Luni, 24-Iul-2017, 7:55 AM
Bine ai venit Oaspete |

Depunerea Juramintului - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Depunerea Juramintului (Schimbari in Legislatia Romaniei)
Depunerea Juramintului
bivol_cristina_mdDate: Luni, 01-Oct-2012, 8:33 AM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Salut ma ajuta cineva eu am aparut in ordinul 750 din 2012-08-07 mia venit si scrisoare acasa, termenul de 3 luni se termina pe 7 noiembrie...la moment ma aflu in alta tara si mi-am luat bilet pe 24 octombrie sa vin acasa sa ma duk la ambasada de la Chisinau sa ma programez la juramint...asera un prieten mia trimis un link:

http://cetatenie.just.ro/2012/08/30/anunt-important/

Eu nu inteleg in termen de 3 luni ma programez pentru juramint sau acuma sa schimbat si in termen de 3 luni juramintul trebuie sa fie depus deja...
Si daca mai stie cineva...acuma peste cit timp te programeaza sa depui juramintul la Chisinau? multumesc pentru raspunsuri.

dima_007Date: Luni, 01-Oct-2012, 1:01 PM | Message # 2
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 18
bivol cristina md: Puteai sa depui juramintul si acolo unde te afli acum cu conditia sa ai rezidenta acolo. Din cite stiu in termen de 3 luni trebuie sa te programezi pentru juramint nu sa depui juramintul deja. Un sfat pentru toti cei care ies in ordine, sa se grabeasca si sa depuna juramintul cit mai repede si tot in acelasi timp sasi transcrie certificatele cit mai repede posibil. DE CE? Pentru ca in romania legile se schimba de la o zi la alta si un proverb romanesc spune asa: Ce-i in mina nu-i minciuna!

BDumi

vica2Date: Vineri, 12-Oct-2012, 1:28 PM | Message # 3
Major
Reputaţie: 5
dima_007 Citeste mai atent pe just.ro,e scris clar ca juramintul se depune in termen de 3 luni ,nu este specificat nimic de programare.

kiar4ikDate: Marţi, 16-Oct-2012, 9:30 PM | Message # 4
Începator
Reputaţie: 0
Ciudat,in scrisoarea de la ANC scrie altceva:
"In vederea depunerii juramantului de credinta fata de Romania este necesar sa va adresati reprezentantilor din tara in care domiciliati, in termen de 3 luni de la data primirii prezentei instiintari"

Adica trebuie sa ne programam in termen de 3 luni, si nu sa depunem juramantul! Mai ales ca acum programeaza tocmai peste 2 luni.

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Depunerea Juramintului (Schimbari in Legislatia Romaniei)
Pagina 1 din 11
Căutare: