Miercuri, 20-Sep-2017, 12:07 PM
Bine ai venit Oaspete |

adresa de domiciuliu in ro - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » adresa de domiciuliu in ro
adresa de domiciuliu in ro
kokolinoDate: Duminică, 26-Mai-2013, 12:49 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
cine poate sa'mi spuna cu precizie, daca este nevoie dupa divort in romania sa'ti schimbi domiciliu in alta parte? sau poti sta linistit pina la expirarea termenului buletinului pentru a'mi schimba adresa daca vreau ?

ciolimamaDate: Duminică, 02-Iun-2013, 9:04 AM | Message # 2
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 21
kokolino, Daca doresti sa-ti schimbi domiciliul o poti face, dar daca nu buletinul e valabil pina la expirarea termenului. Nimeni nu are dreptul sa te impuna sa o faci.

dima_007Date: Luni, 03-Iun-2013, 2:25 PM | Message # 3
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 18
kokolino, Daca locuiesti la adresa de pe buletin nu trebuie sa il schimbi dar daca teai mutat la o alta adresa esti obligat(a) prin lege in termen de 15 zile sa anunti noua rezidenta. Nu poti locui la o adresa si sa ai documentele la o alta adresa nicaieri in lume, nu numai in romania. Poti ramine cu acelasi domiciliu doar daca persoana care locuieste acolo nu are nimic impotriva iar la un eventual control al politiei te gaseste la o alta adresa decit cea de pe buletin vei plati amenda. Nu te lua dupa toate prostiile spuse de altii ca sint roman si stiu ce spun.Eu personal am luat amenda deoarece locuiam in Bucuresti si aveam buletinul cu adresa de la vechiul domiciliu (Targoviste). Pentru asta se numeste EVIDENTA POPULATIEI pentru a se sti exact unde locuieste fiecare persoana.

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » adresa de domiciuliu in ro
Pagina 1 din 11
Căutare: