Sâmbată, 23-Sep-2017, 5:01 AM
Bine ai venit Oaspete |

Depunere juramant in Bucuresti - Forum Cetăţenie

[ Mesaje Noi · Membri · Reguli · Caută · RSS ]
Pagina 1 din 11
Moderatorul forumului: Igorash 
Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Depunere juramant in Bucuresti (Cum sa fac?)
Depunere juramant in Bucuresti
iRubikDate: Luni, 30-Sep-2013, 1:00 PM | Message # 1
Începator
Grupă: User
Reputaţie: 0
Statut: Offline
Salut,

Recent am aparut si eu in ordin( Sept 2013).Eu am ales sa imi stabilesc resedinta in RO.Sunt student la contract si ma aflu aici cu permis de sedere .Situatia se prezinta in felul urmator:

-Permisul meu de sedere expira la data de 30.09.2013.

-Eu presupun  ca o sa depun juramantul in luna octombrie 2013( gen in luna urmatoare)

-Am fost azi la ANC si miau zis ca ar trebui sa imi reinnoesc permisul de sedere(adica trebuie sa fiu legal).Ceea ce este fizic IMPOSIBIL dat fiind faptul ca dureaza cel PUTIN 3-4 luni la modul in care se misca OST-ul din Bucuresti.Costul permisului fiind de 150de euro inseamna ca eu o sa platesc aceasta suma de bani ca sa am o porcarie de hartie 4x4 cm pe care sa scrie numele meu sad

Ce as vrea sa stiu  este:
-Chiar trebuie sa am permisul de sedere la zi?Adica chiar trebuie sa fiu legal ultimele 15-20 de zile in Romania?
-Ce risc/ce pot pati daca nu o sa am permisul la zi,dar tot o sa ma prezint sa depun juramantul?
-Am citit pe net ca sunt persoane care stau si 4-5 luni ilegal in Romania si dupa aia se duc frumos si calm si depun juramantul?Este asa?

Va rog mult sa ma sfatuiti daca puteti,deoarece este o suma de bani destul de frumusica pe care chiar nu as vrea sa o dau aiurea.

Va multumesc anticipat.

Adăugat (30-Sep-2013, 1:00 PM)
---------------------------------------------
Chiar nu e nimeni care stie ceva?

Forum Cetăţenie » Cetatenie » Depunere Juramant » Depunere juramant in Bucuresti (Cum sa fac?)
Pagina 1 din 11
Căutare: