programare juramint - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 10-Dec-2016, 1:47 PM
Bine ai venit Oaspete |

programare juramint - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » programare juramint
programare juramint
TeodoraDate: Joi, 25-Oct-2012, 7:39 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
salut...am aparut in ordinul cu numarul 877P/2012.Vreau sa va intreb cam peste cite saptamini pot sa merg la programarea pentru juramint?(fara ca sa astept scrisoarea). ms anticipat...

Teodora5

EMILYDate: Joi, 25-Oct-2012, 8:24 PM | Message # 2
Sergent
Grupă: Verificat
TEODORA
Astazi programau la juramint pina la ordinul 875,eu cred ca saptamina viitoare sigur o sa te poti prpgrama.

Dosar depus 03.08.2011.

Ordin-24.o8.2012.
Juramint-18.10.2012.

fraerDate: Joi, 25-Oct-2012, 9:29 PM | Message # 3
Colonel
Reputaţie: 20
EMILY, esti prea optimista smile , Teodora, cred ca o sa-ti vie scrisoare pina cind ai sa poti sa te programezi, scrisoare de obicei vine in 5-10 zile, sau nu mai vine deloc(se pierde pe la posta)
urmareste aici http://chisinau.mae.ro/ in sectia Ordine ANC Cetatenie Romana ( jos este un baner albastru) aolo scrie pin in ce ordin se programeaza in chisinau

Dosar 59***/2011
depus 28-07-2011 Chisinau
O R D I N Nr. 827/P 13.09.2012
Juramint 20.11.2012

Mesaj editat de fraer - Joi, 25-Oct-2012, 9:30 PM

nikmanDate: Vineri, 26-Oct-2012, 12:36 PM | Message # 4
Începator
Teodora, Ramine sa astepti,pina iti va esi ordinul si la consulat,eu am steptat vre-o doua saptamini,dovada ca e aglomeratie mare,dar bucura-te ca a esit din partea Romaniei,si programarea se face la o luna si jum.in cazul meu,nu stiu cum la altii.

Marineac Ion

TeodoraDate: Duminică, 28-Oct-2012, 5:38 PM | Message # 5
Începator
multumesc la toti pentru informatie...

Teodora5

romincutaDate: Luni, 19-Noi-2012, 9:29 PM | Message # 6
Începator
Eu am depus juramintul in 16.11.12 la Balti. M-am programat cu 2 saptamini inainte. Desi ordinul era din 24.09.12, prima data cind am fost la Balti, in 18.10.12, mi s-a comunicat ca inca nu au informatia despre ordinul meu (desi la Chisinau deja aveau info despre ordinul dat) si mi-au recomandat sa revin intr-o samptamina doua cu un apel sau un e-mail. Ca sa nu faceti drum in zadar ca mine, mai bine din timp scrieti-le pe e-mail sau sunatii si precizati daca au informatia despre ordinul in care ati aparut. La programare pt depunerea juramintului am stat in rind de la 8:30 si am intrat in cladirea consulatului abia la 11:44, in timp ce fratele s-a programat la Chisinau, in aceeasi zi, si a asteptat aproximativ 10 minute, ce e drept tocmai pt sfirsitul lunii decembrie e programat. Apropo, incercasem si eu sa fac programarea pt juramint la Chisinau, le-am adus si confirmare de la serviciu ca imi desfasor activitatea la Chisinau ca sa argumentez ca nu am posibilitatea sa ma deplasez la Balti. M-au refuzat, argumentindu-mi ca nu sunt in baza lor de date ci la Balti, desi dosarul l-am depus la Chisinau, prezentindu-le de la servici dovada ca lucrez la Chisinau. Sper sa va fie utila informatia data. Succese tuturor!

Slabari

Roxana20Date: Joi, 18-Apr-2013, 9:48 PM | Message # 7
Lieutenant general
Reputaţie: 40
http://www.petitieonline.ro/petitie/19531150/semnaturi        
 Alaturati-va acestei petitii, cu cite o semnatura. Spre binele tuturor!!! 

MurzacRaduDate: Luni, 19-Aug-2013, 12:45 PM | Message # 8
Începator
Buna ziua,ma ajuta cineva va rog?
1.Daca mi-a aparut ordinul la data de 03.06.2013 nu este tarziu sa ma programez pentru juramant cu 2 saptamani inainte de expirarea celor 3 luni?
2.Si daca am depus actele cu domiciliul in RM,dar din unele motive nu am putut pleca acasa si am ramas in Romania,pot sa fac inscrierea pentru juramant la Bucuresti?
3.In ce zile se face programarea sii in cat timp dai juramantul dupa programare?
4.Pot sa fac inscrierea pentru juramant doar cu o copie la scrisoarea cu ordinul care a venit la domiciliu,sau e nevoie de cea originala?

AvatarDate: Sâmbată, 14-Sep-2013, 4:32 PM | Message # 9
Începator
salut,am o intrebare,am fost programat la juramant in orashul Balti.Am intirziat la ora indicata de pe biletel,ce pot face in acest caz?

biscayaDate: Sâmbată, 14-Sep-2013, 10:58 PM | Message # 10
Major
Reputaţie: 2
cred ca trebuie sa te reprogramezi mai urgent

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » programare juramint
Pagina 1 din 11
Căutare: