DEPUNERE JURAMANT - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 03-Dec-2016, 5:42 AM
Bine ai venit Oaspete |

DEPUNERE JURAMANT - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » DEPUNERE JURAMANT
DEPUNERE JURAMANT
vale4kaDate: Miercuri, 07-Aug-2013, 11:24 AM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
salutare! spuneti_mi si mie va rog..la depunerea actelor eram casatorita,apoi am divortat..numele de familie nu l_am schimbat..ce acte trebuie sa am la depunerea juramantului..si daca trebuie sa merg pt asta la Romania

Doina171Date: Miercuri, 07-Aug-2013, 8:47 PM | Message # 2
Major general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 23
vale4ka, casatorie sau divort,mai bine iai pe ambele.

vale4kaDate: Vineri, 16-Aug-2013, 8:47 AM | Message # 3
Începator
Mersi pt raspuns Doina171, dar as mai mai vrea inca o concretizare...mi-au spus unii ca e mai bine sa nu prezint certificatul de divort...pt ca altfel la transcrerea actelor pt copiii minori ,care nu au fost inclusi in dosar voi avea nevoie de acordul tatalui..cum e mai usor? sa spui ca esti casatorit sau nu?

MurzacRaduDate: Luni, 19-Aug-2013, 12:54 PM | Message # 4
Începator
Buna ziua,ma ajuta cineva va rog? 
1.Daca mi-a aparut ordinul la data de 03.06.2013 nu este tarziu sa ma programez pentru juramant cu 2 saptamani inainte de expirarea celor 3 luni? 
2.Si daca am depus actele cu domiciliul in RM,dar din unele motive nu am putut pleca acasa si am ramas in Romania,pot sa fac inscrierea pentru juramant la Bucuresti? 
3.In ce zile se face programarea sii in cat timp dai juramantul dupa programare? 
4.Pot sa fac inscrierea pentru juramant doar cu o copie la scrisoarea cu ordinul care a venit la domiciliu,sau e nevoie de cea originala?

Adăugat (19-Aug-2013, 12:54 PM)
---------------------------------------------
Buna ziua,ma ajuta cineva va rog? 
1.Daca mi-a aparut ordinul la data de 03.06.2013 nu este tarziu sa ma programez pentru juramant cu 2 saptamani inainte de expirarea celor 3 luni? 
2.Si daca am depus actele cu domiciliul in RM,dar din unele motive nu am putut pleca acasa si am ramas in Romania,pot sa fac inscrierea pentru juramant la Bucuresti? 
3.In ce zile se face programarea sii in cat timp dai juramantul dupa programare? 
4.Pot sa fac inscrierea pentru juramant doar cu o copie la scrisoarea cu ordinul care a venit la domiciliu,sau e nevoie de cea originala?

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » DEPUNERE JURAMANT
Pagina 1 din 11
Căutare: