Certificat de nastere - Pagina 7 - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:10 AM
Bine ai venit Oaspete |

Certificat de nastere - Pagina 7 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 7 din 7«12567
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Certificat de nastere
Certificat de nastere
corina87Date: Marţi, 12-Noi-2013, 7:13 PM | Message # 301
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Buna seara.
A mare problema,daca cineva i sa intiplat la fel va rog frumos sa ma ajutati
Acum o luna trebuia sa fie gata certificatul de nastere a baiatului minor al meu(10 octombrie) Acum ei tot ziceau ca nu este gata,sa mai asteptam.OK.Astazi a fost advocatul meu sa vada care este problema asta la bucuresti,ca acolo a fost depus pentru transcriere.Si surpriza dosarul este pierdut wacko ,ei nu stiu unde este el,acum ce pot sa fac,certificatul nu este gata dosar piertut.Daca cineva a fost in acceiasi situatie var rog sa ma ajutati

Nigol-NoiDate: Miercuri, 13-Noi-2013, 8:25 AM | Message # 302
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 45
corina87
Nu e treaba ta sa te preocupi- daca ai platit serviciile avocatului el sa se ocupe.
Ca doar nu ea banii pentru ca tu sai dai sfaturi de aici de pe forum.
Pentru tine pot sa-ti zic, ca sa depuna dosarul repetat cu o petitie prin care sa ceara sa repare greseala lor si sa examineze cazul de urgenta,  cu plata incasata anterior.Alta solutie nu exista, numai daca nu e o farsa a avocatului prin care incearca sa mai faca bani.

mihaela2Date: Miercuri, 13-Noi-2013, 12:34 PM | Message # 303
Major
Reputaţie: 2
corina87, ai depus singura ori prin avocat

corina87Date: Miercuri, 13-Noi-2013, 7:09 PM | Message # 304
Începator
Salut,da am vorbit astazi cu avocatul,si depunem repetat,si speram sa il scoatem in 3 saptamini cu petitie.Offff Doamne m-am saturat de actele acestea.
PS nu cere nici un ban in plus pentru reaplicare
Mersi de raspuns

Mesaj editat de corina87 - Miercuri, 13-Noi-2013, 7:10 PM

Nigol-NoiDate: Joi, 14-Noi-2013, 9:44 AM | Message # 305
Lieutenant general
corina87
Asta era  wink
Succese

viodemDate: Marţi, 24-Dec-2013, 11:58 AM | Message # 306
Începator
Buna! 
Cine-mi poate raspunde la asa o varianta: 
Am certificatul de cet. roman. Pot transcrie CN, CC, Buletin, pasaport daca gasesc persoana sa ma ia in domiciliu la Brasov? 
Pentru ca la Iasi programarea pentru CN se face pentru 2015.

vieruDate: Marţi, 24-Dec-2013, 4:38 PM | Message # 307
Lieutenant general
viodem,  la Brasov nu poti sa transcrii! poti numai daca ai deja domiciliul acolo (adica pana a obtine cetatenia tot acolo ai locuit) In caz contrar poti transcrie doar la Suceava, Iasi, Galati, Timisoara, Cluj-Napoca, Bucuresti (primaria sector 1) sau la consulat!

douglasmreDate: Sâmbată, 02-Aug-2014, 2:07 PM | Message # 308
Începator
Cea mai bună calitate Noutatea fals de identitate și pașapoarte (douglasproduction99@gmail.com)
Cea mai bună calitate ID-uri false Noutatea și pașapoarte, certificate de căsătorie și de permis de conducere, etc cumpăra acum de înaltă calitate Avem cele mai bune hologramele și mașini de multiplicat cu peste 12million de documente din care circulă peste tot în lume.

ID-uri Scan-da ...

-Holograme: IDENTICE

-Coduri de bare: IDS SCAN

-UV: DA

IDS false cu rapid de transport maritim - Email Asistență

>> Lua legatura cu e-mail-uri: douglasproduction99@gmail.com

Sprijin general: douglasproduction99@gmail.com

Spune: 00237-91499399

ID false de peste 50 de drivere de stat de licență cărți și cărți de identitate de stat disponibile. Include permis holograma de conducere de stat și bandă magnetică sau cod de bare pe spate. 2 pentru transport zi lucratoare (2,95 de expediție). BEST autentice false de identitate pe web. Aceeași calitate, de înaltă rezoluție, care Departamentul de autovehicule folosesc. Trimite curent. JPG sau. GIF de licență curent cu imagine și schimbări în DENUMIRE, DOB, LICENTA #, RESTRICȚII, etc producem cel mai bun ID-ul fals on-line vindem ID Marea Britanie / UE fals, fals de identitate canadiană, ID-ul fals australian și fals ID-uri pentru multe alte țări de la pașapoarte false la permise de conducere false de extrase de cont false avem nevoile dvs. de identificare acoperit. ID-urile noastre false includ toate caracteristicile de securitate, cum ar fi holograme reale, inscripționări ultraviolete, intaglio, hârtie specială, vopsele fluorescente, chips-uri de identificare RF, coduri de bare care corespund detaliile și mai mult. ID-urile noastre false sunt identice pentru un lucru real nici un alt site-ul vă va oferi această calitate, suntem cei mai buni.

Noua identitate a vă proteja intimitatea și să ia înapoi libertatea ta.

Cuvinte cheie

------

fals spaniolă (Spania) pașapoarte pentru vanzare,

fals mexican (Mexic) pașapoarte pentru vanzare,

pașapoarte din Africa de Sud false de vanzare,

permise de conducere australian fals pentru vanzare,

permise de conducere fals canadian pentru vanzare,

pașapoarte diplomatice false de vanzare,

fals Statele Unite ale Americii (Statele Unite) pașapoarte de vânzare,

pașapoarte australiene false de vanzare,

pașapoarte false Belgia de vanzare,

fals brazilian (Brazilia) pașapoarte pentru vanzare,

fals canadian (Canada) pașapoarte pentru vanzare,

fals finlandeză (Finlanda) pașapoarte pentru vanzare,

fals francez (Franța) pașapoarte pentru vanzare,

fals germană (Germania) pașapoarte pentru vanzare,

(Țările de Jos / Olanda) pașapoarte de vanzare false olandeză,

fals Israel pașapoarte pentru vanzare,

fals UK (Marea Britanie) pașapoarte pentru vanzare,

fals spaniolă (Spania) pașapoarte pentru vanzare,

fals mexican (Mexic) pașapoarte pentru vanzare,

pașapoarte din Africa de Sud false de vanzare,

permise de conducere false australian pentru vanzare,

Pașapoarte de camuflaj de vânzare,

pașaport Copiază de vânzare.

comanda pașapoarte false,

comanda pașapoarte false,

comanda pașapoarte noutate,

comanda permis de conducere fals,

comanda permis de conducere fals,

comanda permis de conducere noutate,

comanda pașapoarte diplomatice,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte noutate,

obține permis de conducere fals,

obține permis de conducere fals,

obține permis de conducere noutate,

să obțină pașapoarte diplomatice,

cumpăra pașapoarte false,

cumpăra pașapoarte false,

cumpăra pașapoarte noutate,

achiziționa permis de conducere fals,

achiziționa permis de conducere fals,

achiziționa permis de conducere noutate,

cumpăra pașapoarte diplomatice,

vinde pașapoarte false,

vinde pașapoarte false,

vinde pașapoarte noutate,

vinde permis de conducere fals,

vinde permis de conducere fals,

vinde permis de conducere noutate,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte false,

obține pașapoarte noutate,

a obține permis de conducere fals,

a obține permis de conducere fals,

a obține permis de conducere noutate,

obține pașapoarte diplomatice,

face pașapoarte false,

face pașapoarte false,

face pașapoarte noutate,

face permis de conducere fals,

face permis de conducere fals,

face permis de conducere noutate,

face pașapoarte diplomatice,

cumpara, obține, false, false, pașaport, pașaport, id, carduri, carduri, Marea Britanie, vinde, online, canadiene, britanice, vânzare, noutate, contrafăcute, false, american, United, States, Statele Unite ale Americii, ne, italiană, Malaezia, australian, documente, identitate, identificare, șofer, licență, permis, conducere, de rezidență, permis, SSN fals id-ul de pașaport, pașaport fals gratuit, furtul de identitate, fals, noutate, camuflaj, pașaport, anonim,, călătorie, terorismul anti, privat în condiții de siguranță , internațional, în larg, bancar, id, șofer, șoferii, licență, identitate nouă instantanee, on-line, de vânzare, ieftine, en-gros,, în al doilea rând, cetățenie, identitate, identificare, documente, diplomatic, naționalitate, cum sa, unde a, pentru a primi , să obțină, cumpăra, cumpărare, fac, construiesc, un, pașaport, id, britanici, Honduras, Marea Britanie, Statele Unite ale Americii, ne, ne, Canada, Canada, străini, vize, elvețieni, carte, id-uri, documente, obținerea, vize, cărți de , străin. Email-: douglasproduction99@gmail.com

irka1805Date: Vineri, 12-Sep-2014, 2:52 PM | Message # 309
Începator
Buna! Eu am dat juramintul in martie 2012, am primit foaia galbena dar la certificat de nastere nu am dat. Acum dupa 2 ani vreau sa dau la certificat de nastere si de casatorie la Chisinau. Imi spuneti va rog la ce numar de telefon imi pot face programarea si la aproximativ cit timp pot depune actele, in cit timp mi se vor elibera certificatele si pretul aproximativ. Mersi anticipat!

catyDate: Miercuri, 17-Sep-2014, 5:53 PM | Message # 310
Începator
Reputaţie: 2
SAlutare tuturor! sper sa-mi raspunda cineva la intrebare daca e la curent binenteles.
Situatia: depus dosar la Iasi sept/2012, in dosar a fost inclus copilul minor de 12 ani.primit raspuns in primavara an.2014 si depus juramant in vara an.2014 cind deja copilul a implinit 14 ani si nu a fost inclus in certificatul de cetatenie.
Intrebare: - pot transcrie C.N a minorului impreuna cu al meu la consulatul ro. din chisinau(avind domiciliul in chisinau)?
- daca nu pot, din cite am citit...,as putea sa depun pentru transcrierea C.N. a minorului dupa cemi fac eu toatele actele , la consulatul din chisinau?
(mentionezi faptul ca copilul a fost inclus in dosar la depunere dar cind am depus juramantul deja implinise 14 ani)
multumesc si astept un raspuns daca cineva e la curent...

TYTODate: Miercuri, 01-Apr-2015, 6:34 PM | Message # 311
Începator
Prieteni am o intrebare !
Eu am primit cetatenie Romana ... peste aproximativ jumate de an am decis sa-mi fac certificatul de nastere si cel de casatorie ...
Dar m-am intimpinat cu problema ca deoarece sunt nascut un Uzbekistan Tashkent , certificatul meu de nastere nu merge , si trebuie de apostilat in tara emitenta ...
Deci nu pot sa inteleg cum amprimit cetatenie Romana cu certificatul moldovenesc , dar totodata nu pot face certificatul de nastere ...
Sper ca am fost clar in expunerea gindului ...
va rog sa ma ajuta-ti cu ce puteti !
multumesc anticipat !

ciolimamaDate: Sâmbată, 04-Apr-2015, 4:51 PM | Message # 312
Colonel
Reputaţie: 21
TYTO, Probabil cind ai depus dosarul certificatul tau de nastere
l-ai depus in copie tradusa si legalizata asa ceva se admite.
Acuma trebuie sa transcrii CN emis in Uzbechistan in CN moldovenesc
si dupa aia pe cel moldovenesc il transcrii in cel romanesc.

Adăugat (04-Apr-2015, 4:51 PM)
---------------------------------------------
caty, Daca la actele pentru depunerea juramintului prezentai si CN al copilului el urma sa fie inclus in certificatul de cetatenie. Dar nu e o problema poti sa transcrii CN lui de nastere si asa pina el implineste 18 ani.

TYTODate: Duminică, 05-Apr-2015, 5:06 PM | Message # 313
Începator
multumesc mult de informatie !

kristina1611Date: Miercuri, 08-Apr-2015, 1:38 PM | Message # 314
Lieutenant
Buna ziua.Daca am depus dosarul la Biroul teritorial Galati si voi depune juramantul la Bucuresti unde ar trebui sa depun actele pentru certificat pentru ca in Galati am vazut ca urmatoarea programare e in 2016 si as avea nevoie mult mai repede de atat avand in vedere ca eu sunt stabilita aici de 6 ani si astept rezolvarea dosarului pt cetatenie de aproape 2 nu mai pot sa astept inca un an doar pentru certificat.va rog frumos sa imi spuneti daca as putea sa mi-l fac la Chisinau sau Cahul in regim de urgenta cumva sau daca este posibil in Galati dar mult mai rapid... cry

DexterDate: Vineri, 05-Iun-2015, 12:15 PM | Message # 315
Începator
Reputaţie: 1
Buna ziua,as vrea sa va intreb unde as putea depune actele pentru transcrierea certificatului de nastere in Iasi?Sunt Student in Iasi.Juramantul l-am depus in Moldova.Care sunt taxele?Cat dureaza.Multumesc.O zi buna.

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Obtinere acte identitate » Certificat de nastere
Pagina 7 din 7«12567
Căutare: