schimbare numa dupa casatorie - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:04 AM
Bine ai venit Oaspete |

schimbare numa dupa casatorie - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: tanassy, Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » schimbare numa dupa casatorie
schimbare numa dupa casatorie
natachaDate: Vineri, 25-Oct-2013, 2:33 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Buna ziua,

va rog sa ma ajutati si pe mine. Dupa depunerea dosarului m-am casatorit si respective, mi-am schimbat numele de familie. Recent am primit ordinul de redobandire a cetateniei, in care este indicat numele meu de familie de pana la casatorie. As dori sa stiu cum ma programez la juramant , dat fiind faptul ca in acte am numele de familie al sotului.

Multumesc pentru ajutor

maria_costiDate: Vineri, 25-Oct-2013, 2:50 PM | Message # 2
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 12
natacha, le faci pe toate doar sa ai cu tine certificatul de casatorie. Succese!!!

natachaDate: Vineri, 25-Oct-2013, 2:53 PM | Message # 3
Începator
Multumesc pentru raspuns

marius_pDate: Vineri, 15-Noi-2013, 0:29 AM | Message # 4
Începator
Buna ziua, am si eu o intrebare asemanatoare. Sunt cetatean moldovean si parinti mei au depus dosarul pentru redobandirea cetateniei. Avand in vedere ca la data respectiva (cand dosarul a fost pus), eram minora, asa ca am fost pusa pe dosarul tatalui. As vrea sa stiu daca atunci cand vine raspunsul si trebuie sa ne programam pentru juramant, parinti ma pot exclude din dosar? (sa iscat o cearta cu ai mei si ma ameninta ca nu o sa imi dea voie sa imi i-au si eu cetatenia.) Multumesc anticipat!

Nigol-NoiDate: Vineri, 15-Noi-2013, 8:04 AM | Message # 5
Lieutenant general
Reputaţie: 45
marius_p
Chiar daca nu te includeau in dosar oricum obtii cetatenia automat daca esti minora.
Nu pot sa te excluda din dosar. Alta intrebare este ca ei pot sa nu dea acordul lor ca tu sa obtii cetatenia. Asa ca cel mai bine sa stai chitic pina ei dau acordul  happy .
Nu te certa cu parintii.Succes

Roxana20Date: Vineri, 15-Noi-2013, 8:58 AM | Message # 6
Lieutenant general
Reputaţie: 40
Nigol-Noismile dEACORD CU TINE, FII FATA CUMINTE, SI INVATA BINE LA SCOALA...
dUPA CE VEI AVEA PASAPORTU SPUNELE ADIOS MAMA, PAPA smile

marius_pDate: Vineri, 15-Noi-2013, 7:07 PM | Message # 7
Începator
Exact asta vroiam sa stiu, m-am exprimat eu gresit. Nu prea inteleg cum functioneaza legile acestea. Odata ce au depus actele si-au dat acordul atunci, ce acord ar putea sa mai imi dea acuma, mai ales ca eu sunt majora acum, nu imi apartine mie acest drept de a decide daca vreau cetatenia sau nu?
Multumesc de promptitudine!

olga1987Date: Sâmbată, 16-Noi-2013, 5:43 PM | Message # 8
Începator
buna ,spunetimi va rog cine stie, daca mam casatorit cu un cetatean norvegian tot numai certificcatul de casatorie trebuie sau mai trebuie
ceva suplimentar, multumesc frumos

alenikiiDate: Duminică, 09-Feb-2014, 7:59 PM | Message # 9
Începator
Buna ziua!
Stimate Domn / Stimate Doamna,

Sunt cetatean rus casatorita cu cetatean roman.
Am carte de rezidenta pentru membrii de familie valabila 5 ani cu domiciliu permanent in RO.
Am depus dosarul 140208  in 2010 pentru redobandirea cetateniei RO,in urma bunicilor mei nascuti in RO.
Actele au fost depuse pe numele meu  cu certificatul de casatorie pe numele sotului .
Mi s-a comunicat stadiul dosarului fiind incomplet, deoarece  mi s-a cerut schimbarea numelui meu pe al sotului.
Schimbarea numelui trebuie sa se faca in Rusia in urma certificatului de casatorie.
Ne-avind posibilitate de a pleca in Rusia,deoarece sotul este singurul intretinator avand si un copil al meu fiind tot cetatean rus care studiaza la liceu de 4 ani.
Cum pot obtine cetatenia RO?
Ma descurc foarte greu ne-avand cetatenie romana, nu pot urma nici un curs de recalificare in RO.

VA ROG RESPECTOS  dati-mi un raspuns!!!!

Nigol-NoiDate: Luni, 10-Feb-2014, 8:02 AM | Message # 10
Lieutenant general
Reputaţie: 45
alenikii
Nu prea ai de ales
Cred ca cea mai optima varianta sa le prezinti repede ce ti-au cerut. Cum sa faci asta , trebuie sa te descurci ca pe ei nu-i doare capul uite cita lume la noi cheltuie sume enorme pe actele astea de stare civila.
De ex daca ai o ruda acolo trimite o procura si roaga sa -ti fac ,transfera-i bani etc.
O Varianta buna ar fi sa te adresezi la ambasada din tara de unde te afli a FR, poate ei te ajuta cu ceva.

kiransara55Date: Joi, 05-Iun-2014, 12:12 PM | Message # 11
Începator
Your genetics have been playing a cruel trick on you yet what if I told you there is the solution to turn the tables on your genetics by resetting the way your body institutionalize to permanently turn your fat burning switch all the way on and never let it drop again can you imagine how much faster in easier you Androx lose weight when you have your master bat burning hormone working in overdrive for you instead against you the difference is like night and day can you picture how much firmer and flatter your stomach becomes and how much tighter and sexy are you look and feel well you can make this your reality starting today just like all at the real everyday women you've been seeing have.........
http://androxreviews.com/

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » schimbare numa dupa casatorie
Pagina 1 din 11
Căutare: