Sâmbată, 25-Noi-2017, 8:24 AM
Bine ai venit Oaspete |

depunerea dosarului - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy, Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » depunerea dosarului (va rog sa ma ajutati,astept un rsp!!!)
depunerea dosarului
AlushaDate: Joi, 10-Noi-2011, 1:55 AM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Buna,am si eu o intrebare,as fi foarte recunoscatoare daca mati ajuta,vreau sa depun dosarul si as vrea sa intreb,parintii mei sunt divortati,eu am nevoie si de certifiatul de casatorie si cel de divort?daca da atunci as vrea sa concretizez,certificatul de divort e in romina,dar cel de casatorie e in chirilita,trebuie sa fac duplicat,sau sa scot de la arhiva extrasul de pe actul de casatorie?sunt documente diferite sau e acelasi?si de care am nevoie?mersi anticipat!

tatyana_conDate: Joi, 10-Noi-2011, 12:22 PM | Message # 2
Major general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 37
Alusha, ai nevoie si de cert.de casatorie si de cel de divort. Daca actul e in romana, atunci este ok, dar daca e in chirilita, atunci trebuie sa-l perfectionez. Nu conteaza ce vei avea duplicat sau extras, merge si una si alta, dar cred ca e mai bine sa faci un duplicat ca sa aveti in casa actul in romana, nu stii cand iti vei mai trebui.
Vezi ca deja exista teme de discutie similare, daca le rasfoiesti sigur vei gasi raspunsuri la mai multe intrebari. Bafta!

Depus August'10
Ordin Noiembrie'11

Roxana20Date: Joi, 18-Apr-2013, 9:45 PM | Message # 3
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 40
http://www.petitieonline.ro/petitie/19531150/semnaturi        
 Alaturati-va acestei petitii, cu cite o semnatura. Spre binele tuturor!!! 

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » depunerea dosarului (va rog sa ma ajutati,astept un rsp!!!)
Pagina 1 din 11
Căutare: