Dosar în curs de execuție - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 10-Dec-2016, 1:46 PM
Bine ai venit Oaspete |

Dosar în curs de execuție - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosar în curs de execuție (Cerere privind comunicarea stadiului de soluționare a dosare)
Dosar în curs de execuție
JannaDate: Luni, 07-Apr-2014, 9:59 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Bună seara tuturor, am depus dosarul pentru redobândirea cet. române la data de 18.09.2012, la Chișinău, eventual, misiunea diplomatică mi-a eliberat chitanța, în care mi s-a atribuit nr. dosarului C-87XXX din 18.09.2012. Menționez, că sunt în așteptarea ordinului de 1 an și 7 luni, și, fiind curioasă de strea lucrurilor am început să expediez e-mailuri către ACN, la care aceasta mi-a răspuns ” 1.Cererea dumneavoastră privind redobândirea cetăţeniei române, ce formează obiectul dosarului nr.  75XXX/RD/2012, a fost înaintată Comisiei pentru Cetăţenie, în vederea verificării îndeplinirii condiţiilor prevăzute de Legea cetăţeniei române nr. 21/1991, republicată.
2. La finalizarea procedurii administrative de redobândire a cetăţeniei române, vi se va comunica, din oficiu, prin scrisoare recomandată, ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie.
3. În eventualitatea în care vă schimbaţi adresa de domiciliu, vă rugăm să ne informaţi, prin petiţie scrisă, cu privire la noul domiciliu.”
ATENȚIE! de aici îmi apar cîteva întrebări: a. de ce nr. dosarului indicat în chitanță nu coincide cu cel din scrisoarea parvenită de la ACN? b. în cît timp de la primirea scrisorii mă pot aștepta la ieșirea ordinului tipizat ? Mersi anticipat.

ciolimamaDate: Luni, 07-Apr-2014, 11:58 PM | Message # 2
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 21
Janna, Pentru ca, primul este numarul bonului de plata, iar
numarul dosarului este cel care ti s-a comunicat de ANC.
1 an si 7 luni e cam putin mai ai de asteptat.
Poti urmari aici cum merg treburile http://devinroman.info/map

JannaDate: Marţi, 08-Apr-2014, 0:16 AM | Message # 3
Începator
Mulțumesc pu informație utilă...am verificat tabela, și chiar după mine am  ”o vecină”, a cărei ordin a fst publicat încă anul trecut, atunci eu cît să mai aștept? ea o așteptat jumate de an, și eu 1 an și 7 luni, dar tu spui că e puțin...(((

ciolimamaDate: Marţi, 08-Apr-2014, 12:25 PM | Message # 4
Colonel
Reputaţie: 21
Janna, Cu parere de rau asta-i soarta celor ce au depus in 2012.
Mai ales daca au depus la Chisinau sau Balti.
Are lumea si cite 2 ani si ceva de asteptare. Dar oricum situatia
s-a ameliorat. Emit cite 5 - 6 ordine pe saptamina, putina rabdare.

umairrehman944Date: Sâmbată, 31-Mai-2014, 2:26 PM | Message # 5
Începator
You don't take those carbohydrates and burn them Justin exercises you eventually going to produce that white back that white stubborn tension in fact so by managing sugar better you're going to lose weight because you’re managing white back production better that's the power of green coffee bean extract okay Optimal Stack the weight loss here was that here was a study again randomized is that a good one double prime good placebo-controlled good right now I'm going to I'm going to add another word to your vocabulary for studies it's called crossovers what that means is you as ad person with so you were in the study here........
http://musclesandstrengths.com/

castean_46Date: Joi, 31-Iul-2014, 2:13 PM | Message # 6
Sergent
Bună ziua,

1. Cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române, ce formează obiectul dosarului nr. 14***/RD/2013, va fi examinată de către Comisia pentru Cetăţenie la un termen ce va fi stabilit după primirea relaţiilor solicitate de la instituţiile competente, potrivit art. 16 din Legea cetăţeniei române nr. 21/1991, republicată.
2. La finalizarea procedurii administrative de redobândire a cetăţeniei române, vi se va comunica, din oficiu, prin scrisoare recomandată, ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, la adresa de domiciliu/reşedinţă. De asemenea, ordinul va putea fi consultat şi pe site-ul nostru la adresa http://cetatenie.just.ro/ , rubrica Ordine.
3. În eventualitatea în care vă schimbaţi adresa de domiciliu, vă rugăm să ne informaţi, prin petiţie scrisă, cu privire la noul domiciliu.

Cu stimă,

Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie

Ce spuneți mai am mult de asteptat ?????? wink

MedelinaDate: Miercuri, 13-Aug-2014, 3:26 PM | Message # 7
Începator
buna ziua, am si eu o intrebare.. am permis de sedere (cu adresa si domiciliu (camin) ) in Romania valabil pana in 2015, in care CNP este altul decat in buletin.. am pregatit toate actele pentru dosar, si in toate, CNP-ul este acel din buletin, dar in cazierul judiciar romanesc CNP-ul este ala din permisul de sedere.. credeti ca este o greseala sa am in acte 2 CNP-uri diferite.. cum as putea sa rezolv? la politie mi-a spus ca sa merg cu permisul de sedere la depunerea dosarului si daca nu imi accepta sa vin inapoi sa-mi modifice cazierul nu stiu cum...

Adăugat (13-Aug-2014, 3:26 PM)
---------------------------------------------
si inca ceva. am facut procura pe o persoana care are domiciliu in Romania, dar la politie nu mi-a cerut procura, nici nu s-a uitat pe ea.. cred ca nu stia cum sa o foloseasca, sau nu stiu... bash sunt ametita nu stiu cum sa procedez

t-pavlikDate: Luni, 02-Feb-2015, 4:01 PM | Message # 8
Începator
Buna ziua. am si eu o intrebare de felul acesta. Am trimis si eu un mail la ANC privind starea solutionarii cererii de redob. la care am primit raspunsul ca cererea mea va fi analizata de catre comisie in sedinta din data de 26/01/2015. Pe data de 30 am primit inca un raspuns in care se scrie "Întrucât la termenul fixat pentru dezbaterea cererii, procedându-se la verificarea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, s-a constatat necesitatea primirii unor relaţii de la autorităţile abilitate a le furniza, utile în soluţionarea acesteia, acesta a fost prorogat succesiv.
Apreciem că dosarul este complet în momentul în care se constată că actele sunt depuse în integralitatea lor şi s-au obţinut toate relaţiile de la instituţiile cu care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie conlucrează.
Prin urmare, la acest moment, cererea dumneavoastră este în curs de soluţionare şi urmează să vi se comunice, din oficiu, prin scrisoare recomandată, Ordinul Preşedintelui ANC" Nu prea am inteles din cele scrise(romana am studiat in scoala ucr.) ce inseamna "prorogat succesiv" si este complet sau nu dosarul? Cam cat timp mai poate dura procedura?

VladislavaDate: Luni, 02-Feb-2015, 4:32 PM | Message # 9
Colonel
Reputaţie: 24
Exact asa raspuns am primit si eu, comisia a avut loc pe data de 17.11.2014.
Inseamna ca mai avem de asteptat.
Dupa cum inteleg eu toata procedura urmeaza ca Comisia sa primeasca careva avize de la anumite institutii (de exemplu, daca n-ai condamnat o crima pe teritoriul Romaniei s.a.m.d):

http://vreau-cetatenie.eu/forum/15-241-33504-16-1358426717

vasiliysidorov5Date: Luni, 02-Feb-2015, 8:43 PM | Message # 10
Începator
Reputaţie: 2
Мой вопрос, наверно, тоже подходит под этот топик, но если модераторы выделили бы его в отдельную тему, посвященную досарам 2014 года (с заголовком вроде "Dosare depuse in 2014"), то было бы ещё лучше. Я подавал документы в июне 2014 в Кишинёве. Я всё никак не мог собраться написать запрос в ANC, но под новый год написал и 5 января получил ответ:

1. Cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române, ce formează obiectul dosarului nr. 13***/RD/2014, va fi examinată de către Comisia pentru Cetăţenie la un termen ce va fi stabilit după primirea relaţiilor solicitate de la instituţiile competente, potrivit art. 16 din Legea cetăţeniei române nr. 21/1991, republicată.

2. La finalizarea procedurii administrative de redobândire a cetăţeniei române, vi se va comunica, din oficiu, prin scrisoare recomandată, ordinul preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, la adresa de domiciliu/reşedinţă. De asemenea, ordinul va putea fi consultat şi pe site-ul nostru la adresa http://cetatenie.just.ro/ , rubrica Ordine.

3. În eventualitatea în care vă schimbaţi adresa de domiciliu, vă rugăm să ne informaţi, prin petiţie scrisă, cu privire la noul domiciliu.

Затем на следующий запрос 14-го января получил другой ответ:
Urmare a petiţiei privind cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române, înregistrată la Secretariatul Tehnic al Comisiei pentru Cetăţenie sub nr. 13***/RD/2014, vă comunicăm următoarele:

Conform art.16 alin. (2) lit. c) din Legea nr.21/1991, republicată, preşedintele Comisiei pentru Cetăţenie a fixat data la care Comisia pentru cetăţenie urmează să verifice îndeplinirea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, în interiorul termenului de 5 luni prevăzut de lege.

Întrucât la termenul fixat pentru dezbaterea cererii, procedându-se la verificarea condiţiilor necesare redobândirii cetăţeniei române, s-a constatat necesitatea primirii unor relaţii de la autorităţile abilitate a le furniza, utile în soluţionarea acesteia, acesta a fost prorogat succesiv.

Apreciem că dosarul este complet în momentul în care se constată că actele sunt depuse în integralitatea lor şi s-au obţinut toate relaţiile de la instituţiile cu care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie conlucrează.

Prin urmare, la acest moment, cererea dumneavoastră este în curs de soluţionare şi urmează să vi se comunice, din oficiu, prin scrisoare recomandată, Ordinul Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie.

Хотелось бы узнать какие ответы получили другие люди, подававшие в 2014 году. Также интересно, означает ли второе письмо, что не позже чем через 5 месяцев от 14 января по моему делу будет принято решение?

Mesaj editat de vasiliysidorov5 - Luni, 02-Feb-2015, 8:45 PM

valentina2Date: Luni, 02-Feb-2015, 9:14 PM | Message # 11
Colonel
vasiliysidorov5,    practic atit primul cit si al 2-lea raspuns sint standarte doar ca periodic cei de la ANC  schimba formularea raspunsului
Sotul meu are 2 ani si aproape 5 luni , iar ultimul an astfel de raspunsuri am avut cu zecile si tot inca nimic asa si nu a aparut in ordin , deci este un raspuns standart care zice ca inca nu au primit avizele necesare si ca mai e de asteptat 
Niste ticalosi !!!!!!!!!!!!!!!!!

Adăugat (02-Feb-2015, 9:14 PM)

Citat t-pavlik ()
Nu prea am inteles din cele scrise(romana am studiat in scoala ucr.) ce inseamna "prorogat succesiv" si este complet sau nu dosarul? Cam cat timp mai poate dura procedura?
t-pavlik, aici se are in vedere ca in data de 26 ianuarie cind a fost examinat dosarul tau nu erau prezente toate avizele de la organele cu care ei conlucreaza si din aceasta cauza a fost aminat dosarul pina la primirea avizelor care lipsesc , sotul meu a vut deja vre-o 5 comisii si asa si nu au avizele dobitocii a depus inca in 2012  asa de bine isi fac treaba nemernicii  cool sleep

vasiliysidorov5Date: Luni, 02-Feb-2015, 10:11 PM | Message # 12
Începator
Всё-таки, мне кажется, что первое письмо логически предшествует второму и они не равнозначны. Если они равнозначны, то наверняка кто-то получал их в обратном относительно моего порядке. Есть ли на форуме такие люди? В первом письме говорится "Cererea... va fi examinată de către Comisia pentru Cetăţenie la un termen ce va fi stabilit după primirea relaţiilor solicitate de la instituţiile competente...", а во втором "preşedintele Comisiei pentru Cetăţenie a fixat data la care Comisia pentru cetăţenie urmează să verifice îndeplinirea condiţiilor necesare..." и "... s-au obţinut toate relaţiile de la instituţiile cu care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie conlucrează". На мой взгляд, в первом говорят, что после получения ответов на запросы зафиксируют дату, а во втором говорят, что зафиксировали дату и все ответы получили. Любопытно, что словосочетание "prorogat succesiv" мой знакомый, для которого румынский родной, истолковал в точности наоборот, чем valentina2. Хотя по словарю: prorogat - Care a fost prelungit sau amînat, succesiv - Care urmează unul după altul, то есть вариант Валентины2 больше соответствует словарю. Но тогда непонятно, как это соотносится со следующим абзацем письма? Одни загадки. Кстати, valentina2, а как вы определяете сколько было комиссий?

Mesaj editat de vasiliysidorov5 - Luni, 02-Feb-2015, 10:12 PM

Nigol-NoiDate: Marţi, 03-Feb-2015, 8:08 AM | Message # 13
Lieutenant general
Reputaţie: 45
vasiliysidorov5
in 1 asteptau primirea avizelor
in a 2 deja au fixat o data pentru ca sa intre dosarul in comisie
in general aceste scrisori comporta o nuanta generala de alb-bine stii precis ca la tine e ok si doarul e in curs de examinare
Nu sint prea informative
Apropo in apararea lor de ce folosesc asa termeni ca - prorogat succesiv- ei nu au dreptul sa divulge informatii altor persoane decit solicitantului prin scrisoare recomandata, asa ca aceste informatii ne sint oferite printre rinduri in email si cred ca este deja un +.
Pozitiv Da smile (mai ales dupa ce stai cu pasaportul in buzunar) apropo eu tot sint unul din cei care au asteptat 2 ani.
Succes la toti cei care asteapta si rabdare

valentina2Date: Marţi, 03-Feb-2015, 9:32 AM | Message # 14
Colonel
Citat vasiliysidorov5 ()
На мой взгляд, в первом говорят, что после получения ответов на запросы зафиксируют дату, а во втором говорят, что зафиксировали дату и все ответы получили.
 vasiliysidorov5,   da corect in primul zic ca se va fixa data comisiei ,,после получения ответов на запросы''
in al doilea insa zic ca intrucit la data cind s-a examinat dosarul au depistat ca nu au primit raspuns la toate ,,zaprosurile''  deci respectiv au anulat examinarea dosarului si  solutionarea acestuia pina  la momentul cind vor primi raspuns la toate ,,zaprosurile'' biggrin
deci probabil un pic nu ai inteles in al 2-lea zic ca nu au primit ,,zaprosurile''

Citat vasiliysidorov5 ()
Кстати, valentina2, а как вы определяете сколько было комиссий?

vasiliysidorov5,  din raspunsurile lor  pe care le-am primit periodic si au fost cam 5

spre ex :

Urmare petiţiei adresate Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie, vă facem cunoscute următoarele:
Cererea dumneavoastră de redobândire a cetăţeniei române, ce formează obiectul dosarului nr. 82xxx /RD/2012,  va fi analizată de către Comisia pentru Cetăţenie in sedinţa din data de 30.09.2014 în vederea verificării îndeplinirii condiţiilor prevăzute de lege. După avizarea de către Comisia pentru Cetăţenie, urmează ca cererea dumneavoastră să fie inclusă pe un Ordin al Preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie care vi se va comunica, din oficiu, prin scrisoare recomandată, la adresa de domiciliu/reşedinţă. De asemenea, ordinul va putea fi consultat şi pe site-ul nostru la adresahttp://cetatenie.just.ro/, rubrica Ordine.

de atunci au trecut 4 luni si nimic , dar cred ca luna aceasta iar ar trebui aiba loc o noua comisie si sper sa fie si ultima  cool

Mesaj editat de valentina2 - Marţi, 03-Feb-2015, 10:24 AM

vasiliysidorov5Date: Marţi, 03-Feb-2015, 11:59 AM | Message # 15
Începator
[quote=Nigol-Noi;52298]ei nu au dreptul sa divulge informatii altor persoane decit solicitantului prin scrisoare recomandata, asa ca aceste informatii ne sint oferite printre rinduri in email [/quote]
То есть, если я им отправлю письмо по почте, а не по интернету, то они мне могут выслать более подробный ответ? Я правильно вас понял?
[quote=valentina2;52301]au depistat ca nu au primit raspuns la toate ,,zaprosurile''[/quote]
Я понял, что вы так трактуете абзац, начинающийся словами "Întrucât la termenul fixat...". Хорошо, допустим. Тогда повторю ещё раз, что в следующем абзаце написано "...şi S-AU OBTINUT TOATE RELATIILE de la instituţiile cu care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie conlucrează". Получается один абзац противоречит другому?
И ещё пара вопросов к Валентине2. Письма с датами комиссий вы получали по электронной почте или по обычной? Эти пять комиссий проходили в течение 5-ти месяцев от первого подобного ответа?

Nigol-NoiDate: Marţi, 03-Feb-2015, 12:23 PM | Message # 16
Lieutenant general
Reputaţie: 45
vasiliysidorov5
То есть, если я им отправлю письмо по почте, а не по интернету, то они мне могут выслать более подробный ответ? Я правильно вас понял? 
Ma indoiesc ca va fi un raspuns mai detaliat, dar va fi un raspuns oficial cu situatia dosarului la moment.
Inca odata despre cele ce scriu ei in email tre de citit sensul din toata scrisoarea nu din abzaturi aparte.
Sensul book

VladislavaDate: Marţi, 03-Feb-2015, 5:21 PM | Message # 17
Colonel
[quote=Nigol-Noi;52308]Sensul [/quote]

Sensul de obicei este asa: "Mai aveti de asteptat"
book

Mesaj editat de Vladislava - Marţi, 03-Feb-2015, 5:22 PM

valentina2Date: Marţi, 03-Feb-2015, 9:13 PM | Message # 18
Colonel
Citat vasiliysidorov5 ()
И ещё пара вопросов к Валентине2. Письма с датами комиссий вы получали по электронной почте или по обычной?

vasiliysidorov5, da prin posta electronica 

Citat vasiliysidorov5 ()
Эти пять комиссий проходили в течение 5-ти месяцев от первого подобного ответа?

nu , aceste raspunsuri le-am primit in interiorul perioadei de 2 ani 4 luni

ir in privinta abzatului unde zici ca se contrazic nu este adevarat , daca citesti atent o sa intelegi ca ei doar te informeaza ca dosarul se va considera complet cind vor avea, sau vor obtine toate avizele cerute dar nicidecum nu zic ca le-au primit deja 

,,Apreciem că dosarul este complet în momentul în care se constată că actele sunt depuse în integralitatea lor şi s-au obţinut toate relaţiile de la instituţiile cu care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie conlucrează.''

vasiliysidorov5Date: Marţi, 03-Feb-2015, 10:03 PM | Message # 19
Începator
Ну ладно, я понял доминирующую на форуме трактовку второго письма. У меня нет цели никого переубеждать, я лишь выскажу своё мнение. Всё-таки я склоняюсь к тому, что упомянутом абзаце говорится, что ответы на все запросы были получены, так как в нем нет ни одного глагола в будущем времени или условном наклонении (рум. сondițional). Другое дело, это не значит, что в течение 5-ти месяцев я буду в приказе, потому что, насколько мне известно, никакого сурового наказания за нарушение сроков для ANC не предусмотрено, чем они благополучно и пользуются. Тем не менее спасибо всем, кто пытался мне разъяснить свою точку зрения.
Ещё вопрос по ответам из ANC. Есть ли где-нибудь список типичных ответов от ANC с примерами в хронологическом порядке по мере рассмотрения досара?

Mesaj editat de vasiliysidorov5 - Marţi, 03-Feb-2015, 10:04 PM

valentina2Date: Miercuri, 04-Feb-2015, 9:08 AM | Message # 20
Colonel
Citat vasiliysidorov5 ()
Всё-таки я склоняюсь к тому, что упомянутом абзаце говорится, что ответы на все запросы были получены, так как в нем нет ни одного глагола в будущем времени или
 vasiliysidorov5, atunci inseamna ca nu mai are rost discutia de aici daca tu consideri ca tu ai inteles mai bine sensul  decit vorbitorii nativi de l. romana care o vorbesc de la nastere
Da ma rog,  eu una nu ma mai implic sleep

VladislavaDate: Miercuri, 04-Feb-2015, 10:09 AM | Message # 21
Colonel
[quote=vasiliysidorov5;52341] Всё-таки я склоняюсь к тому, что упомянутом абзаце говорится, что ответы на все запросы были получены, так как в нем нет ни одного глагола в будущем времени или условном наклонении (рум. сondițional)[/quote]

Incearca sa traduci fraza "Apreciem că dosarul este complet în momentul în care se constată că actele sunt depuse în integralitatea lor şi s-au obţinut toate relaţiile de la instituţiile cu care Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie conlucrează" in Google Translate si vei vedea ca e vorba de viitor daca nu crezi persoanelor de pe forum.

P.S. Si in orice caz raspunsuri de la ANC sunt tipice. Erau cazuri cand oamenii primeau scrisori in care se spunea ca "inca nu-s avize" dar dupa asta in 10 zile apareau in ordine, asa ca linistete-te si asteapta.

Mesaj editat de Vladislava - Miercuri, 04-Feb-2015, 10:10 AM

vasiliysidorov5Date: Miercuri, 04-Feb-2015, 8:27 PM | Message # 22
Începator
Каюсь, я действительно неправильно перевёл.
[quote=valentina2;52345]consideri ca tu ai inteles mai bine sensul  decit vorbitorii nativi[/quote]
[quote=Vladislava;52349]daca nu crezi persoanelor de pe forum[/quote]
Да дело не в том, что я верю или не верю кому-то. Перед тем как писать на форуме, я попросил перевести эти письма пару знакомых, для которых тоже румынский язык родной. Их вариант перевода совпал с моим. Ну и на всякий случай я решил также спросить мнение форумчан. В чём нестыковка я не мог понять пока по совету Владиславы не залез в гугл переводчик. Видимо, мои товарищи читали невнимательно. Но теперь всё встало на свои места. Спасибо всем за разъяснения.

Adăugat (04-Feb-2015, 8:27 PM)
Кстати, как делать цитаты по-человечески?

t-pavlikDate: Miercuri, 11-Feb-2015, 11:12 AM | Message # 23
Începator
[quote=Vladislava;52274]Exact asa raspuns am primit si eu, comisia a avut loc pe data de 17.11.2014.
Inseamna ca mai avem de asteptat.
Dupa cum inteleg eu toata procedura urmeaza ca Comisia sa primeasca careva avize de la anumite institutii (de exemplu, daca n-ai condamnat o crima pe teritoriul Romaniei s.a.m.d): [/quote]
Ai mai primit vreun raspuns? Ca dupe legea 44/2013 "solicitare de relatii la orice autoritati cu privire la indeplnurea conditiilor...ce urmeaza a fi comunicate Comisie intr-un termen ce nu va depasi 60 de zile"/
Caatare ar trebui sa fie deja un raspuns. cool

Mesaj editat de t-pavlik - Miercuri, 11-Feb-2015, 11:15 AM

VladislavaDate: Miercuri, 11-Feb-2015, 11:25 AM | Message # 24
Colonel
t-pavlik, am scris de doua ori (am depus in iunie 2014):
1. Ca sa aflu nr. dosarului - in octobrie 2014 (si am primit raspuns ca comisia va avea loc pe data de 17.11.2014).
2. Ca sa aflu starea solutionarii - in ianuarie 2015 (si am primit raspuns ca dosarul a fost prorogat succesiv, ca au nevoie de avize s.a.m.d).

Cred ca voi scrie in aprilie-mai inca o data.

Apropo, admin ne-a creat un topic pentru noi smile
http://vreau-cetatenie.eu/forum/15-1019-1

Mesaj editat de Vladislava - Miercuri, 11-Feb-2015, 11:27 AM

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Dosare nerezolvate?! » Dosar în curs de execuție (Cerere privind comunicarea stadiului de soluționare a dosare)
Pagina 1 din 11
Căutare: