Poate cineva sa ma ajute????? - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:11 AM
Bine ai venit Oaspete |

Poate cineva sa ma ajute????? - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy, Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Poate cineva sa ma ajute?????
Poate cineva sa ma ajute?????
mihai04Date: Joi, 25-Apr-2013, 9:45 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Spuneti-mi va rog daca stie cineva ce e de facut in cazul meu? Am depus in octombrie 2011 si acum 2 saptamini in urma mi-a venit o scrisoare recomandata in care mi se comunica ca cererea mea de redobindire a fost respinsa fiindca au gasit o amenda ce nu am achitat-o pe teritoriul statului romin! pot eu acum sa achit aceasta amenda si apoi sa-mi emit un nou cazier judiciar rominesc si depun din nou dosarul???

Nigol-NoiDate: Vineri, 26-Apr-2013, 6:40 AM | Message # 2
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 45
mihai04
Cu parerer de rau la 6 luni dupa ce primesti respingerea poti depune din nou, + la asta de data aceasta achita din timp amenda.
Succes

mihai04Date: Vineri, 26-Apr-2013, 4:30 PM | Message # 3
Începator
mersi

Natalia01Date: Sâmbată, 27-Apr-2013, 8:12 AM | Message # 4
Începator
Cine poate sa ma ajute am aparut in ordin da fiinca nu am numarul la dosar caci am depus la Chisinau, cum poat sa aflu cind pot sa ma duc la ambasada sa ma programez pentru juramint? Cum pot sa aflu ce numar la ordin de primire e ultimul?

valentina2Date: Sâmbată, 27-Apr-2013, 10:23 AM | Message # 5
Colonel
Reputaţie: 24
Citat (Natalia01)
Cine poate sa ma ajute am aparut in ordin da fiinca nu am numarul la dosar caci am depus la Chisinau, cum poat sa aflu cind pot sa ma duc la ambasada sa ma programez pentru juramint? Cum pot sa aflu ce numar la ordin de primire e ultimul?

Odata ce nu ai numarul de dosar asteapta pina vine scrisoarea acasa si apoi mergi si te programeaza pentru juramint , sau ca sa fii sigura ca anume tu esti persoana care a iesit in ordin trimite o scrisoare catre ANCsi cere stadiul dosarului  Model de scrisoare gasesti aici http://cetatenie-primesc.eu/modele-acte-redobandire/

catiDate: Sâmbată, 27-Apr-2013, 11:42 AM | Message # 6
Colonel
Reputaţie: 9
Salutare tuturor forumistilor,cine ma ajuta si pe mine cu un sfat va rog frumos,pe data de 27 martie am primit raspuns la email precum ca dosarul meu a primit aviz pozitiv din data de 21 ianuarie si ca urmeaza si fiu publikata in ordin,si uite ca nu am aparut pina acum,cine stie datimi un sfat va rog frumos sunt foarte disperata,poate s-a intimplat ceva cu dosarul meu,poate trebue sa merg sa ma aresez undeva,     VA ROG DIN SUFLET DATIMI UN SFAT!

valentina2Date: Sâmbată, 27-Apr-2013, 12:53 PM | Message # 7
Colonel
Reputaţie: 24
Citat (cati)
Salutare tuturor forumistilor,cine ma ajuta si pe mine cu un sfat va rog frumos,pe data de 27 martie am primit raspuns la email precum ca dosarul meu a primit aviz pozitiv din data de 21 ianuarie si ca urmeaza si fiu publikata in ordin,si uite ca nu am aparut pina acum,cine stie datimi un sfat va rog frumos sunt foarte disperata,poate s-a intimplat ceva cu dosarul meu,poate trebue sa merg sa ma aresez undeva,     VA ROG DIN SUFLET DATIMI UN SFAT!

Cati eu daca as fi in locul tau as scrie un e-mail catre ANC unde as expune situatia , adica asa cum ai descris si aici ca ai primit aviz pozitiv in data cutare si ca pina in prezent nu te-ai regasit in ordine si nici scrisoare nu ai primit si ca ai vrea sa precizezi daca e totul ok 
si  intreaba cit mai dureaza pina vei fi inclusa in ordin

Adăugat (27-Apr-2013, 12:53 PM)
---------------------------------------------
o alta dezlegare la aceasta situatie nu vad 
in plus incercarea vina n-are smile

catiDate: Duminică, 28-Apr-2013, 8:26 PM | Message # 8
Colonel
Reputaţie: 9
valentina2, merci mult, o sa inerc miine sa mai scriu ceva la ANC dar saptamina trecuta nu miau raspuns delok,vedem luni si marti ce v-a fi daca nimik dupa pasti deacum.....

costaDate: Vineri, 07-Iun-2013, 8:14 PM | Message # 9
Major
Reputaţie: 4
Salut. Cum se procedeazà cu certificatul de deces.Am ridicat cert. de nastere la consulatul din Chisinàu,si pentru cert. de deces me-au zis sa plec la Bucuresti.Dacà cineva a mai intàlnit ceva cu cert. de deces,và rog frumos scrietimi cum sa procedez...MERSI ANTICIPAT.....     constantintania@libero.it

Doina171Date: Vineri, 07-Iun-2013, 10:29 PM | Message # 10
Major general
Reputaţie: 23
costa, unde a decedat persoana,pe teritoriul romaniei?  daca da,atunci da,trebuie sa mergi la bucuresti. ce ti-au zis exact? din ce cauza trebuie sa mergi la bucuresti?

costaDate: Sâmbată, 08-Iun-2013, 7:29 PM | Message # 11
Major
Doina171,     Salut.A decedat in Moldova cu 10 ani in urmà.Dar de la Consulat din Chisinàu mea zis sa plec la Bucuresti..MERSI MULT...

Doina171Date: Sâmbată, 08-Iun-2013, 11:01 PM | Message # 12
Major general
Reputaţie: 23
costa, sincer incearca intai sa scrii scrisoare sau mail la ANC sa intrebi referitor la aceasta situatie,ca sa nu faci drum la bucuresti degeaba..

sau sa suni! 

succese!

costaDate: Duminică, 09-Iun-2013, 11:32 AM | Message # 13
Major
Doina171, MERSI MULT......

lupuangela83Date: Marţi, 04-Noi-2014, 4:50 PM | Message # 14
Începator
Buna ziua. Am si eu o intrebare. Sunt casatorita cu cet Roman din 2008 avem un copil impreuna , este vrio cale mai rapida sa obtin cetatenia ? Casatoria a fst oficializata in Romania. Va multumesc mult.

marinelaDate: Luni, 29-Dec-2014, 6:17 PM | Message # 15
Începator
salut va recomand sa va adresati la oficiul documente.md din orasul Chisinau srt Alexandru Hajdeu 48 tel 274753 , au niste juristi care lucreaza numai pe cetatenie romana.

Mariana898Date: Marţi, 06-Oct-2015, 12:17 PM | Message # 16
Începator
Buna ziua! Am si eu o întrebare... Sunt căsătorită de 5 ani cu cetățean roman, am permis de rezidenta pt membrii de familie, care mi-a expirat in 3octombrie, cind am fost să-mi dea cetățenia, cei de la Imigrări mi-au zis ca nu-mi dau cetățenia, însă mi-l prelungesc permisul de rezidenta inca pe 5ani, fiind nevoie iarăși de un șir de documente, (noi locuim in Spania si ne-a zis ca trebuie sa aducem de aici cardul de sănătate internațional, sa demonstrez ca sunt asigurata aici, eu i l-am arătat cel național si au zis ca nu-i valabil)... Îmi poate spune cineva va rog ,daca după 5 ani de căsătorie îți dau cetățenia sau trebuie sa depui dosarul la redobândire pt a fi demersul mai repede...mulțumesc!

---------------------------------------------

Mesaj editat de Mariana898 - Marţi, 06-Oct-2015, 8:45 PM

doryyDate: Miercuri, 23-Mar-2016, 11:03 AM | Message # 17
Începator
Buna ziua.am si eu o intrebare.vreau sa depun actele pentru redobindirea cetateniei romine.am mers pe buneii de pe liniea tatalui.mama mea e decedata.spuneti va rog da este nevoie de certificatul de nastere al mamei?sau numai de casatorie si deces?ast raspuns

fuseukrDate: Miercuri, 23-Mar-2016, 3:04 PM | Message # 18
Lieutenant general
Reputaţie: 6
doryy,   normal  nu ai nevoie  este suficent  casatorie si deces  DAR  AR  FII BINE SAL AI SI PEIEL PARERE MEA  ESTI MAI  asigurat  plus de info http://cetatenie.just.ro/index.php/ro/categorii-cereri/articol-11B) 

Alisa20Date: Joi, 24-Mar-2016, 8:06 PM | Message # 19
Începator
buna, am si eu o intrebare daca plec in romania pe termen mai mare de 3 luni in decurs de 6 luni fara viza ,este posibil sa am deport ceva?

fuseukrDate: Joi, 24-Mar-2016, 10:48 PM | Message # 20
Lieutenant general
Alisa20, cred ca  da  este risc  sa aveti  deport  puteti sava informati   mai bine http://www.mae.ro/node/1469

ciolimamaDate: Marţi, 21-Iun-2016, 6:16 PM | Message # 21
Colonel
Reputaţie: 21
Sirius365421, Da, desigur ca poti depune dosarul.

Sirius365421Date: Miercuri, 22-Iun-2016, 1:43 PM | Message # 22
Începator
Multumesc. Sper sa fie totul ok

katsyDate: Vineri, 29-Iul-2016, 2:03 PM | Message # 23
Începator
Buna ziua,am si eu 2 intrebari cum pot sa aflu nr la dosar,pentru ca transmit pe adresa electronica scrisoare si nu primesc nici un raspuns deja de 3 luni

fuseukrDate: Vineri, 29-Iul-2016, 4:19 PM | Message # 24
Lieutenant general
katsy, buna ziua daca ai depus dosarul in romania  trebuie sa ai un talon cu  numarul tau si anul in care ai depus  atuci poti vede la ce stadie este onlain pe saitul offical  intri aici   apsei anul cand ai depus  si  cauti numaru taul ..iar la numar este  3  lucrui 1cand ai depus  2 comisea 3 solutie atuci cand apari in ordin ..http://cetatenie.just.ro/index.php/ro/centru-de-presa-2/dosar-articol-11  succes  iar daca ai depus peste anbasada  trebuie sa scris scrisore  la anc sati comunice numarul de dosar  ..1 pe mail poti  i contacta 2 recomandata .CAND AI DEPUS SI UNDE SI INCE AN ? ce numar ai

katsyDate: Luni, 01-Aug-2016, 4:10 PM | Message # 25
Începator
Buna ziua inca odata,am depus in Moldova, or.Balti,deja a trecut jumate de an,dar am 4 luni la rind de cind trimat scrisoare la ANC si nici un raspuns,am impresia ca nimeni nu citeste scrisorile acolo surprised

fuseukrDate: Luni, 01-Aug-2016, 4:36 PM | Message # 26
Lieutenant general
katsy, depinde cum le scrie si la ce ora  exmplu recomandata sau prin  meil si adaugi la  scrisore tot  ce trebuie am invedere    CAND ATI DEPUS DOSARUL SI UNDE ,

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Poate cineva sa ma ajute?????
Pagina 1 din 11
Căutare: