Programare la depunerea juramintului! - Pagina 45 - Forum Cetăţenie
Marţi, 26-Iul-2016, 9:15 AM
Bine ai venit Oaspete |

Programare la depunerea juramintului! - Pagina 45 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 45 din 45«12434445
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Programare la depunerea juramintului!
Programare la depunerea juramintului!
ciolimamaDate: Joi, 14-Iul-2016, 6:26 PM | Message # 2201
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 21
Statut: Offline
Corect spune Zinusca transcrierea CN si CC la consulat costa
110 euro pentru cei care depun acuma juramintul. 155 de euro
pentru cei care a trecut mai mult de jumatate de an de la depunerea
juramintului. Si cu intermediarii se poate de facut mai ieftin cu 70 de
euro, doar achitati banii numai cind va aduc actele transcrise. Nu riscati
cu nimic. Asa ca singuri decideti sa platiti mai mult sau mai putin

mihaela24Date: Sâmbată, 16-Iul-2016, 7:58 AM | Message # 2202
Sergent
Reputaţie: 0
salut,imi poate spune cineva la cit timp  aproximativ de la programarea la ghisei depui juramintul la Consulatul de la Chisinau?

SuccesDate: Sâmbată, 16-Iul-2016, 7:17 PM | Message # 2203
Începator
Grupă: User
Salutare tutoror , va rog sa-mi spuneti cine stie la Balti se programeaza la juramint numai online sau este si alta modalitate de programare? Multumim anticipat

fuseukrDate: Luni, 18-Iul-2016, 10:54 AM | Message # 2204
Lieutenant general
Reputaţie: 6
Succes, din cate stiu io numa onlain da mai simplu sa dai un telefon la consul  si osa vez ce osati spuie succes

SuccesDate: Luni, 18-Iul-2016, 4:50 PM | Message # 2205
Începator
Multumesc mult

vic13Date: Marţi, 19-Iul-2016, 7:11 AM | Message # 2206
Începator
Salut. Stie cineva ce nr.la ordin se programeaza la juramint?

Adăugat (19-Iul-2016, 7:11 AM)
---------------------------------------------
Am telefonat si au spus ca pina la 769.

fuseukrDate: Marţi, 19-Iul-2016, 11:05 AM | Message # 2207
Lieutenant general
vic13, un preten de amu tot  a sunat si ia spus  la fel  asa ca pana in prezent  pana la 769  sa programeaza succes

Victoria_aureliaDate: Marţi, 19-Iul-2016, 11:11 AM | Message # 2208
Începator
Ajutați-mă cine stie..Am primit ordinul pt depunerea jurământului,dar în dosarul pt redobîndire a cetățeniei nu am inclus date despre copilul meu minor. Acum după ce primesc eu actele Romane pot urma cu procedura pt cetățenia copilului meu? Sau va fi prea târziu?? Vă mulțumesc

fuseukrDate: Marţi, 19-Iul-2016, 11:42 AM | Message # 2209
Lieutenant general
Victoria_aurelia, Din pacate  din cate stiu io legea  romani din 2016 este obligatorul  sa adaugi copii in dosar  la depunere actelor pentru cetatanie  daca   vrei sa fiua copii cu acte in  regula alt fel romania  nu osa recunosca  copilu tau ca roman  .ai 2    variante 1   pote cand tata  osa depuie de cetatanie osa adauge copilu in   dosar asa osa auva automat cetatanie iar  variantul 2 http://justconsult.md/  ..sau +373 60 533 533 ..sau .info@justconsult.md si osati explice iei ce poti face in cazul asta poti ...it doresc  mult  succes...sper sa rezolvi  ...da  stiu una ca ca osa ai colbota.....

Adăugat (19-Iul-2016, 11:36 AM)
ANUNȚ IMPORTANT - ÎN ATENȚIA SOLICITANȚILOR DE SERVICII CONSULARE - PROGRAMARE ON-LINE PENTRU TOATE SERVICIILE CONSULARE
ÎNCEPÂND DIN DATA DE 19 IULIE 2016, la Consulatul General al României la Cahul a devenit disponibil portalul electronicWWW.ECONSULAT.RO 

ÎNCEPÂND DIN DATA DE 25 IULIE 2016 PENTRU TOATE SERVICIILE CONSULARE VA FI NECESARĂ PROGRAMAREA PREALABILĂ PRIN INTERMEDIUL PORTALULUI.
SERVICIILE CONSULARE PENTRU CARE VA FI NEVOIE DE PROGRAMARE SUNT: 
1. PROGRAMARE PENTRU DEPUNEREA JURĂMÂNTULUI DE CREDINȚĂ
2. TRANSCRIEREA (ÎNSCRIEREA) CERTIFICATELOR DE NAȘTERE, RESPECTIV DE CĂSĂTORIE
3. DOCUMENTE DE CĂLĂTORIE (PAȘAPOARTE, TITLURI DE CĂLĂTORIE)
4. REDOBÂNDIREA CETĂȚENIEI ROMÂNE.
5. ACTE NOTARIALE
PENTRU EVITAREA DEPLASARII REPETATE LA CONSULAT VA RUGAM SA INCARCATI IN CEREREA DUMNEAVOASTRA ELECTRONICA TOATE DOCUMENTELE NECESARE SCANATE!
Acest sistem informatic modern va permite cetăţenilor români să acceseze informaţii consulare de calitate într-un mod eficient şi transparent, beneficiind de un confort crescut datorită posibilităţii de a interacţiona online cu personalul Ministerului Afacerilor Externe, de a trimite solicitări prin mijloace electronice fără a mai fi nevoiţi să se deplaseze in mod repetat la ghişeu, eliminându-se astfel barierele birocratice şi cele geografice.
Atentie! NU mai este necesară completarea manuală a cererilor sau a altor formulare. Toate cererile se vor printa la ghișeu!

Adăugat (19-Iul-2016, 11:37 AM)
Victoria_aureliahttp://www.moldova.org/problem.... 

Adăugat (19-Iul-2016, 11:42 AM)
SALUTARE  IN ATENTIA PARINTIOLR CARE DEPUN PENTRU CETATANIE ROG SA ADAUGE COPII IN DORSAR  DE NU OSA AUVA PROBLEMA SI NU OSA POATA  SA FACA  ACTELE  LA COPII  ROMANIA  IN 2016  NU RECUNOSTE  COPII  DACA NUS INCLUSI IN DOSAR LA DEPUNERE ..IAR  PERSONELE  CARE  .AU DEPUS DOSARU SI NU IS INCA  IN ORDIN  AU SANSA  SA  ADAUGE CERTIFICATUL   DE NASTERE A COPILULUI LA DOSAR  PRIN AVOCAT SAU PRIN POSTA LA ANC   VA DORESC SUCCES http://www.moldova.org/problem.......

vic13Date: Marţi, 19-Iul-2016, 12:11 PM | Message # 2210
Începator
fuseukr multumesc deasemenea succes

mihaela24Date: Vineri, 22-Iul-2016, 9:39 PM | Message # 2211
Sergent
Victoria_aurelia, eu la fel nu am inclus copilul in dosar,si m-am interesat la justconsult,si mi-au zis ca dupa ce unul din parinti isi face buletin romainesc putem face si certificatul copiluilui

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Programare la depunerea juramintului!
Pagina 45 din 45«12434445
Căutare: