Luni, 23-Oct-2017, 9:54 PM
Bine ai venit Oaspete |

CARTE IDENTITATE - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » CARTE IDENTITATE (buna)
CARTE IDENTITATE
iepuras1981Date: Miercuri, 23-Ian-2013, 10:55 AM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
am si eu o antrebare , am un prieten  cetatean bosniac  cum as putea sa ai fac buletin romanesc  . MULTUMESC

flora

dima_007Date: Miercuri, 23-Ian-2013, 11:55 AM | Message # 2
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 18
iepuras1981, E o procedura lunga, daca citesti pe acest forum vei vedea ca dureaza cel putin 1 an pentru persoane care asteapta redobindirea cetateniei. Prietenul tau fiind bosniac e greu pentru el dar nu este imposibil. Mai intii trebuie sa primeasca cetatenia romana apoi sa ii faci buletin romanesc. E mult de explicat dar iti spun in mare: 1) Trebuie sa aiba cel putin 5 ani de sedere in romania legal; 2) Sa fie casatorit cu un cetatean roman de cel putin 5 ani; 3) Sa aiba descendenti romani (bunici, parinti); 4) Sa fie frate cu Ponta sau Basescu

BDumi

iepuras1981Date: Miercuri, 23-Ian-2013, 2:01 PM | Message # 3
Începator
VA MULTUMESC PTR RASPUNS :  sper sa nu fiu enervant ,dar sar putea face ceva acte la noi an tara ca sa poata munci  an germania . va multumesc anticipat  ,cu multa stima si respect. Adrian  Flora

flora

dima_007Date: Miercuri, 23-Ian-2013, 3:21 PM | Message # 4
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 18
iepuras1981, Este imposibil asa ceva, autoritatile romane nu pot elibera neciunui cetatean strain vreun document, doar poate elibera o dovada de furt, pierdere sau distrugere a documentelor persoanei in cauza iar cu acestea persoana respectiva merge la ambasada bosniei din romania si cere eliberarea unui alt document. Daca el este legal in romania si lucreaza iar firma la care lucreaza au de munca in germania doar ei pot cere ambasadei viza de munca in germania altfel nu se poate nici daca mergi cu diplomatul de bani.

BDumi

iepuras1981Date: Miercuri, 23-Ian-2013, 3:45 PM | Message # 5
Începator
anseamna ca nu am nici o posibilitate sal ajut sa munceasca an germania  ,va multumesc foarte mult ptr. raspunsuri  va doresc o zi buna si sanatate

flora

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » CARTE IDENTITATE (buna)
Pagina 1 din 11
Căutare: