Luni, 25-Sep-2017, 2:18 PM
Bine ai venit Oaspete |

Întrebare pentru actele eliberate în Federația Rusă!!! - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy, Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Întrebare pentru actele eliberate în Federația Rusă!!! (Acte eliberate în Federația Rusă)
Întrebare pentru actele eliberate în Federația Rusă!!!
basarabinhoDate: Duminică, 22-Ian-2012, 4:51 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Salutare!

Vă rog să mă ajutați. Eu sunt născut în Federația Rusă, la fel ca și mama mea. Și părinții mei s-au căsătorit în Rusia. Necesită aceste acte să fie apostilate, sau e suficienta traducerea legalizată???

Vă mulțumesc anticipat!!!

tatyana_conDate: Duminică, 22-Ian-2012, 5:41 PM | Message # 2
Major general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 37
basarabinho, trebuie si apostilate. Nu este necesară apostilarea pentru documentele din Rep. Moldova şi cele din Ucraina.

Depus August'10
Ordin Noiembrie'11

basarabinhoDate: Duminică, 22-Ian-2012, 5:51 PM | Message # 3
Începator
Merci mult!!!

speranzaDate: Duminică, 22-Ian-2012, 6:56 PM | Message # 4
Începator
basarabinho,esti cetatean al MD si parintii tot? Am sa-ti spun cum am facut eu.Tatal meu a fost nascut in federatia rusa,el e cetatean Md si traieste in Soldanesti,certificatul lui de nastere este in l,rusa.El s-a dus la oficiu starii civile si a spus acolo ca vrea sa faca acest certificat in l.moldoveneasca,cei de la OSC au luat certificatul si l-au trimis la Chisinau,dar inainte de al da la OSC el la tradus si la legalizat la notar,certificatul de nastere original si cu copia legalizata ambele au fost trimise la chisinau,si in timp de 2 saptamini a venit rezultatul de la chisinau,certificatul facut in Md original.si asta e tot..deci trebuie si tu daca traiesti aici si parintii tot is cetateni Md atunci poti sa te duci la OSC si razolvi intrebarea si cu certif.N si cel de casatorie

Mersi

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Întrebare pentru actele eliberate în Federația Rusă!!! (Acte eliberate în Federația Rusă)
Pagina 1 din 11
Căutare: