Miercuri, 20-Sep-2017, 12:09 PM
Bine ai venit Oaspete |

Ajutor - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy, Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Ajutor
Ajutor
PopDanielDate: Marţi, 04-Oct-2011, 1:12 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Sunt cetatean roman cu rezidenta in grecia , casatority de 6 ani la ambasada romaniei din athena, cu o cetateana ucraineana cu rezidenta in grecia..Am nevoie sa stiu ce acte imi trebuie pt ca sotia mea sa obtina cetatenia in romania, si in cat timp.
Multumesc anticipat.

dumitruDate: Miercuri, 05-Oct-2011, 9:13 AM | Message # 2
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 19
http://vreau-cetatenie.eu/forum/16-107-1

stelianaDate: Miercuri, 05-Oct-2011, 8:18 PM | Message # 3
Sergent
Reputaţie: 0
oameni buni ajutati poate cineva a fost in situatia mea. azi am luat de la arhiva certificatele de deces a buneiilor si in ele au fost facute coretari,acum doar elibereaza certificate la calculator si au fast roase unele litere de cei de la arhiva si se cunoaste. asta poate sa influenteze cind vom depune dosarul p/u cetatenie, la ambasada. trebuie sa ma duc sa mi faca altele sau sa mi faca vreo stapila ca au facut ei stersaturile. le am intrebat pe cei de la arhiva daca vor merge certificatele cu aceste stersaturi si mi au spus ca da. cry cry

lilia1Date: Joi, 06-Oct-2011, 7:54 PM | Message # 4
Major
Reputaţie: 1
Salutare tuturor,mia venit o scrisoare pe postă,in care mi se cere sa completez dosarul cu consimtamintul minorului de peste 14 ani,pentru redobindirea cetataniei romine,dat prin declaratie autentificata la notar.Spuneti-mi va rog ce inseamna aceasta si ce trebuie sa fac.multumesc mult.

USM

IceHawk75Date: Joi, 08-Dec-2011, 1:26 PM | Message # 5
Lieutenant
Reputaţie: 2
Quote (lilia1)
Salutare tuturor,mia venit o scrisoare pe postă,in care mi se cere sa completez dosarul cu consimtamintul minorului de peste 14 ani,pentru redobindirea cetataniei romine,dat prin declaratie autentificata la notar.Spuneti-mi va rog ce inseamna aceasta si ce trebuie sa fac.multumesc mult.

http://cetatenie.just.ro/Home/Actenecesare/Art11L211991.aspx
Vă adresaţi la Notar şi primiţi Acordul minorului de peste 14 ani pentru R.C.R.

Mesaj editat de IceHawk75 - Joi, 08-Dec-2011, 1:26 PM

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Ajutor
Pagina 1 din 11
Căutare: