Duminică, 23-Iul-2017, 9:47 AM
Bine ai venit Oaspete |

Dosare depuse in 2013 - Pagina 30 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 30 din 39«1228293031323839»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2013 (Scriem data depunerii si numarul dosarului)
Dosare depuse in 2013
Boss_777Date: Vineri, 12-Iun-2015, 12:58 PM | Message # 1451
Major
Grupă: Verificat
Reputaţie: 6
Statut: Offline
VeronikaL _ cred ca ar fi o solutie , dar pina la urma nu cred ca s-ar misca oricum ceva, pentru cineva drepturile noastre nu conteaza nimic, salariul si-l iau oricum la sfarsit de luna asa ca nu au bai. Cei ce ii dirijeaza si guverneaza acesti lucratori ar trebui trasi la raspundere. Rusine ...

Adăugat (12-Iun-2015, 12:58 PM)
---------------------------------------------
vio_vio Au ei mereu termenii clasici in a-si motiva solutionarea acestor dosare, dar precum s-a mai si scris pe Forum au avut si acel tupeu de a motiva o nesolutionare prin faptul ca un angajat era in concediu ... Nu stiu daca ne dam seama de ce aberatii mai pot fi la acest sediu atit de respectat. E nevoie de o motivare scrisa si nu verbala, doar aia face fata eventualelor plangeri etc

radoi89Date: Vineri, 12-Iun-2015, 1:36 PM | Message # 1452
Sergent
Reputaţie: 3
Protestul e o ideie buna, cel mai bine la sediul ANC si de anuntat presa din romania multe in ziua de azi se rezolva cu ajutorul presei, petitii in grup si copii la petitii trimise tuturor televiziunilor din romania poate macar una sa nu fie indiferenta! asa plingindu-ne de mila pe forum nu rezolvam nimic!!!

VeronikaLDate: Vineri, 12-Iun-2015, 2:30 PM | Message # 1453
Major
radoi89 100% deacord tu tine. trebuie de luat măsuri serioase, că altfel riscăm să mai așteptăm vreo 2 ani pe lîngă cei de cînd așteptăm deja. Iar în așa probleme presa schimbă deseori lucrurile. Nu s-a făcut niciodată încă publică această problemă, așa că poate reușim cumva să le atragem atenția tuturor responsabililor asupra ei. Poate încercăm o petiție online ceva însoțită de vreo scrisoare să trimitem și apoi vedem cum se mai poate de procedat. Se poate și de organizat și un protest în paralel la ambasada României din Chișinău și la sediul ANC.

VladislavaDate: Vineri, 12-Iun-2015, 7:59 PM | Message # 1454
Colonel
Reputaţie: 24
Citat VeronikaL ()
Poate încercăm o petiție online ceva însoțită de vreo scrisoare să trimitem și apoi vedem cum se mai poate de procedat.
Eu sunt pro.
Inca demult am vrut sa semnez petitia celor care au depus in 2010-2012.

VeronikaLDate: Sâmbată, 13-Iun-2015, 4:33 PM | Message # 1455
Major
perfect! atunci haideți s-o facem! eu sunt sigură că o să se adune multă lume, daca unim pe toți cei care au depus în perioada 2011-2013 sunt sigură să o să strîngem multe semnături! întâi încercăm cu petiția și o scrisoare ceva de adresare, daca nu apare nici un efect, facem același lucru însă apelăm la presă, eu sunt mai mult decât sigură că măcar cineva va fi deacord să ne ajute la publicarea acestei probleme!

VladislavaDate: Duminică, 14-Iun-2015, 9:41 AM | Message # 1456
Colonel
Aici este petitia precedenta. Puteti chiar sa copiati textul. 
Din partea mea voi distribui petitia noastra inca pe 2 forume si am sa rog pe cineva sa o posteze si pe Odesskii forum tot, ca destul de multi ucrainenii solicita cetatenia acum.

Mesaj editat de Vladislava - Duminică, 14-Iun-2015, 11:30 AM

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 7:38 AM | Message # 1457
Major
Tre sa fim ca niciodata uniti cu totii in aceasta initiativa daca dorim cu adevarat sa incercam cel putin sa schimbam ceva in aceasta situatia ce ne preseaza tot mai mult.
Vladislava_ am individuat pe cineva care ar reusi sa alcatuiasca noua PETITIE ?

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 9:05 AM | Message # 1458
Colonel
Inca nu.
Oricine din noi cine poate scrie frumos si fara greseli poate alcatui petitia.
Iata in precedenta era:

Autor: autorul a ales ca aceasta informatie sa nu fie publica

Deci, e posibil sa ramai anonim.

runnnerDate: Luni, 15-Iun-2015, 12:01 PM | Message # 1459
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 1
Vreau sa stiu daca cineva ce a depus actele pentru transcrierea certificatului de nastere la Chisinau cit timp ati asteptat, caci la toti li se spune ca sa transcrie in 48 de ore, numai ca pe urma iti spune ca procedura dureaza 45 zile dar posibil sa fie si mai repede ...

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 2:52 PM | Message # 1460
Major
are cineva experiență în alcătuirea petițiilor sau ne apucăm așa, să vedem ce iese?

Adăugat (15-Iun-2015, 2:52 PM)
mi se pare că textul precedentei petiții este destul de bun, îl putem folosi deci, nu cred cineva să fie împotrivă. Haideți dar împreună, citiți și propuneți ce am putea schimba, sau adăuga la acest text și să facem o dată ceva că eu chiar înnebunesc așteptând aiurea!

radoi89Date: Luni, 15-Iun-2015, 2:54 PM | Message # 1461
Sergent
runnner, eu am transcris la chisinau in termen de 30 de zile da erau persoane inaintea mea la ghiseu care luau si in 48 de ore depinde de noroc mai bine zis daca au cnp-uri pentru data ta de nastere

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 2:57 PM | Message # 1462
Colonel
Eu cred ca trebuie sa adaugam ceva in privinta ca unii ies in 11 luni, dar altii - peste 2.5 ani. Deci "noi cerem sa fie consecuvitatea" sau cum e mai frumos de formulat?

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 3:30 PM | Message # 1463
Major
da,într-adevăr trebuie anume asta de menționat. se poate cumva așa: cerem ca dosarele să fie soluționate în conformitate cu numărul atribuit, să fie respectată consecutivitatea lor astfel ca termenul de soluționare al lor să nu tepășească 1.5 ani.. nu știu, cam așa, sau e prea lung? biggrin

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 4:10 PM | Message # 1464
Major
P E T I Ţ I E

Domnule Preşedinte al României, prin prezenta noi, subsemnații, cetăţeni moldoveni şi ucraineni, care au depus cereri de redobândire a cetăţeniei române la sediul Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, birourile teritoriale ale acesteia, la misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale României în străinătate, Vă aducem la cunoștință că în ciuda modificărilor Legii cetăţeniei 21/1991 din ultimul timp, problemele principale în domeniul redobândirii cetăţeniei române, la ora actuală continuă să persiste, în special cele enumerate mai jos:
- termenul exagerat de mare pentru solutionarea unei cereri de redobândire a cetăţeniei române ( in particular e vorba de nerespectarea termenul legal privind procesarea si examinarea unei cerei);
- lipsa de transparență și imposibilitatea de accesare a informaţiilor oficiale privind soluționarea dosarului. (de multe ori petenţii aşteaptă luni de zile pentru a primi un răspuns oficial la petițiile adresate ANC-ului în care solicită comunicarea stadiului dosarului, iar daca se si primeste un raspuns acesta pare a fi unul tipic,  fara a primi detalii, termen si clarificarea dosarului propriu zis).

-verificam o lipsa de consecutivitate in privinta solutionarii dosarelor prin publicarea ordinelor emise de catre Presedintele Autoritatii Nationale, si aceasta credem ca e una din cele mai mari si grave probleme la momentul actual

Din cele expuse mai sus, solicităm respectuos să luaţi măsuri urgente şi efeciente în scopul:
1. Respectării de către Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie a Legii cetăţeniei române 21/1991 modificată în 2013 şi publicată în Monitorul Oficial nr. 148 Partea I din 20 martie 2013;
2. Respectării termenilor legali în procesul de furnizare al avizelor de către instituţiile de la care ANC solicită informaţii despre petenţi conform art.16 alin. (2) lit. a) din Legea cetăţeniei, care prevede stabilirea unui termen, ce nu va depăşi 60 de zile;
3. Respectării termenilor legali de 30 zile de către ANC, în cazul solicitării prin petiție, la adresa de e-mail oficiala –
 cetatenie@just.ro, a informaţiilor despre numărul dosarului de cetățenie, depuse la consulate, sau a informațiilor despre stadiul soluţionării dosarului, a termenului fixat, la care Comisia ANC va verifica îndeplinirea condiţiilor necesare pentru redobândirea cetăţeniei române, precum și informații despre numărul de avize deja primite de la instituţiile competente.
4. Respectarea periodicitatii si consecutivitatii examinarii cererilor depuse de catre solicitanti in baza depunerii acestora.

Despre masurile întreprinse de Dumnevoastră, vă rog să ne răspundeţi în termenul legal, prevăzut de Ordonanţa nr.27/2002

Adăugat (15-Iun-2015, 4:10 PM)
Am modificat un pic continutul , as dori ca fiecare sa vine cu o eventuale completare si rectificare a acesteia! merci

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:19 PM | Message # 1465
Colonel
Citat Boss_777 ()
verificam o lipsa de consecutivitate in privinta solutionarii dosarelor prin publicarea ordinelor emise de catre Presedintele Autoritatii Nationale, si aceasta credem ca e una din cele mai mari si grave probleme la momentul actual
-verificam o lipsa de consecutivitate in privinta solutionarii dosarelor prin publicarea ordinelor emise de catre Presedintele Autoritatii Nationale, si aceasta credem ca e una din cele mai mari si grave probleme la momentul actual. Cerem ca dosarele să fie soluționate în conformitate cu numărul atribuit, si ca termenul de soluționare al lor să nu depășească 1.5 ani

Cred ca asa va fi mai complet.

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 15-Iun-2015, 4:22 PM

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 4:24 PM | Message # 1466
Major
Vladislava_ ar fi OK cum zici sa adaugam si aceasta la acel punct

Adăugat (15-Iun-2015, 4:24 PM)
P E T I Ţ I E

Domnule Preşedinte al României, prin prezenta noi, subsemnații, cetăţeni moldoveni şi ucraineni, care au depus cereri de redobândire a cetăţeniei române la sediul Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, birourile teritoriale ale acesteia, la misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale României în străinătate, Vă aducem la cunoștință că în ciuda modificărilor Legii cetăţeniei 21/1991 din ultimul timp, problemele principale în domeniul redobândirii cetăţeniei române, la ora actuală continuă să persiste, în special cele enumerate mai jos:
- termenul exagerat de mare pentru solutionarea unei cereri de redobândire a cetăţeniei române ( in particular e vorba de nerespectarea termenul legal privind procesarea si examinarea unei cereri);
- lipsa de transparență și imposibilitatea accesarii informaţiilor oficiale privind soluționarea dosarului. (de multe ori petenţii aşteaptă luni de zile pentru a primi un răspuns oficial la petițiile adresate ANC-ului în care solicită comunicarea stadiului dosarului, iar daca se si primeste un raspuns acesta pare a fi unul tipic,  fara a primi detalii, termen si clarificarea dosarului propriu zis).

-verificam o lipsa de consecutivitate in privinta solutionarii dosarelor prin publicarea ordinelor emise de catre Presedintele Autoritatii Nationale, si aceasta credem ca e una din cele mai mari si grave probleme la momentul actual. Cerem ca dosarele sa fie solutionate in conformitate cu numarul atribuit , si ca termenului solutionarii acestora sa nu depaseasca 1.5 ani.

Din cele expuse mai sus, solicităm respectuos să luaţi măsuri urgente şi efeciente în scopul:
1. Respectării de către Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie a Legii cetăţeniei române 21/1991 modificată în 2013 şi publicată în Monitorul Oficial nr. 148 Partea I din 20 martie 2013;
2. Respectării termenilor legali în procesul de furnizare al avizelor de către instituţiile de la care ANC solicită informaţii despre petenţi conform art.16 alin. (2) lit. a) din Legea cetăţeniei, care prevede stabilirea unui termen, ce nu va depăşi 60 de zile;
3. Respectării termenilor legali de 30 zile de către ANC, în cazul solicitării prin petiție, la adresa de e-mail oficiala –
 cetatenie@just.ro, a informaţiilor despre numărul dosarului de cetățenie, depuse la consulate, sau a informațiilor despre stadiul soluţionării dosarului, a termenului fixat, la care Comisia ANC va verifica îndeplinirea condiţiilor necesare pentru redobândirea cetăţeniei române, precum și informații despre numărul de avize deja primite de la instituţiile competente.
4. Respectarea periodicitatii si consecutivitatii examinarii cererilor depuse de catre solicitanti in baza depunerii acestora.

Despre masurile întreprinse de Dumnevoastră, vă rog să ne răspundeţi în termenul legal, prevăzut de Ordonanţa nr.27/2002

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:25 PM | Message # 1467
Major
Mie îmi place textul smile nu știu dacă ar mai fi cazul de adăugat ceva. Mai vedem și alte păreri, dar mie îmi place

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 4:26 PM | Message # 1468
Major
daca credeti ca e OK asa incercam in acest caz sa mergem inainte ...

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:27 PM | Message # 1469
Colonel
Mai asteptam si alte opinii?
Eu cred ca altii sunt de acord cu ceea ce este scris. Nu stiu ce mai poate de adaugat. De exemplu ceva despre lipsa lucratorilor - dar asta nu-i prea oficial, si noi nu suntem siguri ca intradevar e asa.

Pentru ucrainenii am sa traduc petitia, sper si ei vor semna.

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 15-Iun-2015, 4:31 PM

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 4:30 PM | Message # 1470
Major
Vladislava_  asa e , era o testimonianta facuta insa din pacate nu avem dovezi. Ar trebui sa incercam sa fim si directi si diplomatici in acelasi timp. Cel putin incercam astfel sa mai miscam carul din loc ...

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:30 PM | Message # 1471
Major
ok deci, mergem înainte și să fie cu folos!

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:31 PM | Message # 1472
Colonel
Cine scrie?
Sa nu fie 2 petitii similare)

VeronikaL sau Boss_777?

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 4:33 PM | Message # 1473
Major
Vladislava_  sunt un tip ce acord mereu prioritate si respect sexului frumos ))) ! Asa ca am si stabilit ...

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:35 PM | Message # 1474
Colonel
Citat Boss_777 ()
Domnule Preşedinte al României, prin prezenta noi, subsemnații, cetăţeni moldoveni şi ucraineni, care au depus cereri de redobândire a cetăţeniei române
Dar daca va semna cineva cine are deja cetatenie, dar a asteptat ordinul 2.5-3 ani?
Nu va fi o problema?
Am in vedere ca si votul lui tot conteaza?

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 15-Iun-2015, 4:39 PM

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 4:39 PM | Message # 1475
Major
Eu zic ca ar putea semna toti cei ce se regasesc sau s-au regasit vreodata in aceasta situatie , toti cei ce sunt de acord cu cele scrise si care doresc sa testimonieze acest lucru.

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:44 PM | Message # 1476
Major
nu cred să fie o problemă

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:44 PM | Message # 1477
Colonel
Citat Boss_777 ()
Domnule Preşedinte al României, prin prezenta noi, subsemnații, cetăţeni moldoveni şi ucraineni, care au depus cereri de redobândire a cetăţeniei române la sediul Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, birourile teritoriale ale acesteia, la misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale României în străinătate, PRECUM SI CETATENI ROMANI Vă aducem la cunoștință că în ciuda modificărilor Legii cetăţeniei 21/1991 din ultimul timp, problemele principale în domeniul redobândirii cetăţeniei române, la ora actuală continuă să persiste, în special cele enumerate mai jos:

Asa ceva are rost de adaugat?

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 15-Iun-2015, 4:45 PM

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:45 PM | Message # 1478
Major
eu cred că această problemă îi vizează pe toți, și pe cei care deja au obținut cetățenia și pe cei care încă așteaptă. este o problemă cu respectarea legii în cazul de față așa că nu cred că ar fi vreo problemă

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 4:49 PM | Message # 1479
Major
Nu cred ca e atit de relevant acest lucru... acum desigur puteti adauga si aceasta. Nu conteaza pina la urma cine semneaza, cei ce mai asteasta si doresc dreptate sau cei ce au pagubit oricum prin experientele negative avute in trecut

Adăugat (15-Iun-2015, 4:49 PM)
Ca sa facem aceasta Petitie si mai relevanta cred ca e important sa anexam si anumite dovezi privind operativitatea ANC-ului fata de anii trecuti, privind aparitia ordinelor in mod haotic si lasarea in urma a dosarelor care demult trebuiau sa apara etc ...

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:50 PM | Message # 1480
Colonel
Acum am sa fac print-screenuri.

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 4:59 PM | Message # 1481
Major
era undeva o hartă a dosarelor, acolo se vede bine cum grupuri întregi de dosare sunt lăsate în urmă și nu sunt soluționate. nu știu dacă e de folos asta dar mi-am amintit acuma

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 4:59 PM | Message # 1482
Major
Ca idee, desigur cei ce doresc sa o faca, vazand ca pina la urma suntem in aceeasi oala cu totii , ar fi foarte binevenit in momentul semnarii petitiei ca solictantii in afara numelui/prenumelui sau,  sa scrie si nr dosarului/anul depunerii acestuia/si locul depunerii si stadiul in care se gasesc la momentul actual.  ex:  NICA CUTARESCU  dosar nr: 33933/2013 depus la IASI - in asteptarea solutionarii cererii ! Nu stiu , propun si eu ...

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 5:01 PM | Message # 1483
Colonel
http://serjmin.com/statistika_obrabotki_dosarov.html

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 5:02 PM | Message # 1484
Major
VeronikaL _ la ele ma refeream si eu, doar ca ar fi bine listate si anexate doar cateva exemple la Petitia care se va trimite. Daca credeti si Voi ca e cu adevarat necesar...

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 5:03 PM | Message # 1485
Colonel
https://img-fotki.yandex.ru/get/4401/62697113.ac/0_d0be6_cd3eeb1_orig

https://img-fotki.yandex.ru/get/4518/62697113.ac/0_d0be7_97b4fe5c_orig

https://img-fotki.yandex.ru/get/5113/62697113.ac/0_d0be8_15fd791d_orig

E normal?
Daca gasiti exemplu mai bun, scrieti-mi nr-ul ordinului, am sa copiez si pe el.

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 15-Iun-2015, 5:07 PM

Boss_777Date: Luni, 15-Iun-2015, 5:06 PM | Message # 1486
Major
Imi par super OK aceste exemple ...

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 5:09 PM | Message # 1487
Colonel
Ok, asteptam pe Veronica, ea va face ceea ce a ramas.
Daca nu e posibil de atasat file-urile in petitia, se poate de copiat linkurile, pozele aceste nu vor disparea in viitor. Si de scris cumva frumos (Iata care sunt exemple s.a.m.d)

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 15-Iun-2015, 5:12 PM

radoi89Date: Luni, 15-Iun-2015, 7:59 PM | Message # 1488
Sergent
e bineee! nu uitam si nui lasam nici pe cei de la ANC si lor trebuie de trimis petitie si cumva asa ca o adiere sa le aducem aminte ca mai avem si dreptul la protest, iar copii la petitii de trimis si la presa din RO si sa speram  ca nu vor ramine indiferenti. Asta e parerea mea...

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:13 PM | Message # 1489
Major
ok, am revenit biggrin deci cum fac? înregistrez petiția și anexăm și lincurile acestea da? o să am nevoie de puțin ajutor din partea voastră pentru că e prima petiție pe care o formulez smile

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:16 PM | Message # 1490
Colonel
Da, cred ca ar bine de anexat (undeva in paranteze unde e vorba despre consecuvitate).

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:26 PM | Message # 1491
Major
eu mă gîndeam să scriu chiar la sfîrșit ceva de genul: în susținerea cerițelor noastre anexăm câteva link-uri care arată clar starea soluționării dosarelor la moment. sau ceva de genul ăsta smile cum e mai bine?

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:29 PM | Message # 1492
Colonel
Da, mai bine la sfarsit.

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 15-Iun-2015, 8:29 PM

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:35 PM | Message # 1493
Major
ok, eu redactez, copiez, vă arăt ce a ieșit, și dacă e ok, o publicăm

Adăugat (15-Iun-2015, 8:35 PM)
deci iată ce a ieșit pînă la urmă:

Către Administraţia Prezidenţială
Palatul Cotroceni,
Bulevardul Geniului nr. 1-3
Sector 6 - Bucuresti - Romania,
Cod postal 060116
Domnului Preşedinte al României
Klaus Iohannis

PETIȚIE

- termenul exagerat de mare pentru soluționarea unei cereri de redobândire a cetăţeniei române ( în particular e vorba de nerespectarea termenului legal privind procesarea și examinarea unei cereri);
   - lipsa de transparență și imposibilitatea accesării informaţiilor oficiale privind soluționarea dosarului. (de multe ori petenţii aşteaptă luni de zile pentru a primi un răspuns oficial la petițiile adresate ANC-ului în care solicită comunicarea stadiului dosarului, iar daca se și primește un răspuns acesta pare a fi unul tipic,  fără a primi detalii, termen și clarificarea dosarului propriu zis).
   - verificăm o lipsă de consecutivitate în privința soluționării dosarelor prin publicarea ordinelor emise de către Președintele Autorității Naționale, și aceasta credem că e una din cele mai mari și grave probleme la momentul actual.  Cerem ca dosarele să fie soluționate în conformitate cu numărul atribuit , și ca termenul soluționării acestora să nu depășească 1.5 ani.

3. Respectării termenilor legali de 30 zile de către ANC, în cazul solicitării prin petiție, la adresa de e-mail oficiala – cetatenie@just.ro , a informaţiilor despre numărul dosarului de cetățenie, depuse la consulate, sau a informațiilor despre stadiul soluţionării dosarului, a termenului fixat, la care Comisia ANC va verifica îndeplinirea condiţiilor necesare pentru redobândirea cetăţeniei române, precum și informații despre numărul de avize deja primite de la instituţiile competente.

În susținerea cerințelor noastre anexăm cîteva link-uri ce reflectă clar situația haotică a soluționării dosarelor la momentul dat:
http://serjmin.com/statistika_obrabotki_dosarov.html
https://img-fotki.yandex.ru/get/4401/62697113.ac/0_d0be6_cd3eeb1_orig
https://img-fotki.yandex.ru/get/4518/62697113.ac/0_d0be7_97b4fe5c_orig
https://img-fotki.yandex.ru/get/5113/62697113.ac/0_d0be8_15fd791d_orig

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:35 PM | Message # 1494
Colonel
Asteptam cu nerabdare!  applause

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 15-Iun-2015, 8:38 PM

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:36 PM | Message # 1495
Major
dacă se mai cer ceva schimbări cred că e cazul să le facem acum, dacă nu, o publicăm. aștept comentarii smile

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:38 PM | Message # 1496
Colonel
Excelenta petitia! Bravo!

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:41 PM | Message # 1497
Major
bravo vouă, voi ați făcut toată treaba. eu numai cu susținerea verbală biggrin ok, o publicăm, după, trebuie de văzut cum se poate de răspîndit ideea cât mai larg    ca să semneze cît mai multă lume posibil

VladislavaDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:47 PM | Message # 1498
Colonel
Cred ca putem sa asteptam pana dimineata - daca va aparea ceva sugestii despre contintul petitii din partea forumistilor?
Si maine dupa ce va fi publicata petitia vom incepe sa atragem cat mai multe semnaturi.

Adăugat (15-Iun-2015, 8:47 PM)
Citat VeronikaL ()
trebuie de văzut cum se poate de răspîndit ideea cât mai larg    ca să semneze cît mai multă lume posibil
Din partea mea am sa traduc in limba rusa pentru 2 forumuri ucrainesti (serjmin si odesskii)- ca sa inteleaga lumea ce semneaza)
Si am sa postez inca in tema "Redobandirea cetateniei romane" pe mama.md - destul de multe persoane sunt si acolo.
+prietenii, rude s.a.m.d.

Mesaj editat de Vladislava - Luni, 15-Iun-2015, 8:49 PM

VeronikaLDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:55 PM | Message # 1499
Major
Am publicat-o, modificări pot fi făcute în următoarele 24 ore, așa că nu-i nici o problemă smile atașez link-ul pentru cei ce vor să o citească și eventualele sugestii și completări!

Adăugat (15-Iun-2015, 8:50 PM)
http://www.petitieonline.net/petitie....50.html

Adăugat (15-Iun-2015, 8:51 PM)
după cum s-a propus ceva mai devreme, semnatarii petiției ar fi bine să scrie data depunerii și numărul dosarului ca să se vadă și mai bine la ce situație s-a ajuns

Adăugat (15-Iun-2015, 8:55 PM)
da, pe toate site-urile de socializare va trebui de distribuit, inclusiv este o temă activă și pe torrentsmd.com acolo eu voi distribui cu mare plăcere smile și trebuie să ne gândim unde încă am putea s-o plasăm ca să adunăm cât mai multă lume în jurul acestei probleme.

AlinuskaDate: Luni, 15-Iun-2015, 8:57 PM | Message # 1500
Lieutenant
Reputaţie: 2
applause bravo...poate s-a misca carul din loc....cà tare ràu mai lucreaza ANC.... fool Text ascuns

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosare depuse in 2013 (Scriem data depunerii si numarul dosarului)
Pagina 30 din 39«1228293031323839»
Căutare: