in aceeasi zi.

NuvolariDate: Luni, 16-Feb-2015, 0:07 AM | Message # 912
Lieutenant
Olesia72 certificatul de schimbare nume se numeste aviz schimbare nume si se elibereaza de la oficiu starii civile unde ai resedinta sau oficiul starii civile centru, mai la vale de Bucuria,str.Mihai Viteazu,dupa univers. De medicina

Adăugat (16-Feb-2015, 0:07 AM)
Ce inseamna:acest aviz se elibereaza pentru demonstra ca ti-ai schimbat numele(familia)de exemplu dupa casatorie,sau a demonstra de pilda ca esti aceeasi persoana fara ati schimba numele

Nigol-NoiDate: Luni, 16-Feb-2015, 7:17 AM | Message # 913
Lieutenant general
Reputaţie: 45
albinuta89
trebuie neaparat sa-l skimb??? 
DA
olesea72
este posibil de programat la juramant (şi de dat jurământul)fara scrisoare, ci doar cu xeroxul ordinului ieşit. Este adevărat?
Este posibil deoarece scrisoarea poate sa nu ajunga niciodata, dar tu tre sa depui in termen la juramint -pina la 3 luni

vitaliuscha1987Date: Luni, 16-Feb-2015, 7:19 AM | Message # 914
Sergent
olesea72
Eu tot astept scrisoarea si nu vine acus am sa am jumate de luna am sunat la ambasada miau raspuns ca SCRISOAREA ESTE OBLIGATORIE CU PLIC poti sa incerci sa suni.... acesta este numarul al ambasada din balti 060601200

Mesaj editat de vitaliuscha1987 - Luni, 16-Feb-2015, 7:20 AM

radoi89Date: Luni, 16-Feb-2015, 7:48 AM | Message # 915
Sergent
olesea72 multumesc muult, mie in genere aici la consulatul din chisinau miau dat un nr. de dosar din 6 cifre

ThePrinceDate: Luni, 16-Feb-2015, 8:16 AM | Message # 916
Colonel
vitaliuscha1987, iti dau un sfat, treci pe la oficiu postal si te intereseyi de nu a aparut vre+o scrisoare pe numele tau, ca postasii sunt cam cascatei uneori. In caz ca nu a venit poti pleca dirz la consulat. Sunt oameni care asa si au facut!

Nigol-NoiDate: Luni, 16-Feb-2015, 8:36 AM | Message # 917
Lieutenant general
vitaliuscha1987
cam asa si vine in 1-2 sapt
Daca nu vine in 1-luna ce faci?

radoi89
acela nu e nr. dosar e nr. de rind
aici la ambasada - nr.dosar da doar ANC 
scrie scrisoare la ei curajos dupa ce trec minim 2.5-3 luni

radoi89Date: Luni, 16-Feb-2015, 11:02 AM | Message # 918
Sergent
Nigol-Noi eu am pus dosaru in 18 octombrie 2013

DexterDate: Luni, 16-Feb-2015, 12:26 PM | Message # 919
Începator
Buna ziua am depus si eu in 14 octombrie 2013 Iasi,de curand am primit un e-mail stie cineva ce masa vor sa spuna ei prin cuvintele astea generalizate,nimic concret Referinţă la dosar nr. 41901/RD/2013

Referitor la petiţia adresată Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, vă comunicăm următoarele:
Cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române a fost înregistrată la Secretariatul Tehnic al Comisiei pentru Cetăţenie sub nr. mai sus menţionat.
Conform art. 15 alin. (2) din Legea nr.21/1991, republicată, preşedintele Comisiei pentru Cetăţenie a fixat data la care Comisia pentru cetăţenie urmează să verifice îndeplinirea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, în interiorul termenului de 5 luni prevăzut de lege.
Întrucât la termenul fixat pentru dezbaterea cererii, procedându-se la verificarea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, s-a constatat necesitatea primirii unor relaţii de la autorităţile abilitate a le furniza, utile în soluţionarea acesteia, acesta a fost prorogat succesiv.
Apreciem că dosarul este complet în momentul în care se constată că actele sunt depuse în integralitatea lor şi s-au obţinut toate relaţiile de la instituţiile cu care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie conlucrează.
Prin urmare, la acest moment, cererea dumneavoastră se află în curs de soluţionare, urmând procedura prevăzută de Legea cetăţeniei române nr. 21/1991, republicată.
După avizarea de către Comisia pentru Cetăţenie, urmează ca cererea dumneavoastră să fie inclusă pe un ordin al Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie care vi se va comunica, din oficiu, prin scrisoare recomandată.

Cu stimă,

pentru Monica CĂMĂRĂSCU, preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, semnează

Iulia Mălina CIOBANU

director
© 2015 Microsoft Terms Privacy & cookies Developers English (United States)

vio_vioDate: Luni, 16-Feb-2015, 12:37 PM | Message # 920
Major
Dexter, este un mesaj standart, te anunta oficial ca solutionarea dosarului tau a fost amanata pentru 5 luni aditionale deoarece au nevoie de careva informatie suplimentara de la unele organe. Am primit un mail similar in octombrie, sa stii ca se tin de cuvant cand vorbesc de termen  angry

VladislavaDate: Luni, 16-Feb-2015, 12:50 PM | Message # 921
Colonel
Dexter, eu inteleg putin altfel.

"preşedintele Comisiei pentru Cetăţenie a fixat data la care Comisia pentru cetăţenie urmează să verifice îndeplinirea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, în interiorul termenului de 5 luni prevăzut de lege. "

Deci, eu de exemplu am depus in iunie 2014, comisia a avut loc pe data de 17.11.2014 - inseamna ca intradevar aproximativ peste 5 luni.

Si acum ANC asteapta avize - "la termenul fixat pentru dezbaterea cererii, procedându-se la verificarea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, s-a constatat necesitatea primirii unor relaţii de la autorităţile abilitate a le furniza, utile în soluţionarea acesteia, acesta a fost prorogat succesiv. "

Asa ca fraza aceasta despre 5 luni mi se pare ca nu inseamna ca urmatoarea comisia va avea loc peste 5 luni.
Si erau cazuri cand oamenii primeau asa scrisoarea standarta si ieseau in luna-doua.

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 16-Feb-2015, 12:51 PM

vio_vioDate: Luni, 16-Feb-2015, 1:01 PM | Message # 922
Major
Vladislava, am 4 luni de cand am primit o prima astfel de scrisoare, au mai urmat 2 mail-uri cu un raspuns similar, la moment inca nu am iesit in ordin, poate Dexter va fi mai norocos.

VladislavaDate: Luni, 16-Feb-2015, 1:40 PM | Message # 923
Colonel
Desigur nu inseamna ca iesi in 2 luni dupa ce a primit asa scrisoare tipica)))
Eu tot am primit exact asa mail in ianuarie 2015, dar am depus in iunie 2014. Si nu cred ca eu voi aparea peste o luna.
Pur si simplu am in vedere ca tot ce-i scris in asa mail este raspuns standart. Unul pentru toti. Asa ca rabdare si vom aparea fiecare in timpul lui.

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 16-Feb-2015, 1:47 PM

vitaliuscha1987Date: Luni, 16-Feb-2015, 5:14 PM | Message # 924
Sergent
am fost astazi la posta si am gasit scrisoarea postareata a spus ca nu ma gasit acasa mai in scurt bine ca deja este la mina

Nigol-Noi

ThePrince

Mersi mult !!!!!!!!!!!!

Adăugat (16-Feb-2015, 5:14 PM)
Deja trebuie sa astept gind apare ordinul meu la programare dupa cum inteleg pe saitul ambasadei la cazul meu ambasadei balti sau cum sa procedes corect cine stie mersi mult ........... cool cool cool cool

vikkaDate: Luni, 16-Feb-2015, 6:00 PM | Message # 925
Lieutenant
olesea72, eu am mers fara scrisoare numai cu ordinul scos la printer si a mers nu ma intrebat nimeni nimic (la ambasada de la Balti )

Adăugat (16-Feb-2015, 6:00 PM)
cine stie la balti ce numar de ordin se programeaza pentru juramint?

DexterDate: Luni, 16-Feb-2015, 7:19 PM | Message # 926
Începator
Nici nustii pe cine sa asculti,toli Major toli Lieutenant...pana la urma cred ca traficul pe site conteaza)),eu aici in grade sunt cel mai mic,sunt mic si nustiu nimic...sa mai destindem un pec)) atmos...devenim noi totusi odata cetateni romani,dupa nu vom fi bucurosi,ciuu nosam)))

VladislavaDate: Luni, 16-Feb-2015, 7:47 PM | Message # 927
Colonel
Citat Dexter ()
devenim noi totusi odata cetateni romani,dupa nu vom fi bucurosi,ciuu nosam)))
Nu vom fi bucurosi?))) Asta nu-i despre lumea care s-a adunat aici))

Adăugat (16-Feb-2015, 7:47 PM)

Citat vikka ()
cine stie la balti ce numar de ordin se programeaza pentru juramint?

http://balti.mae.ro/local-news/864

vikkaDate: Luni, 16-Feb-2015, 9:48 PM | Message # 928
Lieutenant
Vladislava, mersi mult flower

vio_vioDate: Marţi, 17-Feb-2015, 8:59 AM | Message # 929
Major
Dexter, aici nu ne intrecem dupa cate stelute are fiecare, chiar si tu daca ai o info utila cu care poti ajuta esti binevenit sa o faci, indiferent esti sau nu 'mic' ;). Noi ne-am expus asupra intrebarii tale, si este o situatie chiar din propria experienta, nu-ti ramane decat sa astepti acum sa vezi ce se intampla pe parcursul urmatoarelor 5 luni, dar cred ca este inca prematur sa astepti sa apari in ordine avand in vedere ca ai abia 1 an si 4 luni, desi ai depus in Ro. Rabdarica doar sa ai, poate se rezolva la tine mai rapid smile

DexterDate: Marţi, 17-Feb-2015, 9:07 AM | Message # 930
Începator
vio_vio raslabsia,cu stelute a fost o remarca pozitiva,ca sa mai destind un pec)) atmosfera.In ceea ce priveste parerile la ceea ce a fost expus de mine sunt binevenite.Daca am 1 an si 4 luni deci am de asteptat inca 3 luni nikak 5.In cel mai rau caz daca 5 e cu ghinion.sa fie.Rabdare

valentina2Date: Marţi, 17-Feb-2015, 9:25 AM | Message # 931
Colonel
Citat Dexter ()
Daca am 1 an si 4 luni deci am de asteptat inca 3 luni nikak 5.In cel mai rau caz daca 5 e cu ghinion.sa fie.Rabdare
Dexter,   nici 5 nu este ghinion , iata daca sa ai ca sotul meu 2 ani si 5 luni si o sa primesti tot raspunsuri standarte iata atunci o sa fie ghinion  angry

Mesaj editat de valentina2 - Marţi, 17-Feb-2015, 9:26 AM

albinuta89Date: Marţi, 17-Feb-2015, 10:17 AM | Message # 932
Începator
Spuneti-mi va rog,la depunerea juramintului unii spun ka trebuie pasaportul,altii zik ka numai buletinul...nu mai inteleg nimik...este cibeva kare akum recent a dat juramintul???si ce dokumente trebuie???

ThePrinceDate: Marţi, 17-Feb-2015, 11:20 AM | Message # 933
Colonel
albinuta89, de dorit e sa ai Buletinul (am depus recent la consulatul din Balti), dar nu se dau in laturi de le prezinti cel putin un act de identitate. A fost unul cu pasaport, si nu i-au reprosat nimic.

vio_vioDate: Marţi, 17-Feb-2015, 12:10 PM | Message # 934
Major
Dexter, nu am facut careva aluzie negativa referitor la stelute, bravo ca esti optimist in legatura cu doar max 3 luni de asteptare. Eu tot eram fff optimista initial, acum e la 0 optimismul pentru ca am 2 ani curand de cand astept si azi am primit din nou mail-ul cu 5 luni. Isi bat joc de noi.

Mesaj editat de vio_vio - Marţi, 17-Feb-2015, 3:05 PM

naty81Date: Marţi, 17-Feb-2015, 12:34 PM | Message # 935
Sergent
Albinuta trebuie sa ai un act de indentitate cu tine.noi am depus recent si am avut buletinul cu noi.bafta..

albinuta89Date: Marţi, 17-Feb-2015, 1:51 PM | Message # 936
Începator
Multumesk mult pt raspunsuri...dar adika ka sa inteleg mai bine,e de ajuns numai unul din ele,nu-i neaparat ambele,da?

castean_46Date: Marţi, 17-Feb-2015, 2:45 PM | Message # 937
Sergent
Am trimis și eu azi E-mail la ANC. Răspuns standart, am depus dosarul in februarie 2013

Urmare a petiţiei privind cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române, înregistrată la Secretariatul Tehnic al Comisiei pentru Cetăţenie sub nr. 140**/RD/2013, vă comunicăm următoarele:
Conform art.16 alin. (2) lit. c) din Legea nr.21/1991, republicată, preşedintele Comisiei pentru Cetăţenie a fixat data la care Comisia pentru cetăţenie urmează să verifice îndeplinirea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, în interiorul termenului de 5 luni prevăzut de lege.
Întrucât la termenul fixat pentru dezbaterea cererii, procedându-se la verificarea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, s-a constatat necesitatea primirii unor relaţii de la autorităţile abilitate a le furniza, utile în soluţionarea acesteia, acesta a fost prorogat succesiv.
Apreciem că dosarul este complet în momentul în care se constată că actele sunt depuse în integralitatea lor şi s-au obţinut toate relaţiile de la instituţiile cu care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie conlucrează.
Prin urmare, la acest moment, cererea dumneavoastră este în curs de soluţionare şi urmează să vi se comunice, din oficiu, prin scrisoare recomandată, ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie.

Cu stimă,

Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie

VladislavaDate: Marţi, 17-Feb-2015, 3:08 PM | Message # 938
Colonel
Da, din nou raspuns standart. 
Apropo, castean_46, tot am nr. 140**/RD, dar depus in 2014.
Si tare m-a intristat faptul ca au sarit ei peste linia aceasta...

Adăugat (17-Feb-2015, 3:08 PM)
Mdaaa, am gasit acum pe un alt forum, ca o domnisoara din Odesa (ea a depus in 2012, dar dosarul nu siu de ce a fost inregistrat in 2014) a scris asta:

"ураа, я тоже вышла в приказе. Правда, себя я в ординах так и не нашла,сколько не искала, но мне звонили из консульства и пригласили, там у меня сразу забрали все документы для журэмынт на 31марта".

Nu inteleg deloc - cum asa, fara ordinul? wacko Sau pentru Ucraina e alta procedura? 

DexterDate: Marţi, 17-Feb-2015, 4:31 PM | Message # 939
Începator
MA vio_vio tr sa fimi optimisti,stii bancul cu optimistii?)))Oricum vor da tuturor,takava mirovaia palitika...stati linistiti toti cei din Republic of Moldova vor fi cetateni romani,rano ili pozdno.Asa lucreaza ei,asta e Romania,asta e ANC-ul.Asta e pozitia lor fata de cei din RM,nu trebuiesc ei Romaniei,acolo americoshii dicteaza politica si ei tr sa indeplineasca...oricum vor indeplini.

VladislavaDate: Marţi, 17-Feb-2015, 5:27 PM | Message # 940
Colonel
Dexter, atunci data urmatoare nu scrii la ANC, scrii la americoshii si intreaba ce-i cu dosarul tau)))

In privinta ca toti vom fi cetateni (am inteles ca e vorba despre unirea) - asta-i alta intrebare, acum e mai real redobandirea cetateniei conform legii, si multe persoane de pe forum sunt intristate de faptul ca asteapta atat (2+ ani), in timp ce apar ordine cu nr. mai mare.
Asa ca optimism aici nu prea conteaza.

Dialok20Date: Marţi, 17-Feb-2015, 6:13 PM | Message # 941
Lieutenant
The Prince, ti-a venit CNP-ul? scuze ca te bat la cap, da astept si eu.....ma gindesc ca poate sa mai sun de cind in cind sa vad, daca se misca lucrurile.

mihai_mandisDate: Marţi, 17-Feb-2015, 6:45 PM | Message # 942
Începator
Buna ziua tuturor,
Pot sa-mi fac pasaport sau/si buletin romanesc fara certificat de casatorie? Trebuie acum sa divortez si nu as vrea sa-mi fac cert de casatorie acum ca mai apoi sa-mi fac altul de divort... Cheltuieli in plus...

ciolimamaDate: Marţi, 17-Feb-2015, 7:13 PM | Message # 943
Colonel
Reputaţie: 21
Vladislava, Da, pentru cei din Ucraina e alta regula. Ucraina nu permite cetatenie dubla. Deaceea ei nu apar in ordine informatia e confidentiala. Lor li se comunica personal probabil la telefon.

VladislavaDate: Marţi, 17-Feb-2015, 7:21 PM | Message # 944
Colonel
Multumesc, ciolimama. Am uitat deloc despre faptul ca nu poti sa ai cetatenie dubla acolo.

Apropo, dogaru19, ati primit mesajul nou de la ANC cu nr. dosarului?

DexterDate: Marţi, 17-Feb-2015, 9:01 PM | Message # 945
Începator
Vladislava cu Unirea spokoino)))

ThePrinceDate: Miercuri, 18-Feb-2015, 10:39 AM | Message # 946
Colonel
Dialok20, salut, da mi-a venit!
Am asteptat aproximativ 2 luni. Dar mi+a venit, poti sa le suni cam peste 1 luna si 2 saptamini si ei iti vor spune ce si cum.

mihai_mandis, am o rugaminte, daca afli de e posibil asa ceva anunta+ma si pe mine te rog, am nevoie de o asa info!

Nigol-NoiDate: Miercuri, 18-Feb-2015, 1:57 PM | Message # 947
Lieutenant general
mihai_mandis
Nu poti fara sa transcrii CC

radoi89Date: Miercuri, 18-Feb-2015, 2:18 PM | Message # 948
Sergent
In sfirsit am primit si eu un email de la ANC dupa ce trei zile la rind le-am scris ca sa aflu nr, dosarului si poftim "Conform art.16 alin. (2) lit. c) din Legea nr.21/1991, republicată, preşedintele Comisiei pentru Cetăţenie a fixat data la care Comisia pentru cetăţenie urmează să verifice îndeplinirea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, în interiorul termenului de 5 luni prevăzut de lege.

Prin urmare, la acest moment, cererea dumneavoastră este în curs de soluţionare şi urmează să vi se comunice, din oficiu, prin scrisoare recomandată, Ordinul Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie

CE SA INSEMNEASTA/ MAI ASTEPT INCA 5 LUNI?

Adăugat (18-Feb-2015, 2:18 PM)
Apropo am nr.de dosar 461xx, e cineva pe aici cu asa nr. asta asa din curiozitate)

NuvolariDate: Miercuri, 18-Feb-2015, 3:10 PM | Message # 949
Lieutenant
Radoi89 cind ai depus,in ce luna?eu astazi am trimis pentru mine si fratele meu scrisoare recomandata,am anexat copia bonului si copia CN .stiu ca va dura ceva (citeva saptamini)pina imi vor trimite raspuns dar stiu ca cu siguranta imi vor raspunde.Sper oricum ca in de curs de aceste citeva saptamini vom aparea si noi in ordin.Macar asa stiu ca am incercat sa aflu ceva in legatura cu dosarul meu.....sper!

radoi89Date: Miercuri, 18-Feb-2015, 3:39 PM | Message # 950
Sergent
Nuvolari in octombrie 2013

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2013 (Scriem data depunerii si numarul dosarului)
Pagina 19 din 39«1217181920213839»
Căutare: