Sâmbată, 25-Noi-2017, 4:47 AM
Bine ai venit Oaspete |

Nationalitatea - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy, Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Nationalitatea (Nationalitatea)
Nationalitatea
LudmilaCDate: Sâmbată, 12-Noi-2011, 11:59 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Salut la toti! M-am intilnit cu urmatoarea problema:
Bunelul din partea mamei este moldovean nascut pina in 1940,bunica -ucraineanca.In certificatul de nastere a mamei nationalitatea mamei-ucraineanca si in adeverinta mea de nastere,mama figureaza tot ca ucraineanca.Apar probleme la depunerea actelor daca nationalitatea mamei nu este indicata peste tot ca moldoveanca dar ca ucraineanca,ca din cite stiu ea se ia dupa tata,in cazul redobindirii cetatenii romane pe linia mamei? Daca da, care ar fi solutia de rezolvare a cestei probleme. Mersi la toti! cry

lacosteDate: Duminică, 13-Noi-2011, 1:47 PM | Message # 2
Major
Grupă: Verificat
Reputaţie: 2
Din spusele tale nu prea se intelege unde este problema. Spui ca bunica ta e UKR, mamica ta in mitrica are mama UKR, in mitrica ta mama e UKR. Care ar fi problema ??? Etnia nu se ia neaparat dupa tata. E la alegere. La evrei e dupa mama. Nu este o regula in acest sens.

depus 04.11.2011 Iasi
83XXX
astept

LudmilaCDate: Duminică, 13-Noi-2011, 5:26 PM | Message # 3
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Vroiam doar sa aflu daca are importanta pentru redobindirea cetateniei romane faptul ca mama a luat nationalitatea mamei ei nascute in UKR si nu a tatului nascut in Basarabia. Deci are importanta nationalitatea in redobindirea cetateniei sau nu?

GoodwinDate: Duminică, 13-Noi-2011, 5:35 PM | Message # 4
Sergent
Reputaţie: 1
Nu, naționalitatea nu este importantă. Numai locul și anul nașterii au importanță.

Roxana20Date: Joi, 18-Apr-2013, 9:45 PM | Message # 5
Lieutenant general
Reputaţie: 40
http://www.petitieonline.ro/petitie/19531150/semnaturi        
 Alaturati-va acestei petitii, cu cite o semnatura. Spre binele tuturor!!! 

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Nationalitatea (Nationalitatea)
Pagina 1 din 11
Căutare: