Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Galaţi - Pagina 3 - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 10-Dec-2016, 1:46 PM
Bine ai venit Oaspete |

Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Galaţi - Pagina 3 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 3 din 3«123
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Galaţi (Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Galaţi)
Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Galaţi
zgmarianaDate: Joi, 22-Aug-2013, 12:47 PM | Message # 101
Lieutenant
Grupă: Verificat
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Citat (nikavero)
daca aveti programarea intr-o zi anumita pentru CN atunci in ziua respectiva puteti face doar CN ,
 asta îmi este clar dar este posibil să se facă întîi CC şi apoi CN

nikaveroDate: Joi, 22-Aug-2013, 12:47 PM | Message # 102
Începator
Grupă: User
diancia2009, programarile s-au inceput de la data de 7 august si n-au fost anulate ,  imortant este cum ati completat formularul on-line . Nume ,Prenume titular si Nume ,Prenume Deponent. Erau programari anulate unde scria in programare date incomplete ( de ex. Deponent : Dumitra sau H  trebuie de scris nume ,prenume complet altfel programarea va fi anulata).

diancia2009Date: Joi, 22-Aug-2013, 12:57 PM | Message # 103
Începator
nikavero, Multumim mult.....parca am complectat corect....

A depus cineva la Cluj??  stie cum ii??

Adăugat (22-Aug-2013, 12:57 PM)
---------------------------------------------
Am spus ca sau anulat  pentru ca am gasit...Modificare Programare online

Începând cu 15.08.2013, sistemul de programare on-line nu va mai funcţiona;  Categorie: Totul despre CetateniePostat de: riguAvând în vedere apariţia Legii 213/2013 pentru completarea Legii 119/1996 cu privire la actele de stare civilă, prin care se atribuie competenţe şi altor Primării în transcrierea certificatelor/extraselor de stare civilă procurate din străinătate pentru persoanele cetăţeni români care nu au avut niciodată domiciliul, precizăm următoarele: 

Începând cu 15.08.2013, sistemul de programare on-line nu va mai funcţiona; 

Programările deja existente rămân valabile până la 31.12.2013. 

Programarea on-line începând cu 01.01.2014 se va face în baza unui nou program, data la care va funcţiona noul program şi va fi posibilă programarea va fi afişată pe portal.sursa: http://www.starecivila1.ro/

nikaveroDate: Joi, 22-Aug-2013, 1:15 PM | Message # 104
Începator
Succese la toti! La depunere  aranjati documentele si xerocopiile in ordinea indicata pe site .

Adăugat (22-Aug-2013, 1:15 PM)

Citat (zgmariana)
asta îmi este clar dar este posibil să se facă întîi CC şi apoi CN
 incercati sa sunati la Starea Civila Galati +40 236 307 747

Mesaj editat de nikavero - Joi, 22-Aug-2013, 1:09 PM

baracudaDate: Joi, 22-Aug-2013, 5:47 PM | Message # 105
Începator
Reputaţie: 1
Joi, 21.08.2013 am avut 2 programare (nr.8 si 48) pentru transcriere acte la Galati. La 0ra 13 eram pe loc (str. Traian 93)..in fata mea erau doar 2 cetateni RM cu aceeasi problema.De toti erau in lista programati 65 pentru 21.08.2013, dar cit am stat vre-o ora acolo, venisera maximum 6 persoane. De la mine au refuzat sa primeasca actele pentru transcriere pentru ca am depus dosarul (pentru obtinerea cetateniei la Bucuresti, in 2011), desi juramintul l-am depus la consulatul din Chisinau. Mi-au spus ca pot face transcriere doar la Bucuresti !! De la colegul meu care a avut doar o singura programare au refuzat sa primeasca actele pentru transcrierea certificatelor de nastere a copiilor minori si i-au acceptat doar casatoria pentru ca avea doar o singura programare !! Iata care-s ultimele nouatati de la Galati. Am facut un drum degeaba.... wink

island34Date: Vineri, 23-Aug-2013, 7:42 AM | Message # 106
Sergent
Reputaţie: 5
baracuda
mersi mult pentru info,
spune te rog, colegul tau căruia nu i-au primit pentru transcriere actele copiilor, a depus cu o programare două acte pentru transcriere cert. de naştere a său şi căsătorie.
Mă interesează deoarece am făcut lui sora două programări pentru data de 18.09 şi are de transcris 3 acte, certificatele de naştere a său şi a copilului şi cert. de căsătorie, dacă te-am înţăles eu corect, la o programare ea poate să depună cert. de naştere a ei şi cert. de căsătorie şi la a doua poate să depună cert. de naştere pentru copil.

nikaveroDate: Vineri, 23-Aug-2013, 9:43 AM | Message # 107
Începator
Citat (island34)
spune te rog, colegul tau căruia nu i-au primit pentru transcriere actele copiilor, a depus cu o programare două acte pentru transcriere cert. de naştere a său şi căsătorie.Mă interesează deoarece am făcut lui sora două programări pentru data de 18.09 şi are de transcris 3 acte, certificatele de naştere a său şi a copilului şi cert. de căsătorie, dacă te-am înţăles eu corect, la o programare ea poate să depună cert. de naştere a ei şi cert. de căsătorie şi la a doua poate să depună cert. de naştere pentru copil.

fiecare certificat necesita programare aparte,ati facut doua programari respectiv veti putea transcrie doar doua acte , despre care ati mentionat in programare. p.s. pentru ruda mea am facut doua programari pentru CN si CC ,respectiv doar aceste doua acte putea transcrie , pentru CN copilului minor nu au primit cererea au spus ca este nevoie de programarea separata in care indicati NUME DEPONENT(numele parintelui sau persoanei care va depune actele),NUME TITULAR(numele copilului)

zgmarianaDate: Vineri, 23-Aug-2013, 10:49 AM | Message # 108
Lieutenant
baracuda,  mersi de informaţie
 eu azi am sunat la ei şi miau spus ca dacă am fost progamată întăi pentru CC şi apoi pentru CN înseamnă că asa şi o sa fie

baracudaDate: Miercuri, 28-Aug-2013, 10:33 AM | Message # 109
Începator
Reputaţie: 1
Da, e corect: 1 programare=transcrierea unui act de stare civila. Imi spuneti, Va rog, cine cunoaste exact, care e situatia la Iasi cu transcrierea ? O sa primesc refuz ca si la Galati, daca dosarul meu a fost depus la Bucuresti ? Am programare pentru 12.12.2013. Mersi anticipat.

nikaveroDate: Joi, 29-Aug-2013, 1:36 PM | Message # 110
Începator
Citat (baracuda)
Va rog, cine cunoaste exact, care e situatia la Iasi cu transcrierea ? O sa primesc refuz ca si la Galati, daca dosarul meu a fost depus la Bucuresti ? Am programare pentru 12.12.2013. Mersi anticipat
Scrieti o scrisoare  la adresa  stareacivila@dlep-iasi.ro , o sa va ofere un raspuns numaidecit.

Basarabia103Date: Joi, 29-Aug-2013, 2:10 PM | Message # 111
Începator
nikavero, salut, poti sa scrii te rog, ce acte concret sunt necesare p/u transcriere la galati..si care-i treaba cu dovada depunerii actelor la birourile ANC?

nikaveroDate: Joi, 29-Aug-2013, 3:13 PM | Message # 112
Începator
Citat (Basarabia103)
salut, poti sa scrii te rog, ce acte concret sunt necesare p/u transcriere la galati..si care-i treaba cu dovada depunerii actelor la birourile ANC?
salut,lista actelor poti gasi  la urmatoare adresa  http://www.primaria.galati.ro/portal/pagini.php?page_id=67  gaseste rubrica transcrierea acte .
  • Dovada depunerii cererii de obtinere a cetateniei romane la Birourile teritoriale ale Autoritatii Nationale pentru cetatenie:
    - Declaratie pe propria raspundere a titularului actului sau a reprezentantului legal data in fata ofiterului de stare civila; se  completeza  pe loc .

VANO777Date: Vineri, 20-Sep-2013, 2:42 PM | Message # 113
Începator
poate cineva sa-mi raspunda exact la urmatoarea intrebare:
am depus dosarul la consulatul din Chisinau, juramintul la fel, dar am facut programare pentru transcrierea certificatului la Galati, o sa-mi primeasca actele pentru transcriere in cazul in care nu am depus dosarul la Galati?

Adăugat (20-Sep-2013, 2:42 PM)
si o alta intrebare este: cind am facut programarea pentru transcriere la Galati am indicat o data aleatorie, decit cea reala in rubrica data depunerii juramintului, e posibil sa nu imi primeasca actele pe acest motiv????

Basarabia103Date: Vineri, 20-Sep-2013, 6:18 PM | Message # 114
Începator
VANO777, 100 % puteti sa depuneti la galati....o sa va primeasca actele, kiar daca ati introdus o data gresita. ei nu se uita la asta....

Doina171Date: Vineri, 20-Sep-2013, 11:41 PM | Message # 115
Major general
Reputaţie: 23
nikavero, putine sanse sa primesti la adresa de email de la iasi,un raspuns cat de curand..eu am primit un raspuns abia dupa vreo 3 saptamani..

bogatuDate: Sâmbată, 21-Sep-2013, 12:21 PM | Message # 116
Începator

La Galati am fost si eu in noiembrie.Din curiozitate am sunat la ei si miau raspuns categoric ca nu ma vor primi si sa nu fac un drum in zadar

corina89Date: Sâmbată, 21-Sep-2013, 5:07 PM | Message # 117
Lieutenant general
Reputaţie: 36
bogatu, atunci e adevarat ca unde ai depus dosarul acolo si ai voie sa transcrii actele??? mdaaa,sluta treaba de tot.numai la chisinau e cel mai repede de trasncris actele,dar acum si aici au facut modificari.

bogatuDate: Sâmbată, 21-Sep-2013, 7:28 PM | Message # 118
Începator
da in ceea ce priveste galatiul da.Dar despre ce modificari la chisinau este vorba?

corina89Date: Sâmbată, 21-Sep-2013, 7:36 PM | Message # 119
Lieutenant general
Reputaţie: 36
pina acum puteai sa-ti transcrii actul in 48 de ore,de acum in colo doar in 2 luni...adica programarea va dura 4 luni si transcrierea acestuia 2 luni...nebuni nu alta,astepti 2 ani cetatenia si inca unu sati faci actele... sad

zgmarianaDate: Miercuri, 25-Sep-2013, 9:23 AM | Message # 120
Lieutenant
bogatu, vrei sa spui că erai programat în noiembrie pentru transcriere si ei au spus ca unde ai depus dosarul acolo si ai voie sa transcrii actele?

Adăugat (25-Sep-2013, 9:23 AM)
eu tot în noiembrie sunt progaramată pentru transcriere şi nustiu ce sa fac, spunemi te rog pe ce număr ai sunat ca sa pot suna si eu să ştiu precis care este situaţia. Mersi mult

bogatuDate: Miercuri, 25-Sep-2013, 10:11 AM | Message # 121
Începator

Da asa este.Mi-au spus sa merg la Bucuresti.In general am discutat mult cu doamna si mi-a spus categoric ca ei refuza sa primeasca pe cei ca mine.Cit espre nr acesta este:0040735020850.daca ii contactezi spune -ne si noua ce ti-au spus

zgmarianaDate: Miercuri, 25-Sep-2013, 10:48 AM | Message # 122
Lieutenant
bogatu, numărul pe care mi lai dat nu este de la starea civilă Galaţi, este de la altă instituţie şi ei nustiu nimic despre transcrierea actelor, asa că dacă esti programat în noiembrie dute şi încearcă.

Adăugat (25-Sep-2013, 10:48 AM)
Din cei care intră pe forumul aceste nu este nimini care să fi depus actele pentru redobîndire la Consulat şi să facă transcrierea actelor la Galaţi? Poate aflăm ceva concret.

bogatuDate: Miercuri, 25-Sep-2013, 11:08 AM | Message # 123
Începator
contacte bir. teritorial Galati 
- GALAŢI – str. Portului nr. 20, parter; cod poştal: 800025;
telefon:0735 020 850 (în sediul ORC de pe lângă Tribunalul Galaţi);

zgmarianaDate: Miercuri, 25-Sep-2013, 11:34 AM | Message # 124
Lieutenant
Citat (bogatu)
contacte bir. teritorial Galati  - GALAŢI – str. Portului nr. 20, parter; cod poştal: 800025; telefon:0735 020 850 (în sediul ORC de pe lângă Tribunalul Galaţi);
nouă nu ne trebuie  bir. teritorial Galat noi avem nevoie de Oficiul stării civile de pe lîngă primăria Galaţi

nikaveroDate: Vineri, 27-Sep-2013, 12:55 PM | Message # 125
Începator
PRIMARIA MUNICIPIULUI GALATI
SERVICIUL STARE CIVILA

Str. Traian nr. 93, Bloc A4, parter
800830, Galati, Romania
Telefon: +40 0236/30747
  +40 0236/307746 Fax: +40 0236/461460
Email: stare_civila@primaria.galati.ro
Web: www.primaria.galati.ro

Adăugat (27-Sep-2013, 12:55 PM)
Am depus dosarul pentru cetatenie si am dat juramintul la Consulatul din Chisinau , in august am depus actele pentru transcrierea Cerificatului de Nastere la Galati.

Doina171Date: Vineri, 27-Sep-2013, 1:24 PM | Message # 126
Major general
Reputaţie: 23
nikavero, cand trebuie sa ridici Cn-ul transcris la Galati?

elyce84Date: Vineri, 04-Oct-2013, 12:03 PM | Message # 127
Începator
Eu vreau sa merg la Galati pe 30 octombrie sa dau la transcriere pentru parintii mei si ei cer pentru mandatari - Declaratie notariala a acestora in cazul cererilor depuse prin mandatar cu procura speciala. Ce mai e si asta?De unde s-o iau?De la noi de la notar?Numai aiureli .Ufff ca e tare nasol sa umbli cu actele.Merci anticipat!

Mesaj editat de elyce84 - Vineri, 04-Oct-2013, 4:38 PM

zgmarianaDate: Joi, 10-Oct-2013, 9:44 AM | Message # 128
Lieutenant
În sfîrşit am depus şi eu pentru transcrierea CN la Galaţi. Daca ai toate documentele necesare şi copiile acestora scapi foarte repede.

ciolimamaDate: Joi, 10-Oct-2013, 7:06 PM | Message # 129
Colonel
Reputaţie: 21
elyce84, Nimic deosebit faci procura la un notar din Moldova
si depui tu ca mandatar la transcriere CN a parintilor.

AdrianaDate: Vineri, 18-Oct-2013, 9:17 AM | Message # 130
Începator
Buna ziua
mama mea a rdobindit cetatenia, dosarul l-a depus la Galati, juramintul l-a depus  la Cahul. Acum pentru transcrierea certificatului de nastere i-au spus sa se adreseze la Bucuresti, deoarece este nascuta in Ucraina, cineva i-a spus ca se poate duce si la Galati. Cineva poate a avut o asemenea situatie, puteti sa ne explicati va rog.

Va multumim

nikaveroDate: Luni, 21-Oct-2013, 11:13 AM | Message # 131
Începator
salut,Adriana, eu am avut asemenea situatie , insa la dosar este nevoie de prezentat obligatoriu  Certificatul de nastere elibirat din Ucraina ( faceti traducerea legalizata al acestuia). Lista celorlalte acte  gasesti pe site http://www.primaria.galati.ro/portal/pagini.php?page_id=67 in rubrica Transcrierea acte.

Adăugat (21-Oct-2013, 11:13 AM)
La eliberarea Certificatului de Nastere am achitat doar taxa de 2 RON

natasha_b91Date: Miercuri, 18-Dec-2013, 10:37 PM | Message # 132
Începator
Buna,as vrea sa stiu daca am depus dosarul si juramantul la Chisinau,ma pot programa pentru transcriere CN si CC la Galati ?
Si unde ma pot programa,online sau la un nr de telefon ?

Basarabia103Date: Joi, 19-Dec-2013, 0:40 AM | Message # 133
Începator
natasha_b91, da. puteti..
http://www.primaria.galati.ro/portal/pagini.php?page_id=67

roncikDate: Joi, 13-Mar-2014, 1:04 PM | Message # 134
Major
Reputaţie: 2
Prin procura pentru rude se poate de depus ?

mariannaDate: Joi, 18-Dec-2014, 6:42 PM | Message # 135
Sergent
Reputaţie: 2
buna seara..am si eu o intrebare..tata azi a fost la juramint..el este divortat ce trebuie sa faca ca sa obtina certificatul de nastere..am inteles cai trebuie mentiunea de divort!!unde se fac ele?multumesc sper ca cineva sami raspunda

marinelaDate: Luni, 29-Dec-2014, 5:27 PM | Message # 136
Începator
buna seara..am si eu o intrebare..tata azi a fost la juramint..el este divortat ce trebuie sa faca ca sa obtina certificatul de nastere..am inteles cai trebuie mentiunea de divort!!unde se fac ele?

buna. eu tot am avut o asa situatie si am apelat la serviciile unui oficiu din Chisinau , documente.md , ma gindeam sa rezolv singura dar ma costa mai mult.
mentiunile de divort se fac numai la Bucuresti.
http://documente.md/ro/services/cetatenie_romana/aplicarea_mentiunii_de%20casatorie_si_divort_deces/ saitul lora

Mesaj editat de marinela - Luni, 29-Dec-2014, 5:35 PM

skimmereDate: Luni, 21-Sep-2015, 10:19 AM | Message # 137
Începator
Buna ziua,Am depus de redobandirea cetateniei,intr-un final am primit-o.Urmeaza sa primesc programarea pentru juramant,dupa care va trebui transcrierea din ce am inteles pentru a obtine un certificat Romanesc.
Acum vine intrebarea mea:Sunt casatorita cu cetatean roman de 12 ani certificatul de casatorie fiind la Galati dar la rubrica CNP in dreptul meu nu este scris,avem un copil impreuna cetatean roman,certificatul meu de nastere este in limba romana eliberat de R.Moldova.Cetatenia romana am ceruto cu domiciliul in Romania.Eu actual locuiesc in Austria cu sotul si copilul dar domiciul este tot in Romania,numai ca cartea de rezidenta a expirat iar inainte de expirare am obtinut cartea de rezidenta pe Austria.Ma deplasez in Romania pentru acte ,nu este o problema....
Pentru transcrierea certificatului de nastere trebuie sa ma programez din timp?Este nevoie si pentru transcrierea certificatului de casatorie?
Dupa ce se obtine aceste sau acest act pentru Buletin si Pasaport se pot depune la misiunele diplomatice din strainatate cu mentinerea domiciliului in Romania?

cipdeilDate: Marţi, 16-Feb-2016, 11:19 AM | Message # 138
Lieutenant colonel
Reputaţie: 17
Imi explica cineva cum sa transcriu certificatul de nastere al copilului minor de 7 ani la Galati daca el nu este inclus in certificatul de cetateni al meu,...mentionez ca am buletin RO cu domiciliul in Galati,.... Oficiul stare civila a zis ca nu mai perfecteaza deja certificate de nastere pentru minori fiindca lea fost interzis,...motivul nu se spune,.... In lege este scris ca este permis,....
In Legea nr. 21/1991 a cetăţeniei române, 
Art. 9.
(1) Copilul născut din părinţi cetăţeni străini sau fără cetăţenie şi care nu a împlinit vârsta de 18 ani dobândeşte cetăţenia română o dată cu părinţii săi.

(2) În cazul în care numai unul dintre părinţi dobândeşte cetăţenia română, părinţii vor hotărî, de comun acord, cu privire la cetăţenia copilului. În situaţia în care părinţii nu cad de acord, tribunalul de la domiciliul minorului va decide, ţinând seama de interesele acestuia. În cazul copilului care a împlinit vârsta de 14 ani este necesar consimţământul acestuia.

(3) Copilul dobândeşte cetăţenia română pe aceeaşi dată cu părintele său.

(4) În cazul în care minorul a dobândit cetăţenia română în condiţiile alin. (1) sau (2) şi nu a fost inclus în certificatul de cetăţenie al părintelui sau nu i s-a eliberat certificat de cetăţenie potrivit dispoziţiilor art. 20 alin. (5) sau (7), părinţii sau, după caz, părintele, cetăţeni români, pot solicita transcrierea ori înscrierea în registrele de stare civilă române a certificatelor sau extraselor de stare civilă eliberate de autorităţile străine în condiţiile Legii nr. 119/1996*) cu privire la actele de stare civilă, republicată.

Nigol-NoiDate: Marţi, 16-Feb-2016, 1:57 PM | Message # 139
Lieutenant general
Reputaţie: 45
cipdeil
spun ca daca n-a fost inclus in dosarul tatalui atunci el nu are cetatenia
astfel tre sa-l includeti in dosarul mamei
in orice caz stiu de un caz din asta

cipdeilDate: Marţi, 16-Feb-2016, 2:30 PM | Message # 140
Lieutenant colonel
taman ca Tata nu are cetatenie,.. numai mama a primit dar nu l-a inclus in dosar fiindca legea spune ca daca ai resedinta in RO atunci copilul primeste automat cetatenie fara a fi inclus in dosar,... este indicat in lege ca e de ajuns un parinte sa aiba cetatenie,....
Care e procedura totusi???

Iata si ce spune legea:
(4) În cazul în care minorul a dobândit cetăţenia română în condiţiile alin. (1) sau (2) şi nu a fost inclus în certificatul de cetăţenie al părintelui sau nu i s-a eliberat certificat de cetăţenie potrivit dispoziţiilor art. 20 alin. (5) sau (7), părinţii sau, după caz, părintele, cetăţeni români, pot solicita transcrierea ori înscrierea în registrele de stare civilă române a certificatelor sau extraselor de stare civilă eliberate de autorităţile străine în condiţiile Legii nr. 119/1996*) cu privire la actele de stare civilă, republicată.

Adăugat (16-Feb-2016, 2:30 PM)
mereu toti asa faceau cu copii minori,.....de ce acum nu doresc sa mai faca??? explicatie nu dau,.. zic ca nu li se permite.....De cine?????   Au zis ca la Bucuresti ducetiva si va clarificati,......Pentru ce sa te duci la Bucuresti cind ai legea in fata.....

Mesaj editat de cipdeil - Marţi, 16-Feb-2016, 2:28 PM

Nigol-NoiDate: Marţi, 16-Feb-2016, 2:59 PM | Message # 141
Lieutenant general
cipdeil
Cazul pe care il cunosc e identic cu al tau de asta si am dat exemplu cu tata
in cazul tau trebuia sa fii inclus in dosarul mamei
in orice caz asa i-au raspuns oficial cunoscutului meu, drept ca el a obtinut domiciliu la in RO ulterior dobindirii cetateniei.
Asa a fost pina cind cineva de la ghiseu de la consulat din Chisinau a inceput sa dea refuzuri pe motiv ca numai ANC ofera cet si nu Consulatul, adica daca copilul minor n-a fost inclus in dosar nu are cetatenie (verifica cumva in baza de date). Asa iau intors documentele de la Iasi si de la Chisinau- consulat.
De ce nu ai luat refuzul oficial?
In cazul prietenului este o solutie deoarece mama inca n-a luat cetatenia si acum la depunere a inclus si copii minori.
Scrie o scrisoare cu parerea ta si solicita explicatii oficial si ne anunti si pe noi aici cum sa procedam ca sint multi in asa situatie

cipdeilDate: Marţi, 16-Feb-2016, 3:18 PM | Message # 142
Lieutenant colonel
am scris la ANC si tac chitic,......cineva isi face de cap,.. fiindca legea spune contrariul

Adăugat (16-Feb-2016, 3:13 PM)
si nimeni nu a gasit o solutie inca......

Adăugat (16-Feb-2016, 3:18 PM)
cind au fost depus dosarul toti faceau procdura data si toti sau bazat pe aceasta cale,....iar acum cind am primit cetatenia au inventat ceva,............macar pe acei care au depus dosarele pe timpul cind era in vigoare procedura data sa le primeasca deja transcrierea cum se facea atunci,.. si cei care vor acum sa depuna sa fie informati de aceea ca trebuie de introdus si copii minori in dosar deja

Nigol-NoiDate: Miercuri, 17-Feb-2016, 8:31 AM | Message # 143
Lieutenant general
cipdeil
in asa situatie am fost si eu
la mine a trecut dar prietenul cind a vrut sa depuna deja erau alte reguli
deci regulile de joc sau schimbat

in principiu sint de acord cu cele relatate de tine dar asta nu ajuta
tre de scris in mai multe instante odata
+ tre de scris celor care te-au refuzat sa-ti dea oficial raspuns cine le-a interzis si care este motivul invocat

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Galaţi (Transcrierea/înscrierea actelor de stare civilă la Galaţi)
Pagina 3 din 3«123
Căutare: