Sâmbată, 25-Noi-2017, 12:10 PM
Bine ai venit Oaspete |

Numarul dosarului depus in Chisinau - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy, Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Numarul dosarului depus in Chisinau
Numarul dosarului depus in Chisinau
Dialok20Date: Marţi, 14-Mai-2013, 9:40 AM | Message # 1
Lieutenant
Grupă: Verificat
Reputaţie: 1
Statut: Offline
Cine poate sami explice va rog frumos, cum pot afla numarul dosarului depus in Chisinau?...mi sa explicat ca nu are nici un numar....dar care este procedura? Am depus cu sotul impreunau reese ca sintem  cu un dosar sau cum?.....Inteleg ca intrebarea e banala dar va rog amnevoie de raspuns......Multumesc

corina89Date: Marţi, 14-Mai-2013, 10:00 AM | Message # 2
Lieutenant general
Reputaţie: 36
Autoritatea Națională pentru Cetățenie
Către D-na Președinte
Monica Cămărăscu

CERERE
DE COMUNICARE STADIUL SOLUȚIONĂRII DOSARULUI

Eu, subsemnatul <NUMELE Prenumele>, fiul lui <NUMELE Prenumele tatalui> și <NUMELE Prenumele mamei>, născut la <Ziua - Luna – Anul> în <Localitatea>, cetățean moldovean, de origine româna, posesor al buletinului seria A, nr. <numarul buletinului>, cod fiscal (CNP) <Codul fiscal din 13 cifre>, eliberat de autoritățile Rep. Moldova, oficiul <numarul oficiului indicat in buletin, de exemplu 43>, MDA <orasul sau raionul>.

Reședința actuală în Rep. Moldova, <Adresa de domiciliu>

Prin prezenta, rog a mi se comunica:

Care este numărul de înregistrare a dosarului
stadiul soluționării dosarului meu pentru redobândirea cetățeniei romane,
data programata pentru examinarea acestuia de către Comisia pentru Cetățenie.

Dosarul pentru redobândirea cetățeniei romane l-am depus în luna <luna când a fost depus>, la <Unde a fost depus> fiind atribuit numărul <Numarul dosarului daca este>.

Rog să îmi fie comunicate aceste informații prin email, la adresa <Adresa de email>,
sau la adresa:
Rep. Moldova, <Adresa de domiciliu>

Tel: <Numarul de telefon>

Cu multa stima și respect,

<Ziua - Luna - Anul> <NUMELE Prenumele>

Adăugat (14-Mai-2013, 9:55 AM)
---------------------------------------------
trimite scrisoare recomandata la adresa Str. Smârdan, nr. 3, sector 3, Bucureşti, cod postal 030071 cu datele tale personale ,data cind ai depus si daca ai noroc iti vor raspunde daca nu mai isista

Adăugat (14-Mai-2013, 10:00 AM)
sau scrie prin e-mail la info.anc@just.ro sau la cetatenie@just.ro

Dialok20Date: Marţi, 14-Mai-2013, 10:00 AM | Message # 3
Lieutenant
Am depus dosarul acum 2 luni......credeti ca deja are numar si a ajuns in Romania?

Nigol-NoiDate: Marţi, 14-Mai-2013, 10:14 AM | Message # 4
Lieutenant general
Reputaţie: 45
Dialok20
Dosarul tau nu este în comun cu cel al soţului,se examinează separat şi are număr separat

Am depus dosarul acum 2 luni......credeti ca deja are numar si a ajuns in Romania?

Poate ca da ,dar poate ca nu, cred ca aici nu ai unde sa te grăbeşti mai asteaptă puţin macar trei luni şi trimite scrisoarea de mai sus, sau daca vrei poţi să încerci şi acum, dar nu e graba că procedura dureayă cam 12 luni aşa că reuşeşti să afli nr. dosarului

Adăugat (14-Mai-2013, 10:14 AM)
Succes

Dialok20Date: Marţi, 14-Mai-2013, 10:21 AM | Message # 5
Lieutenant
Multumesc

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Numarul dosarului depus in Chisinau
Pagina 1 din 11
Căutare: