Miercuri, 22-Noi-2017, 6:15 AM
Bine ai venit Oaspete |

Depunere dosare la Agentiile din toata tara - Pagina 6 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 6 din 7«124567»
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Agentia de Cetatenie la Iasi, Suceava, Galati, Cluj si Timisoara » Depunere dosare la Agentiile din toata tara
Depunere dosare la Agentiile din toata tara
adminDate: Joi, 28-Ian-2010, 12:41 PM | Message # 1
General
Grupă: Administrator
Reputaţie: 69
Statut: Offline
Începând cu data de 8 februarie 2010 au fost deschise Birourile teritoriale pentru cetăţenie care au program de lucru cu publicul de luni – până vineri între orele 9.00 – 17.00 şi unde se vor depune dosare numai pentru redobândirea cetăţeniei române în baza art. 10 indice 1 (Republica Moldova şi Ucraina).
Dosarul pentru cetăţenie va fi depus personal de către persoanele care au dobândit cetăţenia română prin naştere sau prin adopţie şi care au pierdut-o din motive neimputabile lor sau această cetăţenie le-a fost ridicată fără voia lor, precum şi descendenţii acestora până la gradul III.

Pentru depunerea dosarului nu este necesar permis de şedere pe teritoriul României.

Adresele şi datele de contact ale centrelor teritoriale sunt următoarele:

- IAŞI - judeţul Iaşi, Iaşi, Strada Anastasie Panu, nr. 60, parter, în sediul Prefecturii Iaşi

- TIMIŞOARA - judeţul Timiş, Timişoara, str. Paris nr. 2A, etaj 1, camera 10; cod poştal: 300003; telefon: 0256 220 835 sau 0256 220 863 int 127; (în sediul ONRC de pe lângă Tribunalul Timişoara)

- GALAŢI - judeţul Galaţi, Galaţi, str. Portului nr. 20, parter; cod poştal: 800025; telefon 0236 306 173 sau 0236 306 174 int 110; (în sediul ONRC de pe lângă Tribunalul Galaţi)

- SUCEAVA - judeţul Suceava, Suceava, Strada Ştefan cel Mare, nr.36, parter, camera 12, în cadrul Prefecturii Suceava, tel. 0230.21.01.48

- CLUJ-NAPOCA – judeţul Cluj, Cluj-Napoca, Piaţa Ştefan cel Mare nr. 4, parter, cam. 2S.

Programul de audienţe al Directorului Direcţiei Cetăţenie se desfăşoară în fiecare zi de miercuri între orele 13 şi 15 pentru probleme deosebite. Programarea la audienţă se va face în baza unei cereri prealabile care va cuprinde şi un număr de telefon de contact la care un funcţionar al Direcţiei Cetăţenie va comunica solicitantului ziua şi ora audienţei în cazul în care aceasta a fost aprobată.

rodica-sopranoDate: Miercuri, 02-Iun-2010, 7:43 PM | Message # 251
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Mersi mult pentru raspunsul util, succese si multa bafta!!!!!

LoveboyDate: Miercuri, 02-Iun-2010, 9:38 PM | Message # 252
Începator
Reputaţie: -1
Gregory0405, ai uitat sa spui ca pe foitza pe linga numarul de dosar mai este si semnatura celui care ti-a primit dosarul.

decelusDate: Duminică, 06-Iun-2010, 12:42 PM | Message # 253
Lieutenant colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 14
Eu am tot pachetu de documente, si viza o am...spunet-mi va rog la Iasi tot e mare imbulzeala????????e adevarat ca la Suceava is mai putini....??Saptamina asta lucreaza centrele?(intreb deoarece stiu ca au fost careva schimbari cindva)numarul de la Iasi nu-l cunoasteti>>>???????Multumesc mult

DOSAR DEPUS: 23 IUNIE 2010 IASI
Dosar nr:458**
ORDIN:221 DIN 27.04.2011,JURAMINT 18 MAI
Ti-a placut Raspunsul utilizatorului, Adauga un PLUS la Reputatie!

Mesaj editat de decelus - Duminică, 06-Iun-2010, 12:43 PM

Gregory0405Date: Duminică, 06-Iun-2010, 9:14 PM | Message # 254
Major general
Reputaţie: 22
Loveboy, exact, doar ca semnatura si numar poate pune oricine smile Dar asta e o alta istorie. In judecata cu asa foitza... ma tem ca nu ai mare succese, daca se ajunge la judecata, dar din cate vad chestia cu 5 luni nu e tocmai veridica smile Dupa mine lumea o sa astepte ca si mai inainte cel putin un an. Dar sa vedem. Sotia mea a depus dosarul in Martie si in August, potrivit buchiei legii ar trebui sa primeasca cetatenia ca atunci vor fi trecute 5 luni. Sa zica cineva daca a primit cetatenia in 5 luni de zile dupa semnarea ordonantei de urgenta...

LoveboyDate: Luni, 07-Iun-2010, 6:38 PM | Message # 255
Începator
Reputaţie: -1
Gregory0405, da , asa e in judecata mare treba cu ea nu faci..eu cred ca aceste foiti se dau pentru aceea ca oamenii sa-si cunoasca doar numar la dosar.

Gregory0405Date: Vineri, 11-Iun-2010, 9:40 AM | Message # 256
Major general
Loveboy, macar asta e OK. Sper dupa 5 luni sa pot apela la DC si sa-mi zica aia de acolo unde e dosarul. Macar atita fericire biggrin

karolDate: Vineri, 11-Iun-2010, 2:56 PM | Message # 257
Începator
Buna!! Din "birfe" am auzit si eu, ca incepind cu data de 1 iulie, va fi inchis Centrul de la Galati. Stiti voi ceva despre aceasta? E adevarat, sau e intr-adevar doar birfa?

Multumesc si astept un raspuns cit mai curind!!

cipdeilDate: Vineri, 11-Iun-2010, 3:47 PM | Message # 258
Lieutenant colonel
Reputaţie: 17
karol
Cit timp nu o sa fie oficial confirmat de Ministerul Justitiei din Romania sau de Ambasada din Chisinau,...aceste zvonuri vor fi doar zvonuri!!!

Gregory0405Date: Sâmbată, 12-Iun-2010, 9:35 AM | Message # 259
Major general
karol, iata aici si se inmultesc barfele. Atita timp cat nu ai citit pe forum in prima pagina info oficial de la Consulatul roman, sau si mai bine de la ministerul Justitiei al Romaniei, poti nici sa nu adresezi intrebarile astea. Sper sa nu o iai ca atac la persoana. Dar lumea cand citeste asa noutati incepe sa aiba emotii si sa raspandeasca barfa, or dupa mine aceste zvonuri sunt doar niste incercari de a face PR negativ de catre cei care fac bani in acest domeniu.

AlexisDate: Miercuri, 23-Iun-2010, 1:30 AM | Message # 260
Major
Reputaţie: 3
Cineva pleaca pe 28-29 Iulie sa depuna actele ?

munteanu3333Date: Joi, 08-Iul-2010, 12:15 PM | Message # 261
Începator
Salutare, am auzit ca deja nu se mai poate de depus dosarul prin procura la Bucuresti, este adevarat oare saunt doar niste zvonuri ???? angry

rostislavaDate: Vineri, 09-Iul-2010, 1:39 PM | Message # 262
Sergent
Reputaţie: 7
despre biletelul cu numar ati stat putin sa va ganditi ca poate nu au primit stampila la centrele teritoriale????...si dak e pana acolo dosarul e inregistrat asa ca nu este nici o problema sa ajungeti in instanta, nu cred ca "biletelul" va ajuta cu ceva in afara de o simpla informatie pt persoana care a depus dosarul. Si nu e vb ca persoanele care depun dosare sunt mai bine informate ca si doamnele de la birourile teritoriale, dar acele birouri sunt deschise pt preluarea dosarelor de redobandire cetetenie, nu pt consultanta sau informatii...ar trebui sa va ganditi putin inainte sa judecati fara sa stiti..... sad

Gregory0405Date: Vineri, 09-Iul-2010, 3:46 PM | Message # 263
Major general
rostislava, Ai auzit de notiunea de proba? Fara de care nu exista proces. Daca ai curaj sa mergi in instanta de judecata si sa acuzi statul roman de ceva, trebuie sa ai si o dovada. Ne intilnim maine si iti dau 10 foitze din alea de care dau la centrele regionale dar nu vor fi tocmai utile. Un act oficial trebuie sa aiba cel putin o stampila, daca nu te superi. smile Cu salfetca aia, cum ii zic forumistii pe aici nu te ia nimeni in serios daca se va dori sa nu fii luat. Nu zic ca Agentile au acest scop meschin, si totusi. Atunci cand depui actele pentru redobandirea cetateniei faci un pas important, prin urmare este si serios, si o foitza alba cu o mazgalitura nu e serios dupa mine. Ce zici? E o scapare... si daca nici asta nu t-ea convins zi-mi si mie te rog de ce la Bucuresti se dau nistefoitze cu stampila, dar la centrele regionale nu? E vorba de 5 centre regionale, fie chiar 10 stampile la fiecare, deci 50 de stampile. Nu au reusit sa le faca? Nu au sursele necesare??? Mie in principiu mi-e fiolet care e situatia, dar vreau ca atunci cand vei merge sa depui dosarul tu, sa fii sigura ca vei primi cetatenia si ca ai o garantie cat de mica. wink

Acum ceea ce tine de atacul la persoana: nu consider ca imi apartine adevarul in ultima instanta, dar forumul, printre altele, e un loc in care poti gasi opinii diferite, daca vrei, or cineva din stramosii filosofi zicea errare humanum est. smile Inainte de a indemna pe cineva sa gandeasca intreaba-te daca 9 mesaje in forum vorbesc despre faptul ca tu gandesti mai limpede ca altii. Repet, nu atac persoana ta ci opinia si ideea .;) Mai discutam?

Mesaj editat de Gregory0405 - Vineri, 09-Iul-2010, 3:48 PM

rostislavaDate: Vineri, 09-Iul-2010, 6:54 PM | Message # 264
Sergent
Gregory0405, bineinteles. Asta e parerea ta. Dar am o intrebare. Daca tot ai atatea vb urate la adresa romanilor...de ce ai cerut redobandirea???? si esti ink si mandru cu ea???

munteanu3333Date: Vineri, 09-Iul-2010, 8:55 PM | Message # 265
Începator
Rog frumos pesoanele care au depus recent dosarele sami spuna unde e mai convinabil de depus dosarul la Suceava sau la Bucuresti ???
Astept raspuns, Va multumesc cool

AlexisDate: Vineri, 09-Iul-2010, 9:57 PM | Message # 266
Major
munteanu3333,
am depus la Suceava fara problemee. Pina la 12 am dovedit

Gregory0405Date: Sâmbată, 10-Iul-2010, 5:19 PM | Message # 267
Major general
rostislava, TU suferi de ceva, din cate vad eu. AM facut eu atac la vre-un roman??? Nu, pentru ca simt ca roman sunt si eu. Dar tu, din cate vad eu, esti cam paranoica. Te tot arunci asupra mea cu replici necalculate si ne tacticoase. Hai sa nu ne certam, vrei? Sistemul ce tine de redobandirea cetateniei in Romania este unul nici pe departe ordonat. In lege scrie 5 luni pana la redobandire? Sa vedem. In August stiu pe cineva care ar trebui sa o ridice. Dar ma tem ca nu o va ridica nici in august 2011, si nu pentru ca toti romanii sunt rai, precum pretinzi tu ca cred eu, dar pentru ca lumea nu stie a lucra cum trebuie, si lucreaza haotic. Ordonanta de urgenta a fost adoptata, dar mecanismele de implementare nu sunt cunoscute. Cum mama naibii sa dai cetatenia in 5 luni cand azi se analizeaza dosarele de prin 2007 - 2008??? Adica na, Domn' Basescu zicea ca pana in luna iulie vor primi cetatenie toti cei ce erau la capitolul restante, asa s-a procedat??? Am rude care din 2003 asa si nu au primit-o!!!!! Asta e problema, dar nu stigmatiza si eticheta toti romanii ca cei ce lucreaza prost la Agentiile Teritoriale. OK?

Te-am pupat si am plecat.

rostislavaDate: Luni, 26-Iul-2010, 3:18 PM | Message # 268
Sergent
ANDICOM, 0264403157 biggrin

ANDICOMDate: Luni, 26-Iul-2010, 3:42 PM | Message # 269
Lieutenant
Reputaţie: 5
rostislava, mersi mult !

cipdeilDate: Luni, 26-Iul-2010, 4:02 PM | Message # 270
Lieutenant colonel
Reputaţie: 17
Este adevarat ca se poate depune dosarele pentru redobindirea cetateniei la Cahul si Balti fara invitatie????

gguddDate: Miercuri, 28-Iul-2010, 1:54 PM | Message # 271
Începator
Fratilor, de o jumatata de ora ma starui sa telefonez la vreo agentie, si nu raspunde nimeni! Cine a sunat, spunetimi poate e nevoie de dimineata de stelefonat? si cum cu cifrele cele interne? Dar ce numar e la Bucuresti?

StanDate: Sâmbată, 12-Feb-2011, 3:14 PM | Message # 272
Major
ANUNŢ IMPORTANT!

În zilele de marţi, 15 februarie 2011 şi miercuri, 16 februarie 2011, Biroul teritorial de Cetăţenie din Cluj-Napoca este închis. Activitatea va fi reluată conform programului obişnuit cu publicul, începând cu data de 17 februarie 2011.

sursa: http://cetatenie.just.ro/

dosar depus 24/03/2010 - Iasi
juramant - 14.03.2011

Mesaj editat de Stan - Sâmbată, 12-Feb-2011, 3:15 PM

elena87Date: Miercuri, 16-Feb-2011, 6:08 PM | Message # 273
Sergent
buna la toti smile . o scurta intrebare si din partea mea.La Consulatele din Balti si Cahul se poate depune dosarul fara invitatie ??? va rog frumos care stie.. sa-mi raspunda si mie.
multumesc mult!

AlexisDate: Miercuri, 16-Feb-2011, 8:11 PM | Message # 274
Major
elena87,
da, puteti depune linistit
aveti domiciliu in raza acestor consulate ?

romanDate: Miercuri, 16-Feb-2011, 8:21 PM | Message # 275
Major general
elena87, da doar daca faceti parte din regiunele care apartin de urmatoarele cosulate

Ti-a placut Raspunsul utilizatorului, Adauga un PLUS la Reputatie

elena87Date: Vineri, 18-Feb-2011, 10:11 PM | Message # 276
Sergent
va multumesc frumos de raspuns,
eu sunt din zona de linga Balti,dar am intrebat pentru mama mea,eu vreau sa depun in bucuresti caci stau aici.

dumitruDate: Sâmbată, 12-Mar-2011, 9:04 AM | Message # 277
Colonel
Reputaţie: 19
Biroul teritorial Cluj-Napoca al Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie îşi suspendă temporar activitatea

Începând cu data de 11 martie 2011, Biroul teritorial Cluj-Napoca al Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie îşi suspendă temporar activitatea.

Reluarea activităţii va fi comunicată în timp util.

http://cetatenie.just.ro/

dammyDate: Luni, 23-Mai-2011, 3:42 PM | Message # 278
Începator
Buna!Mai stie cineva care e situatia pe la agentii?Ma intereseaza in special cea de la Iasi. Va rog frumos, cei care stiu sa lase un mesaj.Multuemsc!

tincutzaDate: Duminică, 23-Oct-2011, 6:28 PM | Message # 279
Începator
Reputaţie: 2
Nu stiu cum e la Iasi, dar la Bucuresti abia ating nr de 200 persoane pe zi.
Banuiesc ca la IASI sunt mai putini.

dosar: 8xxx depus la Bucuresti 09/02/2011.
comisia: 25/10/2011
ordin: 09/11/2011 (1105/P)
juramant: (asteptam inca)
depunere transcriere CN: (asteptam inca)
ridicare: (asteptam inca)

IonDate: Marţi, 08-Noi-2011, 9:28 AM | Message # 280
Lieutenant colonel
Reputaţie: 8
cei ce au depus la IASI la sfirsitul lui decembrie 2010 ce numa de ordine au ?

dosar: 54***
dosar: in Iasi 09.12.2010
ordin: ***/P 31.01.2012
jurămînt: Chisinau 28.02.2012
CN+CNP Chisinau 05.03.2012
CI/BI : Iasi 19.04.2012
Pasaport ... ... încă nu am nevoie de el :-))))

marieDate: Marţi, 08-Noi-2011, 12:05 PM | Message # 281
Începator
salut, o informatie va rog, la agentiile din tara (romania), se poate de depus actele si in alte zile ale saptaminii sau numai miercurea ca la Bucuresti? merci

tatyana_conDate: Marţi, 08-Noi-2011, 12:27 PM | Message # 282
Major general
Reputaţie: 37
marie, da, de luni pana vineri. Numai la Bucuresti miercuri.

Depus August'10
Ordin Noiembrie'11

IceHawk75Date: Joi, 08-Dec-2011, 1:37 PM | Message # 283
Lieutenant
Reputaţie: 2
Quote (marie)
salut, o informatie va rog, la agentiile din tara (romania), se poate de depus actele si in alte zile ale saptaminii sau numai miercurea ca la Bucuresti? merci

AC din ţară - Lu-Vi de la 09.00 la 17.00, ANC - Mi de la 09.00 la 14.00.

Mesaj editat de IceHawk75 - Joi, 08-Dec-2011, 1:37 PM

irina91Date: Marţi, 06-Noi-2012, 6:24 PM | Message # 284
Începator
Salut! AS dori sa depun dosarul la Galati. Am sunat pe numarul oficial indicat, dar si-au schimbat sediul si nu am nici o informatie. stie cineva daca necesita programare? Care este sediul lor nou si care este programul de lucru. Va multumesc.

vica2Date: Marţi, 06-Noi-2012, 7:14 PM | Message # 285
Major
Quote (irina91)
Salut! AS dori sa depun dosarul la Galati. Am sunat pe numarul oficial indicat, dar si-au schimbat sediul si nu am nici o informatie. stie cineva daca necesita programare? Care este sediul lor nou si care este programul de lucru. Va multumesc.

Ca si-au schimbat sediul nu stiu nimic,dar poti merge in fiecare zi a saptaminii de luni - vineri de la 9 pina la 17 si depune dosarul,nu se face programare.Dar intreaba de cei cu rutierele care fac ruta Cahul Galati ,precis ca stiu daca si-au schimbat sediul sau nu.

Mesaj editat de vica2 - Marţi, 06-Noi-2012, 7:15 PM

bvlanaDate: Joi, 15-Noi-2012, 9:49 AM | Message # 286
Începator
Bună ziua,
Îmi puteţi spune vă rog,dacă am carte de rezident,în Bihor,
unde pot depune pentru cetăţenie?
Mulţumesc

vica2Date: Joi, 15-Noi-2012, 1:58 PM | Message # 287
Major
Quote (bvlana)
Bună ziua,
Îmi puteţi spune vă rog,dacă am carte de rezident,în Bihor,
unde pot depune pentru cetăţenie?
Mulţumesc

unde iti este mai aproape sau unde doresti nu este nici o interdictie ,ca si cei fara carte de rezident pot depune dosarul in Romania.

botnariDate: Luni, 25-Feb-2013, 12:39 PM | Message # 288
Începator
admin, buna ziua!spuneti va rog,daca pot face buletinul romanesc fara sa am juramantul,sau as putea cumva sa l depun acolo?

botnari

dima_007Date: Luni, 25-Feb-2013, 3:04 PM | Message # 289
Colonel
Reputaţie: 18
botnari, Ca sa iti faci buletinul romanesc iti trebuie obligatoriu certificatul de nastere romanesc, si ca sa iti faci certificatul romanesc iti trebuie dovada ca esti cetatean roman, asa ca trebuie sa le iei pe rind, mai intii depui juramintul, apoi iti transcrii CN si dupa aia iti faci buletinul dar ca sa iti faci buletin este obligatoriu sa ai domiciliul in romania. In cazul in care stai in moldova sau alt stat iti poti face doar pasaport.

BDumi

Anna123Date: Vineri, 12-Apr-2013, 6:10 PM | Message # 290
Începator
Salutare,
daca decid sa depun dosarul in Romania e necesara deschiderea vizei sau permis de mic trafic sau exista posibilitatea de a trece hotarul fara astfel de acte??????? ms anticipat

catiDate: Vineri, 12-Apr-2013, 7:44 PM | Message # 291
Colonel
Reputaţie: 9
Anna123, da iti trebue sa faci micul  trafic sau viza altfel nu poti pleca la Romania!

Roxana20Date: Vineri, 19-Apr-2013, 1:00 PM | Message # 292
Lieutenant general
Reputaţie: 40
http://www.petitieonline.ro/petitie/19531150/semnaturi        
 Alaturati-va acestei petitii, cu cite o semnatura. Spre binele tuturor!!! 

kp0588Date: Joi, 23-Mai-2013, 11:00 AM | Message # 293
Începator
Hristos a inviat! Poate cineva sa-mi spuna unde e mai eficient de depus dosarul, la Romania sau la Chisinau? Multumesc anticipat!

valentina2Date: Joi, 23-Mai-2013, 1:22 PM | Message # 294
Colonel
Reputaţie: 24
Citat (kp0588)
Hristos a inviat! Poate cineva sa-mi spuna unde e mai eficient de depus dosarul, la Romania sau la Chisinau? Multumesc anticipat!

kp0588 daca il depui la Romania ai sanse sa iesi mai degraba in ordine , daca insa depui la Chisinau atunci diferenta va fi cam de 2 luni , asa ca vezi si tu care optiune te avantajeaza biggrin

dumitruDate: Vineri, 24-Mai-2013, 0:01 AM | Message # 295
Colonel
Reputaţie: 19
E o legenda si nu are nimic comun cu realitate.

Apar in ordine mai rapid cei, care au primit avize mai rapid de la institutii corespunzatoare romanesti.

valentina2Date: Vineri, 24-Mai-2013, 10:08 AM | Message # 296
Colonel
Reputaţie: 24
Citat (dumitru)
E o legenda si nu are nimic comun cu realitate. Apar in ordine mai rapid cei, care au primit avize mai rapid de la institutii corespunzatoare romanesti.

si asta e corect  smile depinde cit de norocos esti si cit de rapid vin avizele de la institutiile competente ,  biggrin

kkoletzDate: Luni, 22-Iul-2013, 11:32 AM | Message # 297
Sergent
Salutare!!! 

Stie cineva daca se poate depune dosarul de catre unul dintre membrii familiei, la ANC din Bucuresti, avand ca document reprezentativ: PROCURA sau/si alte documente pentru confirmare?
- sau este obligatorie prezenta personala a individului ce depune cererea? 

Multumesc frumos!!! smile

suziDate: Luni, 22-Iul-2013, 1:13 PM | Message # 298
Începator
kkoletz  Dosarul impreuna cu cererea se depune numai personal

dima_007Date: Luni, 22-Iul-2013, 1:49 PM | Message # 299
Colonel
Reputaţie: 18
kkoletz, Da cu procura facuta de tine pe un membru al familiei se poate depune dosarul. Persoana care depune pentru tine trebuie sa aiva dosarul tau complet inclusiv procura + documentele lui pentru recunoastere ( astea separat nu in dosar).

Nigol-NoiDate: Luni, 22-Iul-2013, 2:16 PM | Message # 300
Lieutenant general
Reputaţie: 45
kkoletz, dima_007, 

-Cererile se depun personal şi doar în cazuri temeinic justificate medical prin acte doveditoare de un reprezentant legal (mandatar sau avocat);

Sursa > http://chisinau.mae.ro/node/264

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Agentia de Cetatenie la Iasi, Suceava, Galati, Cluj si Timisoara » Depunere dosare la Agentiile din toata tara
Pagina 6 din 7«124567»
Căutare: