Luni, 24-Iul-2017, 7:55 AM
Bine ai venit Oaspete |

Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Bălţi - Pagina 3 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 3 din 4«1234»
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Bălţi (acte necesare)
Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Bălţi
bonnytaDate: Sâmbată, 20-Iul-2013, 10:04 AM | Message # 101
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
salut....cine ma poate ajuta si cunoaste la Cahul pe cind se fac programarile pentru CNP/CN? am nevoie sa urgentez obtinerea actului si nu stiu unde mai curind se fac la BL sau CH....

uch....pe la ce ora erai la consulat pentru a prinde rind pt programare?

giokaDate: Sâmbată, 20-Iul-2013, 2:38 PM | Message # 102
Începator
La Balti s-a programat cineva, si i sau dat 3 saptamini pentru cnp/cn,
Iar ceea ce tine de rind la Balti e greu, trebuie de venit cu noaptea in cap daca doresti sa treci, se face lista cu cei ce nu trec ziua precedenta si apoi pe parcursul noptii ii adauga pe cei noi, apoi se face apelul la ora 12 noaptea, la 4, la 6 si tot asa si cei care nu sunt prezenti se sterg din lista. Saptamina trecuta au trecut 33 persoane.

bonnytaDate: Duminică, 21-Iul-2013, 8:03 PM | Message # 103
Începator
merci mult

uchDate: Luni, 22-Iul-2013, 10:45 AM | Message # 104
Lieutenant
Grupă: Verificat
Reputaţie: 3
bonnytagioka
sunt si alte metode

dima_007Date: Luni, 22-Iul-2013, 11:14 AM | Message # 105
Colonel
Reputaţie: 18
Am nevoie de o informatie, daca este cineva care stie sa imi spuna dintre cei care au bagat actele pentru transcriere la Iasi sau in alta parte in Romania.  Sotia a bagat dosarul de redobindire in Italia iar juramintul il da saptamina asta tot in italia, problema este ca de un an nu de mai transcriu certificatele in italia, intrebarea este, dupa legea noua din 08-07-2013 poate transcrie certificatul de nastere in oricare oras din romania chiar daca nu are rezidenta in romania? Avem pe cineva care a depus dosarul la Balti iar juramintul la dat la Bucuresti, el are rezidenta la Ploiesti iar astazi cei de la evidenta populatiei din Ploiesti iau spus ca nu poate transcrie la ei. Ceea ce nu inteleg e ca toate persoanele care merg la iasi pentru transcriere au rezidenta in romania sau in MD? Ori cei din ploiesti habar nu au de noua lege.

ctydentyDate: Luni, 22-Iul-2013, 11:50 AM | Message # 106
Sergent
Reputaţie: 5
dima_007

Conform legii, daca ai depus juramantul la un consulat se poate de transcris certificatele de stare cevila in orice oras resedinta de judet din RO. La Iasi au inceput deja sa aplice noua lege, in alte orase resedinta de judet se pare ca nu. Dar poti sa te mai interesezi.

suziDate: Luni, 22-Iul-2013, 1:09 PM | Message # 107
Începator
dima_007  Nu poti transcrie actele in orice oras a Romaniei,dupa noua lege poti doar la Galati, Iasi,Suceava,Timisoara, Cluj Napoca,din acest motiv Ploiestiul a refuzat.

dima_007Date: Luni, 22-Iul-2013, 1:42 PM | Message # 108
Colonel
suzi, Am citit noua lege si spune ca poti transcrie documentele in oricare oras resedinta de judet sau in localitatea unde ai rezidenta deaceea nu inteleg cum de in unele locuri se poate iar in altele nu.

Nigol-NoiDate: Luni, 22-Iul-2013, 2:32 PM | Message # 109
Lieutenant general
Reputaţie: 45
ctydentydima_007

Personal am inteles că aceată info se referă doar la transcriere a certificatelor, depunerea dosarelor(la Iași, Galați, Cluj Napoca, Suceava și Timișoara) si sa depuna aici pentru buletine pasapoarte, adica nu peste tot în Ro.

Sursa_ http://cetatenie-primesc.eu/transcriere-simplificata-2013/
De azi înainte românii din Basarabia care și-au redobandit cetățenia româna vor putea sa-și transcrie certificatele de naștere nu numai in București, dar și în Iași, Galați, Cluj Napoca, Suceava și Timișoara. Se vor evita astfel cozile interminabile, nervii, șpaga si termenele halucinante de până acum.

ctydentyDate: Luni, 22-Iul-2013, 2:42 PM | Message # 110
Sergent
Nigol-Noi,
Referitor la acele 5 orase, autorul a gresit, a recunoscut si a corectat, dar nu tot. Citeste de la-nceput. Cauta pe acelasi site informatie mai detaliata - si vei vedea ca am dreptate. Eu ma refer la transcrieri si nu la altceva. Legea spune ca poti transcrie in orice oras resedinta de judet.

Mesaj editat de ctydenty - Luni, 22-Iul-2013, 2:43 PM

Nigol-NoiDate: Luni, 22-Iul-2013, 3:16 PM | Message # 111
Lieutenant general
ctydenty
Am citit modificările si acolo nici pomina  de -Iași, Galați, Cluj Napoca, Suceava și Timișoara
De unde dar au aparut aceste denumiri si cu ce scop_?
Cineva a indus in eroare multa lume
De ex si eu mai inainte am citit in lege dar nu mi-am dat seama am luat-o ca pe ceva existent daca a fost publicat in presa

ctydentyDate: Luni, 22-Iul-2013, 3:36 PM | Message # 112
Sergent
Nigol-Noi
Vezi ca nu scriu minciuni smile Intr-o varianta initiala a proiectului de lege, era asa ceva. Dar a fost eliminat demult. Cineva a gresit - iar restul au preluat, inclusiv unimedia, televiziunile. Daca nici astia din urma n-au verificat... Erau suficiente vreo 2 min. pentru a verifica smile

uchDate: Luni, 22-Iul-2013, 5:11 PM | Message # 113
Lieutenant
In lege se spune despre primariile si oficiile starii civile care se afla in orasele unde i-si au sediul birourile teritoriale ale Autorității Naționale pentru Cetățenie, adica cele 5 orase.

Nigol-NoiDate: Luni, 22-Iul-2013, 5:27 PM | Message # 114
Lieutenant general
uch, 
Deacord
Cam asa ca altfel nu e logik sa poti depune chiar peste tot 

ctydenty
Initial doar noi am observat ca era ceva incurcatura insa datorita altui fapt asa ca nu mam gindit ca orasele tot le-au adaugat de la ei
asta e rezolvarea-
b) cu aprobarea primarilor municipiilor reședință de județ șicu avizul prealabil al serviciilor publice județene de evidență a
persoanelor, în cazul celor care au depus cererea de
redobândire la birourile teritoriale ale Autorității Naționale pentru
Cetățenie;

uch, -mersi de iluminare biggrin

ctydentyDate: Luni, 22-Iul-2013, 5:56 PM | Message # 115
Sergent
Nigol-Noi
Mie citatul imi spune ca poti depune in orice oras resedinta de judet, deci in vreo 40 de orase, nu oriunde. In caz contrar, se specifica clar ca se poate depune doar in orasele unde sunt birourile teritoriale ANC, nu mai era indicat "oras resedinta de judet".
Iar ca sa nu vorbim fara baza, uite ce-i scris pe site-ul oficial DLEP Iasi:
Citat
1. cetăţenii care au depus CEREREA DE REDOBÂNDIRE a cetăţeniei române la unul din Birourile teritoriale ale Autorităţii Naţionale pentru Cetăţenie sau în cazul celor care au depus jurământul de credinţă la misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale României acreditate în străinătate pot solicita transcrierea certificatelor şi a extraselor de stare civilă la ORICE PRIMĂRIE REŞEDINŢĂ DE JUDEŢ DIN ROMÂNIA.

http://www.dlep-iasi.ro/comunic....21.html

giokaDate: Luni, 22-Iul-2013, 9:16 PM | Message # 116
Începator
Am o intrebare? Transcrierea actului de casatorie se depune odata cu CNP-ul si CN? si daca da, le ridic impreuna in aceste 2-3 saptamini dupa cum programeaza ei la Balti?  ROG FRUMOS CINE STIE SA RASPUNDA, merci

bonnytaDate: Marţi, 23-Iul-2013, 4:06 PM | Message # 117
Începator
uch..ap dar ajuta-ma si da-mi idei de alte metode ca am nevoie urgenta de CN

dima_007Date: Marţi, 23-Iul-2013, 5:03 PM | Message # 118
Colonel
Pentru cei interesati, am scris email la ANC cu privire la noua lege pentru transcrierea documentelor, le-am explicat cazul sotiei ca a depus dosarul la Trieste Italia, juramintul il are tot la Teieste si daca pot transcrie in Romania la oricare oras resedinta de judet. Am primit raspuns la 2 ore si spune asa: ACTELE SE TRANSCRIU DOAR PRIN CONSULATE, STAREA CIVILA SECTOR 1 SI DIN ORASELE CU BIROURI TERITORIALE.

uchDate: Marţi, 23-Iul-2013, 7:39 PM | Message # 119
Lieutenant
Cei nascuti dupa 1980, care au depus astazi p/u CN, poimaine ridica certificatul

giokaDate: Vineri, 02-Aug-2013, 8:17 PM | Message # 120
Începator
Transcrierea actului de casatorie se poate de depus odata cu CN si CNP?

Adăugat (02-Aug-2013, 8:17 PM)
---------------------------------------------
Cine imi spune, ce inseamna declaratie matrimoniala? ca sa depun actul de  casatorie la transcriere azi mi-au zis la Balti ca tgrebuie sa fie si sotia obligatoriu,insa ea e la studii peste hotare, deci mi-au zis ca eu voi face aici aceasta declaratie matriminiala si ea in cazul ca nu e aici pe loc sa faca aceasta declaratie la consulatul rominiei in ce tara se afla si sa mi-o trimita,,,,,S-a confruntat cineva cu asa probleme?

mikhail7707Date: Marţi, 06-Aug-2013, 7:58 PM | Message # 121
Începator
Reputaţie: 1
lume nu ghiciti legea suna asa:[21.07.2013 10:08:58] C T:  La articolul 41, dupa alineatul (5) se introduce un nou alineat, alineatul (5^1), cu urmatorul cuprins:"(5^1) Transcrierea certificatelor si a extraselor de stare civila privind cetatenii care au redobandit cetatenia romana si care nu au avut niciodata domiciliul in Romania se face in termen de 60 de zile de la depunerea cererii, dupa cum urmeaza:
a) cu aprobarea primarului sectorului 1 al municipiului Bucuresti si cu avizul prealabil al sefului Directiei Publice de Evidenta a Persoanelor si Stare Civila a Sectorului 1 al Municipiului Bucuresti, in cazul celor care au depus cererea de redobandire la sediul Autoritatii Nationale pentru Cetatenie din Municipiul Bucuresti;
b) cu aprobarea primarilor municipiilor resedinta de judet si cu avizul prealabil al serviciilor publice judetene de evidenta a persoanelor, in cazul celor care au depus cererea de redobandire la birourile teritoriale ale Autoritatii Nationale pentru Cetatenie;
c) cu aprobarea si cu avizul autoritatilor publice locale prevazute la lit. a) sau b), in cazul celor care au depus juramantul de credinta la misiunile diplomatice sau oficiile consulare ale Romaniei acreditate in strainatate.

Doina171Date: Marţi, 06-Aug-2013, 10:22 PM | Message # 122
Major general
Reputaţie: 23
mikhail7707, asta noi stim deja,problema e ca nu se respecta aceasta lege.

joric10Date: Joi, 19-Sep-2013, 3:04 PM | Message # 123
Lieutenant colonel
Buna. Am depus dosarul in octombrie , cu numar de inregistare 20xxxC.  In dosar , certificatul de nastere a tatalui era tradus la notar(tip vechi) , adica nu dublicat.Buneii sunt de pe linia lu mama . Am prezentat actele si a trecut tot bine. Cind va veni timpu sa ma prezint pentru cert de nastere rom. Pot sa fac iar o traducere la certficatul de nastere a lu tata, sau neaparat de facut dublicat? Multumesc

Mihail-MihaiDate: Joi, 31-Oct-2013, 9:52 AM | Message # 124
Începator
Imi spune si mie cineva- Pentru transcrierea CN sunt necesare OBLIGATORIU buletinele de identitate a parintilor? MULTUMESC MULT!

valentina2Date: Joi, 31-Oct-2013, 2:25 PM | Message # 125
Colonel
Reputaţie: 24
Mihail-Mihai,  La Balti este necesar , sora mea a transcris CN acum in octombrie si i le-au cerut atit original cit si copiile , La Chisinau  si Cahul nu cunosc

Nigol-NoiDate: Joi, 31-Oct-2013, 2:50 PM | Message # 126
Lieutenant general
valentina2
Se primeste ca pentru ziua respectiva trebuie sa luam buletinele de la parinti in original_?!
Cred ca se poate si autentificate la notar, daca nu, atunci e .....

valentina2Date: Joi, 31-Oct-2013, 3:12 PM | Message # 127
Colonel
Reputaţie: 24
Citat Nigol-Noi ()
Cred ca se poate si autentificate la notar, daca nu, atunci e .....
Nigol-Noi, nu ,nu se poate , cool   este absolut necesar originalul  biggrin
Eu insa spre fericirea sau nenorocul meu nu am de a face cu cei de la Balti , am deja de 11 ani viza de resedinta in Chisinau iar aici nu stiu daca sint necesare BI parintilor
stiu doar ca acolo in comparatie cu Chisinaul merge totul mult mai repede Sora mea are 3 luni de cind a iesit in ordin dar are deja juramintul , CN, si o saptamina in urma a depus si la pasaport , iau zis ca peste 35 zile de la depunere sa mearga sa il ridice

Mesaj editat de valentina2 - Joi, 31-Oct-2013, 3:14 PM

Nigol-NoiDate: Joi, 31-Oct-2013, 3:51 PM | Message # 128
Lieutenant general
valentina2
Astia si-au iesit din pepeni
Daca este cineva care confirma ca la Chisinau nu-i nevoie de originale chiar miine scriu petitie la consulatul de la Balti, sa ne explice situatia. Ca doar nu ar trebui sa fie careva persoane mai avantajate si invers.

Mihail-MihaiDate: Joi, 31-Oct-2013, 7:00 PM | Message # 129
Începator
valentina2,Nigol-Noi Va multumesc pentru informatie! Nigol-Noi, multa lume ti-ar fi recunoscatoare daca ai lamuri acesta situatie!!!

Nigol-NoiDate: Vineri, 01-Noi-2013, 3:11 PM | Message # 130
Lieutenant general
LA Consulatul de la Chişinău sînt necesare originalele buletinelor de identitate ale părinţilor _???

Mesaj editat de Nigol-Noi - Vineri, 01-Noi-2013, 3:12 PM

riotgearDate: Vineri, 01-Noi-2013, 9:31 PM | Message # 131
Lieutenant
Nigol-Noi, Aici nu scrie nimic despre careva documente ale parintilor, http://chisinau.mae.ro/node/280

vanesaDate: Luni, 04-Noi-2013, 8:46 AM | Message # 132
Lieutenant colonel
Spuneti-mi cine cunoaste de ce acte am nevoie pentru a face pasaportul la Balti

Nigol-NoiDate: Luni, 04-Noi-2013, 10:13 AM | Message # 133
Lieutenant general
riotgear
Avem nevoie de informatii de la cei ce au fost personal deoarece in imfo oficiala scrie ceva iar in realitate ei mai cer acte in plus

Daca este cineva care a fost recent si poate sa confirme lista de acte de care e nevoie Va rugam
LA Consulatul de la Chişinău sînt necesare originalele buletinelor de identitate ale părinţilor _???

ciolimamaDate: Luni, 04-Noi-2013, 10:32 AM | Message # 134
Colonel
Reputaţie: 21
Nigol-Noi,Pentru inscriereaCN si CNP , la prezentare trebuie sa aveti asupra dvs. Urmatoarele documente: Document prin care se atesta acordarea cetateniei (original, insotit de copie simpla)
  • Certificatul de nastere moldovenesc al persoanei (original, copie legalizata la notar)
  • Bulletin de identitate moldovenesc al persoanei  (original, insotit de copie simpla)
  • Certificat de casatorie (p/u persoanele casatorite) (original, insotit de copie simpla)
    Certificat de divort, deces (daca este cazul) -(originale, insotite de copii simple)

•  
    Nigol-NoiDate: Luni, 04-Noi-2013, 11:44 AM | Message # 135
    Lieutenant general
    ciolimama
    intrebarea era despre buletinele de identitate ale parintilor si anume la Chisinau
    Ca sa vedem daca cei de la consulat la Balti mai impun niste conditii suplimentare

ciolimamaDate: Luni, 04-Noi-2013, 12:02 PM | Message # 136
    Colonel
    Reputaţie: 21
    La Consulatul de la Chisinau cind depui juramintul impreuna cu
    certificatul de cetatenie fiecarei persoane i se da o foaie cu lista
    actelor necesare p/u transcriere. Din acea lista ti-am enumerat
    actele ce trebuiesc prezentate la Consulat la Chisinau. Feciorul
    meu a transcris CN la Bucuresti, la fel nu a prezentat buletinele
    parintilor. Nu trebuiesc nicaieri BI decit numai a persoanei care
    transcrie CN. Nu am idee ce se face la Balti.

Nigol-NoiDate: Luni, 04-Noi-2013, 1:33 PM | Message # 137
    Lieutenant general
    ciolimama
    Am inteles Msk
    Acum ramine sa intrebam pe cei de la consulat de ce la ei e diferit

boofon2001Date: Duminică, 17-Noi-2013, 10:05 PM | Message # 138
    Sergent
    Bună seara,

Poate cineva care a fost recent la Bălți să scrie lista actualizată a actelor necesare pentru transcrierea certificatului de naștere pentru persoană majoră născută după 1980 sau să confirme că lista de la începutul temei de discuție a rămas neschimbată.

Mulțumesc

Buburuza22Date: Vineri, 29-Noi-2013, 1:53 PM | Message # 139
    Începator
    buna ziua!am nevoie si eu de transcrierea certificatului de casatorie si dupa cum am viza de resedinta la nordul tarii trebuie sa ma programez la Balti.Totusi am o nelamurire,sincer am citit topicul acesta si nu inteleg ,programarea reprezinta procesul cind depun dosarul pentru CC plus taxa,sau numai procesul in care ma inregistreaza si imi zice o data cind sa vin s-al depun si atit.Ce documnete am nevoie la programare pentru transcrierea CC.Mersi astept sfatul vostru!

Adăugat (29-Noi-2013, 1:53 PM)
    ---------------------------------------------
    Apropo,trebuie pentru transcrierea CC si declaratia privind regimului matrimonial din partea ambilor soti sau numai din partea unuia .Si unde o fac la un notar|????????????

viodemDate: Vineri, 13-Dec-2013, 9:42 AM | Message # 140
    Începator
    Statut: Online
    Am primit raspuns cu privire la documentele necesare la transcrierea CN la Balti
    http://balti.mae.ro/node/280 
    Consulul mi-a scris:
    buna ziua,
    se poate sa se fi strecurat vreo greseala in materialul de la avizier. vom verifica. va multumim ca ati sesizat.
    daca sunteti major, nu este nevoie de buletinele parintilor, decat daca este vorba de ceva neclar in ce priveste datele dvs. personale.
    cele bune.

Nigol-NoiDate: Marţi, 17-Dec-2013, 1:25 PM | Message # 141
    Lieutenant general
    viodem
    Care a fost intrebarea de facto catre consul?

Buburuza22,
     programarea reprezinta procesul cind depun dosarul pentru CC plus taxa,sau numai procesul in care ma inregistreaza si imi zice o data cind sa vin s-al depun si atit

programarea reprezinta procesul care ma inregistreaza si imi zice o data cind sa vin s-al depun si atit -dupa cum ai spus

Ce documnete am nevoie la programare pentru transcrierea CC
    la programare functionarii o sa-ti dea o lista

declaratia privind regimului matrimonial unde o fac la un notar|?
    Da

viodemDate: Joi, 09-Ian-2014, 3:58 PM | Message # 142
    Începator
    Statut: Online
    Citat Nigol-Noi ()
    Care a fost intrebarea de facto catre consul?

Intrebarea a fost
    Buna ziua!
    Ma refer la "ACTELE NECESARE PENTRU ÎNSCRIEREA CERTIFICATULUI DE NAŞTERE PENTRU CETĂŢEAN ROMÂN MAJOR"

Aici http://balti.mae.ro/node/280 sunt stipulate o lista de acte, iar pe panoul de sticla din afara Consulatului mai sunt indicate in lista necesara transcrierii CN si buletinele parintilor. Daca e necesar voi face o poza de pe panou si o voi atasa-o.

Multumesc mult pentru ca mi-ati raspuns. 
    Astept o dezlegare a problemei.
    Mult succes!

Acum lista de documente este corecta, adica corespunde cu cea indicata din http://balti.mae.ro/node/280

nekaDate: Sâmbată, 11-Ian-2014, 10:45 PM | Message # 143
    Colonel
    Reputaţie: 11
    Buna,spuneţi,vă rog,pentru persoanele născute pînă în anul 1980,cît timp durează transcrierea la Bălţi? şi preţul ? cine recent a transcris certificat de naştere. CNP este inclus ?

myhaiiiDate: Luni, 17-Feb-2014, 1:00 PM | Message # 144
    Începator
    Buna ziua. Pentru cetatean casatorit primesc cei de la consulat dosarul doar pentru CN si CNP?
    Pe site-ul oficial scrie ca pentru CNP trebuie certificatul de casatorie, insa aici vad ca trebuie certificatul de casatorie obligatoriu romanesc.
    Care este varianta corecta?
    Va multumesc.

Roxana20Date: Luni, 17-Feb-2014, 5:05 PM | Message # 145
    Lieutenant general
    Reputaţie: 40
    neka, Hey inca nu ai temrinat cu actele??? ai aparut de mult in ordin.... wacko

kristabelleDate: Joi, 20-Feb-2014, 10:03 AM | Message # 146
    Lieutenant
    Reputaţie: 2
    Anunt importantÎncepând cu data de 15.01.2014, la Consulatul General al României la Bălți, solicitările pentru toate serviciile consulare se vor face numai pe bază de programare telefonică la numerele:  060601200, 060601201Program de funcționare call center: luni- vineri între orele 08,30-16,30 La aceste numere de telefon nu se acordă informații consulare!Pentru informații consulare apelați numărul de telefon 00373 23180002 sau emailcgbalti@cgbalti.mdl.net.

douglasmreDate: Sâmbată, 02-Aug-2014, 2:07 PM | Message # 147
    Începator
    Cea mai bună calitate Noutatea fals de identitate și pașapoarte (douglasproduction99@gmail.com)
    Cea mai bună calitate ID-uri false Noutatea și pașapoarte, certificate de căsătorie și de permis de conducere, etc cumpăra acum de înaltă calitate Avem cele mai bune hologramele și mașini de multiplicat cu peste 12million de documente din care circulă peste tot în lume.

ID-uri Scan-da ...

-Holograme: IDENTICE

-Coduri de bare: IDS SCAN

-UV: DA

IDS false cu rapid de transport maritim - Email Asistență

>> Lua legatura cu e-mail-uri: douglasproduction99@gmail.com

Sprijin general: douglasproduction99@gmail.com

Spune: 00237-91499399

ID false de peste 50 de drivere de stat de licență cărți și cărți de identitate de stat disponibile. Include permis holograma de conducere de stat și bandă magnetică sau cod de bare pe spate. 2 pentru transport zi lucratoare (2,95 de expediție). BEST autentice false de identitate pe web. Aceeași calitate, de înaltă rezoluție, care Departamentul de autovehicule folosesc. Trimite curent. JPG sau. GIF de licență curent cu imagine și schimbări în DENUMIRE, DOB, LICENTA #, RESTRICȚII, etc producem cel mai bun ID-ul fals on-line vindem ID Marea Britanie / UE fals, fals de identitate canadiană, ID-ul fals australian și fals ID-uri pentru multe alte țări de la pașapoarte false la permise de conducere false de extrase de cont false avem nevoile dvs. de identificare acoperit. ID-urile noastre false includ toate caracteristicile de securitate, cum ar fi holograme reale, inscripționări ultraviolete, intaglio, hârtie specială, vopsele fluorescente, chips-uri de identificare RF, coduri de bare care corespund detaliile și mai mult. ID-urile noastre false sunt identice pentru un lucru real nici un alt site-ul vă va oferi această calitate, suntem cei mai buni.

Noua identitate a vă proteja intimitatea și să ia înapoi libertatea ta.

Cuvinte cheie

------

fals spaniolă (Spania) pașapoarte pentru vanzare,

fals mexican (Mexic) pașapoarte pentru vanzare,

pașapoarte din Africa de Sud false de vanzare,

permise de conducere australian fals pentru vanzare,

permise de conducere fals canadian pentru vanzare,

pașapoarte diplomatice false de vanzare,

fals Statele Unite ale Americii (Statele Unite) pașapoarte de vânzare,

pașapoarte australiene false de vanzare,

pașapoarte false Belgia de vanzare,

fals brazilian (Brazilia) pașapoarte pentru vanzare,

fals canadian (Canada) pașapoarte pentru vanzare,

fals finlandeză (Finlanda) pașapoarte pentru vanzare,

fals francez (Franța) pașapoarte pentru vanzare,

fals germană (Germania) pașapoarte pentru vanzare,

(Țările de Jos / Olanda) pașapoarte de vanzare false olandeză,

fals Israel pașapoarte pentru vanzare,

fals UK (Marea Britanie) pașapoarte pentru vanzare,

fals spaniolă (Spania) pașapoarte pentru vanzare,

fals mexican (Mexic) pașapoarte pentru vanzare,

pașapoarte din Africa de Sud false de vanzare,

permise de conducere false australian pentru vanzare,

Pașapoarte de camuflaj de vânzare,

pașaport Copiază de vânzare.

comanda pașapoarte false,

comanda pașapoarte false,

comanda pașapoarte noutate,

comanda permis de conducere fals,

comanda permis de conducere fals,

comanda permis de conducere noutate,

comanda pașapoarte diplomatice,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte noutate,

obține permis de conducere fals,

obține permis de conducere fals,

obține permis de conducere noutate,

să obțină pașapoarte diplomatice,

cumpăra pașapoarte false,

cumpăra pașapoarte false,

cumpăra pașapoarte noutate,

achiziționa permis de conducere fals,

achiziționa permis de conducere fals,

achiziționa permis de conducere noutate,

cumpăra pașapoarte diplomatice,

vinde pașapoarte false,

vinde pașapoarte false,

vinde pașapoarte noutate,

vinde permis de conducere fals,

vinde permis de conducere fals,

vinde permis de conducere noutate,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte noutate,

a obține permis de conducere fals,

a obține permis de conducere fals,

a obține permis de conducere noutate,

obține pașapoarte diplomatice,

face pașapoarte false,

face pașapoarte false,

face pașapoarte noutate,

face permis de conducere fals,

face permis de conducere fals,

face permis de conducere noutate,

face pașapoarte diplomatice,

cumpara, obține, false, false, pașaport, pașaport, id, carduri, carduri, Marea Britanie, vinde, online, canadiene, britanice, vânzare, noutate, contrafăcute, false, american, United, States, Statele Unite ale Americii, ne, italiană, Malaezia, australian, documente, identitate, identificare, șofer, licență, permis, conducere, de rezidență, permis, SSN fals id-ul de pașaport, pașaport fals gratuit, furtul de identitate, fals, noutate, camuflaj, pașaport, anonim,, călătorie, terorismul anti, privat în condiții de siguranță , internațional, în larg, bancar, id, șofer, șoferii, licență, identitate nouă instantanee, on-line, de vânzare, ieftine, en-gros,, în al doilea rând, cetățenie, identitate, identificare, documente, diplomatic, naționalitate, cum sa, unde a, pentru a primi , să obțină, cumpăra, cumpărare, fac, construiesc, un, pașaport, id, britanici, Honduras, Marea Britanie, Statele Unite ale Americii, ne, ne, Canada, Canada, străini, vize, elvețieni, carte, id-uri, documente, obținerea, vize, cărți de , străin. Email-: douglasproduction99@gmail.com

babeba13Date: Sâmbată, 31-Ian-2015, 6:22 AM | Message # 148
    Începator
    Buna ziua la toți!!! Am o problema la care n-am gasit raspus pe tot Internetul. Am depus dosarul la Bălți in 2013, jurământul l-am depus la Paris, acum am nevoie de transcriere la CN, care din cite am intseles poate fi facut repejor la Bălți sau greu la București. Vreau sa stiu daca pot face procura pe bunica mea sa-mi transcrie CN sau neaparat trebuie rudele de gradul 1? Problema este ca toate rudele mele de gradul 1 sunt peste hotare iar eu nu pot sa ma deplasez acolo. Ce sa fac? Cine știe va rog sa răspundeți ;(

Nigol-NoiDate: Sâmbată, 31-Ian-2015, 9:50 AM | Message # 149
    Lieutenant general
    babeba13
    Nu prea te cred ca ai cautat -pe tot Internetul ^_^ 
    parerea mea ca bunica tot este ruda dar de gradul 2, deoarece este scris prin virgula -numai rude si apoi afini gr1, cred ca s-a avut in vedere ca 2 categorii pot depune asa ca fai procura bunicii si sa-ti depuna actele cu succes, daca vrei mai concret intreaba prin posta electronica la -    contact@informatiiconsulare.ro
    sint foarte amabili si cred ca o sati raspunda rapid, si NE informezi si pe noi despre cele auzite

Dacă actele se depun prin împuternicit (numai rude, afini - gradul I) se mai depun si urmatoarele:
    - procură original + 2 copii simple ;
    - acte identitate împuternicit (B.I moldovenesc sau C.I., original + 2 copii simple).
    de aici http://balti.mae.ro/node/280

din google
    Gradul I:- copilul faţă de părinte;- părintele faţă de copil.Observăm că rudenia de gradul I există doar între părinţi şi copii.Aceste doua reguli fundamenteaza orice calcul al gradului de rudenie. Astfel, intre tata si fiu exista gradul I de rudenie, intre bunic si nepot - gradul al II-lea, iar intre strabunic si stranepot - gradul al III-lea de rudenie, in toate aceste cazuri fiind vorba de rudenie directa.
    definitie  biggrin
     Afinii sunt rudele unui soţ, cu celălalt soţ.
    Succesul cel mare til dorim
    totodata am asa o ? la Paris nu transcriu actele?

Dialok20Date: Marţi, 10-Feb-2015, 12:45 PM | Message # 150
    Lieutenant
    Salut
    Daca sotul are deja CN+CNP (eu nu am, astept) si depune la transcrierea certificatului de casatorie, pe viitor cind voi avea si eu CN si voi depune la pasaport, nu va fi vreo problema ca in certificatul de casatorie eu sint inscrisa fara CNP.
    Va rog mult un sfat.
    Multumesc

Mesaj editat de Dialok20 - Marţi, 10-Feb-2015, 12:45 PM

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Bălţi (acte necesare)
    Pagina 3 din 4«1234»
    Căutare: