Pasaport sau buletin? - Forum Cetăţenie
Sâmbată, 10-Dec-2016, 1:47 PM
Bine ai venit Oaspete |

Pasaport sau buletin? - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Pasaport sau buletin?
Pasaport sau buletin?
Veronica1987Date: Joi, 12-Sep-2013, 11:23 AM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Buna ziua,am o intrebare-peste o saptamina sint programata pentru juramint.Vreau sa stiu daca e necesar sa fac si buletin sau e deajuns doar pasaport romanesc.Intenzionez sa ma reintorc in Italia,si din cite am auzit,e posibil sa fii angajat in cimpul muncii cu pasaportul roman.Dar dupa vreo 2 ani,vreau sa plec in America sau Canada si vreau sa stiu,care document trebuie sa fac-pasaportul sau si buletinul?Va multumesc anticipat!

suziDate: Joi, 12-Sep-2013, 6:29 PM | Message # 2
Începator
Veronica1987  Ca sa-ti faci buletin romanesc trebuie sa ai resedinta in Romania,nu-i obligat sa ai buletin,te poti angaja numai cu pasaportul .Dar in America sau Canada iti trebuie viza nu se merge asa simplu ca in UE

Veronica1987Date: Vineri, 13-Sep-2013, 7:50 AM | Message # 3
Începator
Da multumesc mult.Da stiu ca e nevoie si de alte documente pentru a pleca in Canada,,dar pentru a face viza,,se face cu buletin sau e nevoie de pasaport probabil,ca sa fie pusa viza in pasaport,,,ca in buletin doar nu poate fi pusa.Care este parerea ta?

Nigol-NoiDate: Vineri, 13-Sep-2013, 9:43 AM | Message # 4
Lieutenant general
Grupă: Verificat
Reputaţie: 45
Veronica1987
Paşaportul -este pentru uz internaţional, actul care dovedeşte identitatea în afara hotarelor ţării , iar 
Buletinul -actul de identitate in ţara de origine

Veronica1987Date: Vineri, 13-Sep-2013, 11:40 AM | Message # 5
Începator
Va multumesc mult!

corina89Date: Vineri, 13-Sep-2013, 9:25 PM | Message # 6
Lieutenant general
Reputaţie: 36
buna seara lume,cine poate sa ma lamureasca putin ca sa ma pot orienta in timp...aproximativ ,cit timp dureaza de la iesirea ordinului,juramintul,cert de nastere si pasaportul???

melinic87Date: Vineri, 13-Sep-2013, 10:29 PM | Message # 7
Colonel
Reputaţie: 14
corina89,
dupa ce apari in ordin poti sa te progogramezi pentru juramant peste 3-4 sapt, depui juramantul peste vreo luna si cum am inteles acum CN se obtine in timp de vreo 2 luni, am sunat ieri sa intreb despre buletin meau spus ca se face in timp de o luna pasaportul daca nu gresesc 2 sapt...! mai pe scurt vreo 4-5 luni dureaza tot procesul pana ce primesti buletinul!

Mesaj editat de melinic87 - Vineri, 13-Sep-2013, 10:30 PM

corina89Date: Sâmbată, 14-Sep-2013, 9:19 AM | Message # 8
Lieutenant general
Reputaţie: 36
melinic87, multumesc mult,inseamna ca daca apar in ordin pina la sf de septembrie,o sa am pasaportul in mina in primavara smile

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Pasaport sau buletin?
Pagina 1 din 11
Căutare: