Depunere juramant in strainatate: SUA, Italia, Anglia...etc. - Pagina 3 - Forum Cetăţenie
Duminică, 04-Dec-2016, 7:10 AM
Bine ai venit Oaspete |

Depunere juramant in strainatate: SUA, Italia, Anglia...etc. - Pagina 3 - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 3 din 3«123
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Depunere juramant in strainatate: SUA, Italia, Anglia...etc.
Depunere juramant in strainatate: SUA, Italia, Anglia...etc.
vica2Date: Luni, 14-Ian-2013, 2:02 PM | Message # 101
Major
Grupă: User
Reputaţie: 5
Statut: Offline
natcomDar de ce iti trebuie cazier judiciar di Italia?.Penrtu redob.cetateniei romane ai nevoie de cazier judiciar roman si moldovenesc.

dima_007Date: Luni, 14-Ian-2013, 6:18 PM | Message # 102
Colonel
Grupă: Verificat
Reputaţie: 18
natcom: Cazierul italian se ia de la ministerul de justitie ( tribunal). Sotia mea la luat de la ministerul de justitie din provincia in care ne aflam (Treviso).

Adăugat (14-Ian-2013, 7:18 PM)
---------------------------------------------
vica2: Ca sa depui dosarul la consulatele din italia o poti face doar daca ceri redobindirea cu domiciliul in italia, iar pentru asta iti trebuie si cazier italian. Eu am facut toate actele la Moldova si leam bagat la Trieste, am fost obligati sa schimbam declaratia de domiciliu.

BDumi

Roxana20Date: Luni, 15-Apr-2013, 10:58 AM | Message # 103
Lieutenant general
Reputaţie: 40
http://www.petitieonline.ro/petitie/19531150/semnaturi 
 Alaturati-va acestei petitii, cu cite o semnatura. Spre binele tuturor!!! 

amorekateaDate: Joi, 08-Aug-2013, 6:53 PM | Message # 104
Începator
Reputaţie: 0
salut...am primit scrisoarea de raspuns pozitiv..dar plec in polonia ...sias vrea sa depun juramintul acolo...ma intereseaza daca pot depune doar la ambasada din Varsovia..sau si la consulatele din alte orase...si de ce documente am nevoie...va multumesc mult...

Nigol-NoiDate: Vineri, 09-Aug-2013, 6:48 AM | Message # 105
Lieutenant general
Reputaţie: 45
amorekatea
Daca te afli legal acolo şi ai acte doveditoare, desigur ca poti depune

DumpweedDate: Sâmbată, 23-Noi-2013, 2:38 PM | Message # 106
Lieutenant
Reputaţie: 2
Am decis sa las si eu un mesaj in acest topic. Ieri m-am inscris la jurmanat in ambasada Romaniei de la Haga. Mi s-a cerut: ordinul, pasaportul strain SAU buletinul, si permisul de sedere. ATAT)

Nigol-NoiDate: Luni, 25-Noi-2013, 8:29 AM | Message # 107
Lieutenant general
amorekatea
Rectificare - poti depune juramintul acolo daca ai depus actele acolo, daca nu e necesar sa anunti ANC de schimbarea domiciliului.

albinutaDate: Marţi, 11-Feb-2014, 3:32 PM | Message # 108
Începator
salutare tuturor,poate sa ma ajute cineva...?am primit scrisoarea cu raspuns pozitiv..la moment ma aflu in Marea britanie as vrea sa depun juramintul aici..poate sami arate cineva cum trebue sa arate cererea pentru programare??????????
multumesc mult...

Nigol-NoiDate: Marţi, 11-Feb-2014, 6:14 PM | Message # 109
Lieutenant general
albinuta
nu exista nici o cerere de programare te duci la ambasada-consulat si ei te programeaza pentru o zi anume cind o sa depui juramintul.
Nu intinde ia copia ordinului si actele tale + permisul de sedere si dute la programare adica la consulat

Adăugat (11-Feb-2014, 6:14 PM)
---------------------------------------------
Pe urma ne spui si noua daca te-au acceptat sau nu ca situatii sint diferite

vruncikDate: Sâmbată, 19-Apr-2014, 4:21 PM | Message # 110
Începator
salutare, ca sa inteleg, daca ai depus cererea de redobandire cu domiciliul in MD, pentru a te programa pt depunerea juramantului in Italia de exemplu, e nevoie de cerere prealabila catre ANC sau poti merge direct la consulat sa te programezi?

helpDate: Sâmbată, 06-Dec-2014, 10:09 AM | Message # 111
Începator
Ajutatima cu un sfat! sora mea se afla in SUA si ia venit acasa scrisoarea cu invitatia la juramint, poate sa reprogrameze procedura de juramint pentru ca in SUA se afla ilegal!!!!daca ,da, ce trebuie sa faca!

ciolimamaDate: Sâmbată, 06-Dec-2014, 7:42 PM | Message # 112
Colonel
Reputaţie: 21
help, Daca se afla in SUA ilegal nu poate depune acolo  juramintul.

victor25Date: Joi, 14-Mai-2015, 9:19 PM | Message # 113
Începator
Buna tuturor ! A aparut ieri 13.05.2015 pe site-ul cetatenie.just.ro ordinul in care figureaza si numele meu, scrisoare acasa nu a venit inca( e si logic , vine dupa vrio 2 saptamani) . Trebuie sa depun la chisinau ca si aici e domiciuliul meu. Am depus la Iasi, sunt student. peste o luna pe 14.06.2015 plec in state cu work and travel. Nu stiu daca reusesc s depun pana plec? cum credeti e posibil sa se faca vrio exceptie, sa fiu programat fara scrisoare . E posibil sa depun juramantul in state? Am nevoie de vrio invoire de la ANC? Multumesc mult pentru ajutor.

Nigol-NoiDate: Vineri, 15-Mai-2015, 7:22 AM | Message # 114
Lieutenant general
victor25
cred ca intr-o luna o sa reusesti(la programare insa tre sa spui la ghiseu ca pleci sa te includa pe lista mai devreme)
daca vezi dupa 2 sapt ca inca ordinul tau nu este pentru juramint
mergi la consulat si lamureste functionarului de la birou problema
Daca asta nu intelege, ca ei sint cam greoi acolo la ghiseu, cere intilnire cu consulul ca sigur ca te intelege
Din situatia ta este iesire 
Vezi sa nu pleci fara sa depui juramintul ca pierzi tot ce ai facut pina la moment

victor25Date: Vineri, 15-Mai-2015, 7:44 AM | Message # 115
Începator
Nigol,

Multumesc mult pentru informatii. Am fost azi(15.05.15) si ultimul ordin este de pe data de 08.05/ Urmatorul sigur e a meu. Vin din nou in Chisinau saptamana viitoare si clarific.
P.s. doamna de la ghiseu a zis ca daca plec pot s ma programez cand revin ca am toate actele justificative( contract de munca, viza, biletele de avion etc)

Eu sper sa rezolv pana plec.

Multumesc mult inca odata pentru sfat. Voi insista.

Nigol-NoiDate: Vineri, 15-Mai-2015, 9:07 AM | Message # 116
Lieutenant general
victor25
Bate fierul cit e ....
sigur ca ai acte care te justifica insa ulterior tu vei fi acela care o sa umbli pe la ei sa te rogi si sa probezi 
Acum ei pot sa faca o exceptie de la reg tot de ei puse si sa te puna la juramint mai repede, actele pe urma le faci cind vrei

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Depunere juramant in strainatate: SUA, Italia, Anglia...etc.
Pagina 3 din 3«123
Căutare: