Transcriere certificat de nastere fara CNP la Balti. - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:01 AM
Bine ai venit Oaspete |

Transcriere certificat de nastere fara CNP la Balti. - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Transcriere certificat de nastere fara CNP la Balti. (Pot transcrie certificatul de nastere fara a primi un CNP?)
Transcriere certificat de nastere fara CNP la Balti.
myhaiiiDate: Vineri, 14-Feb-2014, 7:14 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Salut tuturor. Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare. Poate o femeie  care a obtinut cetatenia romana sa transcrie la Balti doar certificatul de nastere, fara a fi nevoie sa transcrie si certificatul de casatorie?
Am auzit ca la Balti se pot obtine doar in pachet toate 3: CN, CC si CNP. Insa problema este ca femeia nu se mai intelege cu sotul si acesta nu doreste sa-i dea buletinul si certificatul sau de nastere, deci ea nu poate depune dosarul complet. Ce se poate face in acest caz?
Va multumesc.

Nigol-NoiDate: Sâmbată, 15-Feb-2014, 6:06 PM | Message # 2
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 45
myhaiii
Poate o femeie  care a obtinut cetatenia romana sa transcrie la Balti doar certificatul de nastere, fara a fi nevoie sa transcrie si certificatul de casatorie? 
Nu are rost, deoarece nu poate facepasaport sau buletin doar cu CN transcris. Oricum e nevoie sa transcrie si certificatul de casatorie.
deci ea nu poate depune dosarul complet. Ce se poate face in acest caz? 
Este o situatie delicata. Vad solutia in 2 variante
- sau cu binisorul roaga sotul sa-i dea aceste acte de care are nevoie sau 
- fortat, adica sa ceara divortul si pe urma sa nu mai fie dependenta de el
Dupa mine 1 var este mai optima si mai rapida

myhaiiiDate: Duminică, 16-Feb-2014, 1:16 PM | Message # 3
Începator
Iti multumesc pentru raspuns. Problema este ca sotul sigur nu vrea sa ii dea actele, deci varianta 1 nu se poate realiza. Sa spunem ca ar vrea sa faca doar CN fara CNP, i-ar primi dosarul cei de la consulat?  Sau intai CN iar apoi divortul.

Nigol-NoiDate: Duminică, 16-Feb-2014, 2:22 PM | Message # 4
Lieutenant general
myhaiii,
Sa spunem ca ar vrea sa faca doar CN fara CNP, i-ar primi dosarul cei de la consulat?
Nu prea am inteles logika intrebarii, ce sa fac cu el fara CNP si invers. Odata ce a depus juramintul este cetatean Ro asa ca nu are de ce sa-i fie frica. Pëntru consulat are nevoie de o lista de acte:
ACTELE NECESARE PENTRU ÎNSCRIEREA CERTIFICATULUI DE NAŞTERE PENTRU CETĂŢEAN ROMÂN MAJOR:
- certificat de naştere titular, emis de autorităţile Republicii Moldova, original + copie legalizată la notar ;
- dovada cetăţenie română, original + copie simplă ;
- certificat de căsătorie, copie simplă (dacă este cazul) ;
- extras de căsătorie, certificat de divorţ sau certificat de deces original/certifcat de schimbare nume, original + copii simple (daca este cazul) ;
- buletin moldovenesc, original + copie simplă ;
Dacă actele se depun prin împuternicit (numai rude, afini - gradul I) se mai depun si urmatoarele:
- procură original + copie simplă ;
- acte identitate împuternicit (B.I moldovenesc sau C.I., original + copie simplă).
Pentru obţinerea Codului Numeric Personal:
- certificat de naştere - copie simplă;
- dovada cetăţeniei române - copie simplă;
- buletin moldovenesc - copie simplă;
- certificat de căsătorie, extras de căsătorie, certificat de divorţ sau certificat de deces original + copii simple (daca este cazul) ;
Pentru persoanele născute până în data de 31.12.1979, inclusiv:
Certificatul de Naştere care are înscris Codul Numeric personal se eliberează în cca. 30 de zile de la depunerea documentelor. Taxa consulară este de 130 euro pentru cazul în care documentele se depun în termen de 6 luni de la redobândirea cetăţeniei române şi de 175 euro pentru cazul în care documentele se depun după o perioadă mai mare de 6 luni, de la redobândirea cetăţeniei române.
Pentru persoanele născute după data de 01.01.1980:
Certificatul de Naştere care are înscris Codul Numeric personal se eliberează în regim de urgenţă (48 de ore de la depunerea documentelor). Taxa consulară este de 110 euro pentru cazul în care documentele se depun în termen de 6 luni de la redobândirea cetăţeniei române şi de 155 euro pentru cazul în care documentele se depun după o perioadă mai mare de 6 luni, de la redobândirea cetăţeniei române.

Sursa- http://balti.mae.ro/node/280

Sau intai CN iar apoi divortul.

Oricum va fi nevoie de mentiunea de divort. Daca nu se grabeste ca sa plece undeva in UE. Totul dupa ordine intii divortul si apoi actele.
Am vrut sa mentionez ca certificatul de casatorie il poate obtine si fara sot de la serviciul starii civile. In caz ca se grabeste sa plece , obtine certificatul si inainte.

Mesaj editat de Nigol-Noi - Duminică, 16-Feb-2014, 2:23 PM

myhaiiiDate: Duminică, 16-Feb-2014, 2:49 PM | Message # 5
Începator
Certificatul de casatorie il are, nu ar fi o problema. Insa problema este ca la consulat ni s-a precizat ca pentru CNP trebuie obligatoriu certificatul de casatorie romanesc, deci in cazul ei ar trebui depuse la pachet actele pentru CN, CC si CNP. Pentru transcrierea certificatului de nastere trebuie obligatoriu buletinul si CN al sotului insa el nu vrea sa i le dea. Poate putem rezova ceva in audienta la consul?

Nigol-NoiDate: Duminică, 23-Feb-2014, 12:01 PM | Message # 6
Lieutenant general
myhaiii
trebuie obligatoriu buletinul si CN al sotului insa el nu vrea sa i le dea. Poate putem rezova ceva in audienta la consul?

certificatul de nastere al sotului ca sotie poate sa-l scoata de la starea civila fara probleme

cristelaDate: Miercuri, 12-Mar-2014, 2:30 PM | Message # 7
Începator
Reputaţie: 2
Salut. am si eu intrebari referitor la acest CNP 
se atribuie automat la obtinerea certificatului? daca nu atunci care este procedura de obtinere, cand pot sa-l obtin/cer, si cel m important pentru ce este nevoie de el? :)).  pe 14.03 depun juramantul la Balti la 9 dimineata, pentru obtinerea certificatului trebuie sa-mi fac o programare sau pot in aceeasi zi sa depun actele(pregatite din timp) ?

Nigol-NoiDate: Miercuri, 12-Mar-2014, 2:42 PM | Message # 8
Lieutenant general
cristela
se atribuie automat la obtinerea certificatului?
da pentru cei nascuti dupa 1980 ,pentru cei pina la data asta mai mult dureaza
si cel m important pentru ce este nevoie de el?
este un cod din *n* cifre cum este la buletinul md din 13 cifre (pentru ce e nevoie book )

trebuie sa-mi fac o programare sau pot in aceeasi zi sa depun actele(pregatite din timp) ?
dupa cum am inteles de la persoane care au depus , din a doua zi poti sa faci programare dar asta tre de vazut pe lok poate te accepta si asa
Te rog daca o sa mai ai info de la Balti sa o postezi aici sa stim si noi

cristelaDate: Luni, 17-Mar-2014, 1:45 PM | Message # 9
Începator
Nigol-Noi, Ms pt raspuns. O sa stiu mai multe vineri deja, cand o sa incerc sa ma programez (sper ca se poate pe loc si nu e neaparat necesar prin telefon)

Adăugat (17-Mar-2014, 1:45 PM)
---------------------------------------------
deci, la balti, dupa depunerea juramantului ni s-a sugerat ca de luni (adica de astazi), putem deja aplica pentru certificatul de nastere, programandu-ne prin telefon. am sunat astazi pe la 10 si mi-au facut programare pe 9 aprilie, deci in mai putin de o luna. atat smile

Nigol-NoiDate: Luni, 17-Mar-2014, 1:57 PM | Message # 10
Lieutenant general
cristela
Msk
Te rog cind o sa depui pentru certificat de nastere sa ?  daca se poate de depus si pentru certificat de casatorie in acelasi timp.

cristelaDate: Luni, 17-Mar-2014, 11:39 PM | Message # 11
Începator
cred ca e posibil, pt ca atunci cand am sunat m-au intrebat daca sunt casatorita , nefiind nu m-a interesat subiectul, (apeleaza pe nr 060601200, baiatul e politicos si cred ca o sa-ti raspunda, chiar daca nr e pentru programare)

myhaiiiDate: Duminică, 30-Mar-2014, 5:12 PM | Message # 12
Începator
Salut, revin cu o noua intrebare. In cazul in care femeia respectiva divorteaza de sot inainte de transcrierea actelor se complica situatia? Care sunt pasii urmatori dupa divort? 
Multumesc.

Nigol-NoiDate: Luni, 31-Mar-2014, 7:09 AM | Message # 13
Lieutenant general
cristela,
La programare pentru CN pe 8.04. iar la CC pe 14.04 .Deci nu e posibil in aceeasi zi.
+la asta la transcriere CC este necesar de prezentat - original şi copia certificatelor de naştere ale ambilor soţi;  Cetăţeanul român trebuie să prezinte certificatul de naştere românesc, cu toate menţiunile înscrise  - divorţ/schimbare nume, etc. (dacă este cazul).
Poate prinde bine cuiva

myhaiii,
putin se complica
- certificat de căsătorie, extras de căsătorie, certificat de divorţ sau certificat de deces original + copii simple (daca este cazul) ;
mai multe aici
http://chisinau.mae.ro/node/280

Mesaj editat de Nigol-Noi - Luni, 31-Mar-2014, 7:10 AM

myhaiiiDate: Marţi, 01-Apr-2014, 1:42 AM | Message # 14
Începator
Deci nu va mai trebui sa transcrie certificat de casatorie fiindca nu va mai fi cazul. Insa va trebui sa prezinte si certificatul de divort la CN si CNP nu? 
Si inca o intrebare: va fi o problema avand in vedere ca pe certificatul galben de cetatenie va scrie numele de casatorie iar in noul pasaport va scrie numele de fata? Ori va putea justifica asta cu certificatul de divort?

Multumesc.

ciolimamaDate: Marţi, 01-Apr-2014, 11:15 AM | Message # 15
Colonel
Reputaţie: 21
myhaiii, I cazul cind divorteaza va avea nevoie de
2 mentiuni pe CN. O mentiune de casatorie si a doua mentiune
de divort. Din aceste doua mentiuni e clar care este numele
ei in prezent. Si-a schimbat numele dupa casatorie si dupa
divort, care a ramas acesta trebuie sa coincida cu cel din
buletinul de identitate.

sholdeaDate: Miercuri, 23-Apr-2014, 1:29 PM | Message # 16
Începator
Salut, ma intereseaza cum este procesul. Cu doate documentele pentru transcriere ma prezint la ora programata. Taxa consulara de 130 Euro trebuie sa fie deja achitata, sau se achita mai apoi dupa primirea documentelor la Banca Sociala? Se achita in euro sau in lei la cursul zilei?
Pina la urma la Balti se cere copie legalizata la certificatul de nastere moldovenesc sau nu?

Mesaj editat de sholdea - Joi, 24-Apr-2014, 10:55 AM

AdinaDate: Marţi, 20-Mai-2014, 3:27 PM | Message # 17
Începator
salut. noi cu sotzul dorim sa facem certificate de nastere la ambii si plus certificatul de casatorie (3 documente in total)spuneti-mi va rog: 1. care e plata pt fiecare in parte la consulatul din Balti? 2.este o plata aparte pt CNP ?? 3.CNP trebuie pentru certificat de nastere si pt cert de casatorie de asemenea? P.S. noi sintem nascuti in 1988. 4. plata e diferita daca esti nascut inainte sau dupa 1988?? daca da, care e diferentza?? multumesc anticipat.

Nigol-NoiDate: Miercuri, 21-Mai-2014, 7:04 AM | Message # 18
Lieutenant general
Adina
1. plata la toate consulatele din RM - 110 euro dupa anul 1980
si 135 ue pina la 1980 *timp de 6 luni dupa juramint ,daca depasesti atunci 175 ue*
 2. Nu este plata aparte pentru CNP
3. CNP este un cod de cifre asemanator cum este al mostru din 13 cifre, se acorda odata si gata este pentru toate actele
4. diferenta am spus-o la pct.1

AdinaDate: Miercuri, 21-Mai-2014, 3:23 PM | Message # 19
Începator
mersi frumos de info. informati-ma va rog de asemenea in privintza certificatului de casatorie: kit o sa ne coste? mersi mult.

Nigol-NoiDate: Miercuri, 21-Mai-2014, 3:32 PM | Message # 20
Lieutenant general
Adina
Certificatul de nastere si certificatul de casatorie sint la acelasi pret pentru pers de dupa 1980 - 110 euro
pentru tine si sot ai nevoie de 330 euro per total, 
1- certicat de nastere sotie- 110 euro
2- certificat de nastere sot- 110 euro
3 - certificat de casatorie pentru ambii - 110 euro

mai apoi cite 100 euro pentru pasaport daca depui in timp de jumate de an de la depunerea juramintului

viodemDate: Joi, 29-Mai-2014, 10:39 AM | Message # 21
Începator
Buna!
Am transcris CN si CC la Iasi (sunt fara CNP). Pot sa-mi atribui CNP la Balti?

Mesaj editat de viodem - Joi, 29-Mai-2014, 10:40 AM

tatiana1989Date: Marţi, 06-Ian-2015, 10:35 AM | Message # 22
Începator
Buna ziua,am depus ptr transcrierea cerficatului de nastere roman si mi sa spus ca la data mea de nastere(26.04.1989)nu este cod numeric personal,mi sa dat un terment de 2 luni,eu as dori sa stiu este posibil de obtinere acestui cod mai devreme decit termentul indicat?si de ce se intimpla asa?

valentina2Date: Marţi, 06-Ian-2015, 2:43 PM | Message # 23
Colonel
Reputaţie: 24
tatiana1989,  da este posibil  sa fie si mai degraba, cumnatul meu a avut asemenea situatie si tot i-au zis ca peste 2 luni dar l-au telefonat la 1 luna jumatate ca se prezinte sa il ea , deci totul e posibil  hello

Mesaj editat de valentina2 - Marţi, 06-Ian-2015, 5:05 PM

tatiana1989Date: Marţi, 06-Ian-2015, 5:50 PM | Message # 24
Începator
valentina2,iti multumesc ptr informatie,asa se intimpla cind ai nevoie urgent de documentul ista si la urma ti se termina codurile numerice))

ciolimamaDate: Marţi, 06-Ian-2015, 9:41 PM | Message # 25
Colonel
STRUCTURA CODULUI NUMERIC PERSONAL

Sexul
Prima cifră din CNP reprezintă sexul şi secolul în care s-a născut o persoană. Persoanelor de sex masculin li se atribuie numere impare, iar celor de sex feminin numerele pare, astfel:
3 - persoane de sex masculin născute între 1 ianuarie 1800 şi 31 decembrie 1899
4 - persoane de sex feminin născute între 1 ianuarie 1800 şi 31 decembrie 1899
1 - persoane de sex masculin născute între 1 ianuarie 1900 şi 31 decembrie 1999
2 - persoane de sex feminin născute între 1 ianuarie 1900 şi 31 decembrie 1999
5 - persoane de sex masculin născute între 1 ianuarie 2000 şi 31 decembrie 2099
6 - persoane de sex feminin născute între 1 ianuarie 2000 şi 31 decembrie 2099
7 - persoane străine de sex masculin rezidente în România
8 - persoane străine de sex feminin rezidente în România
9 - persoanele străine
ANUL NASTERII

Cifrele 2 şi 3 din CNP reprezintă ultimele 2 cifre din anul naşterii. Astfel, o persoană născută în anul 1970 va avea trecut în CNP 70.
LUNA NAŞTERII
Cifrele 4 şi 5 din CNP reprezintă luna naşterii. Astfel, o persoană născută în luna martie va avea trecut în CNP 03.
ZIUA NAŞTERII
Cifrele 6 şi 7 din CNP reprezintă ziua în care s-a născut persoana. Astfel, o persoană născută pe data de 9 ale lunii, va avea trecut în CNP 09.
CODUL JUDEŢULUI
Cifrele 8 şi 9 din CNP reprezintă codul judeţului (ori al sectorului, în cazul municipiului Bucureşti) în care s-a născut persoana (ori în care avea domiciliul ori reşedinţa în momentul acordării CNP-ului).
Codurile judeţelor, conform site-ului Wikipedia.org, sunt următoarele:
CODURI JUDEŢE
01 - ALBA 11- CARAŞ-SEVERIN 21 - IALOMIŢA 31 - SĂLAJ
02 - ARAD 12 - CLUJ 22 - IAŞI 32 - SIBIU 41 - BUCUREŞTI S1
03 - ARGEŞ 13 - CONSTANŢA 23 - ILFOV 33 - SUCEAVA 42 - BUCUREŞTI S2
04 - BACĂU 14 - COVASNA 24 - MARAMUREŞ 34 - TELEORMAN 43 - BUCUREŞTI S3
05 - BIHOR 15 - DÂMBOVIŢA 25 - MEHEDINŢI 35 - TIMIŞ 44 - BUCUREŞTI S4
06 -
BISTRIŢA-NĂSĂUD 16 - DOLJ 26 - MUREŞ 36 - TULCEA 45 - BUCUREŞTI S5
07 - BOTOŞANI 17 - GALAŢI 27 - NEAMŢ 37 - VASLUI 46 - BUCUREŞTI S6
08 - BRAŞOV 18 - GORJ 28 - OLT 38 - VÂLCEA 51 - CĂLĂRAŞI
09 - BRĂILA 19 - HARGHITA 29 - PRAHOVA 39 - VRANCEA 52 - GIURGIU
10 - BUZĂU 20 - HUNEDOARA 30 - SATU MARE 40 - BUCUREŞTI
NUMĂRUL DE ORDINE
Cifrele 10, 11 şi 12 din CNP reprezintă un număr din intervalul 001 – 999, alocat aleator fiecărei persoane, astel încât un anumit număr din acest interval să fie atribuit unei singure persoane într-o singură zi.

CIFRA DE CONTROL
Ultima cifră din CNP (cifra numărul 13) este una de control (al validităţii CNP-ului). Această cifră rezultă în urma unui calcul matematic foarte simplu. Pentru a afla această cifră, pe baza primelor 12 cifre al CNP-ului, se foloseşte numărul 279146358279. Fiecare cifră a CNP-ului se înmulţeşte cu cifra corespondentă din acest număr, rezultatele se adună, iar suma rezultată se împarte la 11. Restul împărţirii dă cifra de control. Dacă restul este 10, cifra de control este 1.

Adăugat (06-Ian-2015, 9:41 PM)
---------------------------------------------
Asa ca chestia asta cu certificat de nastere fara CNP sau, ca nu sunt CNP pentru data ta de nastere sunt povesti cu zmei.

Attachments: CNP.doc(140Kb)

natachaDate: Marţi, 27-Ian-2015, 5:39 PM | Message # 26
Începator
Buna ziua,
recent am depus juramantul si am transcris CN cu CNP. Certificatul de casatorie a fost transcris de catre sot,care si-a redobandit cetatenia romana cu cativa ani in urma. La momentul transcrierii certificatului de casatorie eu nu aveam CN,respectiv nu aveam CNP si acesta nu este indicat in ceretificatul de casatorie. Intrebarea mea: pentru a depune actele la pasaport este necesar sa fie inscris si CNP meu pe certificatul de casatorie? Multmesc mult.

ciolimamaDate: Miercuri, 28-Ian-2015, 4:39 AM | Message # 27
Colonel
natacha, Poti sa-l inscrii singura din CN in CC dar nu e neaparat.
El este in baza de date totul e in regula.

natachaDate: Miercuri, 28-Ian-2015, 9:19 AM | Message # 28
Începator
Multumesc mult

VladislavaDate: Miercuri, 28-Ian-2015, 10:48 AM | Message # 29
Colonel
Reputaţie: 24
ciolimama, aveti in vedere ca poate de scris chiar cu pixul acest numar in CC?
Intreb, caci voi avea asemanea situatie ca si Natacha.

ciolimamaDate: Miercuri, 28-Ian-2015, 7:54 PM | Message # 30
Colonel
Vladislava, Da, desigur. In cazul cind unul din soti nu e cetatean roman CNP
lipseste si e normal. Nu e problema CNP in certificatul de casatorie. El trebuie sa fie
in CN.

Nigol-NoiDate: Joi, 29-Ian-2015, 12:44 PM | Message # 31
Lieutenant general
natachaVladislava,
Nu scriti desinestatator nimic - ca stricati actul(am inteles ca in ele se inscriu date cu cerneala speciala care poate fi detectata - info nu-i verificata)
Orice incercare de a face ceva cu actul va face ca acesta sa fie nevalabil
Sfatul si parerea mea - asa este dupa legis MD si cel mai prob ca asa este si dupa legis RO

documentul obtinut fara CNP pe timpul cela era alta legis si e valabil si fara , dupa cum zice ciolimama CNP este pe alte certificate

Mesaj editat de Nigol-Noi - Joi, 29-Ian-2015, 12:46 PM

SabinutaDate: Vineri, 27-Feb-2015, 11:48 PM | Message # 32
Începator
Buna, sotul meu a depus juramintul acum el sa programat mai departe ptr transcriere si ptr copil , ce acte trebuie ptr ambii si daca trebuie legalizate si trebuie ceva de la notar daca eu tot am sa fiu prezenta ?

Nigol-NoiDate: Sâmbată, 28-Feb-2015, 9:23 PM | Message # 33
Lieutenant general
Sabinuta
Uite aici lista completa
http://chisinau.mae.ro/node/280

mara_1003Date: Luni, 22-Iun-2015, 8:09 PM | Message # 34
Începator
Buna seara.Stie cineva,daca am depus juramantul in Bucuresti,pot transcrie certificatul de nastere in Balti?

genius7Date: Miercuri, 15-Iul-2015, 2:13 PM | Message # 35
Începator
Buna,pentru a transcrie certificatul de nastere la IASI mi se cere si DOVADA DEPUNERII CERERII DE OBTINERE A CETATENIEI ROMINE de la birourile teritoriale ale autoritatii nationale pentru cetatenie , ce este aceasta si cum , chind se ia ????

2. se mai cere copia legalizata a certificatului de nastere si FOTOCOPIA DUPA COPIA LEGALIZATA ( cum se face aceasta fotocopie ? ) ori fac un xerox la copia legalizata?

johnnyhypesDate: Sâmbată, 19-Mar-2016, 8:40 PM | Message # 36
Începator
Cumpăra un pașaport fals , Visa, permisul de conducere și de identitate cărți de (((xavisalvador.org.gov@gmail.com)))

Cele mai bune pașapoarte reale de calitate și contrafăcute, cât și certificatele de căsătorie și de conducere de licență ID-urile de noutate și de altă calitate de achiziție și acum avem cele mai bune hologramele ridicate și mașini repetate cu mai mult de 13million de documente în afara mainstream din întreaga lume. -IDs Scanarea Da ... -HOLOGRAMS: Simboluri identice -Bar: IDS SCAN -UV: Da IDS cu rapid de transport maritim - suport e-mail

Salvador de contact ....... mahammat

(((Xavisalvador.org.gov@gmail.com)))

Telefon / ...... + 243903456245

WhatsApp .... + 243903456245

ID-ul real și fals "de 19,95 peste 50 'șoferi de stat și cărți de identitate carduri de stat disponibile de licență. Include conducător auto de stat într-o bandă magnetică de licență tridimensională sau un cod de bare pe imaginea din spate de 0,2 pentru transport maritim Business Day (2,95 de transport maritim și de manipulare). Cel mai bun act de identitate fals real "de pe Internet. aceeași calitate, de înaltă rezoluție pe care mașinile folosesc de management. Trimite .JPG curentă sau .gif a licenței curente cu imaginea și modificările numele, data nașterii, numărul licenței restricții, etc Noi producem cea mai bună identitate fals on-line vinde Marea Britanie / falsa identitate a UE, identitate de identitate canadiană forjate acte de identitate false australian în multe alte țări ale pașapoartelor false pentru licențe false de conducere la declarații bancare false pe care le avem pentru a identifica nevoile acoperite. includ acte de identitate false pentru caracteristici de securitate, cum ar fi fotografii și holograme reale, inscripționări UV, heliogravură, hârtie specială, și coloranți fluorescente, și RFID chips-uri, coduri de bare care corespund detaliile și mai mult. avem acte de identitate false sunt identice cu lucrul real și orice alt site vă oferim și această calitate suntem cei mai buni. O nouă identitate pentru a vă proteja intimitatea și a restabili libertatea. Cuvinte-cheie:

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Australia

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Austria

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Statele Unite ale Americii

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Regatul Unit

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Canada

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Germania

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Italia

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Franța

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Finlanda

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Norvegia

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Danemarca

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Suedia

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Irlanda

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din China

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din România

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Ungaria

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Bulgaria

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Belgia

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Elveția

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Spania

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Brazilia

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-urile Federației Ruse

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Mexic

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Grecia

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Portugalia

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Estonia

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Letonia

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Malta

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Islanda

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-urile de Groenlanda

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Africa de Sud

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile de Jamica

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Olanda

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Republica Cehă

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Coreea de Sud

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Lituania

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Kârgâzstan

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Luxemburg

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Croația

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Cipru

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Turcia

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Panama

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Cuba

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Guatemala

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Monaco

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Slovacia

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Slovenia

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Serbia și Muntenegru

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Polonia

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-urile Paraguay

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis șoferilor și ID-urile din Filipine

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-urile de Zeelandă

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Malaezia

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Japonia

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-uri Argentina

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-urile din Bosnia-Herțegovina

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-urile din Algeria (https://www.facebook.com/passport1978/?fref=nf)

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Libia

Cumpăra originale pașapoarte de înaltă calitate fals, permis de conducere "și ID-urile din Egipt

Cumpăra versiunea originală pașapoarte false de înaltă calitate, permis de conducere "și ID-urile de indie AZQ

Nigol-NoiDate: Luni, 21-Mar-2016, 2:24 PM | Message # 37
Lieutenant general
genius7
DOVADA DEPUNERII CERERII DE OBTINERE A CETATENIEI ROMINE - ce este aceasta si cum , chind se ia ????
Aceasta este certificatul de cetatenie care ti la dat pina ai luat certificatul de nastere, galben sau alb cu fotografie in dependenta de cind ai obtinut-o.

2. se mai cere copia legalizata a certificatului de nastere si FOTOCOPIA DUPA COPIA LEGALIZATA ( cum se face aceasta fotocopie ? ) ori fac un xerox la copia legalizata?
faci o copie legalizata la certifcatul de nastere la notar si mai apoi faci o copie la aceasta (poti sa o faci la xerox daca vrei sau alt aparat de acest tip care fac copii )

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Transcriere certificat de nastere fara CNP la Balti. (Pot transcrie certificatul de nastere fara a primi un CNP?)
Pagina 1 din 11
Căutare: