Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Suceava - Pagina 2 - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:01 AM
Bine ai venit Oaspete |

Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Suceava - Pagina 2 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 2 din 2«12
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Suceava (Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Suceava)
Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Suceava
Doina171Date: Miercuri, 02-Oct-2013, 10:37 AM | Message # 51
Major general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 23
Statut: Offline
vieru, noiembrie,pe doispe.eu inca mai astept..da pana cand oricum nu am nevoie.acum ma ocup de facultate..

succese tie!

SylviaDate: Sâmbată, 12-Oct-2013, 8:21 PM | Message # 52
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
vieru, da, am depus actele pentru trans. certificatului la Suceava, asta a fost acum pe 07.08.13. . 2 zile in urma am fost si mi-am luat certificatul care deja era gata de pe data de 30.09.13 shi totodata am achitat pe loc taxa de 2 roni pentru timbru (de care eu tare retraiam mai devreme)

vieruDate: Joi, 31-Oct-2013, 4:48 PM | Message # 53
Lieutenant general
Reputaţie: 45
În sfârșit am ridicat și eu ieri 30.10.2013 certificatul de naștere de la Suceava! Ce-i drept el era gata deja pe 23.10, însă abia ieri am plecat să-l ridic. Menționez că este înscris în el și CNP! Sunt născut după 1980.
M-a costat doar 2 RON pentru timbru (+ 65 RON pentru traducerea și legalizarea CN-ului ucrainean)

wiliDate: Sâmbată, 02-Noi-2013, 8:51 AM | Message # 54
Lieutenant
Reputaţie: 4
vieru, felicitari! Spune-mi te rog ai tradus CN, buletinul si pasasportul ucrainean si legalizat la Cernauti sau in Ro? Undeva am citit ca cei de la Suceava nu primesc traduceri si legalizari facute in Ucraina. Si am inteles ca se poate de mers la ei si fara programare ?

vieruDate: Sâmbată, 02-Noi-2013, 9:19 PM | Message # 55
Lieutenant general
wili, am tradus numai CN si buletinul (pasaportul intern), pasaportul de strainatate nu trebuie! Traducerea si legalizarea am facut-o in Suceava, deoarece cei de la primarie nu primesc traducerele din Ucraina. Fara programare poti merge, dar numai cu banuti in mana... smile

elleechkaDate: Joi, 21-Noi-2013, 12:21 PM | Message # 56
Lieutenant
Reputaţie: 1
Citat vieru ()
Fara programare poti merge, dar numai cu banuti in mana...

smile si cam citi bani ar trebui sa fie in mana, ca sa mergi fara programare?

olimpDate: Luni, 25-Noi-2013, 10:15 PM | Message # 57
Începator
Așa și nu am înțeles, programare trebuie sau nu?

SylviaDate: Miercuri, 27-Noi-2013, 1:46 AM | Message # 58
Începator
offf cool sincer eu habar n-am unde shi cum se face programarea la timpu meu eu cit m-am interesat nu am mai aflat unde se face shi.... am intrat shi fara programare shi fara bani shi am depus documentele fara probleme asha ca succese shi voua  good

elleechkaDate: Miercuri, 27-Noi-2013, 2:26 PM | Message # 59
Lieutenant
Citat Sylvia ()
am intrat shi fara programare shi fara bani shi am depus documentele fara probleme
felicitari, interesant pur si simplu ati avut noroc sau nu e nevoie de programare la Suceava smile poate putini solicitanti erau?

mihaela2Date: Miercuri, 27-Noi-2013, 2:53 PM | Message # 60
Major
Reputaţie: 2
Sylvia, nic tacsa de stat nai platit,  ce documente ai depus  la livretu militar, povesti care costa drumu la Suceava,   dar transportu nu e gratis^_^

baksiorDate: Miercuri, 11-Dec-2013, 7:31 PM | Message # 61
Începator
buna seara la toti  doresc sa  transcriu certificatul de nashtere  in rominia spunetimi va  rog  care este   procedura shi kit timp  dureaza sa  obtin certifikatul ?

Adăugat (11-Dec-2013, 7:31 PM)
---------------------------------------------
buna seara la toti  doresc sa  transcriu certificatul de nashtere  in rominia spunetimi va  rog  care este   procedura shi kit timp  dureaza sa  obtin certifikatul ?

SylviaDate: Miercuri, 11-Dec-2013, 9:38 PM | Message # 62
Începator
mihaela2, din cite intelesem cineva aici vorbea daca sa intre cu bani (credk k la MD platesti si obtii ce vreai) in privinta la asta m-am referit clar,, am achitat doar 2 roni pentru timbru

elleechka, puteti sa cititi din mesajele anterioare, cel putin la mine asha a decurs toata procedura, nu shtiu daca a fost vb de noroc sau altceva,,

moldova15Date: Luni, 23-Dec-2013, 9:49 AM | Message # 63
Începator
ajutatima va rog.incerc sa ma programez on-line dar scrie ca eroare procesare program.s-a inregistrat cineva recent? daca ma duc sa stau in rand fara programare ma va primi, stie cineva?

vieruDate: Luni, 23-Dec-2013, 9:54 AM | Message # 64
Lieutenant general
moldova15,  fara programare nu primesc (auzisem doar ca pot primi daca le dai vreo 50 euro, dar e doar un zvon...nu stiu precis)

moldova15Date: Luni, 23-Dec-2013, 11:06 AM | Message # 65
Începator
Citat vieru ()
fara programare nu primesc (auzisem doar ca pot primi daca le dai vreo 50 euro, dar e doar un zvon...nu stiu precis)
 multumesc....posibil de aceea suspendeaza programarea on-line

SylviaDate: Joi, 26-Dec-2013, 11:50 AM | Message # 66
Începator
moldova15, salut)) am avut exact aceeasi problema k si tine cu programarea dar am scris anterior cum am facut, cind m-am apropiat de biroul respectiv am lamurit frumos doamnei situatia cu programarea shi nu am avut probleme (posibil si peste cine dai la acel moment k altele din jur care se ocupau cu alte documente erau foarte nemultumite,cika uite vin toti moldovenii si depun aici k e gratis), totusi credk incercarea vina n-are,, iar zvonu cu banii mi se pare absolut absurd deshi cine shtie fiecare isi are caile sale,, mult succes)

moldova15Date: Joi, 26-Dec-2013, 1:42 PM | Message # 67
Începator
Citat Sylvia ()
am avut exact aceeasi problema k si tine cu programarea dar am scris anterior cum am facut, cind m-am apropiat de biroul respectiv am lamurit frumos doamnei situatia cu programarea shi nu am avut probleme (posibil si peste cine dai la acel moment k altele din jur care se ocupau cu alte documente erau foarte nemultumite,cika uite vin toti moldovenii si depun aici k e gratis), totusi credk incercarea vina n-are,, iar zvonu cu banii mi se pare absolut absurd deshi cine shtie fiecare isi are caile sale,, mult succes)
Salut, sunt de acord k incercarea vina n-are, dar nu as vrea sa-mi incerc norocul . sa vin tocmai din Chisinau k nu am alt drum spre Suceava...incaodata multumesc pt raspuns

Mesaj editat de moldova15 - Joi, 26-Dec-2013, 1:42 PM

vieruDate: Vineri, 27-Dec-2013, 1:45 PM | Message # 68
Lieutenant general
Sylvia, am observat si eu ca doamna care primeste actele pentru transcrierea CN/CC este foarte amabila, pe cand celelalte (niste baboaie asi zice eu) sunt un pic......nici nustiu sum sa le numesc....cred ca m-ati inteles smile

roncikDate: Joi, 13-Mar-2014, 12:52 PM | Message # 69
Major
Reputaţie: 2
Prin "procura speciala" pe rude acum la Suceava tot se poate de transcris certificatele de nastere, casatorie ?

Mesaj editat de roncik - Joi, 13-Mar-2014, 12:52 PM

viodanDate: Marţi, 01-Apr-2014, 10:35 PM | Message # 70
Începator
Buna tuturor! am si eu o intrebare sa incep de la inceput,din motive proprii am depus actele la transcriere prin mandator dupa spusele eii  la Suceava in octombrie si pina acum nimic nici un rezultat. Stie cineva cazuri cu asa termin lung sau ce se poate acum de facut si cum? Mersi anticepat

ciolimamaDate: Miercuri, 02-Apr-2014, 11:26 AM | Message # 71
Colonel
Reputaţie: 21
viodan, Mandatarul trebuie sa-ti aduca actele transcrise
daca in procura a fost specificat depunerea si ridicarea.
Poti telefona la starea civila si afla posibil ca nici nu a depus.
E prea mult nu are rost sa astepti. Sau te duci si le ridici
singura sau mandatarul i-si face treaba.

viodanDate: Miercuri, 02-Apr-2014, 5:02 PM | Message # 72
Începator
ciolimama,mersi de raspuns .are cineva contactele de la suceava?

ciolimamaDate: Miercuri, 02-Apr-2014, 7:34 PM | Message # 73
Colonel
Reputaţie: 21
http://evp.primariasv.ro/portal....te-1B32

Adăugat (02-Apr-2014, 7:34 PM)
---------------------------------------------
date contact bir. teritorial Suceava

- SUCEAVA – str. Ştefan cel Mare nr. 36, parter,camera 12; cod poştal: 720026; telefon: 0230 524 344 sau 0735 020 848 (în
sediul Prefecturii Suceava

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Suceava (Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Suceava)
Pagina 2 din 2«12
Căutare: