Programare pentru certificatul de nastere - Pagina 3 - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:05 AM
Bine ai venit Oaspete |

Programare pentru certificatul de nastere - Pagina 3 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 3 din 3«123
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Programare pentru certificatul de nastere
Programare pentru certificatul de nastere
juniorDate: Miercuri, 05-Mar-2014, 3:12 PM | Message # 101
Major
Grupă: Verificat
Reputaţie: 2
Statut: Offline
salut la toti,cine stie la moment certificatele de nastere tot in 60 de zile se perfetioneaza???mersi

Cristina123Date: Luni, 07-Apr-2014, 11:12 AM | Message # 102
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Buna, as vrea sa aflu unde e mai rapid sa obtii CN+CNP, la Chisinau sau in Ro???si este nevoie de programare in prealabil??

Nigol-NoiDate: Marţi, 08-Apr-2014, 10:13 AM | Message # 103
Lieutenant general
Reputaţie: 45
Cristina123
da e nevoie de programare si la Chisinau si la Balti
Te programeaza undeva in 7-10 zile
Problema e in bani ca in MD e mai scump, la RO se programeaza pentru 2015 deja cred

Adăugat (08-Apr-2014, 10:13 AM)
---------------------------------------------
Azi am fost sa depun actele pentru CN
La 9-30 dimineata, credeam ca-i programare personalizata, nu este asa.
La ora data sau adunat cam 50-100 persoane au permis intrarea in curtea consulatului, de unde iarasi ca si la juramint o persoana din consulat a strigat pe toti pe nume si la prezentarea buletinului le-a dat cite un nr. de rind
La Ghiseele de la etajul 3. acolo am stat in rind pentru a depune acteleNu au cerut nimic in plus decit ce este indicat in foaia care ti-o dau de la depunerea juramintului + achitarea
Peste 1 zi primesc certificatul
Referitor la CNP, cit am stat in rind au trecut cam vre-o 30 pers , numai la una am auyit ca doamna de la ghiseu a spus ca pentru data ei de nastere nu este CNP  si de aia ei tre sa-l solicite de la Bucuresti ceea ce va dura cam 2-3 saptamini ,a cerut un telefon si a zis ca va fi contactata cind sa vina sa-l ia.
Cam atit biggrin

Cristina123Date: Luni, 14-Apr-2014, 12:06 PM | Message # 104
Începator
la ce pret este CN+CNP in Ro???

dolganaDate: Joi, 24-Apr-2014, 9:12 AM | Message # 105
Sergent
Buna.Cine stie cit dureaza programarea la transcrierea certificatul de casatorie?

DemiancikDate: Joi, 24-Apr-2014, 12:31 PM | Message # 106
Sergent
Salutare!as avea si eu o intrebare. Recent am primit ordinul de redobandire a cetateniei romane. Cu jumatate de an inainte de redobandirea cetateniei s-a nascut fiul meu. As dori sa stiu:
1. Ce acte trebuie sa depun pentru ca copilul sa primeasca cetatenie
2. Cand trebuie sa depun aceste acte, luand in considerare faptul ca eu inca nu m-am programat pentru depunerea juramantului
Multumesc anticipat tuturor care m-ar putea ajuta cu un raspuns

ciolimamaDate: Joi, 24-Apr-2014, 7:28 PM | Message # 107
Colonel
Reputaţie: 21
Demiancik, Cind te vei programa la depunerea juramintului
depui si certificatul de nastere al copilului si el
va fi inscris in certificatul tau de cetatenie.

DemiancikDate: Vineri, 16-Mai-2014, 7:47 AM | Message # 108
Sergent
Buna tuturor,cine imi poate spune cum merg programarile pentru certificat de nastere,mentionez ca juramintul il dau pe 15.05 as putea sa ma programez de pe acum pentru CN si in cit timp e gata?Mersi anticipat.

Adăugat (16-Mai-2014, 7:47 AM)
---------------------------------------------
Salut tuturor,imi poate cineva spune in cit timp se fac CN la Chisinau?e adevarat ca termen de 60 zile?Am citit o informatie de pe saitul ambasadei si era scris ca timp de 48 ore?Cine e la curent va rog sa ma ajutati.

Nigol-NoiDate: Vineri, 16-Mai-2014, 2:16 PM | Message # 109
Lieutenant general
Demiancik
in general la 48 ore 
dar unele persoane de ex in fata mea au fost 2 din aproxi 30 oameni , la car ele-au spus ca nu este cnp pe numele lor si de asta tre sa astepte mai mult si ca vor fi telefonati ,specific persoanele erau de virste diferite .

TulbureIrinaDate: Sâmbată, 31-Mai-2014, 8:01 AM | Message # 110
Începator
Buna ziua,

As dori sa stiu:
1) Sunand la Call Center pt programare la Juramant. Daca te poti prezenta la o data putin mai tarzie decat cea oferita de ei( 2-3 zile mai tarziu), ei te pot programa pt data la care te poti prezenta, sau e ceva fix si trebuie sa suni mai tarziu? Daca suni in x data ale lunii, pt cat timp inainte te programeaza? (Imi cer scuze, am o perioada extrem de fixa la dispozitie, pentru a putea veni in MD)

2) Este posibil sa te programezi pt a depune actele pt Certificat de Nastere Roman imediat ce te-ai programat pt Juramant (2 apeluri)? E necesar sa fi depus juramantul pentru a te programa?

3) Este posibil sa te programezi pt depunerea actelor Pasaport daca nu detii inca Certificat de Nastere Roman, dar datele lunii (pt certificat si pasaport) sunt apropiate, respectiv exista siguranta ca detii certificat de nastere(care se obtine in 48 de ore) pana depui actele pentru Pasaport ? ?

vitalie77Date: Marţi, 03-Iun-2014, 9:42 AM | Message # 111
Începator
Buna ziua.
Eu cu sotia suntem din RM si am depus dosarul pe data 26/03/2012. Ordinul a iesit pe data 15/11/2013. Juramantul am depus pe 08/01/2014. La moment ambii aven CN si CC. Pasaportul (cu resedinta in RM) il primim pe 02/07/2014. Am doi copii. Cel mare a fost inclus in dosar, iar cel mic nu. Cel mic sa nascut pe 15/02/2013 si evident nu putea fi inclus in dosar.
Intrebarea:
- Pot sa depun documentele pentru CN a copilului minor in RM sau sunt obligat sa plec in RO pentru depunere?
P.S. Persoana de la consulat ma expediaza la Bucuresti.

ciolimamaDate: Marţi, 03-Iun-2014, 6:15 PM | Message # 112
Colonel
Reputaţie: 21
vitalie77, Da, desigur poti transcrie CN ale copiilor la consulat la
Chisinau.

vitalie77Date: Miercuri, 04-Iun-2014, 9:16 AM | Message # 113
Începator
ciolimama Da cum sa procedez?
Pe mine persoana de la gheseu nu vrea sa-mi primeasca documentele si la informatii ma trimite la Bucuresti.

mila4kaDate: Joi, 10-Iul-2014, 7:08 PM | Message # 114
Începator
de ce acte am nevoie pentru trascrierea certificatului de nastere la chisinau ?

Nigol-NoiDate: Luni, 14-Iul-2014, 10:10 AM | Message # 115
Lieutenant general
mila4ka
Uite aici detalii
http://chisinau.mae.ro/node/280

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Programare pentru certificatul de nastere
Pagina 3 din 3«123
Căutare: