Programare la depunerea juramintului! - Pagina 45 - Forum Cetăţenie
Vineri, 26-Aug-2016, 11:08 AM
Bine ai venit Oaspete |

Programare la depunerea juramintului! - Pagina 45 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 45 din 45«12434445
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Programare la depunerea juramintului!
Programare la depunerea juramintului!
SuccesDate: Sâmbată, 16-Iul-2016, 7:17 PM | Message # 2201
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Salutare tutoror , va rog sa-mi spuneti cine stie la Balti se programeaza la juramint numai online sau este si alta modalitate de programare? Multumim anticipat

fuseukrDate: Luni, 18-Iul-2016, 10:54 AM | Message # 2202
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 6
Succes, din cate stiu io numa onlain da mai simplu sa dai un telefon la consul  si osa vez ce osati spuie succes

SuccesDate: Luni, 18-Iul-2016, 4:50 PM | Message # 2203
Începator
Multumesc mult

vic13Date: Marţi, 19-Iul-2016, 7:11 AM | Message # 2204
Începator
Salut. Stie cineva ce nr.la ordin se programeaza la juramint?

Adăugat (19-Iul-2016, 7:11 AM)
---------------------------------------------
Am telefonat si au spus ca pina la 769.

fuseukrDate: Marţi, 19-Iul-2016, 11:05 AM | Message # 2205
Lieutenant general
vic13, un preten de amu tot  a sunat si ia spus  la fel  asa ca pana in prezent  pana la 769  sa programeaza succes

Victoria_aureliaDate: Marţi, 19-Iul-2016, 11:11 AM | Message # 2206
Începator
Ajutați-mă cine stie..Am primit ordinul pt depunerea jurământului,dar în dosarul pt redobîndire a cetățeniei nu am inclus date despre copilul meu minor. Acum după ce primesc eu actele Romane pot urma cu procedura pt cetățenia copilului meu? Sau va fi prea târziu?? Vă mulțumesc

fuseukrDate: Marţi, 19-Iul-2016, 11:42 AM | Message # 2207
Lieutenant general
Victoria_aurelia, Din pacate  din cate stiu io legea  romani din 2016 este obligatorul  sa adaugi copii in dosar  la depunere actelor pentru cetatanie  daca   vrei sa fiua copii cu acte in  regula alt fel romania  nu osa recunosca  copilu tau ca roman  .ai 2    variante 1   pote cand tata  osa depuie de cetatanie osa adauge copilu in   dosar asa osa auva automat cetatanie iar  variantul 2 http://justconsult.md/  ..sau +373 60 533 533 ..sau .info@justconsult.md si osati explice iei ce poti face in cazul asta poti ...it doresc  mult  succes...sper sa rezolvi  ...da  stiu una ca ca osa ai colbota.....

Adăugat (19-Iul-2016, 11:36 AM)
ANUNȚ IMPORTANT - ÎN ATENȚIA SOLICITANȚILOR DE SERVICII CONSULARE - PROGRAMARE ON-LINE PENTRU TOATE SERVICIILE CONSULARE
ÎNCEPÂND DIN DATA DE 19 IULIE 2016, la Consulatul General al României la Cahul a devenit disponibil portalul electronicWWW.ECONSULAT.RO 

ÎNCEPÂND DIN DATA DE 25 IULIE 2016 PENTRU TOATE SERVICIILE CONSULARE VA FI NECESARĂ PROGRAMAREA PREALABILĂ PRIN INTERMEDIUL PORTALULUI.
SERVICIILE CONSULARE PENTRU CARE VA FI NEVOIE DE PROGRAMARE SUNT: 
1. PROGRAMARE PENTRU DEPUNEREA JURĂMÂNTULUI DE CREDINȚĂ
2. TRANSCRIEREA (ÎNSCRIEREA) CERTIFICATELOR DE NAȘTERE, RESPECTIV DE CĂSĂTORIE
3. DOCUMENTE DE CĂLĂTORIE (PAȘAPOARTE, TITLURI DE CĂLĂTORIE)
4. REDOBÂNDIREA CETĂȚENIEI ROMÂNE.
5. ACTE NOTARIALE
PENTRU EVITAREA DEPLASARII REPETATE LA CONSULAT VA RUGAM SA INCARCATI IN CEREREA DUMNEAVOASTRA ELECTRONICA TOATE DOCUMENTELE NECESARE SCANATE!
Acest sistem informatic modern va permite cetăţenilor români să acceseze informaţii consulare de calitate într-un mod eficient şi transparent, beneficiind de un confort crescut datorită posibilităţii de a interacţiona online cu personalul Ministerului Afacerilor Externe, de a trimite solicitări prin mijloace electronice fără a mai fi nevoiţi să se deplaseze in mod repetat la ghişeu, eliminându-se astfel barierele birocratice şi cele geografice.
Atentie! NU mai este necesară completarea manuală a cererilor sau a altor formulare. Toate cererile se vor printa la ghișeu!

Adăugat (19-Iul-2016, 11:37 AM)
Victoria_aureliahttp://www.moldova.org/problem.... 

Adăugat (19-Iul-2016, 11:42 AM)
SALUTARE  IN ATENTIA PARINTIOLR CARE DEPUN PENTRU CETATANIE ROG SA ADAUGE COPII IN DORSAR  DE NU OSA AUVA PROBLEMA SI NU OSA POATA  SA FACA  ACTELE  LA COPII  ROMANIA  IN 2016  NU RECUNOSTE  COPII  DACA NUS INCLUSI IN DOSAR LA DEPUNERE ..IAR  PERSONELE  CARE  .AU DEPUS DOSARU SI NU IS INCA  IN ORDIN  AU SANSA  SA  ADAUGE CERTIFICATUL   DE NASTERE A COPILULUI LA DOSAR  PRIN AVOCAT SAU PRIN POSTA LA ANC   VA DORESC SUCCES http://www.moldova.org/problem.......

vic13Date: Marţi, 19-Iul-2016, 12:11 PM | Message # 2208
Începator
fuseukr multumesc deasemenea succes

mihaela24Date: Vineri, 22-Iul-2016, 9:39 PM | Message # 2209
Sergent
Victoria_aurelia, eu la fel nu am inclus copilul in dosar,si m-am interesat la justconsult,si mi-au zis ca dupa ce unul din parinti isi face buletin romainesc putem face si certificatul copiluilui

fuseukrDate: Sâmbată, 30-Iul-2016, 11:57 AM | Message # 2210
Lieutenant general
mihaela24,  da se pote si cand osa auva copil pasaport si osa marga la scimbare  osal refuza sal prelugeasca   sad  intereseazate mai bine

Adăugat (30-Iul-2016, 11:57 AM)
mihaela24http://www.moldova.org/directi....ocument

vic13Date: Marţi, 02-Aug-2016, 7:41 AM | Message # 2211
Începator
Buna ziua. Stie cineva ce nr.de ordine se programeaza la juramint?

InaZDate: Marţi, 09-Aug-2016, 9:30 AM | Message # 2212
Începator
Buna!
ÎN PREZENT, TOATE PERSOANELE APĂRUTE IN ORDINELE DE CETĂȚENIE PÂNĂ LA NR. 811/P/2016, INCLUSIV,

mihaela24Date: Joi, 11-Aug-2016, 7:29 AM | Message # 2213
Sergent
salut,mi-am schimbat viza de resedinta la chisinau ,si am mers sa ma programez pentru juramint, la ghiseu mi-a zis ca nu mai primesc pe cei cu viza de resedinta temporara trebuie sa mi-o fac permanenta sau sa merg deja la balti.S-a mai ciocnit cineva cu asa situatie? si au zis ca certificatele de nastere costa 155 euro ,ce prosteala se face si aici la chisinau

fuseukrDate: Joi, 11-Aug-2016, 10:53 AM | Message # 2214
Lieutenant general
mihaela24,  Buna ziua  in cazul tau  io asi face altfel .mias cauta  domiclul pe permanent    si ai explica situata la ala care tar face adica propretarul casi si daca  tar face  si ai merge din nou si tear programa  sau varianta  2 sate programez la balti sad una sau alta  da trebuie repede  de lot o decize  adica poti sa gasesti dipt bani permanet  cine ar vrea sa faca si cu aia nu osa ai probleme  succes

InaZDate: Joi, 11-Aug-2016, 11:30 AM | Message # 2215
Începator
ÎN PREZENT, TOATE PERSOANELE APĂRUTE IN ORDINELE DE CETĂȚENIE PÂNĂ LA NR. 846/P/2016, INCLUSIV, SE POT PREZENTA LA SECȚIA CONSULARĂ PENTRU PROGRAMAREA DEPUNERII JURĂMÂNTULUI.

fuseukrDate: Vineri, 12-Aug-2016, 6:34 PM | Message # 2216
Lieutenant general
InaZ, Multumim de  informatie smile

alikuxDate: Duminică, 14-Aug-2016, 12:56 PM | Message # 2217
Începator
Buna la toti! Nu stie nimeni cum se poate de depus juramintul la Balti,ca mam programat onlain si trebue sa astept mai mult de 5 luni. Poate cineva stie cum de facut mai repede?

vic13Date: Luni, 15-Aug-2016, 12:00 PM | Message # 2218
Începator
La Balti asai, foarte mult dureaza.

InaZDate: Marţi, 16-Aug-2016, 11:48 AM | Message # 2219
Începator
ÎN PREZENT, TOATE PERSOANELE APĂRUTE IN ORDINELE DE CETĂȚENIE PÂNĂ LA NR. 973/P/2016, INCLUSIV, SE POT PREZENTA LA SECȚIA CONSULARĂ PENTRU PROGRAMAREA DEPUNERII JURĂMÂNTULUI.

georgiDate: Marţi, 16-Aug-2016, 1:11 PM | Message # 2220
Lieutenant colonel
Reputaţie: 1
buna, am o intrebare, eu-s ucrainean am permis de sedere la familie in RM si am depus actele pentru redobindire a cet rom. la consulatul din Chisinau, is iesit in ordin de pe data de 15.07.2016, ordinul 841, la consulat asa ordin nui pentru ca in acest ordin ies numai ucraineni, cine s-a intilnit cu asa ceva si poate sa-mi daie vriun sfat ce sa fac mai departe si incotro s-o apuc

Adăugat (16-Aug-2016, 1:11 PM)
alikux, schimba-ti viza de resedinta in centru si mergi liber la programare in consulat la chisinau

FyodorDate: Marţi, 23-Aug-2016, 3:57 PM | Message # 2221
Lieutenant
Salutare tuturor!!! Fraților stie cineva cât costă Buletinul român si cam aproximativ cât costă obținerea vizei de reședință în România? Și ce drepturi ne oferă buletinul ---mai multe decât pașaportul?,,este ceva diferență mare
Mai am de așteptat încă două luni pina la depunerea documentelor pentru jurământ pe când cunoscuți care au ieșit în ordine mai târziu decât mine deja au depus jurământul la consulatul din Chișinău ,ăștia de la Bălți foarte încet lucrează //////

fuseukrDate: Miercuri, 24-Aug-2016, 7:49 PM | Message # 2222
Lieutenant general
Fyodor,  salut  fratica   cat costa legal nu stiu  ..da stiu ca sa face timp de 23  de zile acum  pe lege . iar  trebuie sati caut domcilu in romania adica  pe cineva  care  tear  vrea inscrie  in casa  sunt multi care o fac dipt bani si daca ai pe cineva cunoscut poti sai rogi sate scrie in casa ..Buletinul si pasaportul   diferenta ieste   ca in europa esti europen  nu esti membre  de famile eurpeana +   la banci  la munca ai mai mult avantage   ca sa primesti alocatie la copi in romania  alceva nu vad mare  diferenta io tot miam depus cu  domiclu in ro =)) daca nai degand sate stabilesti in ue  sau  romania  nu cred ca  osati ajute mult  buletinul

FyodorDate: Miercuri, 24-Aug-2016, 8:47 PM | Message # 2223
Lieutenant
fuseukr mulțumesc mult pentru sfaturi si ajutor!!!! Cred ca o să-mi fac si buletinul pentru că daca o sal fac acum pe viitor n-o sa probleme cu perfectarea buletinului,,,am planuri de a munci nu un singur an in Europa si cel mai bine va fi cu buletinul perfectat.

fuseukrDate: Joi, Ieri, 7:52 AM | Message # 2224
Lieutenant general
Fyodor,   daca  ai de gand sa  lucri sau sati facu vriun vitor in  europa atuci sigur ie mai bine si mai multe  usi sa descid in fata  ta cand esti ro   cu buletin ca cum ai fii membru de  famile succes  pe parcurs  :)

FyodorDate: Joi, Ieri, 7:56 AM | Message # 2225
Lieutenant
fuseukr mulțumesc și ție succese!!!

vic13Date: Joi, Ieri, 8:01 AM | Message # 2226
Începator
Buna ziua. Imi poate spune cineva cit costa transcrierea certificatului de nastere la ambasada chisinau?

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Programare la depunerea juramintului!
Pagina 45 din 45«12434445
Căutare: