Luni, 23-Oct-2017, 7:36 PM
Bine ai venit Oaspete |

Dosare depuse in 2013 - Pagina 22 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 22 din 39«1220212223243839»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2013 (Scriem data depunerii si numarul dosarului)
Dosare depuse in 2013
valentina2Date: Luni, 30-Mar-2015, 1:23 PM | Message # 1051
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 24
Statut: Offline
vio_vio, nu , nu este un model de petitie , formulezi singur, expunind problema, argumentezi s.a.m.d
Vladislava, petitia este o cerere scrisa  adresata unui organ de stat in care se formuleaza o revendicare privind drepturi , interese personale sau colective  si se face prin scrisoare recomandata pentru a avea garantia ca aceasta va fi predata mai repede catre destinatar  contra unei semnaturi de primire 

Citat Vladislava ()
Si am inca o intrebare - alte persoane care au numere aproape de nr. sotului dvs - tot nu au iesit in ordine?

da au iesit numere chiar alaturate lui, cei drept mai sunt 2 sau 3 persoane linga care nu au iesit ,

VladislavaDate: Luni, 30-Mar-2015, 2:27 PM | Message # 1052
Colonel
sad Putem numai sa ghicim de ce se intampla asa.
Eu credeam ca daca sotul dvs. nu a aparut inca in ordine - insemna ca a fost ignorata toata linia, nu numai el si 2-3 persoane.

Am vazut eu ca ANC are programul de lucru cu publicul:
consilierea cetăţenilor români şi străini în domeniul cetăţeniei, soluţionarea problemelor legate de petiţiile adresate ANC şi a celor care vizează activitatea Direcţiei contencios şi relaţii publice, respectiv a arhivei ANC

Deci, dupa ce scrii o petitie, poti sa vii acolo sa intrebi ce-i cu dosarul tau? Sau n-am inteles corect?

valentina2Date: Luni, 30-Mar-2015, 6:01 PM | Message # 1053
Colonel
Vladislava, da  corect este posibil , dar deja mai asteptam un pic sa vedem poate se hotaraste ceva , au termen pina in 16 aprilie sa solutioneze cererea si sa dea raspuns atit presedintelui cit si noua ,conform legii ANC in termen legal adica de 45 zile trebuie sa dea un raspuns despre solutiile adoptate privind dosarul sotului

VladislavaDate: Luni, 30-Mar-2015, 6:23 PM | Message # 1054
Colonel
Valentina, sper sa se rezolve cat mai repede la voi.

Boss_777Date: Marţi, 31-Mar-2015, 8:14 AM | Message # 1055
Major
Reputaţie: 6
Nu mai stiu ce sa cred si la ce sa te mai astepti cand d-ii de la ANC lucreaza in mod atit de haotic. Au depasit cu mult si ordinul meu 3594./2013, am depus la sfarsitul lunii august la Timisoara! Au iesit ordine foarte aproape de al meu si cam atit. Cred ca ramine doar apelarea la un avocat, cel putin asa am inteles ca se rezolva ceva.

VladislavaDate: Marţi, 31-Mar-2015, 8:32 AM | Message # 1056
Colonel
Iata in tema aceasta oamenii au apelat la avocat (acolo mai este si un model de petitie).
Introduceti in rubrica "cautare" a topicului (nu a intregului forum) cuvantul "judecata" si veti gasi info.

Mesaj editat de Vladislava - Marţi, 31-Mar-2015, 8:36 AM

Nigol-NoiDate: Marţi, 31-Mar-2015, 9:02 AM | Message # 1057
Lieutenant general
Reputaţie: 45
Boss_777
Nu cred ca ai deja motiv sa ei avocat si sa cheltui bani in zadar
eu am iesit la 1.8 ani
Cit ai ,cam atit 
apropo este si lume care a iesit la 2.5 ani
Asa ca inca putina rabdare si cred ca banii o sa ramina la tine in buzunar
scrie o scrisoare/mail la ei sa vezi ce spun, sa nu fie vreo greseala sau un act lipsa

AlinuskaDate: Marţi, 31-Mar-2015, 9:11 AM | Message # 1058
Lieutenant
Reputaţie: 2
Salut...dar stie cineva cam cit dureazà de la depunerea juràmintului -si pinà vezi pasaportul in minà....???care zice 2 luni ,care zice 5 luni,nici nustiu pe cine sà cred sad sad

valentina2Date: Marţi, 31-Mar-2015, 9:39 AM | Message # 1059
Colonel
Alinuska, totul depinde de mai multi factori , in primul rind de faptul daca sunt sau nu CNP-uri, daca transcrii la Consulat sau in Romania , In Romania doar CN dureaza 2 luni la noi daca esti norocos il ei in 48 ore mai apoi urmeaza CC daca esti casatorita, dupa care perfectezi pasaportul care la fel la Chisinau il ei peste 1 luna iar la Romania in 2 saptamani sau la 1 ora cel valabil 1 an dar se face doar la Romania

Adăugat (31-Mar-2015, 9:39 AM)
---------------------------------------------
Alinuska, mie personal mi-a luat 4 luni  , dar am facut toate actele in Romania CN+CC+CN copilului in 2 luni, dupa care am facut buletin romanesc care daca nu gresesc se elibereaza in 40 sau 45 zile si ultimul pasaportul

Boss_777Date: Marţi, 31-Mar-2015, 10:53 AM | Message # 1060
Major
Nigol-Noi ...Asta e problema, ca scriu diverse mail-uri la care primesc si raspuns doar ca acesta e unul standard ca si la toti ceilalti. Poate ai dreptate in ceea ce zici, doar ca incep sa cred ca multi cam asa fac odata ce sunt ordine ce apar si pentru cei ce au depus dosarul in 2014. Am cu adevarat o cunostinta care prin acect mod a reusit sa apara in ordin dupa 7 luni de la depunerea acestuia, doar ca eram si eu de parere ca fiecare tre sa astepte oricat de lung ar fi, acel randul al sau. Mai astept si ordinele ce vor iesi in aceasta saptamina si doresc tuturor bafta in acest sens!

AlinuskaDate: Marţi, 31-Mar-2015, 8:31 PM | Message # 1061
Lieutenant
mersi mult Valentina 2....si cam ce sumà trebuie de pregàtit???eu am inteles cà in 2 luni de la juràmint ai toate documentele gata...

Nigol-NoiDate: Miercuri, 01-Apr-2015, 7:21 AM | Message # 1062
Lieutenant general
Boss_777
Nu era ideea sa astepti oricit nar fi 
era ideea ca deacum esti la sf de cale si avocatul n-o sa faca nimic dar banii o sa-i cheltui
cit la costat pe cunostinta avocatul aproxi?

Alinuska
110 ue CN
110 ue CC
110 ue Pasaport

AlinuskaDate: Miercuri, 01-Apr-2015, 7:25 AM | Message # 1063
Lieutenant
multumesc frumos de ràspuns.... biggrin biggrin

Boss_777Date: Miercuri, 01-Apr-2015, 10:33 AM | Message # 1064
Major
Cer in jur de 1200 lei, adevarul e ca poate fi un proces, chiar daca garantie acestora e ca de obicei 90% cei de la ANC evita sa mearga in instanta asa ca in mod miraculos ordinele apar imediat in cateva saptamini dupa instiintarea acestora.

VladislavaDate: Miercuri, 01-Apr-2015, 12:51 PM | Message # 1065
Colonel
Boss_777, daca gasiti un avocat bun, sa-mi scrieti si mie numarul lui va rog frumos.
Sper ca nu voi avea nevoie sa apelez la el, dar totusi mai bine sa am informatii)

Apropo:
Data de 01.04.2015 numărul: 498P 

Si asta nu este gluma)))

kristina1611Date: Miercuri, 01-Apr-2015, 1:01 PM | Message # 1066
Lieutenant
Reputaţie: 0
sper sa ramana in acelasi registru cu 43*** pentru ca eu sunt foarte aproape. In alta ordine de idei,as avea o intrebare eu am depus dosarul cu schimbarea domiciliului in Romania( sunt studenta inca si am permis de sedere temporara si planuiesc sa raman in Romania) dupa ce depun juramantul la Bucuresti ce imi sugerati unde sa imi fac CN ca sa fie cel mai rapid,in Chisinau nu? si cum fac dupa ce depun juramantul? sun la ambasada in Chisinau ? Va rog frumos sa imi explicati mai exact pasii ,mentionez ca vreau calea cea mai rapida pentru CN( apropo sunt nascuta in 1992 stiam ca depinde anul nasterii daca sunt CNP uri sau nu), buletinul il voi face in Ro.Va multumesc anticipat!

Boss_777Date: Miercuri, 01-Apr-2015, 1:43 PM | Message # 1067
Major
Am acest contact: d-ul COLTUC 0745150894, si ofera si garantii! pe NET se vorbeste bine si de serviciile d-lui privind urgentarea si probleme cu redobandirea cetateniei romane. Eu unu nu mai stiu ce sa zic. kristina1611: - sunt foarte fericit ca apar deja si ordinele Dvs, si chia si cele ce incep cu 46***, dar cred ca e chiar aiurea sa fie ramase in urma ordine cu 2**** si cu 3**** fara vreun motiv anume. Nu ne ramine la unii decat sa apelam si la aceste servicii !

Adăugat (01-Apr-2015, 1:43 PM)
Eu unu mai astept pina Vineri, in speranta ca apar, in caz contrar voi fi nevoit sa apelezi la avocat! Succes si bafta inca o data tuturor!

valentina2Date: Miercuri, 01-Apr-2015, 5:53 PM | Message # 1068
Colonel
Citat Vladislava ()
Data de 01.04.2015 numărul: 498P  Si asta nu este gluma)))

Oooo  , fac progrese si-au adus aminte si de sarmanii din 2012 care asteapta,  tocmai 76 persoane in ordinul de azi , dar cite inca mai asteapta ....  angry
pacat ca pentru noi nimic .... nocomp

Adăugat (01-Apr-2015, 5:53 PM)

Citat Boss_777 ()
Cer in jur de 1200 lei, adevarul e ca poate fi un proces, chiar daca garantie acestora e ca de obicei 90% cei de la ANC evita sa mearga in instanta asa ca in mod miraculos ordinele apar imediat in cateva saptamini dupa instiintarea acestora.

Boss_777, este vorba de lei romanesti presupun ???? sau MD ?

balangalina16Date: Miercuri, 01-Apr-2015, 8:18 PM | Message # 1069
Sergent
Salut cine stie varog sa ma ajutati cu un raspuns. Am auzit ca a iesit o lege curand ce nu mai poti face cert de nastere la copil minor daca nu a fost inclus in dosar cand am depus .si daca are doar un parinte cet romana tot nu poti face. Va rog frumos cine e la curent

Adăugat (01-Apr-2015, 8:18 PM)
Salut cine stie varog sa ma ajutati cu un raspuns. Am auzit ca a iesit o lege curand ce nu mai poti face cert de nastere la copil minor daca nu a fost inclus in dosar cand am depus .si daca are doar un parinte cet romana tot nu poti face. Va rog frumos cine e la curent

Boss_777Date: Joi, 02-Apr-2015, 7:14 AM | Message # 1070
Major
valentina2 ))) Romanesti romanesti, in jur de 300 euro ar fi! Sa speram ca iesim curind cu totii! Poate asa ca un cadou inainte de Sfintele Sarbatori!

NuvolariDate: Joi, 02-Apr-2015, 8:02 AM | Message # 1071
Lieutenant
Reputaţie: 1
Salutare!!!interesant tare mai lucreaza cei de la Anc ,boss777 tu ai depus la sfirsitul lui august si ai numar de dosar 3***dar eu si vio_vio in martie si aveam nr 30***.....vio_vio nici pina acum nu a iesit in ordine.
succese la toti sper ca azi va fi ziua norocosa pentru toti....

Boss_777Date: Joi, 02-Apr-2015, 9:05 AM | Message # 1072
Major
Nuvolari_ depinde probabil si unde au fost depuse acestea, la mine incepe cu 359**/2013 ,depuse la Timisoara, iar voi cu siguranta trebuia sa fi iesit de ceva timp deja, tinind cont de ordinele cu 41*** si 46*** chiar ce continua sa tot apara si sa iasa. Imi par doar total iesit din comun ca in astfel de proceduri a acordarii cetatenii sa te bazezi pe noroc si bafta cand de fapt ar trebui cred sa fie o logica si o consecutivitate in toate, insa astea lipsesc cu desavarsire.

Adăugat (02-Apr-2015, 9:05 AM)
Si dupa aia fara a supara pe nimeni, insa ca si in alte state cred ca ar trebui sa se acorde si precedenta persoanelor ce poate deja se gasesc pe teritoriul statului, cu o deplina integrare/studii/munca etc.

valentina2Date: Joi, 02-Apr-2015, 9:24 AM | Message # 1073
Colonel
Boss_777, Ar fi extraordinar sa avem asa cadou 
Merci mult pentru raspuns  hello

Mesaj editat de valentina2 - Joi, 02-Apr-2015, 9:26 AM

kristina1611Date: Joi, 02-Apr-2015, 9:44 AM | Message # 1074
Lieutenant
Boss_77 sunt total de acord cu tine,ca ar trebui sa ii prioritizeze pe cei care sunt deja pe teritoriul statului cunosc limba samd ca sa nu ne trezim cu specimene ca Tarasiuk care vor "viza" si noi asteptam cate 2 ani pentru o cetatenie ca sa putem sa ne angajam prin urmare sa platim si taxe statului roman biggrin Dar asta e...

NuvolariDate: Joi, 02-Apr-2015, 10:44 AM | Message # 1075
Lieutenant
Boss777 scuze credeam ca nr tau de dosar e din 4 cifre,cu siguranta ca prioritate au acei care lucreaza,invata,platesc taxe pe teritoriul unui stat,dar aici ei pun dosarele unele peste altele si asteptati norocul...
sunt altii care intradevar nu stiu a lega 2 cuvinte in romana(am vazut cu ochii meu)si au luat in timp record cetatenia,altii asteapta mult si bine....

vio_vioDate: Joi, 02-Apr-2015, 10:59 AM | Message # 1076
Major
Boss_777, scuze dar am sa fiu contra afirmatiei tale ca moldovenii ce invata in Ro ar trebui sa aiba prioritate fata de cei ramasi in MD, s-ar numi discriminare. Cu ce este mai presus un moldovean care a decis sa-si faca studiile peste hotare si respectiv sa slujeasca unui stat strain, decat cel ramas in Moldova si care incearca sa ridice cumva din noroi tara asta? Sunt deacord cu faptul ca accent ar trebui sa se puna pe limba romana, o stii - primesti cetatenia, n-o stii - la revedere. Impozite toti platim, dar de exemplu sa ai tu prioritate pe o examinare a dosarului mai rapida decat mine care am depus 5 luni mai devreme documentele - e absurd. Oricum cei ce depun in MD documentele din start sunt in inferioritate fata de cei ce depun in Ro (primesc numere de dosare mai mari), ceea ce consider ca nu e corect, cum ai scris trebuie sa existe si aici o logica si o consecutivitate.

Mesaj editat de vio_vio - Joi, 02-Apr-2015, 10:59 AM

VladislavaDate: Joi, 02-Apr-2015, 11:04 AM | Message # 1077
Colonel
Referitor la domnisoara Tarasiuc.
In curand vom afla decizia comisiei:

Subsecretarul de stat Andrei Tinu a declarat, la rândul său, că la ANC au fost depuse două cereri de retragere a cetăţeniei pentru Irina Tarasiuc, iar termenul pentru soluţionarea cererii a fost stabilit pentru 21 aprilie 2015.

kristina1611Date: Joi, 02-Apr-2015, 11:11 AM | Message # 1078
Lieutenant
Nu neaparat cei care invata insa mi se pare logic sa acorzi cetatenie mai repede unei persoane care locuieste in tara respectiva decat uneia care nu locuieste.IN ceea ce priveste plata impozitelor,cum? platesc moldovenii impozite statului roman? Adica vrei sa spui ca moldovenii care au pasapoarte Romanesti acei 1 mil si ceva sau cati sunt si care nu locuiesc in Romania platesc taxe statului roman? Eu nu cred,ideea era ca pentru persoanele care urmaresc sa se mute si sa munceasca si sa locuiasca in Romania ar trebui sa li se acorde mai repede cetatenie decat celor care vor cetatenia ca sa plece in Italia in vacanta sau unde vor ei,nu zic sa nu le acorde deloc dar sa fie un interviu in care sa te intrebe scopul redobandirii si sa faca o ordine ca sa nu stea unul 6 luni si altul 3 ani sa astepte.Ce folos ca moldovenii care depun in Chisinau au nr mai mare au iesit inaintea mea oameni care au depus in decembrie noiembrie sau chiar si 2014 nu cred ca conteaza numarul au ei o metoda in care iau mai multe dosare din teancuri diferite...nu am idee.Oricum cea mai buna solutie este schimbarea metodei de depunere a dosarului acte plus interviu sau un mini test ca sa fie cat mai obiectiv.Acum nu cred ca mai conteaza ca cred ca 3/4 din moldoveni au deja cetatenia

Adăugat (02-Apr-2015, 11:11 AM)
Mda ,dar credeti ca Tarasiuk e singura? Of of de cate ori trec vama din MD in RO ma doare sufletul sa vad rusi care trec tigari si alcool si scot pasaportul romanesc si eu stau si astept de atata timp... Este foarte frustrant de asta si sunt atat de nemultumita,cand jumate din tara asta voteaza cu comunistii si mai mult de jumate au cetatenie.Atata ipocrizie si apoi de ce sa nu pleci din Moldova?

Boss_777Date: Joi, 02-Apr-2015, 11:22 AM | Message # 1079
Major
kristina1611 _ merci mult ! cred ca ai expus ganduri pe care in deplinatate le sustin, iar vio_vio: nu cred ca e vorba de descriminare, deoarece in acest mod se acorda cetatenia in oricare alt stat membru al comunitatii si in afara ei. Sunt primul in a spune ca ar trebui sa fie o consecutivitate si o logica in toate. Sunt multi cei ce au un Permis de Sedere acordat de statul roman din diverse motive pe care le-am si enumerat, si din acest punct de vedere spuneam ca dupa parerea mea, aceste persoane ar trebui totusi sa aiba fie si o mica prioritatea in solutionarea cererii privind redobandirea cetateniei. Merci

vio_vioDate: Joi, 02-Apr-2015, 11:23 AM | Message # 1080
Major
kristina1611, ziceam ca toti platim impozite la stat, nu conteaza ce stat. Cei care pleaca in Italia in vacanta sau oriunde dar sa fie legat de calatorii - nu prea cred ca le trebuie pasaport romanesc, pentru asta exista acum pasapoarte biometrice care sunt destul de ok pentru astfel de activitati.

VladislavaDate: Joi, 02-Apr-2015, 11:24 AM | Message # 1081
Colonel
Cred ca cea mai mare nedreptate este ca cei care depun mai devreme nu apar mai devreme in ordine.

vio_vioDate: Joi, 02-Apr-2015, 11:25 AM | Message # 1082
Major
Boss_777, ok, si cei care au sot/sotie/copii cu cetatenie romana dar personal li se taraganeaza solutioarea dosarului, nu ar trebui sa aiba si ei prioritate?

Boss_777Date: Joi, 02-Apr-2015, 11:28 AM | Message # 1083
Major
vio_vio, e ceea ce de fapt spuneam, acestor persoane in primis trebuie sa li se acorde aceasta precedenta. Cred ca vorbim cu totii despre acelas lucru de fapt.

vio_vioDate: Joi, 02-Apr-2015, 11:34 AM | Message # 1084
Major
Boss_777, vorbeam mai sus despre persoane cu permise de sedere dar fara cetatenie ca ar trebui sa aiba prioritate. Personal nu am permis de sedere, dar sotul si copilul sunt cetateni Ro.

kristina1611Date: Joi, 02-Apr-2015, 11:42 AM | Message # 1085
Lieutenant
Haideti sa nu despicam firul in patru s-a inteles cine are prioritate sa nu particularizam fiecare situatie ca pana la urma fiecare are o scuza ,un motiv pertinent .Oricum noi nu putem rezolva nimic in momentul de fata si oricum devine din ce in ce mai usor,o persoana pe care o cunosc a asteptat vreo 6 ani ea (locuind in Romania) pana a fost nevoita sa apeleze la un avocat asta se intampla prin 2008 deci acum la o medie de 2 ani e oarecum acceptabil.Asta este Europa de Est cu cat de duci mai la est cu atat e mai greu biggrin birocratie coruptie evaziune samd

vio_vioDate: Joi, 02-Apr-2015, 11:51 AM | Message # 1086
Major
kristina1611, adevarat a devenit mai usoara procedura fata de 2008, de aceea 6 ani de atunci se echivaleaza cu 2 ani in prezent practic, avand in vedere ca daca depasesti in prezent 2 ani devine critic, acum media de acordare a cetateniei este de 1,7 ani cel mult.

Nigol-NoiDate: Joi, 02-Apr-2015, 11:58 AM | Message # 1087
Lieutenant general
balangalina16
Am auzit ca a iesit o lege curand ce nu mai poti face cert de nastere la copil minor daca nu a fost inclus in dosar cand am depus .si daca are doar un parinte cet romana tot nu poti face.
Nu este asa ceva din cite stiu, si este un pic alogik
Cred ca e vreo farsa a intermediarilor care se bucura de problemele cit mai multe care ar aparea
alogik deoarece -legea cet. RO art.5 s-au nascut pe teritoriul statului roman, chiar daca numai unul dintreparinti este cetatean roman;

Vladislava
Referitor la domnisoara Tarasiuc. 
Nu cred ca ar trebui sa ne facem mari iluzii
Poate ca ar trebui sa-i retraga ca invatatura pentru cei care au facut cet. ca viza
Dar personal nu cred ca intruneste conditiile sa-i retraga

vio_vioBoss_777
cei care au sot/sotie/copii cu cetatenie romana dar personal li se taraganeaza solutioarea dosarului, nu ar trebui sa aiba si ei prioritate?
O sa-mi permit sa nu fiu de acord
Cetatenia altui sot nu influenteaza aproape deloc (fiecare are dosarul lui) daca vorbim de redobindire
Pentru a fi luata in consideratie este alta posibilitate si anume dobindirea pe baza casatorie cu cetatean RO
Poate ajuta la aceste intrebari care apar ca ar fi bine sa faca odata lumina ANC despre parcursul dosarelor si ar disparea toate aceste ?(care nu cred ca se intimpla deoarece fiecare dosar e individual si datele despre redobindire se secretizeaza)
Personal din cele auzite aici pe site si din toata info pe care am obtinut-o de cind am depus pentru redobindire mi-am facut urmatoarea idee >
Unii depun in RO si cu asta scurteaza drumul dosarului fata de cei ce depun  in MD aproxi 1.5-2 luni, adica nr. lor va fi mai mic cu mult decit  la cei ce au depus in Md, si mai mic cu atit cite dosare sa depus de tot in Md-o cauza
Alta ar fi ca curierul care duce scrisorile date pe la organele competente sint persoane diferite care normal ca lucreaza diferit (altii se straduie altii cred ca mai dorm samd)
Acelasi lucru si despre functionarii la care nimeresc aceste scrisori la care tre sa dea raspuns, cind este vorba despre un om e o chestie dar cind tre sa dai raspuns cu miile - precis ca se transforma intr-o rutina
Apoi vine chestia de dosar personal, la unul este o greseala la altul un act nu e in regula sau mai tre de adaugat ceva samd
Mai pe urma nu ne putem face o idee generala ca de obicei pe aici  wink intra lumea la care e o problema ceva, nu stie ce sa faca samd, mai rar persoane care intra din placere, asa ca posibil o mare parte de persoane nici nu cunoaste de acele probleme arzatoare 
biggrin Nu stiu daca am facut lumina da oricum succes la T Lumea

vio_vioDate: Joi, 02-Apr-2015, 12:23 PM | Message # 1088
Major
Nigol-Noi, din cate stiu anterior era posibil de obtinut cetatenia in baza certificatului de casatorie cu un cetatean Ro, ti se acorda permis de sedere si dupa 3 ani obtineai cetatenia. Acum se acorda doar permis de sedere si atat.

Mesaj editat de vio_vio - Joi, 02-Apr-2015, 12:24 PM

balangalina16Date: Joi, 02-Apr-2015, 12:25 PM | Message # 1089
Sergent
Nigol-Noi....am sunat si la romania azi si au zis sadepun actele la transcriere dar nu se stie.daca o sa le faca sau daca dau refuz , deci azi am sunat numai nustiu unde si la fel au spus. Si ca se judeca cu legisltatii una a dat rasp negativ mai trebuie inca 2 sa dea raspuns atunci vom sti si noi la sigur dar acum sau stopat transcrierea cert pentru copii

vio_vioDate: Joi, 02-Apr-2015, 12:37 PM | Message # 1090
Major
balangalina16, si daca copilul s-a nascut dupa ce a fost depus dosarul??

balangalina16Date: Joi, 02-Apr-2015, 1:18 PM | Message # 1091
Sergent
Daca a fost nascut dupa ce ai depus dosarul se face

VladislavaDate: Joi, 02-Apr-2015, 1:34 PM | Message # 1092
Colonel
Citat Nigol-Noi ()
Dar personal nu cred ca intruneste conditiile sa-i retraga
Da, si eu personal tot cred asa.
Dar vom trai si vom vedea.

InutaDate: Joi, 02-Apr-2015, 2:40 PM | Message # 1093
Începator
Grupă: User
Am si eu o intrebare care a obtinut ordinul la cit va cheama la juramint la bucuresti am iesit si eu in ordin 1 aprile numarul 43000 sunt foarte fericita cam iest in sfirsit am depus la galati pe data de 24 octombrie 2013 si cine stie sami zica varog dupa ce aparem in ordin la cit timp ne cheama sa depunem juramintul cei stabiliti cu domiciliu in Romania. biggrin
smile

kristina1611Date: Joi, 02-Apr-2015, 3:36 PM | Message # 1094
Lieutenant
Inuta eu nu stiu cat de corect e raspunsul meu dar din cate am observat cam la o luna. Apropo e amuzant ca eu tot pe 24 octombrie am depus tot la Galati si inca mai astept .. poate poate avem noroc saptamana asta amandoua.

InutaDate: Joi, 02-Apr-2015, 4:18 PM | Message # 1095
Începator
Kristina1611 multumesc mult sper sa simti si tu bucuria care am simtito si eu e tare amuzant chear in aceiasi zi iti dorsc bafta si la toti multa rabdare si bafta sa aveti sa speram ca peste o luna ma va chema la juramint biggrin

kristina1611Date: Joi, 02-Apr-2015, 4:24 PM | Message # 1096
Lieutenant
sa te uiti pe http://cetatenie.just.ro/index.php/ro/juramant urmatoarea programare ar fi undeva pe la mijlocul lui aprilie sa fii pe faza poate ai noroc si te programeaza atunci

InutaDate: Joi, 02-Apr-2015, 4:46 PM | Message # 1097
Începator
Ok multumesc mult kristina1611 sa dea bunul dumnezeu dar mai greu cu sarbatorile de pasti au si ei liber cred ca dupa sarbatori o sa ma programeje la juramint

skyDate: Sâmbată, 04-Apr-2015, 2:32 PM | Message # 1098
Începator
buna. am nevoie de ajutor! cum pot sa aflu numarul dosarului meu?

cristina1992Date: Sâmbată, 04-Apr-2015, 2:49 PM | Message # 1099
Lieutenant
Reputaţie: 4
sky...trimite un mail la ANC sau o scrisoare recomandata si iti vor raspunde la ce etapa este dosarul si ce numar ai la dosar

VladislavaDate: Sâmbată, 04-Apr-2015, 3:25 PM | Message # 1100
Colonel
sky, aici gasiti info cum de aflat nr. dosarului prin e-mail.

Boss_777, saptamana aceasta putine ordine au fost publicate. Cum procedezi - mai astepti o saptamana sau apelezi la avocat?

Mesaj editat de Vladislava - Sâmbată, 04-Apr-2015, 4:06 PM

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2013 (Scriem data depunerii si numarul dosarului)
Pagina 22 din 39«1220212223243839»
Căutare: