Sâmbată, 25-Noi-2017, 12:07 PM
Bine ai venit Oaspete |

depunerea juramintului - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » depunerea juramintului (urmatoarea data de depunere a juramintului)
depunerea juramintului
ValleryDate: Luni, 17-Sep-2012, 8:33 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
buna ziua!cine poate sami zica daca miam gasit numele in ordine(07.09.2012),dosarul l-am depus la Bucuresti(cind am depus dosarul am specificat cu domiciliu in Ro),unde dau juramintul?
am vazut pe un site ca data pentru depunerea juramintului o pun autoritatile romane (ultima data a fost pe 28.08.2012).care este urmatoarea data?
scrisoare la domiciliu inca nam primito,pot merge la consulat ca sa obtin viza pentru Ro.?

riguDate: Luni, 17-Sep-2012, 11:06 PM | Message # 2
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 50
Vallery, daca in ordin esti in lista celor cu domiciliul in Romania, atunci asteapta sa fii publicata in tabelul persoanelor care depun juramantul la Bucuresti.

Tabelul va fi publicat pe site-ul ANC, dar vei primi si o scrisoare la domiciliul care l-ai indicat in dosar

Adăugat (18-Sep-2012, 0:06 AM)
---------------------------------------------
ANC te programeaza sa depui juramantul in Bucuresti undeva in 1-1,5 luni de la publicarea ordinului

Urmașul Dacilor
Dușmanul birocrației
Mândru de Poporul meu

ValleryDate: Sâmbată, 22-Sep-2012, 11:25 PM | Message # 3
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
multumesc!si inca o neclaritate:in momentul in care primesc scrisoare trebuie sa merg la Consulat pentru a obtine o viza ca sa pot pleca in Bucuresti sa depun juramintul,de ce acte am nevoie?

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » depunerea juramintului (urmatoarea data de depunere a juramintului)
Pagina 1 din 11
Căutare: