Miercuri, 22-Noi-2017, 6:27 AM
Bine ai venit Oaspete |

Depunere dosare la Agentiile din toata tara - Pagina 3 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 3 din 7«1234567»
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Agentia de Cetatenie la Iasi, Suceava, Galati, Cluj si Timisoara » Depunere dosare la Agentiile din toata tara
Depunere dosare la Agentiile din toata tara
adminDate: Joi, 28-Ian-2010, 12:41 PM | Message # 1
General
Grupă: Administrator
Reputaţie: 69
Statut: Offline
Începând cu data de 8 februarie 2010 au fost deschise Birourile teritoriale pentru cetăţenie care au program de lucru cu publicul de luni – până vineri între orele 9.00 – 17.00 şi unde se vor depune dosare numai pentru redobândirea cetăţeniei române în baza art. 10 indice 1 (Republica Moldova şi Ucraina).
Dosarul pentru cetăţenie va fi depus personal de către persoanele care au dobândit cetăţenia română prin naştere sau prin adopţie şi care au pierdut-o din motive neimputabile lor sau această cetăţenie le-a fost ridicată fără voia lor, precum şi descendenţii acestora până la gradul III.

Pentru depunerea dosarului nu este necesar permis de şedere pe teritoriul României.

Adresele şi datele de contact ale centrelor teritoriale sunt următoarele:

- IAŞI - judeţul Iaşi, Iaşi, Strada Anastasie Panu, nr. 60, parter, în sediul Prefecturii Iaşi

- TIMIŞOARA - judeţul Timiş, Timişoara, str. Paris nr. 2A, etaj 1, camera 10; cod poştal: 300003; telefon: 0256 220 835 sau 0256 220 863 int 127; (în sediul ONRC de pe lângă Tribunalul Timişoara)

- GALAŢI - judeţul Galaţi, Galaţi, str. Portului nr. 20, parter; cod poştal: 800025; telefon 0236 306 173 sau 0236 306 174 int 110; (în sediul ONRC de pe lângă Tribunalul Galaţi)

- SUCEAVA - judeţul Suceava, Suceava, Strada Ştefan cel Mare, nr.36, parter, camera 12, în cadrul Prefecturii Suceava, tel. 0230.21.01.48

- CLUJ-NAPOCA – judeţul Cluj, Cluj-Napoca, Piaţa Ştefan cel Mare nr. 4, parter, cam. 2S.

Programul de audienţe al Directorului Direcţiei Cetăţenie se desfăşoară în fiecare zi de miercuri între orele 13 şi 15 pentru probleme deosebite. Programarea la audienţă se va face în baza unei cereri prealabile care va cuprinde şi un număr de telefon de contact la care un funcţionar al Direcţiei Cetăţenie va comunica solicitantului ziua şi ora audienţei în cazul în care aceasta a fost aprobată.

Gregory0405Date: Sâmbată, 27-Feb-2010, 1:55 PM | Message # 101
Major general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 22
admin,

Generale, cum putem face, adica cu eforturi comune, desigur, sa aflam prevederile regulamentului intern al Agentiilor Teritoriale, daca exista un atare. Tare mi-e frica mie ca din cauza unei "salfetce" cum i-a zis cineva pe aici pe forum nu vom mai ajunge noi la cele 5 luni, dar va dura ca si mai inainte, 5 ani. Cred ca trebuie sa cautam informatia oficiala, poate chiar regulamentul oficial de activitate al Agentiilor, pe care sa le aiba fiecare deponent de rand cu copia OUG 36/2009, si alte acte relevante atunci cand merge la Iasi. E o arta intreaga zic eu.

Fiecare trebuie sa aiba aceste acte si sa nu le scoata pe masa pana nu i se ia dosarul. Cu alte cuvinte procedura ar trebui sa arate in felul urmator:
1. Ai depus dosarul
2. ti-au verificat actele
3. Ti-au aprobat dosarul
4. Iti da "salfetca" cu numarul dosarului

Si aici HOP!!! Da moldovanul nu e prost!!! al cincilea pas este adresarea intrebarii date: - Cum ramane cu termenul de redobandire? In OUG este stipulat maxim 5 luni, asa va fi? SI cel de acolo ca un bun angajat va zice DA, DESIGUR!!! Si aici intrebarea cea desteapta: DA GARANTIA????? FITZUICA ASTA FARA STAMPILA SI FARA ANTET ESTE O GARANTIE??????

Si vedem ce raspunde angajatul.

Rebel va zice cineva? Da altfel cum? Unde e garantia ca ceea ce Basescu face pentru noi va fi respectat de subalternii lui, de care el nici nu are idee ce fac.

Ce ziceti?

adminDate: Sâmbată, 27-Feb-2010, 2:14 PM | Message # 102
General
Gregory0405, biggrin interesanta idee...la bucuresti cand depui, primesti exact aceeasi fitzuica, fara antet, insa, ce-i drept, cu stampila.
si mie mi se pare un pic straniu ca iti dau fitzuica ceea fara nici o stampila.....pai astfel de foi iti printez si eu cate doresti....
Am cautat un pic, dar nicaieri nu am gasit nici urma de vreun regulament de ordin intern al agentiilor...si tare ma tem ca nici nu-l vom gasi pe undeva publicat...
Din cate am inteles, cei ce lucreaza la aceste agentii,stiu despre procesul de redobandire mai putin decat stiu multi de aici de pe forum, si la orice intrebare, ei iti spun sa te adresezi la bucuresti, la directia cetatenie, iar aceasta atitudine, e exact ca a doamnelor ce lucreaza la directia cetatenie, pe vremea cand ma "chinuiam" sa obtin si eu cetatenia, am avut ocazia sa merg pe'acolo de numeroase ori, si, de fiecare data cand le adresam intrebarile: cand? de ce dureaza atat? ce pot sa fac? ele imi ziceau sec...ASTEAPTA....
In consecinta....as fi si eu curios sa arunc o privire pe regulamentul cela....dar oare cum facem rost de el?!

Ai aflat ceva nou de pe acest site?! Multumeste! Da un click pe reclama!

Gregory0405Date: Sâmbată, 27-Feb-2010, 3:05 PM | Message # 103
Major general
admin,

Elementar, tu ca cetatean Roman, si eu de fapt la fel, trebuie sa avem acces la informatie garantat prin lege.

In acest caz, se scrie o scrisoare oficiala, recomandata cu aviz in care se cere informatia data. Eu sa fiu sincer sunt cam sceptic in privinta faptului ca ei vor oferi informatia data chiar asa cum avem noi nevoie de ea. Cel putin o careva informatie trebuie sa primim, in privinta acestor fitzuici care nu reprezinta nici o valoare juridica. Ce zici faci acest lucru? Daca nu doresti sa o faci as incerca eu, da eu is cetatean doar cu Certificat, nici un act in regula. Si chiar daca asta nu tre sa fie un impediment, nu as vrea sa nimeresc in vre-o lista neagra si sa imi puna bete in roate la transcrierea actelor sau chestii din astea. Paranoic pe alocuri, dar totusi daca poti sa o faci ar fi un lucru foarte bun si pentru tine, si pentru mine, dar si pentru multa lume care cauta dreptatea pe aici pe forum. Facem si o stire trasnet daca ceva si o publicam la vreo agentie de presa, poate chiar Unimedia si ridicam aceasta intrebare mai sus. Numai daca doresti sa sapam mai adinc wink

Bafta, curaj si rabdare.

P.S. In acest caz, cred ca ii atragem si atentia lui Brega si ne ajuta cu semnaturi daca ajungem la vre-o petitie. wink

Gregory0405Date: Sâmbată, 27-Feb-2010, 3:12 PM | Message # 104
Major general
Generale, in cel mai rau caz, facem rost de ordinul prin care au fost create agentiile. Poate gasim in acela ceva. wink Ce zici. Eu azi am dat de el, dar l-am pierdut wink Dar il gasesc eu. Si bagam si link-ul la link-uri utile. Las sa se informeze lumea. Nu as vrea sa fim prostiti si sa ni se zica totul o sa aveti si cetatenie in 5 luni dar de fapt sa fie doar o tactica PR. Las sa vadal umea informatia si sa fie gata pentur orice situatie. Poate obraznic la un moment dat, dar altfel dreptate nu ti se face. Vreau sa cred ca Dl Basescu era sincer cand era in MD, sid aca asa, nu as vrea sa fie prostit de subalternii sai unu la mana, si doi la mana daca legea scrie ca cei care au pierdut cetatenia au dreptul sa o redobandeasca asa sa fie. Eu dau in judecata statul roman ca nu da cetatenie in conformitate cu legislatia in vigoare si multi de-alde mine vor face la fel si na, cred ca doar asa vom fi luati in serios wink

Gregory0405Date: Sâmbată, 27-Feb-2010, 4:29 PM | Message # 105
Major general
Generale,

ia vezi asta, ca tot zicem ca prin mandatar la Autoritatea din iasi nu se poate depune. Vezi ce zice legea smile

"Art. 12. - Cererea de acordare sau, dupa caz, de redobandire a cetateniei romane se formuleaza in limba romana, se adreseaza Comisiei pentru cetatenie si se depune personal sau, in cazuri temeinic justificate, prin mandatar cu procura speciala si autentica la sediul Autoritatii Nationale pentru Cetatenie, fiind insotita de acte care dovedesc indeplinirea conditiilor prevazute de prezenta lege.

Cred ca totusi e posibil si prin mandatar. De aceea si trebuie de plecat mai repede la Iasi pana nu s-au prins businessman-ii nostri si sa faca cozi acolo contra unei sume anumite de bani.

inatabacaruDate: Duminică, 28-Feb-2010, 4:18 PM | Message # 106
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 2
Viza se poate obtine timp de 5 zile.Nustiu daca e obligatoriu necesar sa ai invitatie,dar nu am azuit pe nimeni sa plece fara invitatie in Ro.Drumul pana la Bucuresti costa 200 de lei cu autocarul.

ina

inatabacaruDate: Duminică, 28-Feb-2010, 4:32 PM | Message # 107
Începator
1.Daca aveti vreun certificat de nastere in limba rusa(ex;mama mea este din Rusia) il puteti traduce la un traducator autorizat si sa-l legalizati ca pe toate celelalte acte.
2.Eu am depus doar certificatele de deces ale buneilor,in acest caz nu mai e nevoi ede acel de nastere.
3. Nu e ceva foarte complicat.daca aveti pe cineva care sa va faca invitatie ca sa veniti in Ro si dk mai aveti pe cineva in Ro sa va faca si cazier(prin procura)...va pot zice k mai mult de 150 de euro nu va ajunge.Deci e clar ca e mare "jakmaneala" daca auziti sume de sute si de mii de euro pt aceste servicii.

ina

CostelDate: Duminică, 28-Feb-2010, 7:22 PM | Message # 108
Lieutenant
Reputaţie: 3
Ma adresez lui Admin si la toti cei lalti,daca e asa cum se spune ca dupa ce depui dosarul la una din agentii iti da foaia ceea numai cu numarul dosarului
atunci la ce bun sa mai depunem la agentii trebuie la Bucuresti ca acolo macar iti pune o stampila cu care poti dovedi ceva dar asa...daca ma gresesc cu ceva corectatima poate nu am dreptate.

adminDate: Duminică, 28-Feb-2010, 7:25 PM | Message # 109
General
Costel,ca sa depui la bucuresti iti trebuie permis de sedere, pe cand la agentii, poate depune oricine

iurriDate: Duminică, 28-Feb-2010, 7:41 PM | Message # 110
Începator
Reputaţie: -1
pentru gabi, ii buna traducerea legalizata al certificatului de nastere, eu asa am facut acum 2 ani

trocinnDate: Duminică, 28-Feb-2010, 8:16 PM | Message # 111
Începator
Reputaţie: 0
Cer scuze pentru ca mai repet o data intrebarea la care am gasit un pic raspunsul.. Dar as vrea sa fiu mai sigur...Deci puna la urma la Bucuresti nu se poate de depus dosarul, daca nu ai permisul de sedere. Va multumesc mult

iurriDate: Duminică, 28-Feb-2010, 8:21 PM | Message # 112
Începator
Reputaţie: -1
Ce tot va faceti griji cu hartiuta ceea "salfetca", este pentru voi,notita, scrie in regulament cumva ca ar trebuie sa primiti o confirmare a depunerii dosarului in scris? In judecata ii puteti da si daca nu va raspund la solicitare stadiu dosar. Eu nu am primit nici un numar la depunerea actelor in 2008 , la chisinau, si acum am angajat o avocata care in mai putin de o saptamana a aflat numarul dosarului si stadiul lui, fiindca avocatii au acces miercuri ininterval de o ora la Biroul pentru cetatenii.asta este orice act are un pret.
Si pemine ma enerveaxza intermediarii care fac bani pe asta, dar are o parte vina si birocratia romaneasca, "naher" agentiile astea, mai bine mai sischideau inalte orase din moldova asa agentii, si rezolvau cu prostia asta de cazier judiciar romanesc (care un moldovean o poate face timp de o saptamana in Romania contra 10 lei romanesti).

ciuboticaDate: Duminică, 28-Feb-2010, 10:48 PM | Message # 113
Începator
spunetimi va rog,daca nu am pe nimeni in romania ca sami faca invitatie pentru a deschide viza sa depun dosarul..cum pot obtine viza?multumesc.

adminDate: Luni, 01-Mar-2010, 12:08 PM | Message # 114
General
trocinn, ai inteles corect, nu se poate de depus la bucuresti fara permis de sedere

viorelDate: Luni, 01-Mar-2010, 3:25 PM | Message # 115
Începator
In sfarsit am facut primul pas, si am depus actele la Iasi.
Am ajuns la 9:30 deja erau vreo 7 in rand.
Depunerea a durat aprox. 30 min.
Am primit si eu talonasul cu nr. la dosar si mi-au spus sa astept scrisoare acasa.

uigres86Date: Luni, 01-Mar-2010, 7:05 PM | Message # 116
Lieutenant
viorel, Sa inteleg ca ti-ai strans toate actele, si ai plecat sa le depui la Iasi, am in vedere ca n-ai avut nevoie de vreo invitatie?

adminDate: Luni, 01-Mar-2010, 7:12 PM | Message # 117
General
uigres86, la iasi nu iti trbuie invitatie ppt a depune dosarul, ai nevoie de invitatie pt a obtine viza

artix2010Date: Marţi, 02-Mar-2010, 10:29 AM | Message # 118
Lieutenant
Quote (viorel)
In sfarsit am facut primul pas, si am depus actele la Iasi.
Am ajuns la 9:30 deja erau vreo 7 in rand.
Depunerea a durat aprox. 30 min.
Am primit si eu talonasul cu nr. la dosar si mi-au spus sa astept scrisoare acasa.

Salut Viorel, eu tot am fost cu cateva zile in urma tot la Iasi si am depus dosarul, spune-mi te rog nu ti-au zis cam la cat timp le trimit la Bucuresti? La mine nr.-i 40XXX .... interesant la tine ce nr. smile

ramaska4allDate: Marţi, 02-Mar-2010, 9:28 PM | Message # 119
Începator
buna seara tuturor eu sunt in italia azi am facut o procura pe o persoana de ami scoate toate actele si a le depune la romania. la Iasi am telefonat si au zis ca numai PERSONAL poti sa le depui iar cu procura la Bucuresti acuma intru pe sait aici si citesc ca persoana care depune trebuie sa aiba viza de resedinta in bucuresti inseamna ca totul e in zadar caci persoana care imi face actele locuieste in MD . PER FAVORE ZICETI-MI SI MIE CA SA FAC am o cunostinta care locuieste in Iasi poate sa fac si pe ea o procura sa plece ea in BUCURESTI sa le depuna????

larisaDate: Miercuri, 03-Mar-2010, 1:06 AM | Message # 120
Lieutenant
pai,da cred ca asa e mai simplu.. sa plece la Bucuresti doar ca ca si tu trebuie sa ai permisde sedere in RO,si daca persoana locuieste in MD poate cere viza si apoi merge la Bucuresti,poate gresesc ,te ajuta admin el stie mai bine... wink

adminDate: Miercuri, 03-Mar-2010, 9:12 AM | Message # 121
General
ramaska4all, la iasi intradevar nu se primesc actele prin procura, iar la bucuresti, ca sa depui, iti trebuie permis de sedere, daca nu poti veni personal, si nici nu ai permis de sedere in RO, atunci cum ai spus si tu, totul e degeaba.
Daca te afli in italia legal, poti depune actele acolo, vezi mai multe aici:
http://vreau-cetatenie.eu/forum/16-38-1

ramaska4allDate: Miercuri, 03-Mar-2010, 9:31 AM | Message # 122
Începator
multumesc procura oricum trebuia sa o fac cami scoata actele numai ca pacat ca nu poate depune ADMIN linkul care mi lai dar nu contine toate informatiile privind actele necesare http://www.consulatmilano.com/ro....2121989 iata aici este totul

iata cu asta e mai mare problema cred eu

cazier judiciar din ITALIA apostilat la Prefectura italiana de domiciliu - traducere in limba romana se poate efectua la consulat (taxa consulara 35 euro) si copie xerox a originalului;

CostelDate: Miercuri, 03-Mar-2010, 4:12 PM | Message # 123
Lieutenant
Salut!Poate cineva sa concretizeze trebuie permis de sedere ca sa depui la ministerul justitie la Bucuresti sau nu?ca lumea se duce si depune dar nu prezita nici un permis de sedere.

larisaDate: Miercuri, 03-Mar-2010, 10:20 PM | Message # 124
Lieutenant
Trebuie , trebuie permis de sedere...cind am depus toti aveau permise incepind cu studentii si terminind cu cei casatoriti cu romani,si cei ce intr-adevar traiesc de mult in RO dar nu au depus mai inainte cind a fost timpul.. cool

CostelDate: Joi, 04-Mar-2010, 11:38 AM | Message # 125
Lieutenant
Spuneti varog daca sunt cetatean a Rominiei, sotia de ce acte are nevoie pentru a primi si ea cetatenia pe baza mia?

larisaDate: Joi, 04-Mar-2010, 12:35 PM | Message # 126
Lieutenant
Ei, Costel,mai citteste si tu pe aici... eu am depus ca sotie.. cazier roman ,cazier MD,permis de sedere in RO,actele scoase de la arhiva..a paritilor de nastere,de divort daca a fost asta,sau deces,a buneilor din partea unui parinte tot de nastre si deces,certificatul de casatorie Ro al vostru,toate copii si legalizate la notar,copia pasaportului si a buletinului parca ,caci am depus in septembrie anul trecut, daca am scapat ceva din vedere afli tu..deja cererea o depune la DC odata cu dosarul,Bafta biggrin

larisaDate: Joi, 04-Mar-2010, 12:36 PM | Message # 127
Lieutenant
si de casatorie a parintilor... am scapat ..sorry

inatabacaruDate: Vineri, 05-Mar-2010, 3:52 PM | Message # 128
Începator
ciubotica, Vezi ca aici pe site,la PUBLICITATE gasesti informatii despre cum poti obtine viza pentru a merge in Ro la Agentie sa depui dosarul.Sant oameni care te pot ajuta.

ina

Mesaj editat de inatabacaru - Vineri, 05-Mar-2010, 3:55 PM

IgorashDate: Luni, 08-Mar-2010, 4:16 PM | Message # 129
Colonel
Reputaţie: 18
Salutare, eu vreau lunia aceasta să depun dosarul pentru redobândirea cetăţeniei la Iaşi.
Am următoarele acte:
- certificatele de naştere a părinţilor, certificatul de căsătorie al lor, al meu de naştere, certificatele de deces al ambilor bunici şi certificatul de căsătorie al bunicilor (toate traduse în limba română şi legalizate);
- cazierul judiciar Md;
- cazierul judiciar Ro;
- cele 3 declaraţii;

Mai am nevoie de încă ceva documente?

P.S. Poate cineva să îmi spună cum e acolo la depunerea actelor, e înghesuială mare? e multă lume? să vin de la 6 dimineaţa?
mc anticipat

Depunerea dosarului: 07.04.2010
Starea: Paşaportul biometric obţinut pe 30 mai 2011 Iaşi.
Mulţumesc celor care m-au ajutat!

artix2010Date: Luni, 08-Mar-2010, 4:27 PM | Message # 130
Lieutenant
Igorash, copii legalizate la buletin si pasport. Daca nu esti casatorit si la bunei si parinti nu-i nici-un divort , parca atat! succes...Rand la Iasi nu prea era saptamana trecuta.

IgorashDate: Luni, 08-Mar-2010, 4:51 PM | Message # 131
Colonel
Reputaţie: 18
artix2010, nu sunt căsătorit, bunicii nu au divorţat. Vreo 2 săptămâni în urmă am sunat la biroul ăsta de cetăţenii la Iaşi, acolo mi s-a spus că pot să aduc documentele doar unui bunic, aici pe site o persoană mi-a sfătuit să fac şi certificatul de deces al bunicii sau cel de naştere al ei, eu l-am făcut pe cel de deces (traducere şi legalizare) însă acolo la ea e scris doar câţi ani a avut când a decedat. Este ok?

Depunerea dosarului: 07.04.2010
Starea: Paşaportul biometric obţinut pe 30 mai 2011 Iaşi.
Mulţumesc celor care m-au ajutat!

artix2010Date: Luni, 08-Mar-2010, 5:46 PM | Message # 132
Lieutenant
Igorash, nu stiu exact care-i treaba la tine cool , dar stiu ca daca buneii-s decedati ai nevoie numai de cert. de deces( cu conditia ca sa fie scris corect si data neasterii) si cert. de casat. Ai nevoie de certificatele ambilor bunici( pe o linie), mama sau tata , la care-i mai usor sa le obtii...bafta. Dumnezeu să ne ajute!!!

adminDate: Luni, 08-Mar-2010, 7:09 PM | Message # 133
General
Igorash, problemele legate de actele de starea civila se discuta aici: http://vreau-cetatenie.eu/forum/16-59-1

NicuDate: Sâmbată, 13-Mar-2010, 10:09 PM | Message # 134
Începator
Salut! Spuneti-mi va rog cine stie care sunt conditiile pentru a depune dosarul pentru permis de mic trafic la frontiera? Mai este nevoie de invitatie sau de dovada ca ai motive intemeiate de a calatori frecvent in Romania? Intreb deoarece cu putin timp in urma Dl Filat si Dl Boc spuneau ca va fi posibil de depus dosarul si in baza unei declaratii pe propria raspundere, fara de invitatia respectiva sau dovada de care vorbeam mai sus. Este real acum, a depus deja cineva in acest mod?

stegar123Date: Vineri, 19-Mar-2010, 3:51 PM | Message # 135
Începator
Salut. E drept ca poti sa depui actele numai pina la 31 august??
cry

stegar123Date: Vineri, 19-Mar-2010, 3:52 PM | Message # 136
Începator
sorry. am vrut sa zic "31 aprilie"

studentuDate: Vineri, 19-Mar-2010, 4:02 PM | Message # 137
Începator
Tipul de mai sus cred co vrut sa sacrie 31 martie. Am auzit si eu. E drept sau nu ca poti sa depui pina atunci numai.

adminDate: Vineri, 19-Mar-2010, 5:30 PM | Message # 138
General
A mai intrebat acu ceva vreme cineva.
NU E ADEVARAT oameni buni, e un zvon!!!

superbaDate: Vineri, 19-Mar-2010, 8:24 PM | Message # 139
Lieutenant
Iata cum este scris in lege:

IMPORTANT

În baza deciziei Directorului Direcţiei Cetăţenie din 15.12.2009, în perioada 01.01.2010 – 31.03.2010, programul cu publicul al Direcţiei Cetăţenie se va desfăşura doar în ziua de miercuri a fiecărei săptămâni şi doar pentru depunere cereri de redobândire, acordare sau renunţare la cetăţenia română şi înregistrare acte în completare şi petiţii adresate Direcţiei Cetăţenie. Informaţii despre stadiul soluţionării dosarului înregistrat la Direcţia Cetăţenie se acordă doar prin corespondenţă scrisă.

Petenţii care au dosare de redobândire a cetăţeniei române conform art. 10 indice 1 (Rep. Moldova / Ucraina) depuse în anul 2003 sunt rugaţi să comunice Direcţiei Cetăţenie actuala adresă de corespondenţă, în cazul în care aceasta s-a schimbat de la momentul depunerii dosarului.

La începutul lunii februarie 2010 au fost deschise Birourile teritoriale pentru cetăţenie care au program de lucru cu publicul de luni – până vineri între orele 9.00 – 17.00 şi unde se vor depune dosare numai pentru redobândirea cetăţeniei române în baza art. 10 indice 1 (Republica Moldova şi Ucraina).

me self

VladDate: Vineri, 19-Mar-2010, 9:21 PM | Message # 140
Începator
În baza deciziei Directorului Direcţiei Cetăţenie din 15.12.2009, în perioada 01.01.2010 – 31.03.2010, programul cu publicul al Direcţiei Cetăţenie se va desfăşura doar în ziua de miercuri a fiecărei săptămâni şi doar pentru depunere cereri de redobândire,

La începutul lunii februarie 2010 au fost deschise Birourile teritoriale pentru cetăţenie care au program de lucru cu publicul de luni – până vineri între orele 9.00 – 17.00

Sa inteleg ca dupa 31 martie agentiile vor lucra zilnic?

Sunt cetatean roman din decembrie 2009!

adminDate: Sâmbată, 20-Mar-2010, 1:11 AM | Message # 141
General
Vlad, ele si acum lucreaza de luni pana vineri, daca te astepti sa lucreze si in week-end, atunci te gresesti

VladDate: Sâmbată, 20-Mar-2010, 12:27 PM | Message # 142
Începator
Eu stiam ca lucreaza doar miercure si prin "zilnic" am avut in vedere zilele lucratoare. biggrin

Sunt cetatean roman din decembrie 2009!

Dani3009Date: Luni, 22-Mar-2010, 9:17 PM | Message # 143
Începator
Ce se mai intimpla la Iasi ? este rind mare pentru a depunde dosarul cu documente ?

Gregory0405Date: Marţi, 23-Mar-2010, 9:04 PM | Message # 144
Major general
Dani3009, revino vineri cu intrebarea aceasta si iti comunic. Daca ai nevoie mai urgent, suna la ei si ei te vor informa.

Salut si multa bafta!

elibobuDate: Miercuri, 24-Mar-2010, 9:37 AM | Message # 145
Începator
Buna! Miercurea viitoare e data de 31 martie... va fi deschisa agentia de la Bucuresti? Stie cineva care vor fi zilele lucratoare in perioada de Pasti? Merci!

Dani3009Date: Miercuri, 24-Mar-2010, 9:46 AM | Message # 146
Începator
angry

DaNi

petsirDate: Miercuri, 24-Mar-2010, 11:19 AM | Message # 147
Începator
Pai e si normal, daca ii intorc pe bietii oameni dupa originale... Cine depune dosarul doar cu copii? surprised

Gregory0405Date: Miercuri, 24-Mar-2010, 1:13 PM | Message # 148
Major general
Dani3009, nu vreau sa o iai in nume de rau, dar vezi matali, cand te pornesti peste hotare, cu viza, si cu multa bataie de cap, trebuie sa tii cont de tot, dar cu adevarat de tot si de toate. Se citeste legea, se intreaba notarul, se intreaba cei de la arhiva, etc. Cineva la sigur o sa va zica ce si cum. La urma urmei intri pe acest forum... intr-un cuvant, te informezi pana in dinti. In regulamentul pentru depunerea actelor la agentie este scris clar: Copiile autentificate notarial conform cu originalul, deci... In fine. Mai atent, mai informat, mai perseverent si totul va fi bine.

Bafta, rabdare si atentie!!!

ramonaDate: Miercuri, 24-Mar-2010, 9:08 PM | Message # 149
Începator
vrau sa intreb ... directia cetatenie din bucuresti va lucra dupa 31 martie sau va fi careva schimbari

vreau si eu in acest forum

AlexeiDate: Miercuri, 24-Mar-2010, 11:16 PM | Message # 150
Major general
Grupă: Moderator
Reputaţie: 9
ramona, va lucra in mod normal.

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Agentia de Cetatenie la Iasi, Suceava, Galati, Cluj si Timisoara » Depunere dosare la Agentiile din toata tara
Pagina 3 din 7«1234567»
Căutare: