stadiul dosarului - Pagina 4 - Forum Cetăţenie
Luni, 15-Sep-2014, 11:34 AM
Bine ai venit Oaspete |

stadiul dosarului - Pagina 4 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 4 din 6«123456»
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » stadiul dosarului
stadiul dosarului
gicu87Date: Duminică, 05-Dec-2010, 11:01 AM | Message # 151
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Va rog mult sami spuneti cine stie cum pot afla pe ce sait sunt aparute ordinele aprobate pentru redobindirea cetateniei ... MULTUMESC ANTICIPAT ...........

salut...

maruica74Date: Duminică, 05-Dec-2010, 5:12 PM | Message # 152
Lieutenant
Reputaţie: -2
Pa asta,prima pagina

gicu87Date: Luni, 06-Dec-2010, 3:11 AM | Message # 153
Începator
imi cer scuze poate nu mam exprimat corect ... am vrut sa spun cine stie daca este undeva publicate listele aprobate de directia de cetatenie si care urmeaza sa vina la chisinau pentru programarea la juramint ...???

salut...

coltucDate: Miercuri, 08-Dec-2010, 7:36 PM | Message # 154
Începator
nu exista un model standard,insa trebuie sa depuneti

vahabitDate: Sâmbată, 11-Dec-2010, 3:32 AM | Message # 155
Lieutenant
Grupă: Verificat
Reputaţie: 5
buna la toti! am depus si eu actele la iasi in iunie 2010. intre timp i-am scris si presedintelui, si am trimis scrisoare si Autoritanii Nationale Pentru Cetatenie. Am primit 2 scrisori de la ANC ... unde se spune ca dosarul este la examinare. Spuneti-mi cine stie ... cat timp dureaza toate etapele pin se ajunge la depus juramantul? stiu ca s-a vorbit mult pe chat, dar situatiile sunt diferite. As vrea sa stiu macar un timp aproximativ... Merci pt intelegere

Smile, be positive!

foreverDate: Sâmbată, 11-Dec-2010, 1:04 PM | Message # 156
Lieutenant
Reputaţie: 1
salut la toti !!!vahabit - eu de ex. am depus la sfarsitul lui februarie si anca nu am nimic .... cred ca la un an voi depune juramantul , asa cred eu ... suspect

am fost si sunt roman !!!

oleselu85Date: Luni, 13-Dec-2010, 4:44 PM | Message # 157
Sergent
Eu am depus dosarul pe 27 ianuarie 2010, am i9nceput sa merg din septembrie cam saptamanal la Min justitiei, pt ca st in Bucuresti, acolo mi-au is ca doasarul e in comisie din 22 iunie(sau iulie, nu mai stiu), si am tot mers la ei peste o saptamana, doua cel mult, mi s-a spus ca pana la sf lui octombrie voi avea aviul, asa m-au tot pl;imbat pana la sf lui octombrie si tot nu a aparut avizul, si mi-a is o doamna de acolo ca pana la sf lui noiembrie sigur voi avea aviul, am fost pe 22 noiembrie, si dupa m-am dus iiar la eu pe 6 decembrie ca sa-mi spuna aia ca am avizul poitiv din 5 octombrie...nu mai inteleg nimic, probabil ca la ei informatria se reactualizeaa cu intarziere, acum astept ordinul si sa dau juramantul odata, daca am primit aviul pe 5 octombrie inseamna ca am deja mai mult de 2 luni, ar trebui sa am sii ordinul...asa ca azi iar ma duc la ministerul justitiei...cine stie, poate am noroc....daca poate sa-mi spuna cineva cum si ce as putea sa fac ca sa dau mai repede juramantul si cum sa obtin ffff frepede certificatul de nastere...astept.... si sa-i dea DUMNEZEU sanatatae...o i buna

Adaugat (13-Dec-2010, 5:44 PM)
---------------------------------------------
am fost astazi la ministerul justitiei si am ordinul...uraaaa....si am insistat la doamna aioa sa-mi zica si cand dau juramantul ca scrisorile vin cu intarziere si a sunat ea nu stiu pe cuine acolo si mi-a zis ca am ordinul 272 programat la juramant pe 17 ianuarie....in sfarsit

oleselu85

romanDate: Luni, 13-Dec-2010, 6:28 PM | Message # 158
Major general
Reputaţie: 22
ai fost La MJ sau la ANC????EU AM DEPUS PE 2 FEB 2010 BYCURESTI!

Ti-a placut Raspunsul utilizatorului, Adauga un PLUS la Reputatie

nutaDate: Luni, 13-Dec-2010, 6:48 PM | Message # 159
Colonel
Reputaţie: 12
oleselu85 Felicitari!!!
Spune-mi te rog cum e la ANC cu programare ca sa afli informatii? si eu stau in Bucuresti si as vrea sa incep sa merg cit de des pot sa vad de starea dosarului...
mersi,bafta!

dosar 88xx depus 24.03.2010 Bucuresti
ordin 12/P din 17.01.2011
juramint 14.02.2011 Bucuresti
dosar depus transciere 03.03.2011 Bucuresti
programare ridicare 10.10.2011

oleselu85Date: Marţi, 14-Dec-2010, 10:12 AM | Message # 160
Sergent
roman am fost la ANC sau ce e ...acolo pe Smardan...unde se depun dosarele...sunt multe persoane acolo care au depus in februarie si au ordin sau deja sunt programati pt juramant, asa ca duceti-va la ei, nu stati ca daca astepti scrisoarea aia blestemata poti sa imbatranesti

Adaugat (14-Dec-2010, 11:12 Am)
nuta eu zic ca cel mai bine e sa mergi luni, nu e multa lume, te duci pe la 9 cand incep ei audienta, te treci pe lista, si9 daca sunt multi inaintea ta ca sa nu stai sub usa te duci si bei o cafea si cand te intorci numai bine te ajunge randul...:) biggrin Miercurea nu face de dus ca tre sa te inscrii de marti in rand si e multa lume acolo....eu am mers numai lunea de cand au inceput sa primeasca lunea si am trecut repejor...

oleselu85

originalvDate: Marţi, 14-Dec-2010, 10:59 AM | Message # 161
Începator
Salut , si eu vreau sa imi impartasesc bucuria ...
am depus dosarul in bucuresti 24.02.2010
intrare in comisie 14.06.2010
dupa care prin noiembie mi-au zis ca am toate avizele ( nu stiu cite o fi ele) si ca trebue sa astept sa iasa din comisie (asta cred ca o fi ordinul)
pe 13.12.2010 am fost iar la ei la ANC si am aflat ca pe 07.12.2010 am ordinul, in curind fac programarea si pentru juramant.
Deja vad ca mai multe persoane au raspunzuri pozitive din luna februarie , asa ca bafta la toti!!!
Lucruile se rezolva incet , incet!
Vreau sa concretizez ca nu am apelat deloc la intermediari , si ca toate cite le-am aflat pe parcus au foat numai cu drumuri personale la ANC.

Adaugat (14-Dec-2010, 11:59 Am)
din 18 octombie deja pimesc si ziua de luni numai pentru informatii (registratua cum zic ei) de la 9 la 16 cu pauza de masa de la 12jum la 13 jum. Se face de dimineata o lista si se tece rind viu. E mai putin aglomerat , asa ca eu numai lunea si am fost. dar ieri a tecut foarte greu rindul, ca lucra numai o singura pesoana la informatii, (de obicei sunt 3). asa ca daca m-am inscris la oa 11 si eram pesoana 80 , am tecut numai aproape de oa 15. Da cred ca asta e o exceptie , de regula se trecea mult mai repede alte ori.

oleselu85Date: Marţi, 14-Dec-2010, 2:01 PM | Message # 162
Sergent
aha, inseamna ca tu tot eri ai fost originaltv...si eu am fost eri si eram 84 pe lista...cred ca te si tin minte:) da eu am insistat la doamna si mi-a zis si ziua cand dau juramantul

oleselu85

ionut_baltagDate: Marţi, 14-Dec-2010, 6:15 PM | Message # 163
Începator
cine a depus in luna aprilie 2010 la Iasi

ionut

nutaDate: Marţi, 14-Dec-2010, 9:14 PM | Message # 164
Colonel
oleselu85 si originalv mersi pentru informatii
bafta!

caleanDate: Vineri, 17-Dec-2010, 10:57 AM | Message # 165
Sergent
eu am depus pe 7 aprilie la iasi

Adaugat (17-Dec-2010, 11:57 Am)
http://cetatenie.just.ro/Home....10.aspx aici e lista persoanelor care tre sa depuie juramintul

Gregory0405Date: Vineri, 17-Dec-2010, 1:28 PM | Message # 166
Major general
calean, ai uitat sa mentionezi ca aceasta e lista celor ce vor depune juramantul la Bucuresti, or restul ce depun la Iasi, sau alte centre precum si la Chisinau, din cate cunosc depun juramantul la Chisuinau si lista acestora nu exista...

Adaugat (17-Dec-2010, 1:20 PM)
Da sotia mea a trimis o scrisoare la Bucuresti si a primit un raspuns potrivit caruia dosarul ei este in comisie, de parca comisia asta e un cabinet in care se intra si se iese... Ni s-a remis o scrisoare in care era stipulat ca dosarul e in comisie si ca vom fi anuntati cand vom primi ordinul. Oricum asta nu ne incalzeste cu nimic, dar cel putin stim ca dosarul a INTRAT in comisie, si acolo e cald si bine si curat si nu se prafuieste sau sta si ingheata undeva afara in zapada smile Cat o sa mai dureze... naiba sa stie, oricum nu 5 luni, nu 6 , si nici macar nu 10, banuiesc, pentru ca pe 25 decembrie deja sunt 9 luni, si eu personal am foarte mari dubii ca OUG lucreaza si a primit cineva cetatenia in 5 luni. Poate numai cei ce au mers la Bucuresti si au depus dosarul, si inca se mai zice ca nu conteaza unde depui dosarul. ba conteaza, si din cate citesc conteaza sa iti inchiriezi si un apartament in mahala unde se afla ANC pentru ca treb sa-i vizitezi zilnic, ca altfel risti sa treaca 5 ani da nu 5 luni smile

Adaugat (17-Dec-2010, 2:28 PM)
Da sotia mea a trimis o scrisoare la Bucuresti si a primit un raspuns potrivit caruia dosarul ei este in comisie, de parca comisia asta e un cabinet in care se intra si se iese... Ni s-a remis o scrisoare in care era stipulat ca dosarul e in comisie si ca vom fi anuntati cand vom primi ordinul. Oricum asta nu ne incalzeste cu nimic, dar cel putin stim ca dosarul a INTRAT in comisie, si acolo e cald si bine si curat si nu se prafuieste sau sta si ingheata undeva afara in zapada smile Cat o sa mai dureze... naiba sa stie, oricum nu 5 luni, nu 6 , si nici macar nu 10, banuiesc, pentru ca pe 25 decembrie deja sunt 9 luni, si eu personal am foarte mari dubii ca OUG lucreaza si a primit cineva cetatenia in 5 luni. Poate numai cei ce au mers la Bucuresti si au depus dosarul, si inca se mai zice ca nu conteaza unde depui dosarul. ba conteaza, si din cate citesc conteaza sa iti inchiriezi si un apartament in mahala unde se afla ANC pentru ca treb sa-i vizitezi zilnic, ca altfel risti sa treaca 5 ani da nu 5 luni smile

malhazDate: Vineri, 17-Dec-2010, 4:50 PM | Message # 167
Major
Reputaţie: 4
Gregory0405,
ce onoare!ai aparut din nou pe forum!doar ca cu prostii de ale tale....numai duce lumea in eroare cu dezinformarile tale....ceia ce scrii tu sunt niste pareri de ale tale(pe care le respect biggrin )insa nici decum indrumari sau chiar mai mult informatii....tiau dat grad de general asemeni cum iau dat si lui Voronin! wink

Gregory0405Date: Luni, 20-Dec-2010, 2:08 PM | Message # 168
Major general
malhaz, daca ai intentia sa ma ataci mai departe, fa-o in off topic. O sa-ti explic pe degete cine sunt si cum am luat gradul de general. Apropo daca vrei ti-l cadonez tie, pentru ca din avatar inteleg ca putere ai dar respect, minte si tot ce i se cade unui om intelept nu le ai. Dar daca vrei, reiterez, hai sa ne vedem in off topic si vedem cine si ce cunoaste si cine e pe forum din greseala. Ce zici? Daca tot nu ai astampar si ai venit pe forum sa faci observatii si replici prostesti. Ne vedem?

adminDate: Luni, 20-Dec-2010, 6:58 PM | Message # 169
General
Grupă: Administrator
Reputaţie: 68
malhaz,Gregory0405, calm down va rog, daca tot ne consideram persoane intelectuale, cu aspiratii europene, haideti sa incercam sa ne purtam caatare, malhaz, daca nu esti deacord cu ce a scris Gregory0405, n-ai decat sa scrii acest lucru, insa in mod civilizat si fara a jigni.
Cat priveste rangurile...e decizia mea, si nu accept nici un comentariu in aceasta privinta!
Sper ca aici s-a incheiat mica voastra "cearta", daca totusi doriti cu tot dinadinsul sa continuati, o puteti face aici http://vreau-cetatenie.eu/forum/20-106-1 , mesajele offtopic care vor mai fi postate aici, vor fi sterse, iar utilizatorii sanctionati!

O seara buna tuturor!

Ai aflat ceva nou de pe acest site?! Multumeste! Da un click pe reclama!

malhazDate: Luni, 20-Dec-2010, 7:25 PM | Message # 170
Major
Reputaţie: 4
admin,
nam jignit pe nimeni...miam expus parerea personala in public....e un drept si asta...din cite stiu eu....daca tot vb de aspiratii europene!

Gregory0405Date: Marţi, 21-Dec-2010, 11:21 AM | Message # 171
Major general
Si totusi permiteti-mi sa imi exprim scepticismul vis-a-vis de acordarea cetateniei in 5 luni, si nici macar in 10. Argumentez, ca unii sa nu zica ca aberez wink Potrivit informatiei oficiale de pe site-ul ANC, avem: Termenul legal de avizare a cererii de redobândire a cetăţeniei române este de maximum 5 luni de la data la care se constată că dosarul este complet. Dosarul este complet în momentul în care se constată că actele sunt depuse în integralitatea lor, sunt valide, şi s-au obţinut toate avizele de la instituţiile cu care ANC conlucrează.. Intrebarea mea catre cei de pe forum care detin informatia data. Cat timp se decide daca dosarul e complet sau nu? Cat timp dupa cele 5 luni trebuie sa mai astepti ordinul cu care mergi sa depui juramantul??? Cat???
Iata intrebarile la care am vrea raspuns, pentru ca fara un raspuns clar, sau cu unul evaziv poti sa astepti cetatenia si 3 ani, cum am asteptat-o eu. Cu alte cuvinte, daca asteptam o vesnicie Comisia sa zica ca dosarul indeplineste toate conditiile, daca asteptam o a doua vesnicie ordinul (apropo termenul pana la ordin nu e scris nicaieri) ma tem ca riscam sa asteptam doua veshnicii, or nu este nimic veshnic sub soare smile
Parerea mea...

romanDate: Marţi, 21-Dec-2010, 11:43 AM | Message # 172
Major general
Gregory0405, salut nu cred ca ar trebui de asteptat 3 ani eu am depus pe 02 02 2010 si pe 07 12 2010 am primit aviz pozotiv si nm de ordine deja sunt programat pu juramint dar scrisoarea cu ordin inka nu mea wenit acasa!de aceea va swatuiesc ca dupa 7-8-9-10 luni plecati la registratura ANC .sau incercati scrieti meil eu am trimis meil si dupa 1 ora am primit rsp.Atentionez daca scriti meil scriti datele vostre de contact :num prenume fiul/fiica X y CU DOMICILIU Z cind ati depus ,unde ,si num dosarului...nu uitati de cuvintele de aur ....atuncea la sigur cewa cewa ar ttrebui sa primiti !NU DISPERATI

Gregory0405Date: Marţi, 21-Dec-2010, 12:17 PM | Message # 173
Major general
roman, Merci mult, suna destul de promitator. Eu sper ca asa si va fi. Am scris deja scrisoare la ANC si am primit si raspuns, sper sa fie la fel de corecti si in ceea ce priveste ordinul si sa-l primim cat mai curand. Asa, sau altfel, voi reveni cu detalii, impresii si experiente negative au pozitive, care nu ar fi acelea...

Bafta la toti!

CostelDate: Marţi, 21-Dec-2010, 1:27 PM | Message # 174
Lieutenant
Reputaţie: 3
Salut Roman!Spune terog unde ai depus tu dosarul?

Attachments: 6432496.jpg(35Kb)

romanDate: Marţi, 21-Dec-2010, 4:21 PM | Message # 175
Major general
Costel, am depus la Bucuresti pe 02 02 2010 am primit rsp pe 7 12 2010 dar scrisoarea nu mea wenit inka.daca ai depus in februarie marte pleaka la registratura la ANC

Vasiok1987Date: Marţi, 21-Dec-2010, 4:52 PM | Message # 176
Sergent
romin scrie terog un model de scrisoare cum ai trimis tu mersi....

BV

vahabitDate: Duminică, 02-Ian-2011, 0:04 AM | Message # 177
Lieutenant
Reputaţie: 5
buna! cine poate, ajutati-ma! fratele meu a depus in septembrie dosarul pt redobandirea cetateniei (la Chisinau). Dupa cum stiti, la chisinau nu se da nr dosarului. Ce trebuie de facut ca sa alfe nr dosarului, unde trebuie sa se adreseze. Va multumesc!

Smile, be positive!

nutaDate: Duminică, 02-Ian-2011, 11:31 AM | Message # 178
Colonel
buna vahabit trebuie sa scrie un email la ANC pe aceasta adresa:
cetatenie@just.ro aici iti vor spune numarul dosarului,bafta!

Mesaj editat de nuta - Duminică, 02-Ian-2011, 11:33 AM

tanassyDate: Duminică, 02-Ian-2011, 12:50 PM | Message # 179
Colonel
Grupă: Forum Moderator
Reputaţie: 95
roman,

spune te rog pentru ce data te-ai inscris la juramint? Vreau sa imi dau seama cat cu cat timp inainte se programeaza pentru juramint. Multumesc anticipat.

Dosar: 4670*
Depus: 08.07.2010 Iasi
Ordin: 225/P 03Mai 2011

Pune un plus la reputatia utilizatorului ca sa il multumesti - nu scrie mesaje de multumire pe forum! Sau pune-i minus...daca te-a dezinformat!

romanDate: Luni, 03-Ian-2011, 7:00 PM | Message # 180
Major general
tanassy, eu mam inregistrat la Batli pe 11 ianuarie1la chisinau paote mai repede!bafta bafta

costesseyDate: Marţi, 04-Ian-2011, 11:28 AM | Message # 181
Începator
salut si la multi ani!!!
eu am depus dosarul la Suceava pe 21.06.2010, cu nr 10260x,am trimis o scrisoare recomandata su un e-mail la inceputul lunii decembrie,si nam primit nici un raspuns
daca am sa plec la Bucuresti,o sa primesc un raspuns referitor la stadiu dosarului?

noroc

RonnyDate: Marţi, 04-Ian-2011, 3:56 PM | Message # 182
Începator
Buna o intrebare:daca am numarul de ordine pot sa ma programez la chisinau pentru a depune juramintul fara scrisoarea care ei mi-o trimit.

mataphmotorDate: Marţi, 04-Ian-2011, 6:52 PM | Message # 183
Lieutenant
Ronny, da, poti sa te programezi...
dar din ce data ai ordin? adica pe ce data a fost emis de ANC.

RonnyDate: Miercuri, 05-Ian-2011, 7:49 AM | Message # 184
Începator
ordinul este din 23 decembrie 2010 adica sa inteleg in timp de 3 luni trebuie sa depun juramintul ,o sa ma primeasca fara scrisoarea aia blestemata ?

mataphmotorDate: Miercuri, 05-Ian-2011, 3:35 PM | Message # 185
Lieutenant
Ronny, da te primeste si fara scrisoare tre numai sa te programezi.
Felicitari

Adaugat (05-Ian-2011, 4:35 PM)
Ronny, pe 23 decembrie a fost emis de ANC sau atunci ai aflat de ordin?

digoreDate: Joi, 06-Ian-2011, 2:54 PM | Message # 186
Major
costessey, nu cred e prea devreme

Adaugat (06-Ian-2011, 3:53 PM)
Ronny, fara vorba bdute mai repede norocosule

Adaugat (06-Ian-2011, 3:54 PM)
Ronny, da cind ai depus si unde multumesc anticipat

Bafta la toti

licuraDate: Marţi, 11-Ian-2011, 1:23 PM | Message # 187
Începator
cine a depus dosarul in aprilie la bucuresti ce informatii aveti.merci

Adaugat (11-Ian-2011, 2:23 PM)
am nr la dosar 17459.de la depunere nu am primit nici un raspuns sau poate e inca devreme

lupu

RonnyDate: Marţi, 11-Ian-2011, 3:47 PM | Message # 188
Începator
Buna dati-mi va rog un model de scrisoare de urgentare a dosarului,mersi

romanDate: Marţi, 08-Feb-2011, 12:05 PM | Message # 189
Major general
sall ma intreba cinewa ,,vrea sa plece la Bucuresti la afle starea dosarului parintilor lui ,,e posibil???a incercat cinewa??kare este procedura ?

Iacob102Date: Joi, 17-Mar-2011, 8:28 PM | Message # 190
Lieutenant
buna!!!! am depus dosarul pe 11 mai 2010 la Iasi si unde as putea sa ma uit daca am sau nu ordin? unde sunt afisate toate ordinele? merci anticipat....

Attachments: 9477460.jpg(120Kb)

depus 11 mai 2010 Iasi

decelusDate: Joi, 17-Mar-2011, 10:33 PM | Message # 191
Lieutenant colonel
Reputaţie: 14
[b]Iacob102[ http://cetatenie.just.ro/Home/ORDINEANC.aspx ,poate esti pe lista...

DOSAR DEPUS: 23 IUNIE 2010 IASI
Dosar nr:458**
ORDIN:221 DIN 27.04.2011,JURAMINT 18 MAI
Ti-a placut Raspunsul utilizatorului, Adauga un PLUS la Reputatie!

svetlana25Date: Vineri, 18-Mar-2011, 10:16 AM | Message # 192
Major general
Reputaţie: 24
licura, sigur ca nu e devreme,eu am nr de dosar 17853 si ordin emis deja.Am depus in mai.

Cu acte in ordine.

arinaDate: Vineri, 18-Mar-2011, 11:38 AM | Message # 193
Major
Reputaţie: 2
a mai scris cineva pe forum, ca sunt scurgeri de informatii ale dosarelor
o alta dovada:

o prietena a fost telefonata acasa de un domn, s-a prezentat ca e de la ministerul justitiei, a inceput sa vorbeasca asa de pe mai departe)))
a intrebat-o daca are scrisoarea cu ordinul, ia zis ca ordinul ei este deja
(ea a depus in iunie la bucuresti),si i-a mai zis ca daca doreste sa ajunga scrisoarea mai repede trebuie sa plateasca 50 euro, surprised fiind informata si desteapta, ea l-a luat la intrebari de unde cunoaste, de unde are informatiile smd, ala nu stia cum sa-i zica si i-a zis ca vorbim diseara dupa 5(domn de la ministerul justitiei suna dupa 5!!!), apropos prietena mea a expediat e-mailuri cu stadiul dosarului la adresele procetatean@presidency.ro cetatenie@just.ro nu stiu daca acestea au vreo legatura, dar sigur scurgeri de informatie sunt!!! de unde si pana unde cineva te suna din senin acasa si incepe sa fraiereasca lumea ?!!!

arina

PatriotDate: Luni, 21-Mar-2011, 10:26 AM | Message # 194
Începator
Sal, la toata lumea, am o intrebare, sotia a depus acum o lune dosarul in Chisinau, cum se poate de afla numarul dosarului si daca asa ceva e posibil, sau cit timp trebuie sa treaca ca sa il afle?

P.S. Mersi mul anticipat!!!

Sunt Roman si punctum

nutaDate: Luni, 21-Mar-2011, 11:15 AM | Message # 195
Colonel
patriot
Către MINISTERUL JUSTITIEI ROMANIEI
În atenţia Autoritatii Naţionale pentru Cetăţenie

CERERE
DE COMUNICARE A NUMĂRULUI DE INREGISTRARE
ŞI STADIUL SOLUŢIONARII A DOSARULUI PENTU REDOBÂNDIREA CETĂŢENIE ROMÂNE

Eu subsemnatul NUMELE SI PRENUMELE ,fiul lui NUMELE PRENUMELE TATALUI si NUMELE PRENUMELE MAMEI,născut la ziua/luna/anul in satul/orasul DENUMIREA LOCALITATII, cetăţean moldovean (sau alta cetatenie), de origine română, cu reşedinţa actuală in Republica Moldova (sau tara de resedinta),str. n. satul/orasul , raionul ,regiunea , am depus dosarul pentru redobândirea cetăţeniei române la SPECIFICA UNDE AI DEPUS DOSARUL in data de ziua/luna/anul.
Prin prezenta cerere, rog a mi se comunica numărul de înregistrare şi stadiul soluţionării dosarului meu pentru redobândirea cetăţeniei române la adresa : str. n. satul/orasul r-nul , reg. , Republica Moldova (sau tara de resedinta),cod postal .
Vă mulţumesc anticipat.
NUMELE PRENUMELE
Semnătura _______________
Email:
Tel.:

Data ziua/luna/anul

bafta!

PatriotDate: Luni, 21-Mar-2011, 11:26 AM | Message # 196
Începator
nuta mersi mult

Adaugat (21-Mar-2011, 12:26 PM)
nuta sa inteleg ca trebue sa scriu aceasta scrisoare care ministerul justitiei si sa o rimit in Romania, sau se poate la ambasada romana? si care este adresa?

Sunt Roman si punctum

Mesaj editat de Patriot - Luni, 21-Mar-2011, 11:30 AM

nutaDate: Luni, 21-Mar-2011, 1:57 PM | Message # 197
Colonel
Quote (Patriot)
nuta sa inteleg ca trebue sa scriu aceasta scrisoare care ministerul justitiei si sa o rimit in Romania, sau se poate la ambasada romana? si care este adresa?

cel mai bine trimite pe e-mail la: cetatenie@just.ro raspund destul de repede..
poti trimite si scrisoare la Adresa: Strada Smârdan nr.3, sector 3, Bucuresti.
Bafta!!

alexDate: Duminică, 27-Mar-2011, 8:37 PM | Message # 198
Sergent
am si eu o intrebare: as putea daca as avea procura sa ma interesez de stadiul dosarului unei persoane chiar daca ea nu este ruda cu mine?
si 2. este adevarat ca pt informatii se poate merge si lunea la DC?

kingsoftDate: Luni, 28-Mar-2011, 7:16 AM | Message # 199
Lieutenant
alex, da este si luni,zi lucratoare la D C!!!

telenesti01Date: Marţi, 24-Mai-2011, 9:16 PM | Message # 200
Începator
[size=11][font=Times][b]puteti sa-mi spuneti in ce stadiu se afla dosarul cu nr : 153856 depus la Bucuresti in data de : 10.11.2010

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » stadiul dosarului
Pagina 4 din 6«123456»
Căutare: