ordinea actelor in dosar - Forum Cetăţenie
Joi, 31-Iul-2014, 9:21 AM
Bine ai venit Oaspete |

ordinea actelor in dosar - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy, Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » ordinea actelor in dosar (cum trebuie aranjate toate copiile legalizate in dosar)
ordinea actelor in dosar
speranzaDate: Vineri, 27-Ian-2012, 9:34 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
stie cineva cum se aranjeaza actele in dosar,cine a depus dosarul cel mai recent sa ne raspunda, cum trebuie de facut?

Mersi

fraerDate: Sâmbată, 28-Ian-2012, 7:54 PM | Message # 2
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 20
speranza, nu este nici o ordine, principalu sa fie toate actele in regula, ei singuri le aranzeaza cum trebuie dupa ce le controleaza,nu-ti fa griji de asta

Dosar 59***/2011
depus 28-07-2011 Chisinau
O R D I N Nr. 827/P 13.09.2012
Juramint 20.11.2012

speranzaDate: Sâmbată, 28-Ian-2012, 9:36 PM | Message # 3
Începator
mersi.........

Mersi

Mesaj editat de speranza - Sâmbată, 28-Ian-2012, 9:37 PM

valeriu0Date: Marţi, 26-Iun-2012, 8:14 PM | Message # 4
Începator
spunetimi va rog am auzit ca daca nu aranjezi actele in dosar,,intro oarecare regula te trimite acasa de la consulat sa le aranjezi<<<<si nu am vazut informatie cum se aranjeaza,,,poate stie cineva fara 60 lei???

valeriu0

malvinka_891Date: Marţi, 26-Iun-2012, 10:16 PM | Message # 5
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 8
valeriu0,

Eu am depus la Ambasada României din Chișinău, si Doamna care a primit dosarul, a aranjat actele. Dar dupa cum stiu, daca depui la România, este nevoie sa fie aranjate dupa ordine

Adăugat (26-Iun-2012, 10:17 PM)
---------------------------------------------
valeriu0,

Pentru a redobindi cetatenia romana este necesar sa perfectati un set de documente care include urmatoarele acte:

- pasaport original (international) - copie legalizata la notar;
- buletinul de identitate original - copie legalizata la notar;
- cazier judiciar din Romania - in original;
- cazier judiciar din Republica Moldova - in original;
- certificatul de nastere - copie autentificata la notar;
- certificatul de casatorie sau divort - copie autentificata la notar;
- certificate de nastere sau de deces ale parintilor - copii autentificate la notar;
- certificate de casatorie sau de divort ale parintilor - copii auentificate la notar;
- certificate de nastere sau de deces ale bunicilor din partea mamei sau a tatalui - copii autentificate la notar;
- acordul sotilor pentru dobandirea cetateniei de catre copiii minori - declaratie autentificata la notar;
- certificate de casatorie sau de divort ale bunicilor din partea mamei sau a tatalui - copii autentificate la notar;
- declaratie de consimtamant pentru obtinerea cetateniei romane data catre minorii care au implinit varsta de 14 ani;
- acordul sotilor pentru dobandirea cetateniei de catre copiii minori - declaratie autentificata la notar;
- cerere personala din care sa rezulte ca nu ati depus o alta cerere de redobandire a cetataniei romane- autentificata la un notar;
- declaratie din care sa rezulte ca nu sprijiniti actiuni impotriva ordinei de drept a Romaniei - autentificata la un notar;
- un dosar cu sina.

Adăugat (26-Iun-2012, 11:16 PM)
---------------------------------------------
Dar totuș principalul este sa ai toate actele de care ai nevoie cu tine, sa le aranjezi o sa poti si pe loc. La România sunt listele dupa care poti sa te orientezi

Depus:15.12.2011Chișinău
Dosar nr:9***RD/2012
1 an si 3 luni (((

valeriu0Date: Miercuri, 27-Iun-2012, 8:14 AM | Message # 6
Începator
merci mult!!!!!celor care mau ajutat!!!

valeriu0

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » ordinea actelor in dosar (cum trebuie aranjate toate copiile legalizate in dosar)
Pagina 1 din 11
Căutare: