Joi, 23-Noi-2017, 0:43 AM
Bine ai venit Oaspete |

Paşaport românesc (Biometric şi Temporar) - Pagina 6 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 6 din 6«123456
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Paşaport românesc (Biometric şi Temporar) (Întrebări referitor la paşaportul Biometric şi cel Temporar.)
Paşaport românesc (Biometric şi Temporar)
irinuta88Date: Luni, 16-Iun-2014, 7:28 PM | Message # 251
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Am asa o intrebare:imi pot face pasaportul rominesc la consulatul din Kisinau,daca resedinta imi este in Cahul?

ciolimamaDate: Luni, 16-Iun-2014, 8:33 PM | Message # 252
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 21
irinuta88, Nu, trebuie sa mergi la Cahul.

LiolicBolicDate: Sâmbată, 21-Iun-2014, 8:24 AM | Message # 253
Începator
Mare atentie!!! Verificati ca certificatul de cetatenie sa contina stampila si semnatura ministrului consilier. Ieri (20.06.2014) am fost la Iasi cu familia sa depunem actele pentru pasapoartele romanesti. Functionara sectiei pasapoarte ne-a primit actele dar ne-a zis ca nu le poate da in lucru pina nu va fi pusa semnatura pe certificatele de cetatenie (al meu si al sotiei). Deci urmeaza sa merg la consulat si sa solicit semnarea certificatelor, sper sa se rezolve rapid. Deci, verificati cu atentie stampila si semnatura.

vlad0912Date: Marţi, 29-Iul-2014, 1:17 PM | Message # 254
Începator
Buna ziua!
Pe data de 20:05:14 mi-am obtinut certificatul de cetatenie, acum vreau sami fac certificatul de nastere si pasaportul la galati fiindca la cahul taxele cred ca is destul de mari , dar la galati nu stiu unde/cum/cit.
Intrebarile mele sunt urmatoarele:
1 unde se fac certificatul de nastere si pasaportul(adresa)?
2 trebuie programare sau direct (pentru programare link/telefon)?!
3 ce documente trebuie?
4 care sunt taxele/preturile?

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Paşaport românesc (Biometric şi Temporar) (Întrebări referitor la paşaportul Biometric şi cel Temporar.)
Pagina 6 din 6«123456
Căutare: