Buletin romanesc cum? - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 03-Dec-2016, 5:35 AM
Bine ai venit Oaspete |

Buletin romanesc cum? - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy, Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Buletin romanesc cum?
Buletin romanesc cum?
mesageroDate: Duminică, 18-Dec-2011, 1:03 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Buna ziua. As vrea sa-mi spuna cineva ce mar trebui sa obtin un buletin romanesc, adica permis de sedere temporar, sant cetatean sarb si posed apartament in Romania, dar nu sant angajat. Multumesc anticipat.

EmaDate: Duminică, 15-Ian-2012, 5:13 PM | Message # 2
Începator
ca sa obtii un permis de sedere poti sa te inscrii la o facultate, chiar si privata sau sa te angajezi. Pe baza asta obtii un pemis de sedere de lunga durata. Asta insa nu-ti ofera dreptul la obtinerea unui buletin. Trebuie sa detii cetatenia. Ai avea o varianta sa te casatoresti...

mesageroDate: Luni, 30-Ian-2012, 9:58 PM | Message # 3
Începator
Ema,

Adăugat (30-Ian-2012, 10:58 PM)
---------------------------------------------
Ma scuz ca nu am raspuns pana acuma, putin ocupat si asa....Iti multumesc pentru raspuns, am inteles, de facultate sant cam trecut \40.ani\, casatorie sant casatorit, asa ca nustiu ce sa zic, angajare sar putea ceva, sau poate doar formal ceva, pentru document....Poate ar fi vreo sansa ca posed apartament in TM din anul 2003.?...Incaodata mult multam, si numai bine.

LelenaDate: Joi, 15-Ian-2015, 11:15 PM | Message # 4
Începator
Ajutati-ma va rog cu un raspuns,prietenul meu este cetatean romin cu resedinta in Romania si vrea sa vina in Republica Moldova,dar are numai buletin de identitate,poate el sa traverseze frontiera spre Republica Moldova daca detine doar buletin?Multumesc anticipat.

Mesaj editat de Lelena - Joi, 15-Ian-2015, 11:20 PM

ciolimamaDate: Vineri, 16-Ian-2015, 9:01 AM | Message # 5
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 21
Lelena, Buletinul romanesc este act de identitate intern. Cind traversezi frontiera e necesar sa prezinti unul din pasapoarte romanesc sau moldovenesc.

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Buletin romanesc cum?
Pagina 1 din 11
Căutare: