Obtinere acte de stare civila - Pagina 6 - Forum Cetăţenie
Marţi, 22-Iul-2014, 8:58 PM
Bine ai venit Oaspete |

Obtinere acte de stare civila - Pagina 6 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 6 din 12«12456781112»
Moderatorul forumului: tanassy, Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Obtinere acte de stare civila (Adeverinta de nastere/deces, casatorie...etc)
Obtinere acte de stare civila
adminDate: Vineri, 14-Mai-2010, 3:25 PM | Message # 251
General
Grupă: Administrator
Reputaţie: 68
Statut: Offline
kozete, e ok asa, nu-ti fa probl

Ai aflat ceva nou de pe acest site?! Multumeste! Da un click pe reclama!

wolfurDate: Vineri, 14-Mai-2010, 9:20 PM | Message # 252
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Buna! daca nu sunt amplasat in cimpul muncii, deci prin urmare nu dispun de carnet de munca si certificat de salarizare. Cum obtin viza la Romania?

cipdeilDate: Vineri, 14-Mai-2010, 10:05 PM | Message # 253
Lieutenant colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 17
Daca feciorul se duce la OSC sa rectifice greseala din Certificatul de nastere al Tatalui, va trebui sa-si faca procura sau trece si fara tata ca fiind fecior????

adminDate: Sâmbată, 15-Mai-2010, 0:49 AM | Message # 254
General
wolfur, daca iti face cineva invitatie nu ai nevoie de aceste acte.
cipdeil, trebuie procura

numauitaDate: Duminică, 16-Mai-2010, 3:05 PM | Message # 255
Sergent
am si eu o problema, tatal meu in toate actele e scris Teodor(are si adeverinta de nastere in romana ca Teodor), dar in certificatul de casatorie care e in chirilita e scris Tudor. Am inteles ca trebuie sa fac dublicat in romana, pe situl e-services.md, intrebarea mea este: pot fi sigura comandind pe net ca imi vor scrie Teodor?

am citit pe aici si se pare ca a avut cineva o situatie asemanatoare dar n-am mai inteles a comandat pe net sau a stat in rind...

Gregory0405Date: Duminică, 16-Mai-2010, 5:40 PM | Message # 256
Major general
Reputaţie: 22
numauita, Nu, tot Tudor iti vor scrie. Ai mai multe optiuni:
Daca tatal e in viata, merge si scrie o cerere prin care i se schimba prenumele din Tudor in Teodor. A doua ar fi sa-i elibereze Arhiva un act in care se scrie ca Tudor si Teodor e acelasi nume si atunci Voila, totul se rezolva. Ori asa ori altfel, situatia se rezolva, dar in ambele cazuri o sa ai nevoie foarte mare de RABDARE!!!

Liman99Date: Luni, 17-Mai-2010, 10:37 AM | Message # 257
Începator
Buna ziua,

Ma numesc Alexandru si am finisat procesul de colectare a actelor necesare pentru obtinerea cetateniei romane. Am o mica problema, in certificatul de nastere a bunicii, ea figurează ca Brâncoveanu Anica insa in certificatul de casatorie ea e inscrisa ca Ana, bunelul e decedat, avem certificatul de deces. Intrebarea mea este: voi putea depune actele respective cu aceasta neconcordanta în actele bunicii, luînd ca baza actele bunelului?

mersi anticipat!!

adminDate: Luni, 17-Mai-2010, 3:58 PM | Message # 258
General
Liman99, nu vei putea depune, tre sa schimbi actele, ca sa fie acelasi nume peste tot

igorash04Date: Marţi, 18-Mai-2010, 8:17 PM | Message # 259
Lieutenant
Reputaţie: 2
Am avut si eu marea ocazie sa scot careva acte de la arhivele din Chisinau si de la OSC din raion.Am inceput ca toti din auzite,ce acte trebuie de scos,toti spuneau ca nu e nevoie de actele de nastere a buneilor,da intr-adevar,ele nu ne tb la depunerea acteleor pentru dosarul cu acte de redobindire, insa m'am cioknit de asa o problema.Am scos extrasul de pe actul de casatorie a buneilor,desi stiam aproximativ anul nasterii l'am scos de la arhiva din chisinau bunelul in extrasul de casatorie - Ion. Certificatul de nastere a tatalui meu(il cheama Victor) fiind binenteles -Victor (nu Ion) dar Ivan. Tatal s'a dus la OSC in raion sa schimbe numele bunelului (in actul de nastere a lui) aratindu'le extrasul de casatorie ca e Ion,OSC din raion a zis ca nu poate ca bunelul e decedat,si l'a trimis iarasi la chisinau sa aduca certificatul de nastere a bunelului si a bunicii(spunind ca ei intii s'au nascut apoi s'au casatorit). La Chisinau vine tata la arhiva de la Cogalniceanu (desi era o nebunie foarte mare cu rindul plus prostia cu programamrea on-line, plus cei care fac la o ora si la 24 ore,am intrat totusi prin cunoscuti), a dat sa scoata actul de nastere a bunelului,dupa 5 zile vine sa ia rezultatul,nu gasesc actul nici a bunelului nici a bunicii,eliberindu'i kite un aviz precum ka actul lipseste,ba mai mult cei de la Cogalniceanu au zis ca probabil ei sint nascuti pina in 1911,asa ca incercati sa'i cautati la arhiva de pe Asachi.A mers tata si akolo desi akolo nu era rind aceeasi poveste vine dupa 5 zile, ii elibereaza avize precum ca actele lipsesc.Se duce cu avizele la OSC in raion le arata,apoi cauta doamnele (care lucreaza acolo "sirguincios cu multa sudoare")in arhiva si gaseste actul de nastere a bunelului (in care era scris Ion)la ei in raion (desi ele l'au trimis pe tata la chisinau)...slava domnului l'au gasit in raion.A dat iarasi tata la 5 zile sa rectifice actul de nastere a lui din Victor Ivan in Victor Ion,acei iarasi au deschis dosar de rectificare care la costat pe tata 400 lei in 5 zile.Asa de usor se rectifica actele din Ivan in Ion (costul certificatului de nastere a tatului: OSC raion 75+50(50 sal rectifice din Ivan in Ion--scriinu'ui tot Ivan - inainte de a aduce toate actele cautate la Chisinau si gasite la OSC raion)+ 300(la 5 zile Cogalniceanu prin cunoscuti)+175 la arhiva Asachi+400(dosar de rectificare OSC raion)toate astea au durat vreo 3 luni,asta fara toti nervii si injuraturile)=fix 1000 lei pentru un act (desi asta din kite tin eu minte,dar cu siguranta au fost mai multi lei). Asta inka am avut noroc ca au gasit actul de nastere al bunelului,insa daca nu il gaseau trebuia sa mergem la judecata sa luam avocat,sa aducem 3 martori precum ka il kunosc pe bunelul meu din ce an e nascut si pe ce data,apoi judecata sa elibereze un document ca apoi acestea de la OSC raion sa faca actul de nastere al bunelului(desi el nu figureaza prin actele ce trebuie depuse pentru redobindirea cetateniei).Asta e situatia de care m'am lovit eu.Asa ca daca nu aveti toate actele si daca aveti careva probleme in akte incepeti cel mai bine cu scoaterea actelor de nastere a buneilor apoi dupa ele scoateti toate celelallte documente.Multi au actele scoase din 2003, 2002 si vin la OSC raion si aceastea le spun ca nu sint valabile,si le dau sa scoata duplicate noi din 2010 si le scot cu multe greseli,adica ei motiveaza astfel, ca pina in 2007 se scriau actele dupa kum vroiam, dar acum se scriu numai kum sunt in arhiva si daca vrei sa schimbi ceva tb sa aduci toate actele de care eu am avut nevoie eu. Asa ca bafta!

Dosar:2270x
Depus:02.06.2010 Bucuresti
Stadiul:ordin 146P din 18.03.2011 JURAMINT 31.05.2011

igorash04Date: Marţi, 18-Mai-2010, 8:30 PM | Message # 260
Lieutenant
am uitat sa va spun ca bunelul e nascut in 1913, si sint casatoriti in 1930,de asta l'au trimis pe tata la chisinau

Dosar:2270x
Depus:02.06.2010 Bucuresti
Stadiul:ordin 146P din 18.03.2011 JURAMINT 31.05.2011

wolfurDate: Marţi, 18-Mai-2010, 10:08 PM | Message # 261
Începator
Vreau o concretizare.Putem depune mai multi frati, surori, chiar parinti aceleasi acte de stare civila pentru dosar? Daca nu ma insel originalul actelor se prezinta o singura data, adica le va putea prezenta fiecare in parte? Sunt eu corect? Mersi anticipat!

AlexeiDate: Miercuri, 19-Mai-2010, 8:50 PM | Message # 262
Major general
Grupă: Moderator
Reputaţie: 9
wolfur,ai perfecta dreptate-se poate.Se autentifica la notar atitea exzemplare,cite dosare se vor depune.

Adaugat (19-Mai-2010, 9:50 PM)
---------------------------------------------
igorash04, in actul de nastere bunelul cu ce nume este? Daca Hirjau-atunci totul se rezolva.

Mesaj editat de Alexei - Miercuri, 19-Mai-2010, 6:39 AM

mareancicDate: Joi, 20-Mai-2010, 5:49 AM | Message # 263
Începator
Mesaj sters.
Se interzice orice tip de reclama fara acordul administrati
ei.

VitalikDate: Joi, 20-Mai-2010, 2:04 PM | Message # 264
Sergent
Reputaţie: 1
Este asa o intrebare .... bunicii sau casatorit in 1941....certificatul de casatorie al lor nu se gaseste nici la Oficiu Stare civila ...a fost eliberat doar FORMA F28CD care inlocuieste acel act de stare civila ....spuneti va rog este aceasta forma valabila pentru depunerea dosarului sau nu????

AlexeiDate: Joi, 20-Mai-2010, 3:10 PM | Message # 265
Major general
Vitalik, da,se accepta avizul (F28CD).

VitalikDate: Vineri, 21-Mai-2010, 7:21 AM | Message # 266
Sergent
Mutlumesc Alexei

zlsergDate: Sâmbată, 22-Mai-2010, 10:05 AM | Message # 267
Începator
Asa o intrebare, parintii mei au divortat, apoi sau casatorit fiecare in parte, tatal aici in Moldova, iar mama in Ucraina, ce acte finale trebuie sa pregatesc in baza starii familiale a parintilor?

AlexeiDate: Sâmbată, 22-Mai-2010, 11:18 AM | Message # 268
Major general
zlserg, 1.Certificatul de nastere al tatalui.
2.Certificatul de nastere a mamei.
3.Extras de pe certificatul de casatorie al parintilor.

zlsergDate: Sâmbată, 22-Mai-2010, 11:46 AM | Message # 269
Începator
dar duplicatul la certificatul de divort?

gguddDate: Miercuri, 26-Mai-2010, 5:36 PM | Message # 270
Începator
Asa o situatie. Bunelul in cert.de casatorie este Grigorii, in cert. de deces este Grigore. In buletinul a tatalui este scris Grigori. Cum sa schimb numele bunelului (sa fie unul in casatorie si deces).Sa scris mai sus despre aviz-cum sal obtin si unde. Si cum pe urma ramine cu patronimicul tatalui?
Am gasit informatie pe starea-civila.gov.md ca sa rectifici patronimicul este nevoie de cert. de nastere sau casatorie a parintilor, de ce ei li cer pe ambii?

MonaDate: Vineri, 28-Mai-2010, 7:53 AM | Message # 271
Începator
Salut, ce safac? Am obtinut avizul precum ca in arhivele OSC lipseste registrul actului de casatorie dintre bunicii mei, la fel si certificatele de nastere lipsesc, cele de deces sunt. Ce sa fac mai departe cum sa reconstitui certificatul de casatorie?
Mersi

MonaDate: Vineri, 28-Mai-2010, 8:59 AM | Message # 272
Începator
Mai am o intrebare: in cerificatul de nastere al mamei in rubrica denumirea organului de stare civila care este responsabil de inregistarrea nasterii este scris primaria Oxentea, raionul Susleni. Iar locul nasterii este scris s. Oxentea, raionul Orhei, Este aceasta o greseala? Va multumesc.

AlexisDate: Sâmbată, 29-Mai-2010, 12:21 PM | Message # 273
Major
Reputaţie: 3
am primit toate astazi bash
sper sa nu mai vin acolo (numai pentru casatorie smile

Mesaj editat de Alexis - Sâmbată, 29-Mai-2010, 12:22 PM

SunnyDate: Marţi, 01-Iun-2010, 1:00 PM | Message # 274
Începator
Buna la Toata Lumea ! Am inceput si eu sa string documentele pentru cetatenie si hop deodata o problema , asaca sper cineva sa ma ajute in urmatoarea situatie: Buneii mei NU au fost casatoriti, dar la mama in adeverinta de nastere Bunica si Bunelu stau sub aceeasi familie Caraman, dar bunica in adeverinta sa de nastere e Bondarenco,dar toata viata si in pasaport e Caraman , cum e posibil fara act de casatorie un om sa ia alta familie unde sa ma duc , e posibil schimbarea numelui bunicii in adeverinta mamei din Caraman in Bondarenco (cum ar fi normal), macar o idee sami dea cineva ca mam incurcat cu totul . Multumesc !

Gregory0405Date: Marţi, 01-Iun-2010, 8:05 PM | Message # 275
Major general
Mona, Nu e o greseala si nici o problema. Nu e devina nimeni ca la noi localitatile se schimba de fiecare data cand politicienilor li se scoala, va rog de ma scuzati pentru lipsa de tact;)

Mesaj editat de Gregory0405 - Marţi, 01-Iun-2010, 8:06 PM

irenDate: Sâmbată, 05-Iun-2010, 2:01 PM | Message # 276
Sergent
salutare tuturor !!!! am si eu citeva intrebari daca ma poate ajuta cineva:
1. parintii mei sunt divortati si dupa divort mama si-a skimbat familia care era pina la casatorie; stiti cumva ce familie trebuie sa scriu in rindul mamei in cererea pentru eliberarea dublicatului certificatului de nastere (al meu)?
2. este nevoie sa scot de la oficiul starii civile si extrasul de pe casatorie sau e de ajuns doar dublicatul certificatului de divortul?

mersi anticipat !!!

dosar nr. 120XXXRD/2010
depus 22.07.2010 Cluj-Napoca
ordin 307P/2012 din 02.04.2012

Mesaj editat de iren - Sâmbată, 05-Iun-2010, 7:09 PM

irenDate: Sâmbată, 05-Iun-2010, 2:54 PM | Message # 277
Sergent
am uitat sa mentionez ca merg pe linia mamei. referitor la intrebarea 2. am nevoie de dublicatul certificatului de divort sau de extrasul de pe certificatul de divort? problema e ca eu am certificatu de divort original al mamei doar ca in el e gresita data de nastere a tatalui si mi se pare ca este o problema (in loc de 2 e 20). va rog mult de tot sa ma ajute cine cunoaste deoarece peste 2 zile mi se apropie rindul la OSC.
MERSI MULT ANTICIPAT

dosar nr. 120XXXRD/2010

Mesaj editat de iren - Sâmbată, 05-Iun-2010, 7:11 PM

Gregory0405Date: Duminică, 06-Iun-2010, 9:45 AM | Message # 278
Major general
iren, E greseala comisa de OSC si in acest caz trebuie sa-ti ofere un alt act GRATIS!!! Ca doar nu ai facut tu schimbari in acest act. Cand mergi sa scoti dublicat, ceea ce deja costa bani, iai cu tine si certificatul de nastere si adeverinta de divort. Atnetionezi ofiterul de stare civila sa atraga atentie atunci cand face actul ca sa nu comita aceeasi greseala. Nu cred ca e o problema de nerezolvat smile

Bafta si mult succes.

AlexeiDate: Duminică, 06-Iun-2010, 12:28 PM | Message # 279
Major general
iren, trebuie sa faci extras de pe certificatul primei casatorii a parintilor si dublicatul certificatului de casatorie actuale.

irenDate: Luni, 07-Iun-2010, 9:00 AM | Message # 280
Sergent
Alexei, nu exista o casatorie actuala, este pur si simplu un divort si as vrea sa stiu daca am nevoie si de extrasul de pe casatoria parintilor si de certificatul de divort. ceea ce tine de ultimul stiu 100% ca trebuie sa-l am dar, cit despre extrasul casatoriei - parerile se impart

dosar nr. 120XXXRD/2010

VasileDate: Luni, 07-Iun-2010, 6:51 PM | Message # 281
Începator
Am nevoie de un sfat ... In cazul in care mama mea in certificatul de nastere figureaza cu familia mamei sale,adica bunica mea, care este (Rata), si tatal nu figureaza de loc, dar ulterior bunica se casatoreste si capata familia (Virlan).Si am nevoie de Certificatele de deces ale buneilor in care deja nu mai figureaza familia (Rata), dar (Virlan), la rindul sau mama a ramas cu familia (Rata) ,,,care acte sunt necesare pentru depunerea actelor ca sa nu apara probleme?

SunnyDate: Luni, 07-Iun-2010, 7:33 PM | Message # 282
Începator
Salut din nou , am scris mai scris intrebarea,dar nu am primit un raspuns poate ca de data asta am mai mare noroc asaca cine stie va rog mult ajutati-ma ca nu stiu unde sa ma adresez
Situatia: Buneii mei NU au fost casatoriti, dar la mama in adeverinta de nastere Bunica si Bunelu stau sub aceeasi familie Caraman, dar bunica in adeverinta sa de nastere e Bondarenco,dar toata viata si in pasaport e Caraman , cum e posibil fara act de casatorie un om sa ia alta familie unde sa ma duc , e posibil schimbarea numelui bunicii in adeverinta mamei din Caraman in Bondarenco (cum ar fi normal), macar o idee sami dea cineva ca mam incurcat cu totul . Multumesc !

Gregory0405Date: Marţi, 08-Iun-2010, 11:02 AM | Message # 283
Major general
Sunny, Dificila situatie. O idee ar fi sa mergi la ei, sa ceri eliberarea certificatului de casatorie. smile De ce, pentru ca si bunelul a fost asa, si pentru ca bunica a decedat cu familia sotului. La nastere e clar ca avea alt nume si daca in alte acte are deja altul, pe semne ca s-au inscris la primarie asa ca nimeni sa nu site. In fine. Ai mers la Primaria din satul in care au trait si ai cerut un atare certificat de casatorie??? Ce ti-au zis?
Prin urmare mai usor ar fi sa-ti ofere cei de la primarie sau OSC de la Raion mai degraba un certificat care se numeste FOrma N28 in care e stipulat ca nu poate fi gasit certificatul de casatorie si atit. In acest caz nu mai ai nevoie de nimic decat de aceasta forma F28 si eshti cel mai fericit cetatean roman... dar pana acolo mai ai luni sau poate chiar anul intreg de parcurs. Dar timpul trece repede, asa ca rabdare si perseverenta si totul se rezolva.

taneaDate: Marţi, 08-Iun-2010, 11:56 AM | Message # 284
Începator
Admin spune te rog unde sa gasesc un model corect de declaratie pentru copil Multumesc

RusnacT

SunnyDate: Marţi, 08-Iun-2010, 1:06 PM | Message # 285
Începator
Gregory 0405 mersi mut de raspuns , nu am mers la primaria din sat inka ,dar ideea care miai dat-o e super si e mai simplu , inca ceva de adaugat bunica mea e in viata,am intrebat-o de 3 ori daca sau inscris a zis ca nu, dar mai stiu,cred ca voi merge la Primarie din sat, si cu aceasta forma cei de la Bucuresti nu fac probleme nustii cind depui .Ok , mersi mult cum rezolv va scriu

Mesaj editat de Sunny - Marţi, 08-Iun-2010, 3:23 PM

fenciucDate: Joi, 10-Iun-2010, 4:14 PM | Message # 286
Începator
buna seara!as dori sa-mi raspunda cineva care stie exact raspunsul la intrebarea mea":buneii mei deja decedati in certificatul lor de deces (la ambii)este indicata numai anul nasterii nu si ziua si luna,dar in certificatul lor de casatorie sunt indicate aceste date:ziua,luna si anul respectiv.intrebarea ar fi urmatoarea:va merge asa la depunerea dosarului sau risc sa mi se intoarca? ce pot face in cazul meu.va multumesc anticipat

Gregory0405Date: Vineri, 11-Iun-2010, 9:36 AM | Message # 287
Major general
Sunny, cu asemenea forma N28 a depus dosarul sotia mea, ca a ars arhiva si nu ii gaseau actul de casatorie. In fine, ai tot dreptul sa depui dosarul cu asemenea act.

Noroc si multa bafta!

VitalikDate: Vineri, 11-Iun-2010, 3:38 PM | Message # 288
Sergent
Asa o intrebare ....daca se trimite cazierul rominesc prin posta la biroul pentru cetatenie Bucuresti ....ca sa fie inlocuit cel vechi din dosar...ajunge el la destinatie ...cine are asa experienta ????????????

adminDate: Vineri, 11-Iun-2010, 6:16 PM | Message # 289
General
Vitalik, trimite recomandata, si ajunge.

AlexisDate: Vineri, 11-Iun-2010, 8:46 PM | Message # 290
Major
asa intrebare pentru experti (ma rugat o ruda sa aflu)
ea depune in baza bunice pe linia mamei. Toate documentele sunt inafara de certificatul de deces a bunelului. El a murit in Moscova (si sa nascut in Ukraina).
Trebuie de luat de acolo sau se poate fara documentele lui ?

Mesaj editat de Alexis - Vineri, 11-Iun-2010, 8:47 PM

AlexeiDate: Vineri, 11-Iun-2010, 10:53 PM | Message # 291
Major general
fenciuc, da,se accepta si asa.

Adaugat (11-Iun-2010, 11:53 PM)
---------------------------------------------
Alexis, daca lipseste certificatul de deces,OSC elibereaza un aviz precum ca lipseste,ori traduci si legalizezi certificatul de nastere(nimeni nu verifica).

AlexisDate: Vineri, 11-Iun-2010, 11:04 PM | Message # 292
Major
Alexei,
Mersi, dar nui nicun document legat cu el
de exemplu ea o sa se duca la OSC si o sa spuna dati va rog avizul pentru ca nu aveti documentul lui si el sa nascut in Ukraina ? smile

AlexeiDate: Vineri, 11-Iun-2010, 11:21 PM | Message # 293
Major general
Alexis, in asa caz urmezi sfatul cu cert. de nastere,ori cu cel de deces(va fi nevoita sa-l faca),alta solutie nu este.

Mesaj editat de Alexei - Vineri, 11-Iun-2010, 11:24 PM

kozeteDate: Luni, 14-Iun-2010, 3:03 AM | Message # 294
Major
Reputaţie: 4
Salut!
1.spunetimi va rog e gresit Georgia in EXt.casatorie si RSS Georgiana in Nastere. Cum sa modific in caz de e gresit? sad
2.Actul de divort al parintilor sunt 2 unul eliberat mamaei si unul tatei care trebuie sa prezentat sau ambele trebuiesc? La tataDivort e scris Giorgia(tara de origine) in celelalte fiind Georgia si RSS Gergiana.Iar la mama in divort locul nastere al tatalui nui indicat. Nu mai stiu ce sa fac. Cine poate sa ma ajute cum sa procedez.
Merci

numauitaDate: Miercuri, 16-Iun-2010, 4:10 PM | Message # 295
Sergent
ajutati-ma va rog cineva - mama a luat azi dublicatul certif de casatorie a parintilor mei, desi am am completat ancheta cu Teodor mi-au scris Fiodor ca in cea ruseasca... angry acu ec sa fac? sa ma duc maine la ei cu buletinul tatei si cu el sa scrie cerere in care sa rectifice? sa fac scandal ca dupa datele indeplinite in comanda trebuiau sa-mi scrie Teodor? sa cer vre-un aviz in care Teodor si Feodor e acelasi nume?

numauitaDate: Miercuri, 16-Iun-2010, 5:34 PM | Message # 296
Sergent
mai am inca o intrebare referitor la actele de stare civila: am
certificatul de deces al bunicii in romana din anul 1994
si extras de pe certificatul de casatorie al bunicilor din 2002

- desigur ca formatul lor nu coincide cu formatele care se elibereaza acuma - ele sunt bune pentru prezentare la dosar? nu vor fi probleme, cine a depus cu asa documente scrieti-mi va rog!

mersi.

natalyDate: Miercuri, 16-Iun-2010, 6:24 PM | Message # 297
Începator
SALUTARE TUTUROR SI IN SPECIAL MODERATORILOR.DACA MAI AVETI RABDARE SI PUTINTA SA-MI RASPUNDETI SI MIE LA O INTEREBARE,DACA SPRE EXEMPLU UNUL DIN PARINTI E NASCUT IN RUSIA SI SA-U CASATORIT TOT ACOLO E NEVOIE DE ACTE DE TIP NOU DE ACOLO (E NECESAR DE FACUT INTERPELARE)SAU E IN REGULA SA MERG CU ACTELE LA TRADUCATOR SI MAI APOI SA LE LEGALIZEZ NOTARIAL.MULTUMESC ANTICIPAT FACETI UN LUCRU ENORM!!!! applause flower

nataly

AlexeiDate: Miercuri, 16-Iun-2010, 10:35 PM | Message # 298
Major general
nataly, pentru dosar se accepta traducerea legalizata.Bafta si succes!

natalyDate: Vineri, 18-Iun-2010, 5:21 PM | Message # 299
Începator
SALUTARE SA-MI SPUNA SI MIE CINEVA CUM SE FACE PROGRAMARE PENTRU OSC DE PE KOGILNICEANU 58 CA LA TEL.NU RASPUNDE NIMENI IAR ON-LINE ARATA TOATE ZILELE OCUPATE .MERSI MULT.

nataly

MonaDate: Marţi, 22-Iun-2010, 6:45 PM | Message # 300
Începator
Gregory0405, Salut, am si eu o situatie similara ca a lui Sunny, numai ca eu am deacum avizul F-28 CS(sper ca despre aceasta forma vorbeai)precum ca in arhivele OSC lipseste actul. Scuze ca mai intreb si eu o data, sigur merge acest aviz? Si trebuie in acest caz sa prezint si extrasele de pe certificatul de casatorie a bunicilor?Mersi

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Acte necesare pentru depunerea dosarului » Obtinere acte de stare civila (Adeverinta de nastere/deces, casatorie...etc)
Pagina 6 din 12«12456781112»
Căutare: