Miercuri, 22-Noi-2017, 6:31 AM
Bine ai venit Oaspete |

Depunere dosare la Agentiile din toata tara - Pagina 5 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 5 din 7«1234567»
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Agentia de Cetatenie la Iasi, Suceava, Galati, Cluj si Timisoara » Depunere dosare la Agentiile din toata tara
Depunere dosare la Agentiile din toata tara
adminDate: Joi, 28-Ian-2010, 12:41 PM | Message # 1
General
Grupă: Administrator
Reputaţie: 69
Statut: Offline
Începând cu data de 8 februarie 2010 au fost deschise Birourile teritoriale pentru cetăţenie care au program de lucru cu publicul de luni – până vineri între orele 9.00 – 17.00 şi unde se vor depune dosare numai pentru redobândirea cetăţeniei române în baza art. 10 indice 1 (Republica Moldova şi Ucraina).
Dosarul pentru cetăţenie va fi depus personal de către persoanele care au dobândit cetăţenia română prin naştere sau prin adopţie şi care au pierdut-o din motive neimputabile lor sau această cetăţenie le-a fost ridicată fără voia lor, precum şi descendenţii acestora până la gradul III.

Pentru depunerea dosarului nu este necesar permis de şedere pe teritoriul României.

Adresele şi datele de contact ale centrelor teritoriale sunt următoarele:

- IAŞI - judeţul Iaşi, Iaşi, Strada Anastasie Panu, nr. 60, parter, în sediul Prefecturii Iaşi

- TIMIŞOARA - judeţul Timiş, Timişoara, str. Paris nr. 2A, etaj 1, camera 10; cod poştal: 300003; telefon: 0256 220 835 sau 0256 220 863 int 127; (în sediul ONRC de pe lângă Tribunalul Timişoara)

- GALAŢI - judeţul Galaţi, Galaţi, str. Portului nr. 20, parter; cod poştal: 800025; telefon 0236 306 173 sau 0236 306 174 int 110; (în sediul ONRC de pe lângă Tribunalul Galaţi)

- SUCEAVA - judeţul Suceava, Suceava, Strada Ştefan cel Mare, nr.36, parter, camera 12, în cadrul Prefecturii Suceava, tel. 0230.21.01.48

- CLUJ-NAPOCA – judeţul Cluj, Cluj-Napoca, Piaţa Ştefan cel Mare nr. 4, parter, cam. 2S.

Programul de audienţe al Directorului Direcţiei Cetăţenie se desfăşoară în fiecare zi de miercuri între orele 13 şi 15 pentru probleme deosebite. Programarea la audienţă se va face în baza unei cereri prealabile care va cuprinde şi un număr de telefon de contact la care un funcţionar al Direcţiei Cetăţenie va comunica solicitantului ziua şi ora audienţei în cazul în care aceasta a fost aprobată.

vitaliusDate: Joi, 08-Apr-2010, 6:05 PM | Message # 201
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 1
Buna ziua!
Oameni buni imi spune si mie cineva cum e situatia la Suceava la depunerea dosarului ca am sunat pe unul din cei care organizeaza transport la Romania si mi-a spus ca si acolo e rind si trebu de plecat seara ajungind acolo la miezul noptii ca sa ocupam rind. Oare e chiar asa de strasnic?
Si inca o intrebare: daca in cererea pentru viza am scris ca plec cu autocarul e vrio problema daca ma razgindesc si ma duc cu automobilul acestor shmecheri?

superbaDate: Joi, 08-Apr-2010, 8:44 PM | Message # 202
Lieutenant
Grupă: Verificat
Reputaţie: 2
Nu e nici o problema,poti merge cu orice iti pofteste inima in Romania.

me self

IgorashDate: Joi, 08-Apr-2010, 8:47 PM | Message # 203
Colonel
Reputaţie: 18
Am fost miercuri de 7 aprilie şi am depus dosarul meu, am stat în jur de 4 ore în rând. Era o listă şi fiecare intra după nr.. Deci, mi s-a acceptat dosarul, am primit o foiţă cu nr. dosarului şi mi-au explicat că în 5 luni voi primi răspunsul, dacă vor fi mai mult de 6, îmi recomandă să iau legătura cu autorităţile române.
Cine ştie, aproximativ în cât timp trebuie să-mi vină vreo scrisoare din România că mi-a fost acceptat dosarul?

Depunerea dosarului: 07.04.2010
Starea: Paşaportul biometric obţinut pe 30 mai 2011 Iaşi.
Mulţumesc celor care m-au ajutat!

ritterDate: Joi, 08-Apr-2010, 10:38 PM | Message # 204
Începator
Reputaţie: 0
Vreau sa depun si eu la Galati, ca si e mai lejer (din cite spune lumea), dar si e mai aproape de mine (sudul Moldovei)

Cine a fost sa depuna la Galati, sa ne povestesti cum ati gasit Biroul teritorial Galati (aflat, din cite se scrie, pe "str. Portului nr. 20, parter; în sediul ONRC de pe lângă Tribunalul Galaţi")?

Gregory0405Date: Joi, 08-Apr-2010, 10:45 PM | Message # 205
Major general
Reputaţie: 22
Igorash, Dosarul deja ti-a fost acceptat, pot sa te felicit. Dar scrisoare vei primi doar dupa ce va fi avizat dosarul tau pozitiv wink Deci 5 luni oficial astepti si apoi incepi sa-i bombardezi pe cei de la Directia Cetatenie cu scrisori recomandate cu aviz, cu intrebarea CAND???

Bafta!!!

Adaugat (08-Apr-2010, 11:45 PM)
---------------------------------------------
vitalius, Cei de la vama nici in basca nu le este de cererea de viza. Daca Ambasada ti-a dat viza, atunci SERVUS!!! poti sa mergi unde vrei in romania si cu avionul, si cu vaporul si pe jos daca eshti mai extremal la ale ale wink

IgorashDate: Joi, 08-Apr-2010, 11:09 PM | Message # 206
Colonel
ritter, De la potcoava de aur la dreapta după RomTelecom, drept înainte cobori, ajungi la Elice şi gata, e pe acolo. Întreabă şi tu lumea, o să-ţi zică.

elyce84Date: Vineri, 09-Apr-2010, 4:46 PM | Message # 207
Începator
Ritter stiu ca e pe faleza sau pe malul Dunarii mai bine zis .E foate usor de gasit.

Mesaj editat de elyce84 - Vineri, 09-Apr-2010, 4:48 PM

cipdeilDate: Sâmbată, 10-Apr-2010, 12:23 PM | Message # 208
Lieutenant colonel
Reputaţie: 17
Informatie de ultima ora!!!
Ieri sau depus dosare la Galati,...au fost in total depuse cam 40-50 dosare e foarte ushor de depus,..stai in rind vreo 2 ore dar merita!!!

AmelykaDate: Vineri, 16-Apr-2010, 0:41 AM | Message # 209
Începator
Buna.Unde as putea gasi un avocat sigur care ar putea depune dosarul in locul meu pt.ca personal nu o pot face.

GABIDate: Miercuri, 21-Apr-2010, 1:43 PM | Message # 210
Începator
Amelyka, cam scump o să te coste chestia aceasta

Gregory0405Date: Miercuri, 21-Apr-2010, 5:08 PM | Message # 211
Major general
Amelyka, Avocatul te va costa in jur de 1500 - 2000 EURO. Dar daca vrei informatie mai detaliata, contacteaza-ma la gregory0405@gmail.com si iti pot oferi mai multe detalii cum poti rezolva aceasta problema la un pret rezonabil.

IgorashDate: Miercuri, 21-Apr-2010, 5:16 PM | Message # 212
Colonel
Gregory0405, vrei să faci un "Kalâm" :-D

Gregory0405Date: Miercuri, 21-Apr-2010, 5:23 PM | Message # 213
Major general
Igorash, biggrin No way. Pur si simplu vreau sa ajut. Eu personal nu pot sa merg ca am o disabilitate locomotorie. Dar am apelat la o persoana sa ma ajute si m-a ajutat, GRATIS!!! Desi nu era vorba de depunerea dosarului. SI daca cineva m-a ajutat, ajut si eu biggrin Da iaca ideea nu e rea smile S-ar putea face bani smile

IgorashDate: Miercuri, 21-Apr-2010, 5:26 PM | Message # 214
Colonel
Gregory0405, cred că vei găsi amici şi tu smile
P.S. să nu uiţi să-ţi iei şi partea ta din bani. :P

Gregory0405Date: Miercuri, 21-Apr-2010, 5:43 PM | Message # 215
Major general
Igorash, Amici??? Despre care amici vorbesti tu? Daca vroiam sa fac bani scriam mesaj in private Amelika-i da asa... Daca eventual te intereseaza, e-mail-ul il ai asa ca poti sa-mi scrii wink

GABIDate: Miercuri, 21-Apr-2010, 10:03 PM | Message # 216
Începator
Ştie cineva dacă e mare rîndul acum la Galaţi

malhazDate: Joi, 22-Apr-2010, 11:33 AM | Message # 217
Major
Reputaţie: 4
fiti atenti care vor sa plece la Iasi si Suceava.....sau schimbat sediile pe alte adrese noi

lucettaDate: Joi, 22-Apr-2010, 1:23 PM | Message # 218
Începator
Buna,
ieri am fost la agentia din Bucuresti,pentru a completa dosarul meu cu un act.
La depus dosarul pentru redobandire erau in jur de 300-350 de persoane.Se face lista la cineva din Basarabeni si se face de dimineata foarte devreme,dupa aia pe la 8.30 au inceput sa strige lista si prezentai si pasaportul. Pentru a facilita procesul si pentru a primi toate dosarele,angajatii de acolo,primeau dosarele la subsol,in garaj.De la ora 14 la 16,iarasi au inceput sa-i strige pe cei care au depus,de data aceasta ii chema iarasi in subsol,pentru a semna pentru dosar si pentru a le da,foita aia cu numarul dosarului.Mi-a placut mult faptul ca s-au uitat atent la dosare si cei care le aveau incomplete li s-au inmanat inapoi,insa pe dosra scria ce acte lipsesc,unii au reusit sa-l completeze pe loc si iarasi l-au depus.Pentru a pastra ordinea acum au si jandarmi acolo,astfel toata lumea si-au depus dosarele si nu a fost haos.
Cat priveste Registratura,acolo a fost mai complicat..pentru a afla orice informatie sau pentru a completa dosarele cu anumite acte,inscrieti-va pe lista la Registratura.
Pe lista de ieri am fost vreo 200 persoane,insa acolo merge foarte greu randul pentru ca e doar o persoana care se ocupa.Au inceput programul de la 9.30...dar de la 14 la 15 lucreaza cu mandatarii,de la 15 la 16 lucreaza cu avocatii. Daca sunteti mandatar,sa aveti grija sa va inscrieti pe lista de la portar din timp,pentru ca va cheama ei si au doar un numar anumit de persoane pe care le primesc. Din cele 200 de persoane cred ca au intrat aproximativ 140,si am avut noroc,pentru ca programul cu publicule pina la 16,i-am rugat si ne-au primit si dupa program. Personal am stat de la 6.30 dimineata si am iesit de acolo la 17.30. Aveti grija pe ce liste va treceti. Bafta!

ellyna20Date: Joi, 22-Apr-2010, 9:32 PM | Message # 219
Începator
lecetta nu am prea inteles, sunt 2 liste: una la basarabeni si alta la registratura? vreau sa depun si eu saptamana viitoare la Bucuresti si as vrea sa stiu cum sa fac. Ma gandeam ca pana la masa reusesc sa depun, dar vad ca dureaza cam toata ziua. Mersi!

GABIDate: Joi, 22-Apr-2010, 10:18 PM | Message # 220
Începator
Ştie cineva dacă un avocat din RM poate depune la Bucureşti dosar, adică se acceptă ai noştri avocaţi sau se are în vedere ai lor din RO

GABIDate: Joi, 22-Apr-2010, 10:23 PM | Message # 221
Începator
Azi cineva mi-a spus că pt 700 euro ,,cineva,, depune dosarul la Bucureşti, pt cei ce nu au posibilitate de a depune personal.
Pt Amelyca, ştiu că costă 700 euro să depună pt tine, dar vezi şi tu, poate găseşti mai ieftin...

GABIDate: Joi, 22-Apr-2010, 10:25 PM | Message # 222
Începator
Atenţie- mîine nu lucrează nici o agenţie din Ro pt depunerea dosarelor, căci au ceva delegaţii

harnic_greerashDate: Duminică, 25-Apr-2010, 11:19 PM | Message # 223
Începator
Salut la toata lumea, vreau sa felicit pentru acest forum, are info exact ce trebuie, nici mai mult nici mai putin, m-a luminat la multe intrebari pe care le aveam, dar eu am o intrebare mai personalizata: am inteles ca la Buc pot sa depuna persoane inputernicite prin procura, care sunt acele situatii exceptionale in care se accepta procura?
Cumnata mea are in ingrijire copil bolnav, ar putea sotul meu(fratele ei) sa depuna pentru ea? Multumesc

AlexisDate: Luni, 26-Apr-2010, 5:34 PM | Message # 224
Major
Reputaţie: 3
Admin, corecteza adresele la agentiile din Iasi si Suceava
---
Autoritatea Nationala pentru Cetatenie

Biroul Comunicare

26 aprilie 2010
Birourile teritoriale pentru cetăţenie din Iaşi şi Suceava s-au mutat în sediile Prefecturilor aferente celor două judeţe

Birourile teritoriale pentru cetăţenie din Iaşi şi Suceava îşi desfăşoară activitatea, începând cu data de 23 aprilie 2010, în sediile Prefecturilor aferente celor două judeţe. Astfel, noul Birou teritorial pentru cetăţenie din Iaşi va funcţiona în cadrul Prefecturii Iaşi, Strada Anastasie Panu, nr. 60, parter, iar Biroul teritorial pentru cetăţenie din Suceava va funcţiona în cadrul Prefecturii Suceava, Strada Ştefan cel Mare, nr.36, parter, camera 12. Programul de lucru al birourilor nu se va modifica, acestea urmând să aibă program permanent de lucru cu publicul de luni până vineri între orele 9.00-17.00. Precizăm că în cadrul acestor birouri se înregistrează dosarele persoanelor care au dobândit cetăţenia română prin naştere sau prin adopţie şi care au pierdut-o din motive neimputabile lor sau această cetăţenie le-a fost ridicată fără voia lor, precum şi descendenţilor acestora până la gradul III, la cerere care pot redobândi sau li se poate acorda cetăţenia română, cu posibilitatea păstrării cetăţeniei străine şi stabilirea domiciliului în ţară sau cu menţinerea acestuia în străinătate.
Reamintim că, începând cu data de 8 februarie 2010, au fost deschise
birouri teritoriale pentru cetăţenie în Iaşi, Timişoara, Galaţi, Suceava, Cluj-Napoca.

Mesaj editat de Alexis - Luni, 26-Apr-2010, 5:35 PM

alex86Date: Luni, 26-Apr-2010, 8:42 PM | Message # 225
Începator
Salut!
Va voi fi recunoscator daca ma veti ajuta cu informatia necesara...
Am pregatit dosarul,am obtinut visa p/u Romania...insa vreau sa depun dosarul si p/u sora mea,care mi-a facut procura insotita de un certificat medical (e insarcinata in luna a 7-a si n-are voie sa calatoreasca...)presupun ca e un motiv destul de intemeiat!?
Acum intrebarile:
In astfel de cazuri se poate de depus doar la Bucuresti sau la oricare alta agentie?
La Bucuresti se primesc dosarele doar miercurea?
In cazul in care ma duc cu doua dosare este ceva specific legat de procesul de depunere?
Merci frumos!!!

Mesaj editat de alex86 - Luni, 26-Apr-2010, 10:14 PM

IgorashDate: Luni, 26-Apr-2010, 9:07 PM | Message # 226
Colonel
după părerea mea:
1) nu contează unde vei depune.
2) la Bucale deja poţi depune în fiecare zi lucrătoare.
3) nu e nici o problemă.

alex86Date: Luni, 26-Apr-2010, 10:15 PM | Message # 227
Începator
Salut!
Va voi fi recunoscator daca ma veti ajuta cu informatia necesara...
Am pregatit dosarul,am obtinut visa p/u Romania...insa vreau sa depun dosarul si p/u sora mea,care mi-a facut procura insotita de un certificat medical (e insarcinata in luna a 7-a si n-are voie sa calatoreasca...)presupun ca e un motiv destul de intemeiat!?
Acum intrebarile:
In astfel de cazuri se poate de depus doar la Bucuresti sau la oricare alta agentie?
La Bucuresti se primesc dosarele doar miercurea?
In cazul in care ma duc cu doua dosare este ceva specific legat de procesul de depunere?
Merci frumos!!!

adminDate: Marţi, 27-Apr-2010, 11:35 AM | Message # 228
General
Igorash, la bucuresti nu se depune in fiecare zi, se depune doar miercurea.
alex86, poti depune la oricare agentie, nu neaparat la buc.
Cred ca motivul e destul de intemeiat si o sa iti accepte dosarul surorii tale.

Ai aflat ceva nou de pe acest site?! Multumeste! Da un click pe reclama!

AlexisDate: Marţi, 27-Apr-2010, 11:50 AM | Message # 229
Major
Reputaţie: 3
admin,
asa si nu ai corectat adresele smile
IAŞI - judeţul Iaşi, Iaşi, str. Anastasie Panu nr.60, parter (în sediul Prefecturii Iaşi)
SUCEAVA - judeţul Suceava, Suceava, strada Ştefan cel Mare nr. 36, parter, camera 12; cod poştal: 720026; (în sediul Prefecturii Suceava)

alex86Date: Marţi, 27-Apr-2010, 9:54 PM | Message # 230
Începator
Deci am inteles corect, ca in calitate de mandatar se poate de depus la oricare agentie(Iasi,Suceava,Galati), nu doar la Bcuresti,da?
Pur si simplu,un prieten cind a fost saptamina trecuta la Iasi sa depuna dosarul,doamna care i-a primit dosarul i-a zis ca in calitate de mandatar se depunne doar la sediul central,adica la Bucuresti...
daka stie cineva mai multe amanunte,va rog sa scrieti pe forum
Merci

Welcome_homeDate: Sâmbată, 01-Mai-2010, 2:43 PM | Message # 231
Începator
vad ca in ultima perioada nimeni nu a scris cum e situatia la agentiile din rom,deci cine a fost nudemulut si a depus cam cit trebuie sa stai in rind ca sa depui dosarul(mai concret ma intereseaza la Iasi)?am inteles corect ca dosarul se poate depune prin mandatar si la Iasi spre exemplu?

tolikbestDate: Miercuri, 05-Mai-2010, 1:06 PM | Message # 232
Sergent
Salutare la toata lumea.am depus si eu dosaru la cluj pe 21 aprilie curent.vreau sa va intreb cam dupa cit timp sa incep sa-i bombardez pe aia de la DC cu scrisori si daca puteti sa aproximati in cit timp ajung si eu sa fiu roman cu acte in regula cu ajutorul insistentelor mele si in cazul in care apelez la un avocat(pretul).Va multumesc anticipat.

Dosar:120xxx
Depus:21.04.2010 Cluj
Stare: in comisie din 22.12.2010
Ordin: nr. 106 P din 24.02.2011
Juramint: 17.03.2011

adminDate: Miercuri, 05-Mai-2010, 1:28 PM | Message # 233
General
alex86, in calitate de mandatar se poate depune oriunde insa doar daca ai acte care sa justifice medical ca persoana respectiva nu poate depune personal, fara acest act, n-o sa iti primeasca nimeni dosarul.
tolikbest, scrisori poti sa le trimiti dupa 5 luni, mai devreme nu are rost, caci ma indoiesc ca o primesti raspuns.
Cat despre termene.....depinde de la caz la caz, eu zic ca un termen optimist ar fi cam un an.

le_nutzaDate: Joi, 06-Mai-2010, 9:05 AM | Message # 234
Lieutenant
Quote (admin)
in calitate de mandatar se poate depune oriunde

Admin, eu stiam ca se poate de depus cu procura(in calitate de mandatar)doar la Bucureshti...cel putin cu vreo doua - trei luni in urma asa era...

IgorashDate: Joi, 06-Mai-2010, 9:44 AM | Message # 235
Colonel
o prietenă mi-a zis că personalul care i-au acceptat dosaru au informat-o că nu se mai poate trimite scrisori în formă electronică. Doar prin poşta tradiţională.

SvetlanaCDate: Joi, 06-Mai-2010, 8:17 PM | Message # 236
Începator
NU e adevarat ca iti ia pasaportul daca iti restabilesti domiciliul in Romania, doar iti lipesc un abtibild in pasaport si atata tot. Succes tuturor... Astazi am depus actele pentru tatal meu in Galati, cred ca u fost doar vre-o 20 persoane...

...

adminDate: Joi, 06-Mai-2010, 8:27 PM | Message # 237
General
SvetlanaC, ba e adevarat ca iti retin pasaportul!
Nu se mai lipesc abtibilte in pasapoartele vechi, ci te impune sa iti faci de tip nou, biometric. Si acest lucru se intampla deja de cateva luni bune, mai exact de la 1 ianuarie 2010.
Apropo, cum ai reusit sa depui pt tatal tau? pe ce baza?

harnic_greerashDate: Vineri, 07-Mai-2010, 11:52 AM | Message # 238
Începator
Sal! Poate stie cineva care este situatia acum la Buc? Poate este cineva care a depus recent, e multa lume?

Mesaj editat de harnic_greerash - Vineri, 07-Mai-2010, 1:21 PM

adminDate: Vineri, 07-Mai-2010, 1:31 PM | Message # 239
General
harnic_greerash, miercurea trecuta au fost circa 300 de persoane, au depus toti

malhazDate: Vineri, 07-Mai-2010, 10:19 PM | Message # 240
Major
au fost generale chiar in jur de 700.....important insa este ca au reusit sa depuna dosarele toti

adminDate: Vineri, 07-Mai-2010, 11:02 PM | Message # 241
General
admin, ma rog, asa a apreciat un coleg care a fost acolo, asa am scris si eu smile

harnic_greerashDate: Sâmbată, 08-Mai-2010, 8:10 AM | Message # 242
Începator
Va multumesc, poate ajungem si noi la Buc miercurea viitoare, sa vedem cum va fi, cel putin e bine ca trec toti indiferent citi sunt.

kozeteDate: Luni, 17-Mai-2010, 8:19 PM | Message # 243
Major
Buna seara am inteles ca in Iasi si Succeava si au schimbat sediile Agentiile are cineva un numar de contact? Merci

adminDate: Luni, 17-Mai-2010, 8:47 PM | Message # 244
General
kozete, adresele sunt actualizate, nr de tel.....nu stiu, eu nu am gasit nicaieri

LoveboyDate: Marţi, 18-Mai-2010, 7:29 PM | Message # 245
Începator
Reputaţie: -1
Deja a 2 vineri plec la Suceava la Agentie..(prefectura Suceava)..nu este foarte multa lume acolo..doar pina orele 12.00 - 13.00 poate sa fie 10 , maxim 15 persoane, adica se depune lejer..nu e multa lume..domnisoarele sunt dragute cu cei care depun, ajuta la completarea cererii, asha ca eu cred ca se merita de mai facut 120 km de la Iasi, decit sa stai prin rinduri la Iasi sau sa te pornesti cu noaptea in cap.

admin, am gasit nr de contact 0230.21.01.48

Alex_85Date: Joi, 20-Mai-2010, 0:30 AM | Message # 246
Începator
Loveboy Spune te rog , daca ai fost la suceava a 2 vinere , daca pleci cu transportul public, de unde urci in autocar? Costesti sau ce oras? Mersi mult!

LoveboyDate: Joi, 20-Mai-2010, 2:28 PM | Message # 247
Începator
Reputaţie: -1
Alex_85, pai eu plec cu masina personala. Daca o sa doresti sau o sa ai mai multe intrebari sa-mi scrii in privat.

kozeteDate: Duminică, 23-Mai-2010, 9:06 PM | Message # 248
Major
loveboy mai pleci de curind in Succeava? este posibilitate de plecat 2 persoane cu Dvstra?
P.S. poti sa mi scrii in privat?

rodica-sopranoDate: Miercuri, 02-Iun-2010, 4:33 PM | Message # 249
Începator
spuneti-mi va rog daca are prioritate daca depui dosarul de redobindire a cetateniei la BUcuresti, sau nu conteaza daca depui la Iasi sau la Bucuresti

Gregory0405Date: Miercuri, 02-Iun-2010, 6:16 PM | Message # 250
Major general
rodica-soprano, In lege scrie 5 luni de la momentul depunerii, nu se stipuleaza unde se depune si nu este scris nimic despre atare diferente, Bucuresti sau Iasi sau alte birouri. Teoretic nu este diferenta pentru ca asa scrie leagea, practic insa, ia cateva saptamani pana ajung dosarele la Bucuresti la Directia Cetatenie. Asa sau altfel, nu cred ca ar trebui sa fie diferenta. Unica diferenta este ca la Bucuresti pe o foitza cu numarul dosarului este si o stampila, in timp ce la Iasi, spre exemplu, e doar numarul dosarului si atit pe o foitza simpla alba.

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Agentia de Cetatenie la Iasi, Suceava, Galati, Cluj si Timisoara » Depunere dosare la Agentiile din toata tara
Pagina 5 din 7«1234567»
Căutare: